2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Teşekkür ederim bilgi için. Yarın tekrar bir aile hekimimiz ile görüşeyim bakalım.

Saol canım bilgilendirme için çok geçmiş olsun

Buna çok baktım bazı yorumlarda takması zor bi sürü ipi var vs yazıyodu ciddwn zor mu takıp kullanması

Bebek bakım odalarından bile bulaşıyormuş ne yazık ki. Ben de kimseyle teması olmayacak diye düşünmüştüm ama bunu duyunca hemen yaptırdım

Kızlar bebislere şu icirmeye başlayan var mı benim bebik idrar yolu enfeksiynu olmuş doktor iğne verdi birde bol su icir dedi birde sünnet yaptırıp bu illetten kurtulan var mı
Benim oglumda olmustu bize igne yapilmadi 5gun antibiyotik kullandik böbrek ultrasonu cektirdik bisey cikmadi bol bol emzir dedi ama aile büyuklerinin baskısiyla 1 cay kasigi suda verdik 1 kere

Kızlar çıldırıcam ya. Sağlık ocağım rota aşısı konusunda bilgilendirmediği gibi şimdi de alayım getireyim yapın diyorum yok diyorlar biz yapmıyoruz aşıyı.
Bende doktor kontrolunde doktorumuz daha vakti var diye yapmadigi icin saglik ocaginda yaptirdim zaten damla yavas yavas agzina damlattilar okadar

Benim oglumda olmustu bize igne yapilmadi 5gun antibiyotik kullandik böbrek ultrasonu cektirdik bisey cikmadi bol bol emzir dedi ama aile büyuklerinin baskısiyla 1 cay kasigi suda verdik 1 kere

Sağolsun aile büyüklerinden önce doktor su içirin dediği için kimseye itiraz edemedim 4 gün iğne 7 gün antibiyotik verdi bizden de böbrek ultrasonu istedi 4. Ay kontrolüyle birleştireceğim bakalım

Biz 4. Ay kontrolüne gittik aşılarımızı olduk. Vegaferon adlı Demir ilacı verdi doktoruna sor başla dediler. 3. Ayda rota ve bexsero oldu 5. Ayda ikinci dozları var, sağlık ocağı yaptı bizimkileri. Birde doktor bizi yoğurda başlatıyor kilo alımı hep sınırda gidiyorduk. Aslında bize göre kilosu güzel ama işte

Kızlar bebislere şu icirmeye başlayan var mı benim bebik idrar yolu enfeksiynu olmuş doktor iğne verdi birde bol su icir dedi birde sünnet yaptırıp bu illetten kurtulan var mı
Pamukçuk olmasın diye emzirmekten sonra bir kaç yudum ver diyordu annemler verdik bizde doktora sorduk o da bir çay kaşığı verin demişti

Ben de Twitter da gördüm bugün;” 4,5 yaşında kızım rotadan hastanede yatıyor. Doktor söylememiş biz de atlamışız ağır geçiriyoruz” yazmıştı.

Sağolsun aile büyüklerinden önce doktor su içirin dediği için kimseye itiraz edemedim 4 gün iğne 7 gün antibiyotik verdi bizden de böbrek ultrasonu istedi 4. Ay kontrolüyle birleştireceğim bakalım
Çok gecmis olsun umarim biran önce iyileşir bebiş böbrek ultrasonuda hemen cekiliyor zaten bisey cikmaz sizinde merak etmeyin

Kızlar çıldırıcam ya. Sağlık ocağım rota aşısı konusunda bilgilendirmediği gibi şimdi de alayım getireyim yapın diyorum yok diyorlar biz yapmıyoruz aşıyı.
Biz dün alıp evde yaptık kendimiz
Ilk bebeğimiz de sağlık ocağı yapmıştı
Ebenin yaptığı gibi aynı şekilde yaptık

Bizimki 3 aylık olmak üzere. Kaç aylıktan sonra 2 saatte bir emme sıklığını açmaya başlıyorduk? Bizimki iki saati bulmuyor daha erken emmek istiyor çoğunlukla ama bir düzen oturtmam da lazım 1 Nisan da iş başı

Benimki normalde 2 saati aşıyordu ama bu son dönemde 1lere düşürdü ve meme emmeden , memede durmadan uyumuyor . Benimde 1 Nisan iş başı ve nasıl olacak hiç bilmiyorum

Benim bebeğim 15+4 hafta olarak. Baya bi geç kaldım aşıya. Bu saatten sonra yaptırsam yan etki olur mu yoksa bir etkisi mi olmaz bilmiyorum.
Ben çocuk doktoru arkadaşıma sormuştum neden zamanlı bu aşı diye.geç yapılınca bağırsak düğümlenmesi riski artıyor o yüzden yapmıyorlar demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…