2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Sağ olun kızlar gitmeyi planladığım doktora salı gününden önce randevu yok ya 1 hafta onu bekleyeceğim ya da başka herhangi bir doktora gideceğim karar veremedim açıkçası
Beklersen hem keseyi belkide hem kalp atışını duyarsın 😍
Güvendiğin bi doktor varsa ona git şimdi başka gidersin ilaç başlar kendi doktorun istemez o ilaçları belli olmaz şuan vitamin alıyorsan sorun olmaz hayırlısıyla

Merhaba kızlar, doktora gittim rahim kalınlığı 16mm iyi dedi. Değerler düşük olduğu için henüz bir şey gözükmedi. Tiroid için tekrar kan aldı sonucuna göre ilaca başlarız dedi. Pıhtılaşma için hematoloji bölümüne yönlendirdi. Bir de ultrasonla alttan baktı, bir şey olmasın hocam dedim, yok olmaz dedi.

Oruç tutma bir kaybın var senin biraz daha fazla dikkat etmen lazım dedi. Dün 306 çıkmıştı değerim tekrar hcg istedi. İdrar kültürü ve tahlili, bissürü de kan aldılar tekrar. Durumlar böyle
Maşallah 🤞🏻 sonucuna göre ilaç kullanırsın o zaman tiroid için
Sağlıkla geçer inş gebeliğin
En son 16 sında benimde 350 çıkmıştı acaba nasıl arttı hem seninki hem benimki ne zaman görücrz biz bu sıpaları 😄😍

Kızlar ya cuma günü sağlık ocağında bi sürüz kan aldılar benden pazartesi bazıları çıkmış ama sonuçlarından hala çıkmayan var bu kadar geç açıklanması normal mi yani. Kaç gün geçti üstünden
Benim de bazı tahlillerim eksik kalmış onun için kan vermiştim 10gün sonra çıkar dediler. Öyle de olabilir ama doktorun bilirdi bunu. Doktorun dediği gibi laboratuvar kalabalık olabilir.

Merhaba kızlar, doktora gittim rahim kalınlığı 16mm iyi dedi. Değerler düşük olduğu için henüz bir şey gözükmedi. Tiroid için tekrar kan aldı sonucuna göre ilaca başlarız dedi. Pıhtılaşma için hematoloji bölümüne yönlendirdi. Bir de ultrasonla alttan baktı, bir şey olmasın hocam dedim, yok olmaz dedi.

Oruç tutma bir kaybın var senin biraz daha fazla dikkat etmen lazım dedi. Dün 306 çıkmıştı değerim tekrar hcg istedi. İdrar kültürü ve tahlili, bissürü de kan aldılar tekrar. Durumlar böyle
Dün 306 ise bugün en fazla 500dür. Panik yapma görünmemesi normal :)

Beklersen hem keseyi belkide hem kalp atışını duyarsın 😍
Güvendiğin bi doktor varsa ona git şimdi başka gidersin ilaç başlar kendi doktorun istemez o ilaçları belli olmaz şuan vitamin alıyorsan sorun olmaz hayırlısıyla
1 hafta da daha bekleyeceğim o yüzden herhalde canım kanama vs gibi bir durumum olursa beklemem başka blr doktora görünürüm ama sıkıntı yoksa artık inşallah salı günü bebişi görürüm😍
Canım artık kan verme bir iki güne doktora git kese görünür
Haftaya salı gideceğim doktora inşallah canım artık kan vermeyeyim o zaman doktor randevusunu bekleyeyim🥰

Sürekli acıkıyorum. Yemek yerken tokluk hissi geliyor az yiyorum. Ama sürekli içim kıyılıyor. Halsizlik var. Sabah hap almak için uyanıyorum içim bulanıyor. Yemek yapasım hiç yok. Sizlerde durum ne kızlar?
Hiç iştahim yok zorla yiyorum.
Sabah kalkar kalkmaz bulanti başliyor ögleden sonra geciyor.
Troid degerlerim firlamiş dahiliyeye geldim ,doktor sonuca inanamadi dün saglik ocaginda yaptirmistim. Tahlili yeniledi simdi oturmuş sonucu bekliyorum.

Ben de bugün daha kötüyüm sanki ,midem iyi değil. Zaten kızımda 5+5 i geçmiştim ki şiddetli kusmalarim başlamıştı su bile icemiyordum her şey kokuyordu🥺 ay yine aynı mi olacak acaba diye korkuyorum😕 benim gibi bulantı başlayan var mı arkadaşlar?

Alla alla neden yükselmiş. İlaç alıyor musun canım.
Normalde ilaci kesmistik.
Her ay takip ediyordum
En son 24 martta tahlil vermistim 0.53 tü.
Şimdi hizla yükselmiş 38.3
Tekrarlayalim tahlili dedi sonucu bekliyorum.
Gebelik çok yeni endişelenme ilaçla kontrol altina aliriz, tabi kadin dogum doktorunda görsün o daha dogru yorumlar dedi.

Her ay takip ediyordum
Gebelik çok yeni endişelenme ilaçla kontrol altina aliriz, tabi kadin dogum doktorunda görsün o daha dogru yorumlar dedi.
Canım 3,83 filan olmasın o 38.3 çok Yüksek bir değer kesin yanlışlık vardır hiç bozma moralini o yüzden sonucun çıkınca haber ver

Çoğu zaten son aylarda alınıyor değil mi 😔 çok şişmek ve çatlamak istemiyorum biraz korkutucu geliyor sonra toparlaması zor😔
Ben sabah akşam krem sürdüm normalde kilo alıp verirken çatlarım hamileliklerimde çatlamadım. Yalnız doğumdan sonra sürmedim kızımda yanlarımda iki çatlak oldu. Verirken de çatlayabiliyor.
Ben de bugün daha kötüyüm sanki ,midem iyi değil. Zaten kızımda 5+5 i geçmiştim ki şiddetli kusmalarim başlamıştı su bile icemiyordum her şey kokuyordu🥺 ay yine aynı mi olacak acaba diye korkuyorum😕 benim gibi bulantı başlayan var mı arkadaşlar?
Şuan bulanıyor. Gece yediklerim mi ağır geldi artık zamanı mı bilemedim. Normalde çok bulantım olmuyordu. Sadece sabah aç durursam.

Kızlar benim ciddi kronik kabızlık sorunum var, hamile olmadan önce de sürekli hastane hastane doktor doktor gezdiğim bir konu. Bugün 2 doktor da kabız olmaman ıkınmaman lazım dedi ancak ben ıkınmadan asla tuvaletimi yapamıyorum daha şimdiden böyleyim ve korkuyorum. Bmyle problemi olan var mı?
Merhabalar, yulaf ezmesinin içine chia tohumu (hamilelikte güvenli) koyarsanız bir miktar (bir tatlı kaşığı) içine de kuru kayısı rendelerseniz. faydalı olacağını düşünüyorum. sabahları ılık suya birkaç damla limon da sıkabilirsiniz.

Sürekli acıkıyorum. Yemek yerken tokluk hissi geliyor az yiyorum. Ama sürekli içim kıyılıyor. Halsizlik var. Sabah hap almak için uyanıyorum içim bulanıyor. Yemek yapasım hiç yok. Sizlerde durum ne kızlar?
aynı şekilde. yerken hemen midem şişiyor iştah kaçıyor ama hemen geri acıkıyorum.

Her ay takip ediyordum
Gebelik çok yeni endişelenme ilaçla kontrol altina aliriz, tabi kadin dogum doktorunda görsün o daha dogru yorumlar
O zaman ilaçla yine dengelerler canım. Hamilelik entresan bişi ya valla.

X