2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
😄😄 Ya ben kimseye vermedim de biri eğilip yüzüne baktıkça ağlıyordu yandım sanırım 🤣bi de gitmek istediği kişiye hafif yönelmelerde başladı. İlk 4 ayda tanıdığımız kişilere gidiyoruz. Yeni insan istemiyoruz 🤦‍♀️
biz de genelde tanıdığı kişilere gidiyoruz. O bir istisnaydı zaten hemen kendini eve geri getirmeyi başardı 🤣
Kızlar size bir şey sorucam. Bugün biz 4 aylık olduk. Doktor kontrolümüz vardı. Doktora ne zaman destekli oturacağımızı sorduğumda 6. Ayda dedi. Sizce de çok geç değil mi? İnternette bir çok doktor 4. Ayda başlanmalı diyor. Benim bebiş de oturmaya çok hevesli. Oturtunca çok mutlu oluyor. Siz naptınız doktorlarınız bu konuda ne diyor?
bize oturtabilirsin dedi ve destekli oturuyor şu an.. dediğin gibi çok hevesli ve çok seviyor.

Kızlar size bir şey sorucam. Bugün biz 4 aylık olduk. Doktor kontrolümüz vardı. Doktora ne zaman destekli oturacağımızı sorduğumda 6. Ayda dedi. Sizce de çok geç değil mi? İnternette bir çok doktor 4. Ayda başlanmalı diyor. Benim bebiş de oturmaya çok hevesli. Oturtunca çok mutlu oluyor. Siz naptınız doktorlarınız bu konuda ne diyor?

Bizim doktor bu ay başlattı destekte oturmayı bebeğin kendisi ister siz kendinize anlarsınız zaten bizimkisi de iki büklüm ediyordu yavaş yavaş başladık😊

Biz mama sandalyesinin bir kademe sırtını yatırarak oturmaya başladıık arada kucağımda destekli oturuypr. Birde elimden destek alarak kalkmaya başladı ama dikkatli olmak lazım bir anda yana dengesini kaybedebiliyor bilekleri zarar görebilir.

Bebek taşımaktan her yerlerim ağrıdı boyun bel omuz kol ama bi kaç gündür alt bacağımda ve ayak tabanlarımda acayip ağrı iğnelenme var sanki biri sopayla vurmuş gibi bunu yaşayan oldu mu

Çalışan anneler, işe başladınız mı nasıl gidiyor iş hayatı bebiş evdeyken. Haftaya başlayacağım duruma göre ücretsiz alırım diyorum. Çok zor geliyor düşününce

Çalışan anneler, işe başladınız mı nasıl gidiyor iş hayatı bebiş evdeyken. Haftaya başlayacağım duruma göre ücretsiz alırım diyorum. Çok zor geliyor düşününce
Ben zorlanıyorum canım işyerinde süt sağıyorum mutlaka.zaten süt iznim var.yarım gün gidiyorum ama sütüm azalmasın diye de 1 kere sağıyorum orda.8.00 gibi sağıp çıkıyorum 11 gibi orda sağıyorum.bu açıdan zor oluyor

Bebek taşımaktan her yerlerim ağrıdı boyun bel omuz kol ama bi kaç gündür alt bacağımda ve ayak tabanlarımda acayip ağrı iğnelenme var sanki biri sopayla vurmuş gibi bunu yaşayan oldu mu
Bend iğnelenme yok da ayak tabanlarıma basarken benim de ağrıyor.Bebek taşımaktan mı yoksa hamileyken aldığım kilolardan mı bilemedim.umarım geçer

Ben zorlanıyorum canım işyerinde süt sağıyorum mutlaka.zaten süt iznim var.yarım gün gidiyorum ama sütüm azalmasın diye de 1 kere sağıyorum orda.8.00 gibi sağıp çıkıyorum 11 gibi orda sağıyorum.bu açıdan zor oluyor
Benim sütüm şimdiden az günde bir kere 60 80 ml sağıyorum geri kalan emzirmeye anca yetiyor. Çalışınca umarım sütüm bitmez. Bu yarım günün çalışma saatleri nasıl oluyor. Allah yardımcımız olsun hep psikolojik açıdan hem fiziken canım

Geçmiş olsun canım yorgunluktan olabilir ama bi yakınımdan duymuştum onun da bebeği sürekli kucak istiyor diye ayaktaymış topuk dikeni oldum demişti bi araştır istersen

Bir sorum daha var reflü yatağı hala kullanıyomusunuz ne zamana kadar kullanılqcak acaba
Biz hala kullaniyoruz yataş junoyu okadar seviyo ki nasil ayrilcak bilmiyorum geçen gece yatagina yatirayim dedim uyuduktan sonra uyaninca deli gibi agladi tekrar refluye yatana kadarda susmadi 😆

Benim sütüm şimdiden az günde bir kere 60 80 ml sağıyorum geri kalan emzirmeye anca yetiyor. Çalışınca umarım sütüm bitmez. Bu yarım günün çalışma saatleri nasıl oluyor. Allah yardımcımız olsun hep psikolojik açıdan hem fiziken canım
ben başlayalı 1 ay oldu. 9-12 arası çalışıyorum.. git gel derken 4 saat ayrı kalıyoruz bana çok iyi geldi.. sabah çıkmadan önce süt sağıyorum. döndüğüm zamanda emziriyorum yeterli oluyor. zaten bebeğim sık emmiyor

X