2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ben geldimm.
Yokluğumda benim oğluş 1 yaşına girdi. Evde tatlı bir kutlama yaptık.
hala yürümüyor ama dengeyi iyi kuruyor.
baba, mama, meme, ver, yok gibi birkaç anlamlı kelimesi var. benim söylediğim her şeyi de anlıyor.
5 tane dişi var.
Uykular haram modumuz hiç kapanmadı
bir yandan çalışıyorum. Haftada 4 gün pazartesiden perşembeye. 3-6-8-6 saatlik çalışmalar. kayınvalidem 2 gün destek oluyor sağ olsun diğer günler eşimle ben düzen oturttuk bir sıkıntı yok çok şükür. Evim yakın aralarda gelip emziriyorum duruma göre. 6-7 saat emzirmedğim de oluyor ama.
Aşı vs olduk rutin. Özel devlet hepsini.
bir ara bi besin dokundu vücut epey döktü sonra azalarak bitti. hangi besin bilemedim. İnek sütüyle yapılmış krep vermiştim bir parça belki de o dokundu.
Son 1 haftadır gece öksürmesi var. Doktor alerjik dedi. Şurup kullanıyorum bakalım haftaya kontrol var.
Benden haberler bu kadar.
Umarım hepiniz ve bebişleriniz iyisinizdir, çokça sevgiler

Merhaba fıstık ne güzel özet geçmişsin. Geçmiş olsun. Düzen oturtmana sevindim. Bebişle yaşam full uykusuzluk bizlerinde uyku işleri düzelmiş değil. Sağlık olsun ne yapalım değil mi

Ara ara gelip özet geçmek heralde bu grubun kaderi olacak şımdı ben de aynısınu yapacam bu arada calısma saatlerın çok ıyıymıs canım

Selam güzel kızlar. Benmde yoktum bayadır. Bebegım sonunda 1 yasına 1 hafta kala ilk dısını patlattı. Patlattı ama ne patlatma neler çektim 1 aydır doğum gününü kutladık çok güzel geçti çok mutluydu balonlardan falan. Birkaç adım desteksiz yürümeye başladı. Söylenen her seyı anlıyor artık. Yemek olarak her şeyi yiyor bıze ne pişiyorsa ona da o. Pilav makarna mantı Allah ne verdıyse gömer çok şükür bin şükür yemekle aramız kötü değil. Uyku düzeni maalesef teke düştü. Çok çabaladım ama maalesef iki uyku yapmıyor. Sabah 7buvulta uyanıp öğlen 1 gibi uyuyor yaklaşık 3e kadar sonra akşam 8de gece uykusu. Bizde durumlar böyle

Selam kızlar bende ara ara takip ediyorum. Siz yazınca bende özet geçmek istedim. 1 yaşımızı 2 hafta geçtik. 1 yaş atağından mı dişlerden mi bilmiyorum yemek yemiyoruz. Uyumuyoruz zaten normalde de yemek konusunda aşırı seçiciydi şuan hiç bişey yediremez oldum. Ufak ufak desteksiz durmaya başladık ama saniyelik. Daha güçlü adımlar atmıyoruz. İki ayı bulur diye tahmin ediyorum yürümemiz. Ama dehşet emekliyoruz ter atırıyor peşinden her yeri kurcalamaya başladık. Dağıtmadık yer bırakmıyoruz. Anne, baba, mama, meme, annane, dede, gel, al, kuli (kukuli) gibi kelimeleri söylüyoruz.

Kızlar merhabalar, ben Aralık 2023 annelerinden geliyorum,hala grubu aktif kullandığınızı görmek çok güzel, bilgisi olan yorum yapmak isteyen yaparsa çok sevinirim.
Şuan 39+5im hiçbir sancı, ağrı nişan belirtim yok, devlet hastanesi takipliyim, üç günde bir gidiyorm suan ve hiçbir sıkıntı yok Allah'a şükür. Doktorlarda 41. Haftaya kadar bekleriz ilk gebelikte normal suan dogmamasi diyor, bende artık beklemisken hicbir risk yoksa üç gün daha bekleyip 41+3te yeni yılda mi dogsa ki diye düşünmeye başladım, internette de herhangi bir sorun gözükmüyor bu konuda siz ne dersiniz? Tabi daha önce kendi gelirse gelir, bu gelmezse ve risk yoksa durumu için geçerli bir plan

Merhaba kizlar. 1yasa bi girdik tam girdik tutunarak yürüyor bazen kisa mesafede elinj birakiyo bizimki. Heryeri kurcalıyor olmadkk yerlere giriyo cikiyo. Istahimiz yok denecek kadar az zar zor biseyler yediriyorum. Çoğunlukla tükürüyor istemiyo.dis sancilari cok yogun. Uyku konusu 1 senedir oldugu gibi sabaha kadar ayaktayiz.pesinde bitik haldeyim.

Ben ilk doğumum 40+5 de .doktor iki gün daha bekleriz demişti kendi geldi . Çok bekleyince de stresden kaka yapıyorlarmış. Tehlikeli bir durum bunu sık sık kontrol ettirin.

Devlet hastanesı takıplıysen zaten merak etme 42yi bulur o doğum. Ben de 15 aralıkta 42 haftalık doğurmuştum.

Canım nerelerdesin yaa
Hoşgeldin gitme bir daha
Hepimiz aynı durumdayız
Benimki geç emeklemişti hayıflanıyordum
Şimdi hiççç durmuyor evin heryerini kurcalıyor dinlenmek oturmak imkansız

Ben bebişe püre dışında bi şey verince tedirgin olurken eşimin mandalina yedirmesi şoku
Canım bende senin gibi korkuyordum ama bir yakınımız böyle yaptığı için çocuk büyüyünce bile yemekte zorlanmış hep
Şimdi artık taneli pütürlü herşeyi veriyorum
Eline veriyorum ilk zamanlar bilmezdi ama şimdi ağzına götürüp yiyor kendisi
Sende yap mutlaka korkunu yen mutlaka
Sonra onlar zorluk çekecekler yazık
Zaten öğürerek çıkarıyorlar merak etme
Korkma ver ekmek falan eline
Herşeye alışsın zaten bebekler çabuk alışıyolar

Normal doğum mu yaptınız sezeryanla mi aldılar acaba
12 13 saat kadar normal doğum bekledık, ilk çocuğum normal doğmuştu. Bekleme sonucu normal doğmadı, hastane normal beklemeye diretti, ben çok stres yaptım artık çocuğa bır sey olacak dıye çünkü nst de kalp atısları yavaslıyordu, buna rağmen almıyorlardı sezaryen. Sonra hastaneden kendi isteğimle ayrılıp direk özel hastaneye geçtim sezaryen oldum.

Günaydın kızlar. Bulgur pilavı sizin çocuklara da aşırı gaz yapıyor mu ya akşam yemegınde bulgur pilavı yedi tüm gece uyuyamadı ya perişanım

Ne boyutta veriyorsunuz? Ben de veriyorum ama bütün vermeye korkuyorum muz vs. Bir de ekmek ne veriyorsunuz ben hiç vermedim henüz

Arkadaslar ogluma sesli muzikli itfaiye polis ambulans arabasi filan almak istiyorum alip.memnun kaldiginiz markalar var mu suanda hrrseyi atip kiriyor gerci dr
Aldığım oyuncakları görseniz enfazla 2 dk oynuyor en uzun ve keyifli kitaplarıyla vilada seti ve elektrikli süpürge oyuncak aldım en zevkli onunla oynuyor tavsiye ederim Gerçeklerine çok salça oluyordu. Gerçi hala oluyor ama kaldirdin diye en azından ağlama krizi bitti . Daha bende almadım müzikli arabalardan fakat sesi olmayan ambulans arabası var kapılarını falan açılması hoşuna gidiyor iki de sutturuyor sonra atıyor firlatiyir. Dağıtmayı seviyor legolar yapbozlar herşey yerde dağınık olacak toplarsam gelip dağıtıyor tekrar

Artık buralardayım canım
İflahımı söküyor gerçekten. Geçen koltuğa oturdum ve dedim ki "BEN NE KADAR UZUN ZAMANDIR KOLTUKTA OTURMUYORMUŞUM" Sürekli yerde dip dibeyiz. Gündüz uykularında da yerde yatıyorum koltuk nedir unutmuşum resmen
Yemek konusunda da ben sanırım 8.ayın sonundan beri BLW yapıyorum. Üstte 4 altta 2 dişi var katı meyve sebzeleri rendeleyerek veriyorum diğer yiyecekleri kendisi bölüp kesip yiyor. Çatal kullanmayı öğrendi kaşığı tam becermesini bekliyorum Ben biraz relax davrandım her konuda (uyku hariç) sanırım şuandan sonra bunun ekmeğini yiyeceğim
Bebişi hiç durmayan annelere tavsiyem öğrenme kulesi almaları. Ben derme çatma bişey yaptırdım internette hazırları da var tabi. Kullanmaya başladığımdan beri aşırı işlerim kolaylaştı yemeği yaparken koyuyorum yanıma konuşa konuşa eline de bişeyler vererek yapıyoruz yemekleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…