2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Aa çok iyi canım epey yakınmış eğer buraya gitmeye karar verirsen 2 doktor var onlardan birini tercih et söylerim sana düşünürsen ben öğretmenim bizim okuldaki neredeyse tüm öğretmenle burada doğum yaptı normal doğuma teşvik ediyorlar genel olarak tavsiye üzerine gidiyorum ben de🥰
Çok iyi o zaman bu arada ben de öğretmenim:) bu arada sgk anlasması var değil mi bu hastahanenin?

Ben kullaniyorum.
Koldan başladik kendim yapamiyorum eşim yapiyor, olmadigi zamanda saglik ocagina gidiyorum.
Gunluk ayni saatte olmasi gerekiyor yarim saat bir saat rotarlar ciddi degilmiş ama ayni saatte olmasina dikkat etmek önemli deniliyor.
Bende bugün akşam karından vuruldum kendim yaptım eşim baya tedirginin oldu yaparken baya yakıyor yaa

Benim de kan sonuçlarım çıkmış özel klinliğe gidiyorum İstanbul Avrupa yakasında. Hemen çağırdı hocam. Gittim korkuyla. Dün gelen akıntının resmini de çekmiştim. Gösterdim.
"Kız bu normal korkma" ☺️ dedi. Yaşadıklarımı bildiği için pimpiriklensem de bana birşey diyemiyor 🤭 kan sonuçlarım da normal geldi. Bayramdan sonra yine çağırdı.
Sonra hem klinlik hem koç üni Hastanesi'nde devam edeceğim. ☺️ Birde devlete de gideceğim. 6 mayısa çam sakura şehir hast randevu aldım.
Diyeceksiniz ki bu kadar panik niye benim önceki erken doğumum sebepsiz emr. (Kapalı su gelişi). Sancı yok rahim ağzı normal enfeksiyon yok... Şimdi de sıkı takip ediyoruz. Umarım herşey güzel gidecek.
Yaa çok sevindim herşeyin iyi olmasına😍 sağlıkla kucağına alacaksın inşaAllah 🥰
Kanda egfk bakıldı mı canım kaç çıktı bide epitel hücre
Kızlar dr bana 200 mg progestan yzmkş kapsül. Kullanan var mı
Bana vermedi kuzum tedbir amaçlı ama kullanmak iyi olur kullan bence de bazı doktorlar garantici bazısı şeyapmıyo
Kizlarr bizde simdi doktordan geldik, cok sukur hersey yolunda haftamizla uyumluyuz elhamdullillahh ☺️ 9 haftaligizz. Artik minnos belli etti kendinii Allahim herkese bu gunleri yasatsin insaAllahh 💕
Maşşallahh 🧿🧿🧿 amiiiin canım
Kızlar ben de şimdi kontrolden geldim. Normalde 5+6’yım ama geç döllenme olabilir dedi doktor. Sadece keseyi görebildik. Daha kese çok küçük o yüzden bebek görünmüyor dedi. Haftaya cumartesi sabah aç karnına gel hem kalp atışını duyalım hem de kan idrar alalm tahliller için dedi. Hala bebeğin görünmemesi tedirgin etti beni. Bayram nasıl geçer bu halde bilmiyorum. Bu haftalarda hala bebeği göremeyen var mıydı?
Hala derken normal bence hiç öyle düşünme ben de 5+2de gittim görünmedi bebek bence endişelenme normali bu 6dan sonra gözükecektir emin ol🥰

Kızlar 2 gündür acayip mide yanması ekşimesi gibi bi durum yaşıyorum yediklerim boğazımdan geri geliyo gibi sürekli yukarı doğru yanma yükselme oluyo var mı böyle bi sorun yaşayan bugün daha da kötü oldum
Ben de battan önce de vardı belirtileri gugıla yazınca bogaz reflüsü çıktı karşımaa hala bi önlem almadım pastil aldım saatlik geçiyo ama sonra geri başlıyo ne zaman geççek diye bekliyomm
Hamile reflüsü. İlk gebeliğim boyunca ben de yaşadım. Gaviscon şurupla yaşıyordum. Çift yastıkla yatabilirsin.
Aaaa valla mı dur ben de araştırayımm onu ya ve evet çok alçak yastıkla yatarım

Kızlar bugün doktorun verdiği tavsiyeleri size de yazayım işinize yarar belki. Karbonhidratı minimuma indirip protein ağırlıklı beslenmemi söyledi. Her gün 2 bardak süt 1 kase yoğurt yemeliymişim.mümkünse her sabah 1 yumurta. Aralarda acıkırsam kuru meyve yada kuruyemiş. Sakatat çiğ köfte midye gibi bakteri riski taşıyan yada sokakta satılan gıdalardan uzak durmalıymış. Günde 2-3 bardak açık çay 1 fincan türk kahvesi 1 kupa bitki çayı serbest. İlk 4 ay saç boyamak yasak sonra serbest. Makyaj ürünleri ile krem, maske gibi cilt bakım ürünleri, parfüm serbest. Ekstra bir durum olmadıkça son ana kadar İlişki serbest. Maksimum 12 kiloyla tamamlamalıyız gebeliği dedi. Ayakkabıyla 61,5 tarttı. Her gittiğimde tartacakmış.
Allah razı olsun canım makyaj deodorant ve saç boyası kısmı aklıma takılmıştı ama muayenede aklım durdu kalbi duyunca hiç aklıma gelmedi sormakk sağolasın🌸

Yok bende doktor arayışındayım canım da ben de canan hanıma gidicem sanırım herkes onu tavsiye ediyo😇
Gülcanı da duydum ama Canan hanım daha çok tercih ediliyor sanırım onunla başladım öyle olunca🥰
Bu arada canım Canan hanım muayene ücreti ne kadar 🥰
Hiç bilmiyorum canım en son Ocak ayında gittiğimde sanki 250 lira vermiştim ama şimdi tamamlayıcı sağlık sigortasını kullandığım için ücret ödemedim

Gülcanı da duydum ama Canan hanım daha çok tercih ediliyor sanırım onunla başladım öyle olunca🥰

Hiç bilmiyorum canım en son Ocak ayında gittiğimde sanki 250 lira vermiştim ama şimdi tamamlayıcı sağlık sigortasını kullandığım için ücret ödemedim
Tamamlayıcı sağlık Sigortası gebelik muayenelerini karşılamıyor ama hangisi sizinki

Canım bende gastrit ve reflü çocukluğumdan beri var. Baharatlı, yağlı, acı şeyler, ağır salçalı yemekler, çiğ soğan sarımsak reflü yapıyor. Gaviscon ve renne verdi doktor ama onlar ilk etapta bastırıyor ama o hissiyat komple geçmiyor. Soğuk süt çok iyi geldi fayda gördüm. Ama yediğine dikkat etmen şart.
Ne kadar iciyorsun sutu?

Kızlar merhaba doktor bugün oksapar verdi ilk defa bugün deneyeceğim tedirginim, bir kaybım var önlem amaçlı verdi. Araştırdım yapılımını sordum eczacıyada gerçi kullanan var mı aranızda,? Varsa göbek, kol, bacak hangisine yapıyorsunuz
Ben de kullanıyorum canım YouTube tan videolara baktım prospektusunu okudum göbekten kendim yaptım başta ben de çok tedirgin oldum ama öyle korkacak bişey yok sadece ilaç yakıyor o kadar

X