2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar dün işe başladım ama benim bebe biberon tutmuyor öğürüp bağırmaya başlıyor , siz nasıl çözüm buldunuz 2 saatte bir eve geliyorum
Benim kızımda tutmuyor canım, daha başlamadım ama başlayınca bende 2 saatte bir eve gelicem mecbur

Bugün 4.ay kontrolümüzü yaptırdık. Tospik 8.500 kg olmuş🤓 Doktor 4 saatte bir besle dedi ama bizim tospik 3 saati zor tamamlıyor dedim. Kendi kendine oturmalara başlamıştı artık oturtabilirsiniz dedi doktorumuz. Ayrıca sadece mama ile beslendiği için ek gıdaya ne zaman başlarız dedim kilo alımı iyi olduğu için 5.ayda tekrar bir değerlendireceğiz şimdilik mamaya devam. Rota aşısı dışında dışarıdan başka hangi aşıyı yaptıracağız dedim 5 ya da 7. Ayda menenjit aşısı dedi. 7.ayda karar kıldık. Devlet hastanesinde doğum yapmıştım özelden daha ilgili doktor ve ekibi vardı. Çok rahat etmiştim. Şimdide çocuk doktorumuz devlet hastanesinde ve oda çok ilgili genç bir doktor. Bazen devlet hastanelerinde şansımız gülebiliyor😏

Bugün 4.ay kontrolümüzü yaptırdık. Tospik 8.500 kg olmuş🤓 Doktor 4 saatte bir besle dedi ama bizim tospik 3 saati zor tamamlıyor dedim. Kendi kendine oturmalara başlamıştı artık oturtabilirsiniz dedi doktorumuz. Ayrıca sadece mama ile beslendiği için ek gıdaya ne zaman başlarız dedim kilo alımı iyi olduğu için 5.ayda tekrar bir değerlendireceğiz şimdilik mamaya devam. Rota aşısı dışında dışarıdan başka hangi aşıyı yaptıracağız dedim 5 ya da 7. Ayda menenjit aşısı dedi. 7.ayda karar kıldık. Devlet hastanesinde doğum yapmıştım özelden daha ilgili doktor ve ekibi vardı. Çok rahat etmiştim. Şimdide çocuk doktorumuz devlet hastanesinde ve oda çok ilgili genç bir doktor. Bazen devlet hastanelerinde şansımız gülebiliyor😏
Ouyy tosunum masallah kizzz ne boyle bu tontik olmus🤣🤣🧿

Maşallah canım oglusuna 🧿 bende ilkini özelde ikincisini devlette yaptım kesinlikle devletteki ilgi özelde yoktu. Şimdi cocuk doktorumuzda devlette çok iyi, güler yüzlü bir doktor. Hamileyken perinatolojiye de devlette gitmiştim o da çok iyiydi. Gerçekten devlette doktoruna denk geldiğinde ozeldekinden daha ilgili oluyorlar

Kızlar dün işe başladım ama benim bebe biberon tutmuyor öğürüp bağırmaya başlıyor , siz nasıl çözüm buldunuz 2 saatte bir eve geliyorum
bi ara süt yetmiyor diye mama veriyordum o zama n biberona alışmasın diye kaşıkla veriyorduk annemle kaşığı deneyin isterseniz

Bebeklerimiz haftada kaç gün yıkıyorsunuz?havalar soğuk ya endişe ediyorum
2 gunde 1 yikiyorum eskiden esimle yikardik son 3 4 seferdir tek basima yikiyorum valla daha az stres daha cok keyif. Eşim tepemde hadi hadi üşür cocuk gozune su gitti bilmem ne oldu geriyodu beni😀🤣

Kızlar merhaba elisanın sağ gözünde çapaklanma oldu iltihap gibi şimdi sarı sarı geliyor birde sulanıyor su gibi gözyaşı akıyor doktor netira damla önerdi çok işe yaramadı bugün başka bir damla daha aldım tobrased 12 saatte bir kullanacağım ne yapacağım şaşırdım şişti çocuğumun gözü çok üzülüyorum başına gelen var mı ne kullanabilirim
Başıma geldi göz burun kenarına masaj yaptım ama kendiliğinden gecti hergun sildim kaynamış suyla bide

Ay senin bu mesajını görünce, dinazor büyüyorum deyince aklıma kuzenim geldi. Üç oğlu var bir gün gittim. Hayvanlar alemini bilir misin ? 3 erkek 1 koca ile ev hayvanlar alemi gibi oluyor demişti.. o geldi aklıma.. ne demekse artık. İyi bir şey mi dedi kötü bir şey mi anlamadım 😂
🤣iyi diyelim iyi olsun.
Ya bu kadar fazla yıkamak ve aspiratör kullanmak doğru mu? Bazıları az diyor bazıları çok diyor bu konu kafamda hiç oturmadı. Yapıyorum ama doğru mu yapıyorum yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Ben sadece damla gibi olanları kullanıyorum. Genelde günde bir kere yapıyorum. Sıkınca sümükler kaybolursa çekmiyorum da.. tıkanıklık vs olmuyor bence. Ama aspiratör ile görünmeyen gerideki sümükler de toplanıyor deniyor bilemiyorum. Kızım zaten çok huylu hiç sevmiyor bir çok bebek gibi burnunun kurcalanmasını. Serum fizyolojik sorun değil de sonrasında sümükleri çekmek için burnunu kurcalamak onu sinir ediyor bir çok bebek gibi 😂
İzotonik şu ile yıkamak iyi ama aspiratörle hergün çekmek kötü diye biliyorum 🤪 zaten hergün düzenli yıkayınca aspiratöre hiç gerek kalmıyor, ben her sabah uyanıncs iki burnunu da 4 ml izotonik su ile yıkıyorum, tüm sülükler akıp gidiyor tıkanmıyor. Tıkanacak gibi olduğu günler sabah akşam yıkıyorum. Kendisi de alıştı, rahatladığının farkında heralde gıkı çıkmıyor
2 gunde 1 yikiyorum eskiden esimle yikardik son 3 4 seferdir tek basima yikiyorum valla daha az stres daha cok keyif. Eşim tepemde hadi hadi üşür cocuk gozune su gitti bilmem ne oldu geriyodu beni😀🤣
Ne oluyormuş gözüne su gidince sorsana bi 🤣 şu kocaların gereksiz çok bilmişlikleri.

Kızlar merhaba elisanın sağ gözünde çapaklanma oldu iltihap gibi şimdi sarı sarı geliyor birde sulanıyor su gibi gözyaşı akıyor doktor netira damla önerdi çok işe yaramadı bugün başka bir damla daha aldım tobrased 12 saatte bir kullanacağım ne yapacağım şaşırdım şişti çocuğumun gözü çok üzülüyorum başına gelen var mı ne kullanabilirim
Anne sütü d anlatmak iyi gelir derler

🤣iyi diyelim iyi olsun.

İzotonik şu ile yıkamak iyi ama aspiratörle hergün çekmek kötü diye biliyorum 🤪 zaten hergün düzenli yıkayınca aspiratöre hiç gerek kalmıyor, ben her sabah uyanıncs iki burnunu da 4 ml izotonik su ile yıkıyorum, tüm sülükler akıp gidiyor tıkanmıyor. Tıkanacak gibi olduğu günler sabah akşam yıkıyorum. Kendisi de alıştı, rahatladığının farkında heralde gıkı çıkmıyor

Ne oluyormuş gözüne su gidince sorsana bi 🤣 şu kocaların gereksiz çok bilmişlikleri.
Hic iste kendi kendine bi bilmişlik kac cocuk büyüttüyse haspam 🤣🤣ya bide cok anliyo gibi tripleri yokmu cocuk agliyo diyelim sundan olabilir bundandir ya bi git bilge kisilik diyorum🤣

X