2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bebeklerimiz haftada kaç gün yıkıyorsunuz?havalar soğuk ya endişe ediyorum
Ay biz annemle yıkıyorduk annem üşür falan diye acele acele yıkıyordu çocukta ne olduğunu anlamıyordu pek hoşuna gitmiyordu yıkanmak. Şimdi ben de tek başıma komple yıkayamıyorum ağladığı için. Bazı günler kafasını yıkıyorum bazı günler kakası sırtına kadar çıktığı için vücudunu ayrı yıkıyorum 😂 saçma bişi oldu

4.ay kontrolümüzden geldik 1kilo almış 3 cm de uzamış. Oturtabilirsiniz artık dedi. Ek gıdaya 6.ay dedi. Demir de vermedi ona da 6.ay dedi demir bu ay başlanmıyor muydu?
Bizimde 4.ay kontrolumuz vardi 400gram almisiz 5800kilosu 64.2 cm cıktik demir ilaci başlayalim dedi ek gidaya 5.ayda meyve suyu ve yogurtla basla dedi menenjit aşisinida 9.ayda yapacakmisiz

Bugün 4 ay kontrolümüzden geldik 500 gram almışız idrar yolu enfeksiyonundan dolayı ama gene de iyi dedi doktorumuz 2 santim de uzamışız doktor bize demir ilacı vermedi şöyle dedi. Erken ayda verilmesi ile geç ayda verilmesi arasında bir fark yok gereksiz Demir yüklememek için biraz daha geç başlatmak istiyorum dedi 9 ayda tarama yapıp bize demiri öyle verecekmiş. ASM nin verdiği demir ilacı yüzünden kabızlık yaşayan bir anne ile tanıştım da bu Demir ilacına biraz soğugum 😔 Bu arada bize destekte oturmayı önerdi zaten benim bebiş de istiyor oturmayı Bir de idrar yolu enfeksiyonu için idrar ve ultrason randevusu aldık cuma günü de onlar için gideceğiz bana dua edin olur mu bir şey çıkmasın inşallah 🙏🙏

Hayırlı işlerin olsun canısı 🥰
Kaşık biberon denedin mi
bi ara süt yetmiyor diye mama veriyordum o zama n biberona alışmasın diye kaşıkla veriyorduk annemle kaşığı deneyin isterseniz
İlk aydan sonra önermiyoruz yazıyor internette o yüzden denemedim
Benimde normalde pazartesi başlamam gerekiyordu 10 gün rapor aldım, biberon başlığını değiştirseniz belki başlığı sevmedi

Kaşık biberon için çok hava yutuyor gaz yapar demişler doktorlar da bu aylarda önermiyomuş,
başlık değişmeyi de yaptım diğer biberonlarla vermeyi demedim yine aynı tepkiyi verdi hatta bu sefer memede durmak istemedi 🤦🏻‍♀️

İlk aydan sonra önermiyoruz yazıyor internette o yüzden denemedim

Kaşık biberon için çok hava yutuyor gaz yapar demişler doktorlar da bu aylarda önermiyomuş,
başlık değişmeyi de yaptım diğer biberonlarla vermeyi demedim yine aynı tepkiyi verdi hatta bu sefer memede durmak istemedi 🤦🏻‍♀️
Yani kuzum biberonlada sen besliyorsan oda red yapiyormuş yani biberonla sen besleme kim bakıyorsa bebişe o beslesin sadece bide bunu dene istersen
Süt kadehi Bardak yada normal kaşıkla beslemeyi deneyebilirsin yada suluklar var bebişler için
Yoksa emzirmek için eve dönmen lazım hep çok yorucu olur
Zor bi süreç inş çabucak çözülür

Bizede demir vermedi, bende sormadım bilmiyordum çünkü.
Burada verildi diye konuşulunca sordum ben de demek ki her doktorun görüşü farklı
Bizimde 4.ay kontrolumuz vardi 400gram almisiz 5800kilosu 64.2 cm cıktik demir ilaci başlayalim dedi ek gidaya 5.ayda meyve suyu ve yogurtla basla dedi menenjit aşisinida 9.ayda yapacakmisiz
Biz de geçen ay 400 gr almıştık 6100 bizim de kilomuz. Menenjitin ilk dozunu 3.ayda olduk biz de diğeri 5.ayda

Yani kuzum biberonlada sen besliyorsan oda red yapiyormuş yani biberonla sen besleme kim bakıyorsa bebişe o beslesin sadece bide bunu dene istersen
Süt kadehi Bardak yada normal kaşıkla beslemeyi deneyebilirsin yada suluklar var bebişler için
Yoksa emzirmek için eve dönmen lazım hep çok yorucu olur
Zor bi süreç inş çabucak çözülür
Süt kadehini yarın denetiyim inşallah olur , olursa çok duamı alırsın 😊 hem yorucu hem de ofis dışındaki her işi 2 saat olmadan halletmem gerekiyor işler aksıyor

Arkadaslar 4.ay asilarindan sonra kac gün banyo yapilmiyordu sormayi unuttum birde ocean kan damlasi icin doktor kilo basi 2 damla dedi ama 10damla cok gibi geldi bana kilo basi 1 damla veriliyor yaziyo genelde ne yapsam acaba

Arkadaslar 4.ay asilarindan sonra kac gün banyo yapilmiyordu sormayi unuttum birde ocean kan damlasi icin doktor kilo basi 2 damla dedi ama 10damla cok gibi geldi bana kilo basi 1 damla veriliyor yaziyo genelde ne yapsam acaba

Bana banyo yaptırabilirsiniz denildi aşıdan sonra bir zararı yokmuş. Genelde kilo başı bir damla diye biliyorum bende bizim doktor hiç kullanma dediği için bilemiyorum.

A aa ben 1 damla veriyorum kız. Üzerinde de öyle yazıyor çünkü ?

Bana banyo yaptırabilirsiniz denildi aşıdan sonra bir zararı yokmuş. Genelde kilo başı bir damla diye biliyorum bende bizim doktor hiç kullanma dediği için bilemiyorum.
Ben yinede 2 gün bekleyeyim banyo icin en iyisii babasi hayatta yikattrmaz simdi 🙄 her doktor yine farkli konusuyo hangisi dogru insanda bilemiyor ki 🫨

X