2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Benim ki 30kasimda 1 yasina girdi ve gecen ay 8250ydi olsa olsa 8500 olmustur 1 dakika oturmuyor cok hareketli kilo alamiyor
Iste benimkide öyle canm,yerde isi varsa bile çomeliyor totosunu yere koymuyor asla 😀
Her bebek farkli 15-16 aylik yuruyen bebeller genelde tombul ama o bebeklerle bizimkinin yaktillari kalori asla ayni degildr bence o nedenle cok takilmiyrm,gorenler zayif diyor genelde

Aldığım oyuncakları görseniz enfazla 2 dk oynuyor en uzun ve keyifli kitaplarıyla vilada seti ve elektrikli süpürge oyuncak aldım en zevkli onunla oynuyor tavsiye ederim Gerçeklerine çok salça oluyordu. Gerçi hala oluyor ama kaldirdin diye en azından ağlama krizi bitti . Daha bende almadım müzikli arabalardan fakat sesi olmayan ambulans arabası var kapılarını falan açılması hoşuna gidiyor iki de sutturuyor sonra atıyor firlatiyir. Dağıtmayı seviyor legolar yapbozlar herşey yerde dağınık olacak toplarsam gelip dağıtıyor tekrar🤦
Bende bir süru sey aldim ama dediginiz gibi en fazla 2 dakika yürumeye basladiktan sonra kitaplariylada cok vakit gecirmiyor artik supurge almayi bende dusunuyorum surekli evde ki dysonin pesinde bozacaz arrtik😆

Merhaba kızlar ben birşey sormak istiyorum. Kızımda soğuk algınlığı var kulaklarında ve boğazında kızarıklıklar olmuş. Doktorumuz antibiyotik verdi. Augmentin.. eczanede olmadığı için muadilini verdi klamoks ama içiremiyoruz. Sizler soğuk algınlığında neler yaptınız. Hangi ilaçları kullandınız ya da nasıl bir yol izlediniz 😔 ateşini de düşüremedik ağrısı var çok üzülüyorum.

Merhaba kızlar ben birşey sormak istiyorum. Kızımda soğuk algınlığı var kulaklarında ve boğazında kızarıklıklar olmuş. Doktorumuz antibiyotik verdi. Augmentin.. eczanede olmadığı için muadilini verdi klamoks ama içiremiyoruz. Sizler soğuk algınlığında neler yaptınız. Hangi ilaçları kullandınız ya da nasıl bir yol izlediniz 😔 ateşini de düşüremedik ağrısı var çok üzülüyorum.
İlac kutularından çıkan siringayla veriyordum. Hiç itiraz etmedi bu yöntemle . Sizde oyun gibi verebilirsiniz.agumentin dokundu bizde başka yazmışlardı belkide buydu hatırlamıyorum cok. Ateş dusurucuyu 4 saate bir verin birde çok giydirmeyin hatta soyun . Ilık dusa sokun gene çıkarsa Alnıni koltuk altlarını ıslak bezle silin kompleks yapin .

İlac kutularından çıkan siringayla veriyordum. Hiç itiraz etmedi bu yöntemle . Sizde oyun gibi verebilirsiniz.agumentin dokundu bizde başka yazmışlardı belkide buydu hatırlamıyorum cok. Ateş dusurucuyu 4 saate bir verin birde çok giydirmeyin hatta soyun . Ilık dusa sokun gene çıkarsa Alnıni koltuk altlarını ıslak bezle silin kompleks yapin .
Çok teşekkür ederiz. Bizde içiremedik olmadı yarın başka bir antibiyotik yazdırmayı deneyelim 😔

Arkadaslad sunnet yaptirmayan kaldi mi benim gibi bir turlu cesaret edemiyorum 15 dakika ellerini ayaklarini tutmamiz gerekiyormus lokal anestesizyle yapinca cok aglayacak diye yaptiramiyorum😔

Arkadaslad sunnet yaptirmayan kaldi mi benim gibi bir turlu cesaret edemiyorum 15 dakika ellerini ayaklarini tutmamiz gerekiyormus lokal anestesizyle yapinca cok aglayacak diye yaptiramiyorum😔
Erken yaptıranlara saygım sonsuz. Belki de en sağlıklısı odur bilemiyorum. Ama ben kızımın kulaklarını bile deldirmedim. Kendi ağrısını konuşarak ifade edene kadar bu tarz şeylere olumlu bakmıyorum. Evet acısı hızlı geçiyor yara kendini daha kolay onarıyor. Ama aksilik ya küçük bir ihtimal enfeksiyon kaptı ağrısı var dile getiremeyecek 🫢

Aslında oyun oynayarak yada emzirerek anneler sünnet yapan doktorlar var instada çok gördüm. Zorla olmaz tavsiye etmem.18 aylığı geçince onermiyorlar 6-7 yaşına kalir ozaman iş. Ben 4 aylık kendi doğal uykusunda yaptirdim lokal olarak . Kremle bölgeyi uyuşturularak. Eve geldik normal nesesindeydi sadece bandaji açarken ertesi gün ağladı okadar sonra ne ağlama ne bişey. Enfeksiyon riskine karşı antibiyotik de başlandı ağrı kesicide ikide krem verdiler 5 günde iyileşti.

Aslında oyun oynayarak yada emzirerek anneler sünnet yapan doktorlar var instada çok gördüm. Zorla olmaz tavsiye etmem.18 aylığı geçince onermiyorlar 6-7 yaşına kalir ozaman iş. Ben 4 aylık kendi doğal uykusunda yaptirdim lokal olarak . Kremle bölgeyi uyuşturularak. Eve geldik normal nesesindeydi sadece bandaji açarken ertesi gün ağladı okadar sonra ne ağlama ne bişey. Enfeksiyon riskine karşı antibiyotik de başlandı ağrı kesicide ikide krem verdiler 5 günde iyileşti.
Benim oglum kolikti zaten cok agliyor diye bir turlu yaptiramadim sonrada ya hasta oldu ya fiş cikti geldik bugüne simdide aglamaktan allah korusun tıkanir filan diye cok korkiyorum aşi yapilirken bile 2 dakika tutuyoruz sesi kısiliyo aglamaktan ileriki yaslardada anlayinca daha mi zor olur onuda bilemiyorum ne zormus bu sünnet isi 😔

Erken yaptıranlara saygım sonsuz. Belki de en sağlıklısı odur bilemiyorum. Ama ben kızımın kulaklarını bile deldirmedim. Kendi ağrısını konuşarak ifade edene kadar bu tarz şeylere olumlu bakmıyorum. Evet acısı hızlı geçiyor yara kendini daha kolay onarıyor. Ama aksilik ya küçük bir ihtimal enfeksiyon kaptı ağrısı var dile getiremeyecek 🫢
Evet öyle bi durumda var tabi cani acisa söyleyemiyor beni kortudan 15 dakikalik.islem.sirasi sonrasida sizin dediginiz ihtimallerde var tabiyki o yuzden hergun erteliyorum.gunler geciyor

Evet öyle bi durumda var tabi cani acisa söyleyemiyor beni kortudan 15 dakikalik.islem.sirasi sonrasida sizin dediginiz ihtimallerde var tabiyki o yuzden hergun erteliyorum.gunler geciyor
Annelik iç güdüsü diye de bişey var gerçekten. Bebeğinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Duygularını da en iyi siz hissedersiniz. Eğer onu o şekilde tutmak travma yaşatacağını düşünüyorsanız uzak durun. Ama beraber üstesinden geliriz ben onu sakinleştiririm güvende hissettiririm diyorsanız da yaptırın. Arkadaşın dediği gibi emziriyorsanız o şekilde deneyebilirsiniz. Ya da sakinleştiren bir yöntem varsa o şekilde. Ama şuan kendinizi hazır hissetmiyorsanızda kendinizi suçlu hissetmeyin. Büyüdüğü zaman yaptırırsınız. Hem o zaman babalarda biraz daha sorumluluk almış olur daha kolay geçer.

Geçmiş olsun canım. Ateş düşmüyorsa antibiyotik şart. Şırınga ile ağzına sıkın anca öyle içebiliyorlar.

Ne boyutta veriyorsunuz? Ben de veriyorum ama bütün vermeye korkuyorum muz vs. Bir de ekmek ne veriyorsunuz ben hiç vermedim henüz
Parçalar halinde koyuyorum önüne bütün bende vermedim canım
Ekmek ekşi maya ekmeği ya da siyez , tam buğday ekmeği veriyorum arada bizim ekmeğide görüp istediği oluyor minik minik veriyorum
Artık buralardayım canım🤗
İflahımı söküyor gerçekten. Geçen koltuğa oturdum ve dedim ki "BEN NE KADAR UZUN ZAMANDIR KOLTUKTA OTURMUYORMUŞUM"😂 Sürekli yerde dip dibeyiz. Gündüz uykularında da yerde yatıyorum koltuk nedir unutmuşum resmen🥲😂
Yemek konusunda da ben sanırım 8.ayın sonundan beri BLW yapıyorum. Üstte 4 altta 2 dişi var katı meyve sebzeleri rendeleyerek veriyorum diğer yiyecekleri kendisi bölüp kesip yiyor. Çatal kullanmayı öğrendi kaşığı tam becermesini bekliyorum🙂 Ben biraz relax davrandım her konuda (uyku hariç🙈) sanırım şuandan sonra bunun ekmeğini yiyeceğim🤗
Bebişi hiç durmayan annelere tavsiyem öğrenme kulesi almaları. Ben derme çatma bişey yaptırdım internette hazırları da var tabi. Kullanmaya başladığımdan beri aşırı işlerim kolaylaştı yemeği yaparken koyuyorum yanıma konuşa konuşa eline de bişeyler vererek yapıyoruz yemekleri 🫶🏻
Yaa ne güzel
Bende blw çok istedim ama çok korktum hep
Yeni yeni önüne koyuyorum eliyle alıp yiyor
Bizim daha çatala alışmamıza zaman var
İşte erkenden yapmanın güzel faydaları bunlar
Ama ben hep boğazına takılır diye anlamsızca korktum işte🤦🏻‍♀️
Öğrenme kulesi taa hamileyken almıştım ama hiç dikkatini çekmiyor , yani oynuyor da çok nadir ve 2-3 dk
Her çocuğun ilgi alanı farklı demekki keşke oyalansa yaa çok zorlanıyorum onunla iş yaparken🤦🏻‍♀😁

20 aylıkken lokal anestezi ile yaptırdık. Bende ağlar diye korkmuştum ama hiç ağlamadı tabi ben o arada emziriyordum onu o yüzden çok kolay geçti . Sünnet olmayınca kireçlenme oluyor ben çok dikkat eder geriye doğru ittirerek temizlerdim ona rağmen bir sürü kireç çıktı . Doktor ben bile zor alıyorum senin temizlemenle olmaz demişti. Bu yüzden de bir an ònce yaptırmak gerekiyor bence

Son bir haftadır berbat haldeyiz… azı dişimiz çıktı ateş iştahsızlık …. Evin içinde beni göremediğinde salya sümük.. sürekli parmağımdan tutup gezecek evin içinde cidden zorlu bir süreç oluyor bizim için. Bugün kan vermeye gittik 1 yaş rutini için doktorumuz istedi d vit ve demir düşük çıktı :/

Bu arada kızlar benim bebeğim 13 aylık ben uzun zamandır kendi eline veriyorım besinleri kaşar peyniri mesela çok seviyor kesip veriyorum. Humm tahinli bisküvisi var onu çok seviyor. Yani maşallah korkmayın beceriyorlar bi şekilde

X