2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar burun tıkanıklığını nasıl çözüyorsunuz? Aspiratörle çeke çeke tükendik artık bir çaresi de olmuyor. Oda sıcaklığı nemi her şeyi ayarlı ama gece 4-5 kez uyanıyor.
Ben şunu fark ettim, ev sıcak olumca burnu çok tıkanıyor. Londra’da yaşıyoruz orada hiç tıkanmıyordu öğnkü önerilen ev sıcaklığı 20-22 derece orada. Özellikle gece 20 civarında tutmaya çalılıyoruz. Aile ziyaretine Türkiye’ye geldik, evler merkezi sistem ve 25-26 derece. Gece boyu uyuyan çocuk 2-3 saatte bir huzursuzlanıp uyanıyor. Burnu tıkalı zor nefes alıyor. Kış vakti cam açıyoruz rahatlayıp uyuyor yavrum. Benim anladığım serinde uyuyacak.

Ben şunu fark ettim, ev sıcak olumca burnu çok tıkanıyor. Londra’da yaşıyoruz orada hiç tıkanmıyordu öğnkü önerilen ev sıcaklığı 20-22 derece orada. Özellikle gece 20 civarında tutmaya çalılıyoruz. Aile ziyaretine Türkiye’ye geldik, evler merkezi sistem ve 25-26 derece. Gece boyu uyuyan çocuk 2-3 saatte bir huzursuzlanıp uyanıyor. Burnu tıkalı zor nefes alıyor. Kış vakti cam açıyoruz rahatlayıp uyuyor yavrum. Benim anladığım serinde uyuyacak.
Olabilir ben de havalar soğuksa biraz ısı yükseltiyorum doğru olmadığını bilsem de. Bir de buhar makinesini çalıştırmadıysam daha çok oluyor öyle zamanlarda. Yıkanmıyor ama sümüm oluyor. Serum fizyolojik yapıyorum o zaman da..

Ben de yapmıyorum, sayılı yapmısımdır . arada kurumuş küçük parçalar oluyor , selpakla içeride bir çevirme işlemi yapıyorum. Ona takılıyor zaten .
Bizim doktor da ebe de sürekli yapacaksın demiyor. Tıkalıysa, nefes alışta zorlanırsa diyorlar. Ben sümük gördükçe yapıyorum. İçeri selpak sokmak imkansız bu huylu ile ama serum fizyolojik ile çıkartıyorum. Pek sevmese de ona sesi çıkmıyor çok..

Ya bu kadar fazla yıkamak ve aspiratör kullanmak doğru mu? Bazıları az diyor bazıları çok diyor bu konu kafamda hiç oturmadı. Yapıyorum ama doğru mu yapıyorum yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Ben sadece damla gibi olanları kullanıyorum. Genelde günde bir kere yapıyorum. Sıkınca sümükler kaybolursa çekmiyorum da.. tıkanıklık vs olmuyor bence. Ama aspiratör ile görünmeyen gerideki sümükler de toplanıyor deniyor bilemiyorum. Kızım zaten çok huylu hiç sevmiyor bir çok bebek gibi burnunun kurcalanmasını. Serum fizyolojik sorun değil de sonrasında sümükleri çekmek için burnunu kurcalamak onu sinir ediyor bir çok bebek gibi 😂
Bunu yaparken çok üzülüyorum, hep özür diliyorum yaparken. Ama yaptığım halde bile tıkanıyor ve uyuyamıyor. Uykusuz kalmasından iyidir diyorum.

Geçmiş olsun. Nasıl oldu kuzucuk canım?

Valla bende bıktım. Yatmadan serumla yıkıyor ve çekiyorum. Odada buhar makinesi çalışıyor. Sabah burnunu çeke çeke uyandırıyor kendini uyanınca yine yıkıyorum bir okka sümük. Gün içinde damla olanlardan sıkıyor çekiyorum bi bitmedi bu sümük 🤦‍♀️
Bir gözümüz küçük bir gözümüz büyük akıyor yine çapak azaldı ama çok sulanıyor kaşınıyor galiba sürekli gözünü karıştırmaya çalışıyor 😔

Eklentiler

• 7ADD5F06-F67C-4130-9470-95D1ACB8281E.jpeg
    7ADD5F06-F67C-4130-9470-95D1ACB8281E.jpeg
    114,9 KB · Görüntüleme: 84
Bir gözümüz küçük bir gözümüz büyük akıyor yine çapak azaldı ama çok sulanıyor kaşınıyor galiba sürekli gözünü karıştırmaya çalışıyor 😔
Canım eskiler anne sütü sıkarmış göze ne kadar doğru bilmiyorum ama araştır bir istersen iyi geldiği söylenir ama burdan bilenlerde vardı belki sütünü sıkıp pamukla silinirmiş eskilerden ama ben denemedim doktoruna sorabilirsin belki

Maşallah kuzuya 🧿 geçmiş olsun. Konudan bağımsız bandanasını nereden aldın 😂 içime sinen bir yer bulamadım kumaşı sert diye yorumlar falan oluyor

Arkadaşlar bugün bambaşka bir soruyla geldim 🙈 hamileyken karnimda çatlaklar oluştu cildim ne yaparsam yapayım çatlamaya müsait. Ama bir haftadır bacaklarımda çatlaklar olmaya başladı. Kilo almıyorum vermiyorum da sabit bu normal mi yani doğum sonrasında yine olur mu çatlak ?

Kızlar bebeme yeni güncelleme geldi. Kollarından tutup oturtma hareketi yaparken kendini geri atıyor vücudunu arkaya doğru geriyor 😂 oturmicam diyor halbuki çok hevesliydi oturmaya. Başka bu güncellemesi gelen var mı 😂

Bide ben uyurken hala kundak yapıyorum çünkü elleri hiç durmuyor hep kendini uyandırıyor. 4.aydan sonra yapmayın diyor internette. Var mı kundak yapan

Kozlar selam şükür yavrukuşum sünnet oldu 👍
Ama sünnet esnasında doktor poposunda kırmızılık var alerjisi var muhtemelen bi şeye yediğin şeylerden geçiyor dikkat et dedi
Bi kaç gün önce çok huzursuz demiştim belkide ondan
Alerjisi varsa nasıl öğrenebilirim yani bunun için gidebileceğim bi doktor yaptırabileceğim test var mı çocuk doktorumuza söylesem yardımcı olur mu onun alanına giriyor mu

Arkadaşlar bugün bambaşka bir soruyla geldim 🙈 hamileyken karnimda çatlaklar oluştu cildim ne yaparsam yapayım çatlamaya müsait. Ama bir haftadır bacaklarımda çatlaklar olmaya başladı. Kilo almıyorum vermiyorum da sabit bu normal mi yani doğum sonrasında yine olur mu çatlak
Hamilelikten önceye göre daha hareketsiz bi döneme girdin mi canısı
Benimde öyle valla çok çirkinleştim kurulukda var nemli tutmak lazım cildi çatlamaması için diye biliyorum bide at kulu fırça hoş ne yapsam yapayım haritayım 😂😂

Kozlar selam şükür yavrukuşum sünnet oldu 👍
Ama sünnet esnasında doktor poposunda kırmızılık var alerjisi var muhtemelen bi şeye yediğin şeylerden geçiyor dikkat et dedi
Bi kaç gün önce çok huzursuz demiştim belkide ondan
Alerjisi varsa nasıl öğrenebilirim yani bunun için gidebileceğim bi doktor yaptırabileceğim test var mı çocuk doktorumuza söylesem yardımcı olur mu onun alanına giriyor mu
Kakasi nasil mukus yada kan oldumu cildinde bide kuru döküntü ler varsa alerji olabilir

Bide ben uyurken hala kundak yapıyorum çünkü elleri hiç durmuyor hep kendini uyandırıyor. 4.aydan sonra yapmayın diyor internette. Var mı kundak yapan
Bende kollarini kundak yapiyorum hala yoksa uyunuyor uyuyunca hemen aciyorum zaten oda kaldiriyo hemen kollarini

Kakasi nasil mukus yada kan oldumu cildinde bide kuru döküntü ler varsa alerji olabilir
Ya kaka Nasıl olur bilmiyorum ilk bebeğim sıvı parçacıklı gibi doktora kayınvalideme sordum böyle olur zaten dediler
Döküntü yok canısı

2 gecedir uyku gerilemesi başladı bizde. Cumartesi gecesi azıcık oturalım dedik eşimle bizim ki 4 gibi uyandı bir kahkaha, şaklabanlıklar, çığlıklar görmeniz lazım. Kaka yapmış beline kadar altını alıyorum kıkır kıkır gülüyor. Uyumadı sonrada sabaha kadar. Her beslenme sonrası kakayı yapıştırdı. Dün gecede ilk uykusundan uyandı uyut uyutabilirsen. Sabah 8-9 gibi uyanırdı, bugün 6 da açtı gözünü. Ramazan sebebiyle gece daha fazla kalkıyorum kafam bir milyon. Bu gece bizi ne bekliyor bilmiyorum. Yıkadım yatırdım 30 dk sonra uyandı, mama verdim uyudu. Mutfağı toplamaya korkuyorum kalkacak diye. Düzeni alt üst oldu, Allah yardımcımız olsun yav.
Yarın 4.ay kontrolümüz var. 4.ay için giden arkadaşlara ek gıda ve oturma konusunda neler dedi doktorunuz acaba?

X