2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Geceleri uzun uyuyorsa o arada ben öyle yaptım uyurken artık çok uzun uyumuyor 1.5 aydır yapamıyorum 2 saatte bir uyandığı için ama seninki uyuyorsa 4 5 saat sagabilirsin. yada sütun çoksa emzirdikden hemen sonra sağ yalniz cikana üzülme çünkü emmiş oluyor çoğunu sütünün bebek benim 20 30 bazen hiç cikmazdi.Daha sonra sagarsan diğer öğünde içmesi gereken sütü sağmış olursun ki bebeğin doymayabilir .
Anladım canım ozaman gece sağım yapayım bende uzun uyuyor cünkü

Kızlar ek gıdaya geçen var mı. Geçen gün iftara gittim kadın etli türlü vardı suyunu minicik bi ekmeğe banıp bizimkine verdi 4ay 1 haftalık farketmeden nasıl carladım kadına biz daha ek gıdaya geçmedik diye 😄
Yani yemek suyundan parmakla annem tattırıyor bazen ondan pek bişi olmaz diye düşünüyorum ama ekmek. 1 yaşa kadar önerilmiyor diye biliyorum. Biz yoğurda başladık doktor tavsiyesi ile 4. Ayda. Ara ara tarhana veriyorum. Havuç ve patates tadımı da yaptık. Sebze tadımlarına başlayın dddi doktorum

Arkadaslar sokta sleepy extra islak mendil indirimdeymis ben natural yesil yenidogani kullaniyordum sariyida kullanan var mi nasil yenidogan yazmiyor ama direk baby yaziyor üstunde

Duşa mı soksan acaba ? Belki biraz rahatlar hatta şansıysan uzun bir uyku da çeker. Benim kızım da babasıylaydı. Sabah 7 den beri pert etmiş adamı. Geldim, ben yatıyorum dedi. O uyumadan kızım uyudu 🤣 güne puanım 100 😍
Dün uyanır uyanmaz yıkadım inanır mısın tüm gün mızıl mızıldı. Gündüz uykusunda sorun yok zaten uyuyor ama gece mızıldıyor. Kucak bebesi oldu çıktı.
Geçmiş olsun canım, az çekmedim ben de safra kesesinden. Kalp krizi tablosu ile hastaneye gitmekten yoruldum bir dönem 😂 ama ben hemen ameliyat olmuştum. İlaç tedavisi varsa ve işe yarayacaksa ne güzel.
Aynı ya sanki kalp krizi gibi kaç kez acile gittik işte, ameliyat sonrası kaç gün yatmıştın? İnşallah o çıkmaz başıma Aslana kim bakar bilmem.
Geçmiş olsun canım 🙏 inşallah diyet ve ilaç tedaviyle bitirirsin 🙏 benimde diyet yapmam lazım ne zaman başlarım Allah bilir😅😅
Sağol canım. Ya yaz geldi çattı vermek lazım kiloları ama biz yemek bulup yediğimize sevinir durumdayız bu yoğunlukta diyet menüsü hazırlayıp yemek şu an çok zor. Yürüyüş şart. Bilemiyorum nasıl olacak bu iş.
Kızlar iki gündür gündüzleri her yarım saatte hatta yirmi dakikada bir uyanıyor
Geri uyutmaya çalışıyorum ama pert oluyorum yaa
Nedir bu durum ben anlamadım
Ne bitmez atakmış anasını satayım napcam bitene kadar bilmiyorım🤦🏻‍♀️
Gündüz 30-45 dk normal değil mi canım? Her beslenme sonrası Aslan o kadar uyuyor.

Yani yemek suyundan parmakla annem tattırıyor bazen ondan pek bişi olmaz diye düşünüyorum ama ekmek. 1 yaşa kadar önerilmiyor diye biliyorum. Biz yoğurda başladık doktor tavsiyesi ile 4. Ayda. Ara ara tarhana veriyorum. Havuç ve patates tadımı da yaptık. Sebze tadımlarına başlayın dddi doktorum
Nasıl sevdi mi peki 😊

Dün uyanır uyanmaz yıkadım inanır mısın tüm gün mızıl mızıldı. Gündüz uykusunda sorun yok zaten uyuyor ama gece mızıldıyor. Kucak bebesi oldu çıktı.

Aynı ya sanki kalp krizi gibi kaç kez acile gittik işte, ameliyat sonrası kaç gün yatmıştın? İnşallah o çıkmaz başıma Aslana kim bakar bilmem.

Sağol canım. Ya yaz geldi çattı vermek lazım kiloları ama biz yemek bulup yediğimize sevinir durumdayız bu yoğunlukta diyet menüsü hazırlayıp yemek şu an çok zor. Yürüyüş şart. Bilemiyorum nasıl olacak bu iş.

Gündüz 30-45 dk normal değil mi canım? Her beslenme sonrası Aslan o kadar uyuyor.
Raporum iki haftaydı. Ama kapalı ameliyat olduğu için kolay ayağa kalkıyorsun. Tuhaf olan bir tarafa yatınca ağrı hatırlıyorum… sol mu sağ mı hatırlamadım ama yastık koyuyorum onu hatırlıyorum. Sezaryen daha zor belki de sonuçta açık ameliyat daha geç iyileşiyor.

Raporum iki haftaydı. Ama kapalı ameliyat olduğu için kolay ayağa kalkıyorsun. Tuhaf olan bir tarafa yatınca ağrı hatırlıyorum… sol mu sağ mı hatırlamadım ama yastık koyuyorum onu hatırlıyorum. Sezaryen daha zor belki de sonuçta açık ameliyat daha geç iyileşiyor.
Evet yeri acıyor dedi bugün kayınvalidem. Ben sanki sezeryan olmamış gibiydim. 3.günde normale döndüm ki canım çok tatlıdır. Analık işte kendine bakamıyor o zamana insan. Her şeye hazırlıklı olayım ameliyat derlerse plan yapmam gerekir.

Ben aç kalıyorum malesef sabahta bisküvi falan gömüyorum 😖 havada soğuk yuruyisede çıkamıyorum ☹️

45 dk dan kısa uykulara felaket uykusu deniyormuş , minimum 45 dk olmalıymış , eğer normalse bi rahat nefes alıcam canım, takip ettiğim uyku eğitmeninin videosunda görmüştüm
Dinlenebilmesi ve uykusunu alabilmesi için hatta gece uykularının uzun olması için 45 dk nın üstünde olmalıymış gündüz uykularının tek seansı
Hatta kısa olursa uyanırsa uykuya döndürmeye çalışın diyordu🤦🏻‍♀️

Evet yeri acıyor dedi bugün kayınvalidem. Ben sanki sezeryan olmamış gibiydim. 3.günde normale döndüm ki canım çok tatlıdır. Analık işte kendine bakamıyor o zamana insan. Her şeye hazırlıklı olayım ameliyat derlerse plan yapmam gerekir.
Ben de sezaryen benzeri ameliyatlar daha önce geçiren birisi olarak hemen o gün ayaklandım. Üstelik ameliyatım da sorunlu geçmişti. Kontrole gittiğimde doktor bir ara rahimi alacaktım dedi. Şimdi yine o noktaya geldik gerçi yazın sonuna doğru belli olacak bakalım.
Bir gün hastanede kalınıyor zaten. O zamana Aslan’a bakacak birisi lazım özellikle. Ama ablan müsait olursa bir kaç gün gelirse kafan daha rahat olur bence.

45 dk dan kısa uykulara felaket uykusu deniyormuş , minimum 45 dk olmalıymış , eğer normalse bi rahat nefes alıcam canım, takip ettiğim uyku eğitmeninin videosunda görmüştüm
Dinlenebilmesi ve uykusunu alabilmesi için hatta gece uykularının uzun olması için 45 dk nın üstünde olmalıymış gündüz uykularının tek seansı
Hatta kısa olursa uyanırsa uykuya döndürmeye çalışın diyordu🤦🏻‍♀️
Şimdi yedik moku desene. Ben yanında uyumazsam gündüz uykuları 30 dk filan.
Ben de sezaryen benzeri ameliyatlar daha önce geçiren birisi olarak hemen o gün ayaklandım. Üstelik ameliyatım da sorunlu geçmişti. Kontrole gittiğimde doktor bir ara rahimi alacaktım dedi. Şimdi yine o noktaya geldik gerçi yazın sonuna doğru belli olacak bakalım.
Bir gün hastanede kalınıyor zaten. O zamana Aslan’a bakacak birisi lazım özellikle. Ama ablan müsait olursa bir kaç gün gelirse kafan daha rahat olur bence.
Ablam çalışıyor. Oğlu var okula gidiyor. Eniştem vardiyalı çalışıyor. Bir kaç gün gelir ama daha fazlası olmaz malesef. Aslan kayınvalidemde durmuyor. Kayınpederim yatalak hasta kadın hangi birine baksın orası var birde
Ya şaka gibi 3 yıldır ben kovit bile olmadım hastane yüzü görmedim ama hamilelikten sonra felaketler sinsilesi gibi oldu hayatım. Aman neyse şimdilik ameliyat demedi en azından bende kötüyü çağırmayayım bari. Daha öncede bahsetmiştin bu rahim alınma durumunu. İkinci bebeği düşünüyor musunuz? Senin kararın ne olacak canım.?

Bu 4. Ay bizi yıktı geçti. Uykuya geçiş alışkanlığı değişti. Emzikle uyumayi reddediyor. Emziği hiç bir şekilde almıyor ağzına ağlıyor. Hiç huyu değildi emerek uykuya geçmek. Zar zor emerek uyutuyorum geçer mi bu uyku problemleri 😔

Bu 4. Ay bizi yıktı geçti. Uykuya geçiş alışkanlığı değişti. Emzikle uyumayi reddediyor. Emziği hiç bir şekilde almıyor ağzına ağlıyor. Hiç huyu değildi emerek uykuya geçmek. Zar zor emerek uyutuyorum geçer mi bu uyku problemleri 😔
Ah bacım hiç sorma bizde yıkıldık 🥹
en geç akşam 10da uykuya geçen çocuk baykuş oldu gece 1-2 zorluyo
uyutayım diye ninni söylüyorum sallıyorum sıpanın gözler fal taşı mübarek 😂

Ah bacım hiç sorma bizde yıkıldık 🥹
en geç akşam 10da uykuya geçen çocuk baykuş oldu gece 1-2 zorluyo
uyutayım diye ninni söylüyorum sallıyorum sıpanın gözler fal taşı mübarek 😂
Tam gaz problemini çözdük büyüdü derken şimdi de uyku gerilemesine takıldık desene 😂 Galiba hiç bitmeyecek bu bebelerin sıkıntısı 😄 Neyse canları saolsunlar da iyiki varlar 😊

X