2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım nerede yaşıyorsun? Muhtemelen yurt dışı değilmi
Türkiyede bebekler için böyle kreşler yok sanırım
Keşke olsa bizler gibi çaşışanlar ve bakacak kimsesi olmayanlar için ne güzel olurdu
evet yurt disinda yasiyorum. ailemin bakma durumu yok malesef (onlar da calisiyorlar). o yuzden krese veriyorum. ama kres yakin oldugu icin is yerime (10 dak yurume mesafesi), arada sutumu sagip goturuyorum kizima. kizim 4,5 aylik su anda

evet yurt disinda yasiyorum. ailemin bakma durumu yok malesef (onlar da calisiyorlar). o yuzden krese veriyorum. ama kres yakin oldugu icin is yerime (10 dak yurume mesafesi), arada sutumu sagip goturuyorum kizima. kizim 4,5 aylik su anda
Yine iyi tarafından bakın , benimki biberon tutmadı acıktıkça eve gelip geri işe dönüyorum . 2 saatte bir evdeyim 😃

Kızlar sabah 8 de menenjit asimizi olduk şu an hafif ateslendiler duruma göre fitil vericem ateş çok sürüyor mu ?
Ayrica bugün ek gıdaya başladım patates haşlayıp içinden 1 çay kasigi aldim ezip sulandırdum beğeniler darısı havuçla kabaga:))

ben bir ay once ise basladim, kizim da sadece sagilmis sut iciyor.

yerinde olsam oncelikle tum sagip, bebegin her iciste ne kadar ictigini hesaplarim, kac kere ne kadar iciyor?

sonra sagmaya basla sende ne kadar cikiyor? cogu zaman sabah saatlerinde, aksama bakarak, daha fazla cikar sut

baktin ki bebegin sadece sagdigin sutu iciyor, sende daha fazla sut cikmiyor, ozaman her iki saate bir gogusunu sagman gerek. sonra bol bol su tuketimi (en az 2 litre), sut arttirici yicecekler yerim (malt icecegi, incir, yulaf gibi). Ama inan ki en onemli sik sik gogusunu sagmak. Bide el pompasi filan degil, normal pompa makinesi almani tavsiye ederim.

Baktin sutun cogaldi, stok etmeye basladin, tekrar 3-4 saate bir sut sagabilirsin.

soyle hemen hemen 1-2 litre stok edersen o sana yeter zaten bence. Gunde 1 litreden fazla icecegini zannetmiyorum bebeginin. zaten yakinda ek gida da alacak, daha az sute ihtiyaci olacak. Is yerinde gunluk sagasan, ve buzdolabina koysan, diger gun bebegin onu tuketir zaten.

Ben bu sekilde yapiyorum. bir ay once ise basladim, bebegimi krese verdim. ama benim sansima kres uzakta degil, arada sagip goturuyorum kizima
Benim de annem bakacak öğle araları giderim diye düşünüyorum yakın cünkü sabah 8 de emdireceim öğlen 12 de akşamda 5 te evdeyim … biz ek gıdayagectik ama daha alışma evresi doyumluk yemiyor zaten. Ya ben aslında çocuğun emdiği sütü sapmaktan korkuyorum. Mesela sabah emdi ben öteki göğsümü sağsam bu sefer emmek istediğinde meme boş olur mı diye düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak ya… inşallah kolay adapte oluruz. Bizimki de biberonu çok bilemiyor şimdi ona alıştırmaya çalışıyorum. Dondurucudan Sütü nasıl çözüylrsunuz

Kızlar bugün kontrolumuz vardı menenjit asimizi olduk bebeğimi Dr fizyoterapiste yönlendirdi endişelenecek bisy yok ama kasları biraz zayıf dedi inş ciddi bisy yoktur . Biraz geç bastı( tam 5i dodurdugunda)once basman istemiyrdu hemen bukuyordu bacaklarini ben farkındayım ama her bebegin gekisimi farklı diye çok üstünde duymamıştım bide kafayi tutarken sağ sol çok yapıyor.
Gec bastı derken daha basamazlar kı zaten ben mı yanlıs anladım kı konuyu
kizlar ben de bir guncelleme yapayim. Bizimkinin ataklari 3. ayinda basladi. Su anda neredeyse 4,5 aylik olduk.

Bu uyku rutinlerini ben dogumdan sonra hemen basladim. Kirki ciktigi gibi bizimki sabaha kadar uyumaya basladi (yani 6-7) gibi. Baslarda 21-22 gibi yatiriyordum, sonra gittikce 19-20'ye dustu.

3. ayda ataklar basladi. Gunduzleri maksimum 30 dakika, ve sadece gunde 3 kere oluyordu. Geceleri her 2 saati bi uyanip sut istiyordu.

Son iki haftadir gunduz uykulari cogaldi, artik 1 saat uyumaya basladi (toplam 2 saat filan).

dun ilk kez gunduz 2 saat kesmeden ve 2 kere 1 saat uyudu. Gece de sutunu onceden hazirladim. Yani sagip hazirladim, gece uyandigi gibi verdim. Gece iki kere uyandi (onceleri 4-5 kere filan oluyordu).

Umarim gece uyanmalari azalir. Artik gunduzleri uyudugu icin sanki gece uykulari da duzelmeye basladi gibi. Bizim atak 1,5 ay oldu. Inanin biktim tukendim artik. Bide 1 aydir ise basladim calisiyorum, inanilmaz yoruldum. Evimin isi filan da hep kaldi bisey yapamiyorum yorgunluk ve bikkinliktan.
Uyku uykuyu ceker derler :KK70: valla benımkı demoyle. Gunduz ne kadar kalıtelı uyuyorsa geceleri de öyle rahat geçiyor.
Osman gönülal bal haricindeki tüm besinleri 1 yaşından önce de verebilirsiniz diyor. Ben de tadımlardaydım baktım olacak gibi değil dün mercimek çorbası verdim baharatsız tuzsuz tabi. Lıkır lıkır içti bence çok kasmaya gerek yok en başından beri alerjik bebeğiniz yoksa. Tek tek tadım bana göre zor uğraşamam sanırım
Cok seviyorum osman hocayı ya tam anne dostu

Günaydın hanımlar doğandan sonra bende nezle oldum sanırım gece parol içtim. Eklemlerim agrıyor herif geniz akıntısı :KK43:((( doğa da halen aynı…. Ya burun aspiratörünü ne sıklıkla kullanıyorsunuz zararı var mı acaba.

Günaydın hanımlar doğandan sonra bende nezle oldum sanırım gece parol içtim. Eklemlerim agrıyor herif geniz akıntısı :KK43:((( doğa da halen aynı…. Ya burun aspiratörünü ne sıklıkla kullanıyorsunuz zararı var mı acaba.
burun aspiratörü için çok sağlıklı demiyolar bol bol serum fizyolojikle yıkayın ya da biraz sıkıp bırakın hapşırarak falan atıyorlar en olmadı mideye gidiyor oradan da kakayla atıyor aspiratör burun yapısına zarar veriyormuş

Benim de annem bakacak öğle araları giderim diye düşünüyorum yakın cünkü sabah 8 de emdireceim öğlen 12 de akşamda 5 te evdeyim … biz ek gıdayagectik ama daha alışma evresi doyumluk yemiyor zaten. Ya ben aslında çocuğun emdiği sütü sapmaktan korkuyorum. Mesela sabah emdi ben öteki göğsümü sağsam bu sefer emmek istediğinde meme boş olur mı diye düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak ya… inşallah kolay adapte oluruz. Bizimki de biberonu çok bilemiyor şimdi ona alıştırmaya çalışıyorum. Dondurucudan Sütü nasıl çözüylrsunuz
Buzdolabina koyuyorum aksaminda. sabaha cozuluyor. Sonra isitiyorum. Ama isitca 1 saat icinde tuketilmeli yoksa atmak zorundasin.

Emziren mamiler dışarıda emziriyor musunuz? Şurada emziriyorum ama şurada emziremiyorum dediğiniz yerler var mı mesela restaurant falan? Bide mesela arkadaşlarınızın (erkek) yanında emziriyor musunuz?

Emziren mamiler dışarıda emziriyor musunuz? Şurada emziriyorum ama şurada emziremiyorum dediğiniz yerler var mı mesela restaurant falan? Bide mesela arkadaşlarınızın (erkek) yanında emziriyor musunuz?
Sadece deprem zamanı mecburen dişarda beklediğimiz günler emzirdim. Onun fısınds hıc emzirmedım dısarda. Erkek arkadasım da yok o yüzden de o kısmı cevaplaysmayacagım 🤷🏻‍♀️

Heryerde emziriyorum.avmde bakım odaları var başta oraya gidiyordum .sıkılıyorum tek başıma. evde erkek varsa kaynım abim filan yani başka odaya gidiyorum.disarda üzerime bol tişörtler giyiyorum tişörtün içine girip emiyor emiyor usttende ben bakıyorum .😅.

Heryerde emziriyorum.avmde bakım odaları var başta oraya gidiyordum .sıkılıyorum tek başıma. evde erkek varsa kaynım abim filan yani başka odaya gidiyorum.disarda üzerime bol tişörtler giyiyorum tişörtün içine girip emiyor emiyor usttende ben bakıyorum .😅.
Bakım odalarına ben de başta gidiyordum beni de bastı oralar. Peki avmde nerede emziriyorsunuz? Bol tişört çok iyi fikirmiş deneyeceğim 😂

Bakım odalarına ben de başta gidiyordum beni de bastı oralar. Peki avmde nerede emziriyorsunuz? Bol tişört çok iyi fikirmiş deneyeceğim 😂
Yemek bölümünde kuytuya oturup emzirdim. Bir Kerede giyim magzasinda oturdum ordaki oturaklara emzirdim durmayinca mecbur😅tişörtü bol aliyorum içine sokunca nefes de alabilir rahat emiyor. Emzirme önlüğünü beceremedim tişört kolayıma geldi heryerde emzirebilirsin sokakdada yani biyerin gözükmüyor.

X