2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhabalar kızlar 🌸
İki gün önce kalp atışlarını duyduk 🥰 benim algılamam gerçekten O an oldu. Öncesinde anlayamamışım hamileliği anne olmaya başlayacağımı 🥲çok duygusaldı.. kan testlerimde sorun çıkmadı tiroit Demir vs vs her şeye bakıldı. Hala bulantı kusmaya dair bir belirti yok hiç olmadı. Sadece aşırı derecede uyku ve yorgunluk var. Tüp bebek olduğu için her gün iğne oluyorum olurken tansiyonu ölçtürüyorum normal ama doktor kontrolümde tansiyon yüksek çıkıyor sanırım çok heyecan yapıyorum 🙈

Güzel haberlerle olumlu düşüncelerle birlikte olalım 🌸🌸
Hayırlı olsun canım😍
Aynısını yaşadım asla hamileliği idrak edemedim taa ki kalbi duyana kadar hüngür hüngür ağladım çift çizgiyi görünce bile ağlamayan ben🥹

Canım benim suyum gelmedi ilk önce doğum sancım geldi bi boktan anlamayan bi doktor yüzünden dikiş için geç kaldım ve rahim açıldı doğum başladı. Öyle yani sebebini bende hiç bir zaman öğrenemedim. Ne çocukta nede bende sorun yoktu. Bi hafta öncesinden kanama geçirdim progestan verdiler sonra da sancım başladı işte

Ne kadar benzer şeyler yaşamışız canım ben de 21 haftalıkken bebeğimi kaybettim 1 hafta önce gittiğimde her şey yolundaydı sonra tekrar gittim bana kasılman var deyip magnezyum verdi 2 gün sonra kanamam oldu rahim açılmış kesem dışarı sarkmış dikiş için çok geçti zaten suyum da geldi enfeksiyon çıkınca ben de bebeğimi doğurmak zorunda kaldım tam bir sebep de söyleyemediler ya enfeksiyon ya rahim ağzı yetmezliği ama o şerefsiz doktor eğer o gün rahim uzunluğuma baksaydı her şey çok farklı olabilirdi o yüzden doktor gerçekten çok önemli
Kızlar ben emr yani su gelişi nedeniyle doğuma alındım. Kese delinmesi idi sebep. Sancım olmadı. Hatta suyum sızmaya başladığında da serviks ölçüsü almak istediler yukarıda dediler. Yani sancınız varsa bebek kanala girmiş oluyor. Rahim ağzı açılmış oluyor. Benim açıklık yoktu. Enfeksiyon rahim ağzı açıklığının bi sonucu zaten. 12/14 haftaları arası serkaj yapıyorlar. Bu arada serkajdan sonra da her hafta penisiln iğne vurdurdu benim arkadaşım. Bazı doktorlar istemiyormuş ama onun doktoru Serkaj enfeksiyon kapablir geç olabilir diye yaptırtmıştı. Onun ikizleri vardı. Şimdi ikisi de sağlıklı yanında

Canım ben de başta öyleydim bi de karnım oluyordu kocaman. Çözümü yemeklere kimyon atmakta buldum
Yine sen ve muhteşem tavsiyelerin😍😍
Kuzular hiç iyi değilim midem şiş öğürüruyorum.başım sersem gibi .baş dönmem var
Canımyaa inşaAllah geçicidir bende de birkere oldu sadece sonra geçti öğürme hissi kusma vs
ben de sulu sıcak yemek yemek istemiyorum. yoğurt , meyve , ekmek gibi basit şeyler yiyince rahatlıyorum sadece.
Ben de hep hamurişi çekiyo of katı şeyler hamburger pizza gibi

Kızlar normalde 6+5 olmam gerekiyor ama ultrasonda 5 haftalık olarak çıkıyor 9 milim kese boyu doktor boş gebelik olabilir beta hcg bakalım dedi 11 gün önce 1249ken dün 3000 küsürlerde çıktı doktor boş gebelik diyor böyle bişey başına gelen oldumu
Canım inşallah degildir ya . Beta hcg bi süre sonra az hızlanıyor ama suan ozaman değil heralde ama cok emin olmadan nir şey söylemeyeyim. İnsallah her şeyy yolundadır dua edicem sizin için ♥️

Kızlar ben emr yani su gelişi nedeniyle doğuma alındım. Kese delinmesi idi sebep. Sancım olmadı. Hatta suyum sızmaya başladığında da serviks ölçüsü almak istediler yukarıda dediler. Yani sancınız varsa bebek kanala girmiş oluyor. Rahim ağzı açılmış oluyor. Benim açıklık yoktu. Enfeksiyon rahim ağzı açıklığının bi sonucu zaten. 12/14 haftaları arası serkaj yapıyorlar. Bu arada serkajdan sonra da her hafta penisiln iğne vurdurdu benim arkadaşım. Bazı doktorlar istemiyormuş ama onun doktoru Serkaj enfeksiyon kapablir geç olabilir diye yaptırtmıştı. Onun ikizleri vardı. Şimdi ikisi de sağlıklı yanında
Benim de hiç sancım olmamıştı canım ağrısız rahim açılmıştı serklaj ile hamileliğini sonuna kadar götüren çok gerçekten inşallah bu sefer nasip olur penisilini ilk defa duydum ama bakalım ikili testten sonra herhalde benim de olacak serklaj

Kızlar normalde 6+5 olmam gerekiyor ama ultrasonda 5 haftalık olarak çıkıyor 9 milim kese boyu doktor boş gebelik olabilir beta hcg bakalım dedi 11 gün önce 1249ken dün 3000 küsürlerde çıktı doktor boş gebelik diyor böyle bişey başına gelen oldumu
İnşaAllah değildir Rabbim bebeğini sana bağışlasın 🤲🤲

Geç döllenme olabilir tabi ondan 5 haftalık gözükebilir canım ama betadan dolayı emin olamadım inşallah değildir başka bir doktora daha git istersen

Canın belirtin falan var mı ya da devam ediyor mu

Ne kadar benzer şeyler yaşamışız canım ben de 21 haftalıkken bebeğimi kaybettim 1 hafta önce gittiğimde her şey yolundaydı sonra tekrar gittim bana kasılman var deyip magnezyum verdi 2 gün sonra kanamam oldu rahim açılmış kesem dışarı sarkmış dikiş için çok geçti zaten suyum da geldi enfeksiyon çıkınca ben de bebeğimi doğurmak zorunda kaldım tam bir sebep de söyleyemediler ya enfeksiyon ya rahim ağzı yetmezliği ama o şerefsiz doktor eğer o gün rahim uzunluğuma baksaydı her şey çok farklı olabilirdi o yüzden doktor gerçekten çok önemli
Aynen öyle çok benzer şeyler yaşamışız. Bana da kese gözüktüğü için sonradan gittiğim hastane dikiş yapamadı. 3 gün yatırdılar beni ağır ilaçlarla belki çocuk geri çekilir de dikiş atarız diye ama maalesef. Dediğin gibi rabbim iyi doktorlarla karşılaştırsın hepimizi

İkinci gebeliğimde tedbir amaçlı doktor serklaj yapalım dedi ama ben istemedim. Yiyecek lokması varsa dünyaya gelicek dedim yoksa zaten bu da düşer üçüncü de bende rahim ağzı yetmezliği var der ona göre davranırım dedim. Allah’a şükür kızım doğdu ve bende rahim ağzı yetmezliği yokmuş yoksa dediğin gibi o eziyeti çekicektim ve işin kötüsü şimdi de o eziyeti çekicektim ya rahim ağzı yetmezliği varsa diye.

Selam hanımlar birşey sorcam belirtiler sizde stabil mi mesela hergun mideniz bulanıyor mu? Normalinde sabahları midem bulanirdi bu sabah öyle fazla bir bulantım olmadı göğüs sisligimde önceki günler gibi değil bel ağrım var tedirgin olmadim değil bu şekilde olan var mi

Selam hanımlar birşey sorcam belirtiler sizde stabil mi mesela hergun mideniz bulanıyor mu? Normalinde sabahları midem bulanirdi bu sabah öyle fazla bir bulantım olmadı göğüs sisligimde önceki günler gibi değil bel ağrım var tedirgin olmadim değil bu şekilde olan var mi
Bende hiç belirti yok 😏
Gaz var sadece arada da kasilmam oluyor hepsi bu kadar.

Bana doktorum ilaç önermediği için içmedim. Nane limon sıcak su iyi geldi bana. tabi abartmamak lazım. Bir de pırasa, enginar gibi bazı yemekler aşırı gaz yapıyormuş. ben dün daha basit şeyler yedim gaz olmadı rahat ettim. ama benim de canım yoğurt ayran falan istiyor.
Nane çayı denicem kimi yer gaz yapar diyor kimi yer yspmaz deniyeyim bari :KK66: yoğurt yiyorum yemesem mi bide ew yoğrdu 🤔🥺

X