2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bugün doktorun verdiği tavsiyeleri size de yazayım işinize yarar belki. Karbonhidratı minimuma indirip protein ağırlıklı beslenmemi söyledi. Her gün 2 bardak süt 1 kase yoğurt yemeliymişim.mümkünse her sabah 1 yumurta. Aralarda acıkırsam kuru meyve yada kuruyemiş. Sakatat çiğ köfte midye gibi bakteri riski taşıyan yada sokakta satılan gıdalardan uzak durmalıymış. Günde 2-3 bardak açık çay 1 fincan türk kahvesi 1 kupa bitki çayı serbest. İlk 4 ay saç boyamak yasak sonra serbest. Makyaj ürünleri ile krem, maske gibi cilt bakım ürünleri, parfüm serbest. Ekstra bir durum olmadıkça son ana kadar İlişki serbest. Maksimum 12 kiloyla tamamlamalıyız gebeliği dedi. Ayakkabıyla 61,5 tarttı. Her gittiğimde tartacakmış.

Teşekkür ederiz canım paylaşımın için

Canım tamamen geçti mi ben de deneyeyim teşekkür ederim
Canım bende gastrit ve reflü çocukluğumdan beri var. Baharatlı, yağlı, acı şeyler, ağır salçalı yemekler, çiğ soğan sarımsak reflü yapıyor. Gaviscon ve renne verdi doktor ama onlar ilk etapta bastırıyor ama o hissiyat komple geçmiyor. Soğuk süt çok iyi geldi fayda gördüm. Ama yediğine dikkat etmen şart.

Canım teşekkür ederim, üniversite okurken benim de reflü şikayetlerim çok olmuştu. Bi dört senedir yaşamıyordum hamilelikte tekrarladı demek ki buna yatkın olanlarda daha çok ön plana çıkıyor

Ay bildiğim bugün iki insana yaradı biri pekmez limon biri soğuk süt ohh sevap points

Anadolu yakası kartal civarına taşınacağım allah izin verirse buraya 30-40 dk mesafedeki her ilçe olur
Ben Pendik Kurtköydeyim emsey hastanesine gidiyorum çok arkadaşım bu hastanede doğum yapıp memnun kalınca tercih ettim ama kartaldaysan tabi Maltepe Ataşehir civarı hastaneleri araştırabilirsin

Ben kullaniyorum.
Koldan başladik kendim yapamiyorum eşim yapiyor, olmadigi zamanda saglik ocagina gidiyorum.
Gunluk ayni saatte olmasi gerekiyor yarim saat bir saat rotarlar ciddi degilmiş ama ayni saatte olmasina dikkat etmek önemli deniliyor.

Bugun bana da haftada iki kez 100 lük kullanmami söyledi doktor.
Carpinti disinda ne oldu 100 luk kullaninca, ilk defa bu dozda kullanacagim.

Benim şuan 8. Haftam bennde de 5. Haftada görünmedi hatta 7. Hafta da kese göründü ama içi boş görünüyordu alttan muayene ile göründü bebeğim. Bu hafta kalp atışlarını da dinledim çok şükür. Endişe etme

Ben Pendik Kurtköydeyim emsey hastanesine gidiyorum çok arkadaşım bu hastanede doğum yapıp memnun kalınca tercih ettim ama kartaldaysan tabi Maltepe Ataşehir civarı hastaneleri araştırabilirsin
Daha taşınmadım ama pendiğe daha yakın evim sanırım. Adresten bir bakacağım. Hastahane araştırıyorum ama deneyimleyen biri olunca daha iyi olur tabiki.

hzlsel evime 14 dakikaymış dediğin hastahane:)
Aa çok iyi canım epey yakınmış eğer buraya gitmeye karar verirsen 2 doktor var onlardan birini tercih et söylerim sana düşünürsen ben öğretmenim bizim okuldaki neredeyse tüm öğretmenle burada doğum yaptı normal doğuma teşvik ediyorlar genel olarak tavsiye üzerine gidiyorum ben de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…