2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
o degil de benim kiz bugun 5 aylik oldu hala hic bir dönme belirtisi gostermiyor, ne zaman donecek bu kiz ya
Benim oğlumda da hiç o heves yoktu çok üzülüyodum hatta yan bile dönmüyodu karın üstü durmaktan nefret ediyodu 5 dk bile durmazdı korkuyodum da gelişimi geri kalıcak diye ama 5.ayına bikaç gün kala yan dönmeye başladı 1 hafta içinde de kendi kendine dönmeye başladı. Altını alırken flan başının yanına sesli ışıklı oyuncağı varsa koy ilgisini çekip yavaş yavaş atılabilir belki benimki dönmeseydi yapıcaktım bende

Kızlar yarın işe başlıyorum. 8.30 da gidicem 12 de gelip emzircem sonra 1 de gidip 5 te gelicem o arada ek gıda verecek annem. Sizce 4 saat memeden uzak sorun olur mu , sağlığımda sütüm gelmiyor

Arkadaşlar benim bebeğimde üç buçuk aylıkken dönmeye başladı ama sorun şu şimdi beş buçuk olduk oturmays heveslendi dönmeyi bıraktı. Desteksiz öyle biraz oturabiliyor bir dk kadar. Yere bırakıyorum dönmek istemiyor.

Kızlar ekgıda ve emzirme düzenini nasıl kurdunuz? Şu aralar emzirip hafif mayışınca ağzına emzik veriyorum öyle uyuyor bebeğim ama tabi uyku üzeri çok aktif ve doyurucu olmuyor. Nasıl yapacağım kafam karmakarışık gece sık uyanmamar da bitmesi en son ne zaman 2 saat uyudum hatırlamıyorum geceleri uykuya nasıl döndüreceğimi şaşırıyorum sallasam mı emzirsem mi gezdirsem mi... ve inanılmaz yorgunum. Emzirmeyi düzenlesem olacak sanki.

Kızlar bende bu ek gıdaya başlayınca emzirme düzenini merak ediyorum
Emzirme sayısında azalma oluyormu
Ya da mama verme sayısında
Benim bebeğim meme +mama besleniyor
Nasıl oluyor eski düzen devam ediyormu aralara mı ek gıda sıkıştırıyoruz
Çok cahilim🤣🙈
6.aylık olunca başlayacağız dedi doktorumuz da bize
Heyecanlıyım😃
ben şu an 2 öğün vermeye çalışıyorum. tam açken veriyorum yoksa yemiyor. henüz yumurta denemediğim için kahvaltı vermiyorum. öğlen akşam olarak veriyorum. sebze, yoğurt, meyve bunları sırayla denedim şimdi denediklerimi karıştırarak veriyorum. gündüz sadece uyku sırasında emiyor. ortalama 3.5-4 saatte bir. gece her saat başı kalkıyor ve emiyor.. uykusuzluktan ölüyorum :110:

Kızlar yarın işe başlıyorum. 8.30 da gidicem 12 de gelip emzircem sonra 1 de gidip 5 te gelicem o arada ek gıda verecek annem. Sizce 4 saat memeden uzak sorun olur mu , sağlığımda sütüm gelmiyor
neyle sagiyorsun? el pompasi mi yoksa elektrikli mi?

bebeginin resmine bakarak, veya bebegin yanindayken sagmayi dene bir de.

eger hic gelmiyorsa, tum ictigi icin bitmis de olabilir.

eger haftasonu evdeyken, bol bol sagiyip, biraz ek gidayi fazla verirsen, sutunu stok edersin buzdolabinda. gerekirse annen onu da verebilir.

ben bastan beri sagiyorum, hatta icmesi gerektiginden de fazla cikiyor bazen, bide önden sagiyip veriyorum iciryorlar iste

ben şu an 2 öğün vermeye çalışıyorum. tam açken veriyorum yoksa yemiyor. henüz yumurta denemediğim için kahvaltı vermiyorum. öğlen akşam olarak veriyorum. sebze, yoğurt, meyve bunları sırayla denedim şimdi denediklerimi karıştırarak veriyorum. gündüz sadece uyku sırasında emiyor. ortalama 3.5-4 saatte bir. gece her saat başı kalkıyor ve emiyor.. uykusuzluktan ölüyorum :110:
Aynı bizim düzen. Tek farkı uyanıkken de emmek istiyor sadece o şekilde sakinleşiyor.

Kızlar bugün ilk iş günümdü. 9 da gittim 12 de döndüm o saate kdr uyumamış ortalığı yıkmış. Öğlen emdiği gibiuyudu. Sonra 4 te içten çıktım. Ya çok zor ama ilk gün bitti şükür. Ben süt sağmadım max 4 saat ayrı kalıyoruz sizce hata mı ediyorum?

neyle sagiyorsun? el pompasi mi yoksa elektrikli mi?

bebeginin resmine bakarak, veya bebegin yanindayken sagmayi dene bir de.

eger hic gelmiyorsa, tum ictigi icin bitmis de olabilir.

eger haftasonu evdeyken, bol bol sagiyip, biraz ek gidayi fazla verirsen, sutunu stok edersin buzdolabinda. gerekirse annen onu da verebilir.

ben bastan beri sagiyorum, hatta icmesi gerektiginden de fazla cikiyor bazen, bide önden sagiyip veriyorum iciryorlar iste
İkisi ile de denedim fark etmiyor Co kağt çıkmıyor. Zaten bebe biberon asla almıyor….

Merhaba hanımlar 😊 sizlere bir şey danışmak istiyorum ben oğlum için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorum özel hastane belimi büktü bayağı ama ben mesela sağlık sigortam yok düz normal sgk'lıyım mesela oğluma sigorta yaptırsam ne kadar çıkar sizce Ama eşimin var mesela eşimin üzerinden de yaptırabiliriz bilmiyorum sigortaci arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi ya da bu işlerden anlayan Hanımlar 😬😬😬

Kızlar bugün ilk iş günümdü. 9 da gittim 12 de döndüm o saate kdr uyumamış ortalığı yıkmış. Öğlen emdiği gibiuyudu. Sonra 4 te içten çıktım. Ya çok zor ama ilk gün bitti şükür. Ben süt sağmadım max 4 saat ayrı kalıyoruz sizce hata mı
ediyorum?
4 saat ayrı kalmada sorun yok ama gündüz 4 saat aç kalıyorsa sorun bence , bizimki bu aralar kudurdu 3 buçuk saatten önce emmiyor ama normalde 2 buçuk saate acıkıyor. Ek gıdası varsa sorun olmaz bence , sonuçta keyfi bi ayrı kalış değil alışacak illa. Bi de yine bi atak haftasındayız biz🤦🏻‍♀️ belki seninki de girmiştir ondan huzursuzlanmıştır

Merhaba hanımlar 😊 sizlere bir şey danışmak istiyorum ben oğlum için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorum özel hastane belimi büktü bayağı ama ben mesela sağlık sigortam yok düz normal sgk'lıyım mesela oğluma sigorta yaptırsam ne kadar çıkar sizce Ama eşimin var mesela eşimin üzerinden de yaptırabiliriz bilmiyorum sigortaci arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi ya da bu işlerden anlayan Hanımlar 😬😬😬
Biz yaptırdık şöyle.tek başına çocuğa yapmıyorlar zaten ya anne ve çocuğa birlikte ya da baba ve çocuğa birlikte yapıyorlar.yani ikinizden biri se yaptırmak durumunda kalacak.biz kamuda çalışıyoruz kamu indiriminden faydalandık 3 kişi toplam 12-13 bin gibi bişeye mal oldu.kızıma yaptırmıyorum o 5,5 aylık.götürdüğümüz muayenehanesi olan bi doktor var zaten her ay ona götürüyorum sigorta orada geçmiyor o yüzden ekstradan birde sigortayı kullanmayız diye düşündüm yaptırmadım ama 1 yaşından sonra biz kendimizinkini yenilerken ona da yaptıracağım.kendi doktoru kontrol aralıklarını açacak çünkü

Bu arada bahsettiğim fiyat mart ayı fiyatıydı onu yazmamışım

Biz yaptırdık şöyle.tek başına çocuğa yapmıyorlar zaten ya anne ve çocuğa birlikte ya da baba ve çocuğa birlikte yapıyorlar.yani ikinizden biri se yaptırmak durumunda kalacak.biz kamuda çalışıyoruz kamu indiriminden faydalandık 3 kişi toplam 12-13 bin gibi bişeye mal oldu.kızıma yaptırmıyorum o 5,5 aylık.götürdüğümüz muayenehanesi olan bi doktor var zaten her ay ona götürüyorum sigorta orada geçmiyor o yüzden ekstradan birde sigortayı kullanmayız diye düşündüm yaptırmadım ama 1 yaşından sonra biz kendimizinkini yenilerken ona da yaptıracağım.kendi doktoru kontrol aralıklarını açacak çünkü

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Doktorunun randevusu her ay 100₺ 100₺ olarak arttı 600 kusur oluncada sağlık sigortası yaptırmak istedim açıkcasi ben ise ara verince belimizi büküyor acikcasi eşimin şirketi tamamlayici sigortasıni yaptırdı benim malesef yok belki eşimin üzerine yaptırsam daha uygun olabilir teşekkür ederim tekrardan

X