2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Benden almadılar ya kedi kopege dokunmuyorum zaten bir suru vardı besledigim artik esime kaldi 😋
Canım senin kaç hafta oldu? Bakılmadıysa sen doktora gidip özellikle bakılmasını iste bence. Hamilelik hcg ile cıkınca direkt 4 tüp kan idrar tahlili yapıldı. Sonra toksoplazma yapıldı değerlerini görmek için bunlar önemli özellikle sen yaptırmak iste eğer yapmadılarsa

Benden trombofoli paneli testi istedi doktor onu yaptırdım cumartesi günü. Kanda pıhtılaşma var mo yok mu diye 6 gene bakılacakmış. Cuma günü sonucun cıkar dediler ona göre bi şey çıkarsa kan sulandırıcı iğneye başlatırım dedi. Bekliyorum bakalım inşallah çıkmaz

Benim de cumartesi alınmıştı kan idrar örneklerim. Doktorum az önce aradı hepsi iyi çıkmış şükür. Takviyeye falan da ihtiyacın yok dedi. Sadece elimdeki folik asit bitince Genesis multivitamine başlayacağım.

Screenshot_20220509-123156_Gallery.jpg
Kızlar baksanıza crp yüksek cıkmış . Hamilelikte riskli degil mi . Doktoruma attım ama korkuyorum

Benden trombofoli paneli testi istedi doktor onu yaptırdım cumartesi günü. Kanda pıhtılaşma var mo yok mu diye 6 gene bakılacakmış. Cuma günü sonucun cıkar dediler ona göre bi şey çıkarsa kan sulandırıcı iğneye başlatırım dedi. Bekliyorum bakalım inşallah çıkmaz
Kuzu doktorun yönlendirdiği yere mi gittin yoksa Tıbbı genetik bölümüne mi

Eki Görüntüle 3062276
Kızlar baksanıza crp yüksek cıkmış . Hamilelikte riskli degil mi . Doktoruma attım ama korkuyorum
Vücutta enfeksiyon olunca yüksek cıkıyordu sanorom ama senin azıcık yüksek çıkmış ya referans aralığına çok yakın. Ciddi bi şey olsa aşırı yüksek çıkardı o. Bi boğaz enfeksiyonu grip gibi basit şeylerde bile böyle az oranda yükseliyo diye duymuştum

Ne kadar enteresan ya yanlış mı ölçüldü diye düşünmeden edemedim. Düşmesi lazımdı. Benim de 2.91 di 1 haftada eutrox 50mg ile 2.09 a düşmüş benimki.
ben 50'lik zaten kullanıyodum ona rağmen 2.80'di.doktor da 2.50nin altında olsa daha iyi 9.hafta gel bakalım, duruma göre doz yükseltiriz demisti. ben yine 2.80 civarı çıkar diyodum şaşırdım sonucu görünce.

Benimde aynı şekilde normalde troid ilacımı düzenli kullanırım hamile kaldım 2buçuktan 3buçuğa çıkmış direkt 75 kullanıyorum bende hafta da iki gün 100 e çıktık
ben de aynı şekilde. ama bulantidan bazen ilacı içip istifra ettiğim oldu. yemek de eskisi kadar sağlıklı yiyemiyorum.o mu etkiledi anlamadım canım sıkıldı.

ben de aynı şekilde. ama bulantidan bazen ilacı içip istifra ettiğim oldu. yemek de eskisi kadar sağlıklı yiyemiyorum.o mu etkiledi anlamadım canım sıkıldı.
Tsh yi yükselten sebepler neler ki acaba? Bana dahiliye uzmanı iyot eksikliğinden oluyor iyotlu tuzu porselen tuzlukta saklaman lazım. Yemeklere de piştikten sonra tuzunu at pişirirken atınca buharlaşıyo dedi. İlaçsız ilk bu şekilde düşürtmyi bile düşünmüştü. İsterseniz buna dikkat edin belki etkisi olur

Tsh yi yükselten sebepler neler ki acaba? Bana dahiliye uzmanı iyot eksikliğinden oluyor iyotlu tuzu porselen tuzlukta saklaman lazım. Yemeklere de piştikten sonra tuzunu at pişirirken atınca buharlaşıyo dedi. İlaçsız ilk bu şekilde düşürtmyi bile düşünmüştü. İsterseniz buna dikkat edin belki etkisi olur
hımm deneyeyim bakayım belki işe yarar. teşekkür ederim.

Canım senin kaç hafta oldu? Bakılmadıysa sen doktora gidip özellikle bakılmasını iste bence. Hamilelik hcg ile cıkınca direkt 4 tüp kan idrar tahlili yapıldı. Sonra toksoplazma yapıldı değerlerini görmek için bunlar önemli özellikle sen yaptırmak iste eğer yapmadılarsa
10 güne çağırdı canım bebegi görmeye o zaman yapacak diye düşünüyorum ama uyardı kedi köpek yok diye asla gittigim zaman isteyeyim o zaman

X