2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Aşı olayı bizi mahvetti ya. Dünden beri o kadar keyifsiz ki. Her şeye ağlıyor. Dün gece uyandı uyuyamadı, nasıl oyalayacağımı şaşırdım. En son oturma odasına gecip Tarkan'ın inci tanem şarkısında dans ederken uyuttum. biberonu reddetti ki ilkkez oluyor bu. Ateş 37 görmeden ilaç içtikçe aşağı iniyor çok şükür. Uyansında yıkayayım diyeceğim ama yıkanabilir mi aşı sonrası sormadım. Bilgisi olan arkadaşlarından yardım rica ediyorum. Çok uykusuzum ☹️

Canım canım anneler sizleri ve grubu özlemişim 😍 tek başına çocuk yetiştirmek biraz yorucu ve hiç bişeye zaman ayıramıyorum tabi bir şikayet değil oğluma kavuşmayı çok beklemiştim sadece sizi ihmal etmememin sebebini sesli düşünüyorum 😂😂

4.ay aşımızı olduk demir damlası verildi fakat kullanmayacağım dişleri eritmesi ve leke yapması nedeniyle. Ocean ve ferrum markaları öneriliyor siz ne kullanıyorsunuz

Çalışan anneler, işe başladınız mı nasıl gidiyor iş hayatı bebiş evdeyken. Haftaya başlayacağım duruma göre ücretsiz alırım diyorum. Çok zor geliyor düşününce
Heyet raporu almak için uğrasıcaz bayramdan sonra iki hafta içerisinde.olmazsa hazirana kadar ücretsiz izine ayrılacağım en azından eylülde okula başlarsam 9aylık oluyor

Kızlar bugün Aslan'ı böbrek ultrasonuna götürdük. Sol normale dönmüş sağ ise 2 mm fazla çıktı. Sağ 14 den 9 a düşmüş. Çok mutluyum şükürler olsun. Ayın 27 sinde izmir nefrolojide istemişti inşallah orafsfa normal çıkar🤲

@Acquaa ultrason çekildi mi canım? @dogakus tedavi ne durumda sizin?
Biz de nefroloji takibindeyiz en son 4mm çıktı 11 mayısta tekrar ultrason çekilecek. Tüm bebişlere sağlık diliyorum 🤍

Aşı olayı bizi mahvetti ya. Dünden beri o kadar keyifsiz ki. Her şeye ağlıyor. Dün gece uyandı uyuyamadı, nasıl oyalayacağımı şaşırdım. En son oturma odasına gecip Tarkan'ın inci tanem şarkısında dans ederken uyuttum. biberonu reddetti ki ilkkez oluyor bu. Ateş 37 görmeden ilaç içtikçe aşağı iniyor çok şükür. Uyansında yıkayayım diyeceğim ama yıkanabilir mi aşı sonrası sormadım. Bilgisi olan arkadaşlarından yardım rica ediyorum. Çok uykusuzum ☹️
1 gün sonra yıkanabilir demişti bana ebe. Benim oğlumu hiç etkilememişti 4.ay aşısı bebekten bebeğe değişiyor demekki

oğlum da az önce 4. ay aşılarını oldu. hemşire bugün yıkamayın dedi. bakalım bizim nasıl geçecek🥺
demir için de kidsfer yazdı doktorumuz

Canım ne aşısı oldunuz?
Bizim de 4.ay kontrolümüz yarın
Sadece rota olacağız sanırım biz
Siz ne oldunuz?

Bebek taşımaktan her yerlerim ağrıdı boyun bel omuz kol ama bi kaç gündür alt bacağımda ve ayak tabanlarımda acayip ağrı iğnelenme var sanki biri sopayla vurmuş gibi bunu yaşayan oldu mu
Benim de tüm vücudum ağrıyor doktora gittim film de çektiler bir şey yok bebegin atak haftası heralde asla durmuyor uslu oğlum gitti gece gündüz ağlayan başka bir çocuk geldi sizde durumlar nasıl

2 gün yikamadik biz atesi cikarsa diye bende calpol vermistim hemen huzursuzlanmasin diye insallah hemen gecer etkisi

Canım canım anneler sizleri ve grubu özlemişim 😍 tek başına çocuk yetiştirmek biraz yorucu ve hiç bişeye zaman ayıramıyorum tabi bir şikayet değil oğluma kavuşmayı çok beklemiştim sadece sizi ihmal etmememin sebebini sesli düşünüyorum 😂😂
Katılıyorum canım. Keyifli olunda gerisi önemli değil ♥️ bebişin nasıl 🤗
Biz de nefroloji takibindeyiz en son 4mm çıktı 11 mayısta tekrar ultrason çekilecek. Tüm bebişlere sağlık diliyorum 🤍
Geçmiş olsun canım. 4 mm fazla mı 4mm anlamadım. 7 üzeri nefrolojide yönlendiriyorlar. Hangi ilde ve özel mi doktorunuz. Hangi sebeple gitmeye başladınız. Bizim 20 günlükken idrar yolu enfeksiyonu geçirdik hastanede yattık bir hafta sonrasında çıktı. Tetkik ve tedavi ne yaptılar acaba?
Canım ne aşısı oldunuz?
Bizim de 4.ay kontrolümüz yarın
Sadece rota olacağız sanırım biz
Siz ne oldunuz?
Devletin yaptırdığı 4.ay aşıları işte canım. 5 li karma ve diğerini hatırlamıyorum.
Benim de tüm vücudum ağrıyor doktora gittim film de çektiler bir şey yok bebegin atak haftası heralde asla durmuyor uslu oğlum gitti gece gündüz ağlayan başka bir çocuk geldi sizde durumlar nasıl
Mahvolmuş durumdayım. Sürekli mızıldıyor. Uykular bozuldu. Uykusundan ağlayarak uyandı az önce, kucaktan inmiyor. Tuvalete zor gidiyorum. Çok etkilendi dünkü aşıdan el ele uyuyoruz, minik kuşuma hiç kıyamam 😔

ben başlayalı 1 ay oldu. 9-12 arası çalışıyorum.. git gel derken 4 saat ayrı kalıyoruz bana çok iyi geldi.. sabah çıkmadan önce süt sağıyorum. döndüğüm zamanda emziriyorum yeterli oluyor. zaten bebeğim sık emmiyor
Ben işe başlayacağımı düşündükçe ağlayasım geliyor. İnşallah bu süreç bebekler ve bizler için kolay geçer.

Benim sütüm şimdiden az günde bir kere 60 80 ml sağıyorum geri kalan emzirmeye anca yetiyor. Çalışınca umarım sütüm bitmez. Bu yarım günün çalışma saatleri nasıl oluyor. Allah yardımcımız olsun hep psikolojik açıdan hem fiziken canım
Devlet memurları kanununa tabiysen günlük mesai saatinin yarısı kadar çalışabiliyorsun ilk çocukta 2 ay, 2. Çocukta 4 ay, 3. Çocukta 6 ay

Aşı bizi de bitirdi.Çarşamba aşı olduk hala kendine gelemedi, ilk günün gecesi ateş 38,5 a kadar çıktı. Sonra bir daha çıkmadı ama sürekli uyuyor uyanınca da mız mız ediyor ağlıyor 2 gün oldu nezaman geçecek bilemedim

Ben ilk aşıda unutmuştum sormayı 2 gün yıkamamıştım. Geçen sefer yıkayabilirsin dediler. Dün aşı oldu bu akşam yıkayacağım ben de..

X