2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bakanlığın zorunlu aşıları haricinde 3.ay menenjit aşısını yaptırdık. İsterseniz özel aşılar için doktorun paylaşımını buraya koyayım ayrıntılı inceleyebilirsiniz.
Biz tam 105.günde yaptirdik doktorumzu yüzunden 2.ay aşilariyla arasinda 1 ay olmali diye tutturdu her doktor niye farkli konusuyo anlamiyorum ki

göz muayenesi için göz doktorundan randevu alıcaz
Doktorumuz önce çok gerekli dedi sonra gerek yok dedi kararsız sanırım kendileri biraz
Sizin doktorlar ne diyor gittiniz mi 3 aylıkken göz muayenesine
Biz 3aylikken yaptirdik göz muaynesi saglik ocagida istedi zaten orayada bi kagit göturduk hersey normaldir diye

Kızlar çıldırıcam ya. Sağlık ocağım rota aşısı konusunda bilgilendirmediği gibi şimdi de alayım getireyim yapın diyorum yok diyorlar biz yapmıyoruz aşıyı.

Biz tam 105.günde yaptirdik doktorumzu yüzunden 2.ay aşilariyla arasinda 1 ay olmali diye tutturdu her doktor niye farkli konusuyo anlamiyorum ki
Aslında bizimki de iki ay aşısından 1 ay sonra oldu. 2.ay aşılarını 60 günlük oldu menenjit de 90 günlükken. Ama dediğinizde haklısınız tüm doktorların farklı takvimi var. Ben bi tanesini seçip onu uyguluyorum.

Canim humana harici hipp mamsel hunnap markalarinin da stil tee ürünü mevcut. Ben humana bulamadimmi onlari alıyorm.sutun en önemli arttiricisi su biliyorsun bol su tüketimi gerekiyor. Tahin helvasi hurma bunlarida tuket bol.bol
Su icemiorum ya zorlarsam 1.5 litre anca icebiliorum

Ben 3 ayı doldurunca yaptırdım.14 haftaya kadar yapılıyor benim bildiğim

Kızlar çıldırıcam ya. Sağlık ocağım rota aşısı konusunda bilgilendirmediği gibi şimdi de alayım getireyim yapın diyorum yok diyorlar biz yapmıyoruz aşıyı.
Canım benim de doktor tam aşı haftası şehir dışındaydı.ben de gelmesini beklemedim aşıyı alıp sağlık ocağına gittim yaptılar.zaten d vitamini gibi ağzından azar azar veriyorsun yutuyor.kendin bile yapabilirsin.eğer sağlık ocağı yapmam deseydi özel hastanede yaptıracaktım mecbur.bu arada rotayı bana sağlık ocağı söylemedi çocuk doktorumuz söyledi

Benim bebeğim 15+4 hafta olarak. Baya bi geç kaldım aşıya. Bu saatten sonra yaptırsam yan etki olur mu yoksa bir etkisi mi olmaz bilmiyorum.

Benim bebeğim 15+4 hafta olarak. Baya bi geç kaldım aşıya. Bu saatten sonra yaptırsam yan etki olur mu yoksa bir etkisi mi olmaz bilmiyorum.
Yeğenlerimin rota asisindan sonra kakalari sertlesmisti 7 yasindalar halada öyle. Afedersin keçi gibi yapıyorlar. Ben bunu sormuştum doktora zamanını gecirmislerdir aşının, yan etkileri olabiliyor böyle durumda dedi. O yüzden iyice araştırmanı tavsiye ederim. Ben yaptirmadim. Menenjit yaptiricam sadece

bende rota aşısı yaptırmadım. Menenjit düşünüyorum. Bu özel aşılarda kafam çok karıştı.

bende rota aşısı yaptırmadım. Menenjit düşünüyorum. Bu özel aşılarda kafam çok karıştı.
Biz bir kaç doktorla görüştük rotanin koruyuculugu 5 yasa kadar, menenjit ömür boyu. Birde yaşadığımız yerde rota görülmemiş, menenjit sadece 2 vaka var dediler onlarda yetişkin. Ozel asilarda bizde aşırı kararsizdik. Büyük kızıma ikisini de yaptırmadık. Hatta eşimin mantığı devlet önemli görse zorunlu aşı kapsamına alır. İnşallah pişman olmayız menenjit yaptiricaz ama bir terslik olmazsa

Ya aynen işte çok kişiye sordum aslında yaptırılmalı diyen var. Ama devlet kesin belirli bir tarih bile söylemiyor. rota serumla atlatılır içeriği tam bilinmiyor diyende oldu. İnşallah hiç bir bebisimiz de hasta olmasın sağlıkla büyüsün.

Sevgili anneler merhaba, yarın 2. Ay aşılarımızı olacağız. 3 tane aşımız var. Acaba üçünü de farklı bölgeden mi yapıyorlar yoksa karıştırıp tek seferde mi yapıyorlar.

Sevgili anneler merhaba, yarın 2. Ay aşılarımızı olacağız. 3 tane aşımız var. Acaba üçünü de farklı bölgeden mi yapıyorlar yoksa karıştırıp tek seferde mi yapıyorlar.
Verem asisi koldan digerleri sag bacak sol bacak üstüne yapildi bizde rota asisi da agizdan

nisan1990
Teyzem aradı sekiz aylık torunu ve kuzenim rota atlatmışlar ve çok ağır geçmiş , özellikle yaptır diye aramış beni de. Çünkü doktor uyarmadığı için aşıyı yaptırmamışlar. Nasıl bulaştı ben de anlamadım ne kreşe gidiyor bebek ne de 8 aylık daha oyun parkında oynuyor.

Devlet menenjit aşısı, Rota maliyetli olduğu için listeye alinmamis daha maalesef. Yoksa onemsiz olduklarindan degil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…