2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar kandiliniz mübarek olsun.Benim bugün midem başladı kusmadım öğürtü.Henüz kimseye söylemedik bayramda artarsa nasıl Durucam kayınvalidede falan herkes anlar .bana bir yol gösterseniz 🤫🤫😅
Haha benimde sabah kusmalarim var ve bizde bayramin ikinci gunu kayinvalidemde olucazz evide kucuk🤣 iyice duyulur wcden yaaa 😅 gerci gebeligimi onlarda biliyor ama duymalarinada gerek yok😭

Ya unutmadan şunu da yazayım 😂
Hocam dedim bir gün çok mide bulantısı yaşıyorum bir gün olmuyor ben de bebeğe bir şey mi oldu diye tedirgin oluyorum dedim. Sanırım anneler tedirgin olmaya yer arıyor dedi 😂
Belirtiler bir gün az bir gün çok olabilirmiş. Buradaki herkes neden belirtim kesildi diye düşündüğü için özellikle sormak istedim 🤭
Allah senden razı olsun her türlü soru işaretini giderdin 😘🌸

Benim 3.59 çıktı aile hekimide, kadın doğumcumda normal dedi gebeliğin başında yukselebiliyormus.. Gebeler için referans değeri muhabbetini son zamanlarda çıkartmışlar nerdeyse troid ilacı kullanmayan gebe yokmuş.. Çok yüksek seviyelerde çıkmadığı sürece tehlike yaratmiyormus ref.degeri maksimum 4 küsür zaten 😊

Ben senelerdir tiroid için ilaç kullanıyorum. Doktorum daha önce değerim 2,9 larda olacak şekilde ilaç dozumu ayarlamıştı. referans değerlere göre max 4 lerde olabileceği için normal bulurdu. Ama hiç 4 lere de yaklaştırmazdı. Çünkü değer yükseldikçe halsizlik, kronik yorgunluk, dengesiz kilo alımı falan gibi şikayetler artıyor.. hamilelik planlayınca da ilaç dozumu yükseltip 2,5 altına çekelim demişti. Uzun zamandır da 1,9 larda gidiyor. Benim o zaman ki konuşmalardan aklımda kalan, 2,5 altı hamile kalmaya yardımcı olacak gibi bir şeydi. Ama çok daha yüksek değerlerle hamile kalanlar da var bildiğim kadarıyla..

Kızlar benimde dün kirli beyaz gibi lekem gelmişti doktorum enfeksiyondan olabilir demişti bugün burda bi doktora gittim karnımdan baktı kanama alanı falan yok dedi eve geldim yine hafif turuncu gibi bi değişik renk geldi bana progestoron yazmıştı kahverengi gelirse iç diye bende şimdi onu içtim bi zararı olmaz dedi ama sizin duyum yada bilginiz var mı progesteron içmekle alakalı

Sabah-öğlen- akşam fitil olarak kullanıyorum. Ayrıca bir doz da iğne vuruyorum. Tüp bebek tedavilerinin vazgeçilmez ilacı 🤣 hemşire ilk kullanacağım zaman “ şimdi bebeğin yuvasını güzelleştireceğiz “ demişti.. doğal yoldan hamile kalınca başta bu ilaca uzak olabiliyorsunuz ama bence içiniz rahat olsun, zararlı olacak bir şeyi doktorunuz zaten size vermezdi.

Merhaba müstakbel anneler 🤗
Şimdi doktordan geliyorum 3. kontrolümüze gittik. Her şey yolunda dedi çok şükür 🥰
İki gündür kasık ağrılarım batma tarzında ve hareket halinde artıyor dedim. Rahim büyüdüğü için ağrılarını normal karşıla dedi. Kanama olmadığı sürece sorun yokmuş 😊 benim tsh üçün üstünde çıkmıştı bunun için ilaç başlamamıştı çünkü benim gebelikten önce de bir gün yüksek bir gün düşük çıkmıştı. 20 gün sonra kontrole gel gelmeden önce de tekrar test yap değerlendirelim ona göre hala yüksek çıkarsa ilaç başlarız dedi.

fifii fifii canım estrofemi kullanmaya devam edeyim mi diye sordum, tahlillerimi transferimi vs gözden geçirip evet kullanmaya devam dedi. Anladığım kadarıyla bu ilaç herkeste aynı zamanda kesilmiyor, gebenin ihtiyacına göre devam ediyorlar. Demek ki bizim bebişimle ihtiyacımız var hala 🥰

Tebrikler.. bütün kontroller birbirinden güzel geçsin ve bebeğin sağlıkla kucağına gelsin.

Amin umarım öyledir. Zorlu bir gebelik süreci yaşamak kaybetme korkusuyla yaşamak istemiyorum. Allahım hepimizin yardımcısı olsun

Yarın senin için güzel bir gün olsun canım. Kontrolün iyi geçer ve için rahatlar umarım. Sağlıklı ve keyifli bir hamileliğin de tecrübelerine eklenmesini, anılarında artık buna da yer açılmasını dilerim.

Gün aymadı ama ilk günaydın benden olsun. Dra sormayı unuttum akıntım var şeffaf bazen renkli normal midir? Kanama veya kahve değil şeffaf ya da krem sarı gibi

Gün aymadı ama ilk günaydın benden olsun. Dra sormayı unuttum akıntım var şeffaf bazen renkli normal midir? Kanama veya kahve değil şeffaf ya da krem sarı gibi
Şeffaf akıntı normal zaten canım krem sarı da çok sıkıntı olmayabilir ama belirgin sarı akıntı enfeksiyon habercisi oluyor biraz takip etmek lazım akıntılarımızı. Bende de sarı oldu bir iki kez yakın zamanda soracağım doktora yarın randevum var

Sabah-öğlen- akşam fitil olarak kullanıyorum. Ayrıca bir doz da iğne vuruyorum. Tüp bebek tedavilerinin vazgeçilmez ilacı 🤣 hemşire ilk kullanacağım zaman “ şimdi bebeğin yuvasını güzelleştireceğiz “ demişti.. doğal yoldan hamile kalınca başta bu ilaca uzak olabiliyorsunuz ama bence içiniz rahat olsun, zararlı olacak bir şeyi doktorunuz zaten size vermezdi.
Bende tüp bebek ilaçlarına uzak değilim canım başımdan geçti 🙂 şimdi de aklıma takılan progestanı iç demesi genelde herkese fitil olarak vermiş bugünde bunu taktım gidip sorcam 🤦‍♀️

X