2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Aynen ocean kullanıyorum ebe hemşire bizim vereceğimizi kullanma hangisi aklına yatarsa özel al dedi ocean alcaktım ben de zaten. Eczacı 1 damla dedi üzerinde de 4 yaş altı için 1 damla diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam
Yani kilo başi 1damla kullaniyorsunuz oglum 5800 benim ozaman 6 damla kullanayim ben

Epidural esnasında vücut uyuşuyor biz bir şey hissetmiyoruz ama çok derin bir kesik olduğu için bacaklar şoka giriyormuş çok etkileniyormuş. Dizlerimin ağrısından yakınırken bana da sağlıkçı bi arkadaşım söylemişti
Yaaa bende doktora gideyim ama hangi bölüme falan diye düşünerek erteliyodum. Böyle ayaktayken bir şeyim yok ama ilk kalkma anı çok zor böyle beş altı saniye babanne gibi yürüyorum toparlanamiyorum

Yaaa bende doktora gideyim ama hangi bölüme falan diye düşünerek erteliyodum. Böyle ayaktayken bir şeyim yok ama ilk kalkma anı çok zor böyle beş altı saniye babanne gibi yürüyorum toparlanamiyorum
Ben kilodan oluyor sanıyordum bacaklarım çok güçsüzeşti merdiven çıkarken flan çok zorlanıyorum bende

Kızlar bu bebeklere yeni bir güncelleme mi geldi yoksa bizim kızda mi var bişey uyumuyor resmen çocuk🥺🥺🥺 gündüz neredeyse hiç uyumuyor,yarım saat şekerleme onda da yani zaten yarım saat uyutmaya çalıştıktan sonra 😥 gündüz derin uykusu hiç yok , gece bir kaç saat uyurdu son günlerde o da gitti 2 saatte bir kalkar oldu 😭

Süt kadehini yarın denetiyim inşallah olur , olursa çok duamı alırsın 😊 hem yorucu hem de ofis dışındaki her işi 2 saat olmadan halletmem gerekiyor işler aksıyor
Biraz aksaklık olur toparlanır zamanla stres yapma hiç Buda senin için uyum süreci sonuçta insanın aklı hep evde bebekte oluyo bedenen varız yavrudan uzakta her ortamda 😂

Bugün 4 ay kontrolümüzden geldik 500 gram almışız idrar yolu enfeksiyonundan dolayı ama gene de iyi dedi doktorumuz 2 santim de uzamışız doktor bize demir ilacı vermedi şöyle dedi. Erken ayda verilmesi ile geç ayda verilmesi arasında bir fark yok gereksiz Demir yüklememek için biraz daha geç başlatmak istiyorum dedi 9 ayda tarama yapıp bize demiri öyle verecekmiş. ASM nin verdiği demir ilacı yüzünden kabızlık yaşayan bir anne ile tanıştım da bu Demir ilacına biraz soğugum 😔 Bu arada bize destekte oturmayı önerdi zaten benim bebiş de istiyor oturmayı Bir de idrar yolu enfeksiyonu için idrar ve ultrason randevusu aldık cuma günü de onlar için gideceğiz bana dua edin olur mu bir şey çıkmasın inşallah 🙏🙏
Allahın izniyle bir şey çıkmaz, sen gönlünü ferah tut canım🤲
Ben kilodan oluyor sanıyordum bacaklarım çok güçsüzeşti merdiven çıkarken flan çok zorlanıyorum bende
Amanın bende böyle oluyordum ve cidden kilodan sanıyordum. Aydınlandım resmen 🤔
Kızlar bu bebeklere yeni bir güncelleme mi geldi yoksa bizim kızda mi var bişey uyumuyor resmen çocuk🥺🥺🥺 gündüz neredeyse hiç uyumuyor,yarım saat şekerleme onda da yani zaten yarım saat uyutmaya çalıştıktan sonra 😥 gündüz derin uykusu hiç yok , gece bir kaç saat uyurdu son günlerde o da gitti 2 saatte bir kalkar oldu 😭
Aramıza hoşgeldin canım🤭 4.ay böyle geçip sonra sağlam uykuya yerini bırakacakmış öyle deyolağğğ🤤

Kızlar sitedeyken sağ alta hesiye göndereceğimiz ürün deneyip görüşlerinizi paylaşır mısınız diye bi bildirim düşüyo bu şekilde yapan oldu mu hiç deneyen vs.

Kızlar o değil de saçları benim gibi çılgınlar gibi dökülen var mı? Hamilelikte hiç olmadığı kadar güçlenmiş ve uzamıştı şimdi de tam tersi dökülüyor. Bu durumda olan arkadaşlar neler yapıyor acaba? Kullandığınız takviye var mı?
Benim de aşırı dökülüyor kel kalıcam bu gidişle. Multivitamin alıyordum onu da bıraktım. Saldım çayıra mevlam kayıra artık 🤦🏻‍♀️ nerem doğru ki saçım olsun 😂

Gerçekten o minnak burunlarında bu ne kadar sümük, bizde de durum aynı. Bir de geçen hafta nezle olmuştu hala hırıl hırıl.

Bizim doktorumuz elektronik aspiratör kullanın dedi ama ben artık ciğerini mi çekeceğim çocuğun diyerek kullanmaya yanaşmadım. artık manueli de çok kullanmıyorum serum sıkıp sırtına patpatla ne kadar çıkarsa. çok fazla çekmek de tamamen kurutuyor burunlarını.

Bizde de o mevzu 2 haftadır var. 4. Ay kontrolünde doktor ek gıdaya 6. Ay gibi başlanır dedi anne sütüyle besleniyor bebeğim ve kilosu 7700'dü en son. beslenme şekline ve kilosuna göre değişiyor ek gıda konusu. Oturma konusunda bir şey demedi ama bir egzersiz kitabı verdi onları yaptırın dedi. keyfi yerindeyse yapıyoruz. O kadar🫶🏻😅
ben elektronik hiç kullanmıyorum bazen manuel..ama genelde serum fizyolojik kullanıyorum. Alıştığı için ona tepki vermiyor.
Aslan'da bakıyor yemek yerken ağzına verir gibi yaptıpımda tepki vermiyor, bilmiyor daha küçük kuşum. Mama ile beslendiği için ufak ufak belki deneyin der doktor merakla bekliyorum. Oturma konusu ise neredeyse 3 haftadır oturmaya çalışıyor kendi kendine çok meraklı.
Benim kızım da dün ağzını şapırdatmaya başladı 😂
Bugün 4.ay kontrolümüzü yaptırdık. Tospik 8.500 kg olmuş🤓 Doktor 4 saatte bir besle dedi ama bizim tospik 3 saati zor tamamlıyor dedim. Kendi kendine oturmalara başlamıştı artık oturtabilirsiniz dedi doktorumuz. Ayrıca sadece mama ile beslendiği için ek gıdaya ne zaman başlarız dedim kilo alımı iyi olduğu için 5.ayda tekrar bir değerlendireceğiz şimdilik mamaya devam. Rota aşısı dışında dışarıdan başka hangi aşıyı yaptıracağız dedim 5 ya da 7. Ayda menenjit aşısı dedi. 7.ayda karar kıldık. Devlet hastanesinde doğum yapmıştım özelden daha ilgili doktor ve ekibi vardı. Çok rahat etmiştim. Şimdide çocuk doktorumuz devlet hastanesinde ve oda çok ilgili genç bir doktor. Bazen devlet hastanelerinde şansımız gülebiliyor😏
Ay sağlıkla devam etsin..

Bebeklerimiz haftada kaç gün yıkıyorsunuz?havalar soğuk ya endişe ediyorum
Gün aşırı yıkıyorum. Yıkamadığım gün de siliyorum..

Kızlar sitedeyken sağ alta hesiye göndereceğimiz ürün deneyip görüşlerinizi paylaşır mısınız diye bi bildirim düşüyo bu şekilde yapan oldu mu hiç deneyen vs.

Ben yaptım canım ürünü kullanıp yorum yapıyorsun sadece galiba Bir tane ürün de gelecek bana😬

Allahın izniyle bir şey çıkmaz, sen gönlünü ferah tut canım🤲

Amanın bende böyle oluyordum ve cidden kilodan sanıyordum. Aydınlandım resmen 🤔

Aramıza hoşgeldin canım🤭 4.ay böyle geçip sonra sağlam uykuya yerini bırakacakmış öyle deyolağğğ🤤
Yaaa inşallah inşallah , oğlum da uyumazdi pek ama en azından günde bir kere bir saat de olsa bı öğle uykusu olurdu, bu kız doğduğundan beri zar zor uyuyo ilk zamanlar gaz ve reflü yüzünden uyumazdi şimdi de yine gaz tam bitmedi ama iyice azaldı uykusu🥺

X