2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Valla kendimi temizlikle yorduğum günün sabahı lekelenme oldu, o yüzden saldım biraz, robot süpürge süpürüyor, ben de yorulmayacak şekilde diğerlerini hallediyorum yavaş yavaş.
Bende temizlik yaptığım günün akşamı lekelenme gördüm ve kanamaya döndü. Yormamıştım kendimi aslında. Kendinizi yormayın kızlar en azından ilk 3 ay

Kızlar ilk dönemler çok önemli tabiki dikkat etmeliyiz ama dün Kağan Kocatepe’nin bir videosunu izledim. Hayata gelmeye karar vermiş bir bebeği ne yaparsanız yapın düşünemezsiniz diyor, ben onun yalancısıyım 😇

Ben de pilatese başlamıştım bu süreçte, keseyi gördüğümüz gün doktoruma sordum gidip gitmeme hususunu, git git dedi ama ben tabi gitmiyorum:)

Şunu anlatmaya çalışıyorum biz içgüdüsel olarak malesef, aman ya bi şey olursa diye kendimizi şok kısıtlıyoruz ben de dahil olmak üzere. Ama güçlü olan sağlıklı olan bebek tutunuyor çünkü o rahmin içinde güvende aslında. Kağan Kocatepe’nin videolarını da şiddetle öneririm insana terapi gibi geliyor.

Hahaha 1 günden bisey olmaz kiz sağlıkla gelsin minnoş burda bizimlesin insallah ♥️ demek ki bu tarihten sonrasi Ekim ayına dönüyor

Daha öncesinde gitmis miydin canim kese vs icin

Ahhh çok heyecanli yaa inşallah görürsünüz kuzum bende yarın yada ptesi bakacağım eşimin müsaitlik durumuna göre 👼

Canim çocuklar şu pandemi durumundan dolayı çok yalnız büyüdüler biz ne kadar ilgilensek de bir yaşıtı gibi olamıyoruz maalesef bende aralarında çok Yaş farkı olmasın istedim ama gene de 4 Yaş olacak bir de yaş faktörü var tabi ki hep derdim 30 u geçmeden 2.yi doğurayim die tam otuzu doldururken doğmuş olacak kısmetse 🥰
Maşallah dağlıkla büyüsünler ikisi de 🙃 ben de aynı şekilde arkadaş yok kardeş gelsin istedim

Ben✋ Bende hiçbir belirti yok canım. Gidip keseyi görmesem hamileyim demem, daha çok yeni gebeliklerimiz ondandır.
Aynı bende öyleyim hiç adapte olamadım 😄 bebeği görünce büyük bir şok yasayacagim 7. Haftada gidecem inşallah

Kızlar ilk dönemler çok önemli tabiki dikkat etmeliyiz ama dün Kağan Kocatepe’nin bir videosunu izledim. Hayata gelmeye karar vermiş bir bebeği ne yaparsanız yapın düşünemezsiniz diyor, ben onun yalancısıyım 😇

Ben de pilatese başlamıştım bu süreçte, keseyi gördüğümüz gün doktoruma sordum gidip gitmeme hususunu, git git dedi ama ben tabi gitmiyorum:)

Şunu anlatmaya çalışıyorum biz içgüdüsel olarak malesef, aman ya bi şey olursa diye kendimizi şok kısıtlıyoruz ben de dahil olmak üzere. Ama güçlü olan sağlıklı olan bebek tutunuyor çünkü o rahmin içinde güvende aslında. Kağan Kocatepe’nin videolarını da şiddetle öneririm insana terapi gibi geliyor.
Evet benim doktorumda öyle dedi sağlıklı bir bebek durup dururken düşmez dedi ama bana yinede 12.haftadan sonra önerdi hamile pilatesini belki tüp bebek olduğu içindir benim

Kızlar mide bulantiniz oluyor mu
Sadece sabahları biraz bulanıyor ağrılar dışında hiç hamile gibi hissetmiyorum oğlumda nasıldı pek hatırlayamadım
Daha yenidir o yüzden canim 😊 bende öyleydim bu hafta bı bulantılar başladı başımı kaldıramıyordum , aile hekimine prilam hap yazdırdım çok şükür dört gündür çıkarmıyorum 😊 Rabbim hepimize kolay hamilelik geçireceğimiz günler nasip etsin🌼🤲

grip oldum boğazım acıyo pastil kullansam bi zararı olurmuki bilgisi olan varmı?
Tuzlu karbonatlı suyla gargara yapabilirsin.

Bir de bir avuç karanfili, bir kavanoza koyup üzerine içme suyu ekleyip bir ve ya iki gün bekletip oluşan acı suyu ile yine gargara yapabilirsin.
Yutmadan tabii bunlar hep.

Boğaz , diş ağrısına , diş eti rahatsızlıklarına iyi gelir. Kendiniz de araştırabilirsiniz.

Not: Yapılan o karanfil suyu asla bozulmaz, küflenmez. Nasıl bir hikmetse. Ne zaman ihtiyacın olursa kullanabilirsiniz , elinizin altında olsun.

Daha yenidir o yüzden canim 😊 bende öyleydim bu hafta bı bulantılar başladı başımı kaldıramıyordum , aile hekimine prilam hap yazdırdım çok şükür dört gündür çıkarmıyorum 😊 Rabbim hepimize kolay hamilelik geçireceğimiz günler nasip etsin🌼🤲
Amin canım Allah yardımcın olsun doğru diyorsun oğlum daha 1 yaşında ama unutmuşum çoğu şeyi😄

Kızlar merhaba size bir sorum var Eki bırakıyorum onu incelemenizi gerek şu 1 yazdığım benim sat ima göre hesaplanilan haftam 4 hafta 5 gün yaziyor 4w5d olarak. Alttaki 2 yazdığımda kesenin boyutuna göre kese 8,55mm olculmus 5 hafta 5 günlük 5w5d yaziyor. Arada 1 hafta fark var ama doktor bana sat'inla aynı bak falan dedi 🙄 orda tabi bu kağıt yoktu elimde bunu inceleyememistim şimdi ben hangisini baz alacagim🙄 ultrasonu almak gerek gibi ama doktorun da sat tan hesapla onunla aynı demesi kafamı karistirdi
Doktor benim bebeğimin kesesini değil de bebeğim kendisinin baş-popo uzunluğunu ölçüp haftasını söylemişti. Sizinki kese uzunluğuna bakmış, benimki ölçtü ama haftasına bakmadı. Belki önemsizdir. Senin doktorun da bebeğim boyuna bakıp aynı demiştir

Doktor benim bebeğimin kesesini değil de bebeğim kendisinin baş-popo uzunluğunu ölçüp haftasını söylemişti. Sizinki kese uzunluğuna bakmış, benimki ölçtü ama haftasına bakmadı. Belki önemsizdir. Senin doktorun da bebeğim boyuna bakıp aynı demiştir
Bebeği göremedik sanirim bebeğe hiç bakmadi sadece keseye baktı boyutu iyi bir sorun görünmüyor dedi, eke bakarsanız ölctugu şey kese. 10 gün sonra kalp için gel dedi. Eğer haftan 5 ten yüksekse bebek olcmustur muhtemelen sizinkinde. Kac haftalikti?

Bebeği göremedik sanirim bebeğe hiç bakmadi sadece keseye baktı boyutu iyi bir sorun görünmüyor dedi, eke bakarsanız ölctugu şey kese. 10 gün sonra kalp için gel dedi. Eğer haftan 5 ten yüksekse bebek olcmustur muhtemelen sizinkinde. Kac haftalikti?
Benim sata göre 6+6 bebek baş-popo uzunluğu da 6+2 çıktı. Geç yumurtladığım için böyle olabilirmiş. Kalp atışı da duyduk biz 🙏🏻🙏🏻

grip oldum boğazım acıyo pastil kullansam bi zararı olurmuki bilgisi olan varmı?
Bende grip oldum arkadaşım. Boğazım şiş gibi ağrı da var halsizlik baş ağrısı da yanında. Doktoruma aynen böyle yazdım bol bol ılık su iç meyve ye dedi. İlaç ya da pastil hiç demedi. İlk 3 ay hiç ilaç kullanılmaması gerekiyormuş okuduğum kadarıyla

Benim sata göre 6+6 bebek baş-popo uzunluğu da 6+2 çıktı. Geç yumurtladığım için böyle olabilirmiş. Kalp atışı da duyduk biz 🙏🏻🙏🏻
Masallah kuzum buyutmussun sen😊 Heh işte benim gittiğimde sata göre 4 hafta 5 gün diyordu keseye göre 5 hafta 5 gunluktu bebek görülmedi. Sadece kese icerde mi disarda mi diye bakıldı. Kese boyutu ölçüldü. Bana haftaya çarşamba gel kalbini duyarız belki dedi ama ben haftaya çalışıyorum. Bu cumartesi gitmeyi düşünüyorum duyulur mu acaba?

X