2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
1 aralık doğumluyuz sanırım sıkıntılarda başı biz çekiyoruz 😄 keşke biri önden gitse de "geçiyor hepsi geride kalıyor" dese, bu ara çok ihtiyacım var. Benim kızım ağlamayı bilmiyordu ta ki bu aya kadar. Üstüne gece ağlayarak uyanma sakinleşmeme durumu eklendi. Bu arada kim tavsiye etmişti hatırlamıyorum ama kitabımız geldi umarım faydasını görürüz bizde. Teşekkür ediyorum tavsiye için.. 🥰

Eklentiler

• Snapchat-826243347.jpg
    Snapchat-826243347.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG-20230408-WA0007.jpeg
    IMG-20230408-WA0007.jpeg
    92 KB · Görüntüleme: 65
Kızlar dün minik erkeğim sünnet oldu alırız bi hayırlı olsununuzu☺️ kaç gün sürüyor ağrısı acısı tecrübeli anneler yazabilir mi ?
İlk gün bizimki paso uyudu, sonraki 2 gün biraz mızıldadı. Çiş yakıyor sanırım ama abartılacak şekilde değildi. Kolay atlattı, sizde atlatırsınız canım. Hayırlı olsın, Allah evlenmesini görmeyide nasip etsin inşallah.

Çoğu bebek bu aylarda duzene girer benimkinde duzene gircek en ufak belirti yok napcam bilmiyorum 😔😔😔
İnşallah düzene girerler.. Bu benim ikinci çocuğum. Kızım uykuyu hiç sevmezdi hala da sevmez. 3.5 yaşa kadar geceler 6-7 kez kalkardı.. çoğu sebepsiz. Kardeşi olduktan sonra 10 kez kalkmaya başladı ama 2 aydir şükür kesintisiz uyuyor.. Bu bebeğim de ablasına çekerse yandık 😵‍💫😔

İlk gün bizimki paso uyudu, sonraki 2 gün biraz mızıldadı. Çiş yakıyor sanırım ama abartılacak şekilde değildi. Kolay atlattı, sizde atlatırsınız canım. Hayırlı olsın, Allah evlenmesini görmeyide nasip etsin inşallah.
Amin canım çok teşekkür ederim hepimiz görelim o günleri inşallah. İlk çişte öldük öldük dirildik o ağladı biz ağladık resmen. Bugün daha iyi çok şükür. Anlamadığım şey doktor ne fitil verdi ne krem sürün dedi. Pazartesi günü sargısı alıncak o zaman başlıcakmışız krem sürmeye şimdi sürsek belki daha rahatlardı kuzum ama mecburen doktoru dinliyoruz parol veriyorum 6 saatte 1 sadece

R
Bizimde 275 almisti 1 ayda antibiyotikle hemen düzeliyor kiloda aliyor merak etmeyin gerci benim oglum bu ayda 400gram.almis 🙄
Ayy inşallah bizimde düzelir peki sen bebeğe su içirdin mi ya doktora sormayı unuttm su versem mi bilemiyorum daha hızlı atar belki vücuttan

R

Ayy inşallah bizimde düzelir peki sen bebeğe su içirdin mi ya doktora sormayı unuttm su versem mi bilemiyorum daha hızlı atar belki vücuttan
Yok bol bol emzir demisti doktorum ama aile büyuklerinin zoruyla bir iki cay kasigi suda vermistim atibiyotik fayda etmisti 5günde zaten tekrar test yapinca negatif cikti

Amin canım çok teşekkür ederim hepimiz görelim o günleri inşallah. İlk çişte öldük öldük dirildik o ağladı biz ağladık resmen. Bugün daha iyi çok şükür. Anlamadığım şey doktor ne fitil verdi ne krem sürün dedi. Pazartesi günü sargısı alıncak o zaman başlıcakmışız krem sürmeye şimdi sürsek belki daha rahatlardı kuzum ama mecburen doktoru dinliyoruz parol veriyorum 6 saatte 1 sadece
Merhaba canım. Hangi yöntemle yapıldı sünnet? Oğlumunkinde açık dikiş aparat vs yoktu. Biz ilk günden itibaren sarı kantaron yağı ve fito krem sürdük. Doktor bu ikisini tavsiye etti. Ayrıca kağıt bardağı kesip koyuyorduk bez temasını önlemek icin. Her gün kovaya ilk Su doldurup içinde beklettik. Bu şekilde daha çabuk iyilesecegini söyledi doktor.. çok şükür sıkıntısız atlattık

Aaa biz sargının içine sıktık. Hatta sargıdan sonra günde 2 kez dedi. Ben her altını aldığımda 10 gün boyunca pipiyi yanlardan bastırıp dikiş bölgesine sıktım. Doktor öyle sık sürünce daha iyi olur bile dedi. Birde yıkama günü orayı bebe şampuanlı su döktüm, sabunlu su iyi geliyormuş. Sargıyı bir gün sonra ben açtım, açamazsanız getirin dedi doktor. Bir hafta sonra kontrole gittik.

Bende 4.5 aylık yaptırdım.Dagmatligini da görelim ins. Ogullarimizin.Oglum ameliyathaneden çıkarken çok ağladi.Odaya geçip emzirdim mız mız edip ağlıyordu gene.ilk çişini yaptı sonra iki 3. Yü de yapınca artık hiç ağlamadi saldılar eve bizi.çok kolay atlattık.geceleride aynıydı uyumuştu.Antibiyotik ,fitil ve bir krem verdi adını yazmam uygunmu bilmiyorum.Sargisini ertesi gün biz açtık kremi bitinceye kadar sürdüm bol bol hatta iki tane yazmış doktor birini bitirdim.3. gün banyo yaptık.Sonra her gün yaptırdım.bitti geçti şükür.

Merhaba canım. Hangi yöntemle yapıldı sünnet? Oğlumunkinde açık dikiş aparat vs yoktu. Biz ilk günden itibaren sarı kantaron yağı ve fito krem sürdük. Doktor bu ikisini tavsiye etti. Ayrıca kağıt bardağı kesip koyuyorduk bez temasını önlemek icin. Her gün kovaya ilk Su doldurup içinde beklettik. Bu şekilde daha çabuk iyilesecegini söyledi doktor.. çok şükür sıkıntısız atlattık
Ay maşallah canım. Klasik yöntemle oldu bizimki de sargılı dikiş vs. Görmüyorum karton bardağı biz de koyuyoruz ama krem sürmedik eşime sürelim diyorum yok doktoru dinleyelim diyor 🤦🏻‍♀️
Aaa biz sargının içine sıktık. Hatta sargıdan sonra günde 2 kez dedi. Ben her altını aldığımda 10 gün boyunca pipiyi yanlardan bastırıp dikiş bölgesine sıktım. Doktor öyle sık sürünce daha iyi olur bile dedi. Birde yıkama günü orayı bebe şampuanlı su döktüm, sabunlu su iyi geliyormuş. Sargıyı bir gün sonra ben açtım, açamazsanız getirin dedi doktor. Bir hafta sonra kontrole gittik
Valla bence de doğrusu o ama doktor bize niye yaptırmıyor anlamadım
Bende 4.5 aylık yaptırdım.Dagmatligini da görelim ins. Ogullarimizin.Oglum ameliyathaneden çıkarken çok ağladi.Odaya geçip emzirdim mız mız edip ağlıyordu gene.ilk çişini yaptı sonra iki 3. Yü de yapınca artık hiç ağlamadi saldılar eve bizi.çok kolay atlattık.geceleride aynıydı uyumuştu.Antibiyotik ,fitil ve bir krem verdi adını yazmam uygunmu bilmiyorum.Sargisini ertesi gün biz açtık kremi bitinceye kadar sürdüm bol bol hatta iki tane yazmış doktor birini bitirdim.3. gün banyo yaptık.Sonra her gün yaptırdım.bitti geçti şükür.
İnşallah canım. Benimki de ilk geldiğimde öyle ağlıyordu ki normalde memede sakinleşirdi asla tutmadı bile. Uyuşukken neden öyle ağladı bilmiyorum. Bize açmayın sargısını kendisi düşerse krem sürmeye başlayın dedi ama yavrum çok huzursuz. Yani hiç huzursuz olmasını beklemiyorum elbette ama fitil krem kullanıp rahatlaması varken sanki acı çektiriyoruz gibi hissediyorum çocuğa. Bizim de pazartesi kontrol günü salı da banyosunu yaptırın demişti bakalım inşallah düzelir artık çünkü o da ben de çok yorulduk

X