2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Yaşıtı birini görünce ya da anne falan diye seslenince boğazım düğümleniyor biri beni boğuyor sanki. bi kaç saniye algım kapanıyor
Ben de kadin doguma gidince kitleniyorum robot gibi komuta uyuyorum sadece, bir sey sorarken cümleleri toparlayamiyorum bir iki kelimeyle anlatabiliyorum, doktor kendi anliyor cevap veriyor. Tepki de veremiyorum söylediklerini anlamadigimi sanip iki üc defa tekrarliyor sekreteri de ayri anlatiyor tane tane.
Bu hamileligi de hiç hissedemedim sanki, ögrendigimde sevindim bir şok yasadim önce sonra zarar gelmesin bir şey olmasin diye elimden geleni yapiyorum ama his yok tuhaf bir sekilde duygu hissetmiyorum.

Ben de kadin doguma gidince kitleniyorum robot gibi komuta uyuyorum sadece, bir sey sorarken cümleleri toparlayamiyorum bir iki kelimeyle anlatabiliyorum, doktor kendi anliyor cevap veriyor. Tepki de veremiyorum söylediklerini anlamadigimi sanip iki üc defa tekrarliyor sekreteri de ayri anlatiyor tane tane.
Bu hamileligi de hiç hissedemedim sanki, ögrendigimde sevindim bir şok yasadim önce sonra zarar gelmesin bir şey olmasin diye elimden geleni yapiyorum ama his yok tuhaf bir sekilde duygu hissetmiyorum.
Ben de hissetmiyorum merak etme tek değilsin. :) çünkü korkuyoruz korktuğumuz için içerde bi yerlerde baskılıyoruz. Ama geçecek hele onlar tekmelerle varlıklarını hissettirsinler.

Annelik duygusu hissetme konusunda ben de öyleyim. Öğrenince çok şaşırdım ama sonra bir durgunluk oldu inanmakta zorlandım hala daha zorlanıyorum. Belki belirtim olmadığı için belki bebeği hissetmediğim için. Tabiki bebeği merak ediyorum ve kendime dikkat ediyorum ama o kadar da heyecanlı değilim sanki, bebek üzerine konuşurken başkasının bebeğiymiş gibi geliyor bazen☺️ hala daha hamile olduğumu unuttuğum oluyor. Fiziksel olduğu kadar duygusal olarak da bir adaptasyon sürecimiz var ve henüz bebekleri hissedemiyoruz. Zamanla hepsi geçecek

Brnde öyleyim canım. Var evet ama yok gibi bi his. Ablama teyzesi şu kadarlık olduk, babanesi canımız şunu çekiyor deyince var gibi geliyor sadece.

Ben de hissetmiyorum merak etme tek değilsin. :) çünkü korkuyoruz korktuğumuz için içerde bi yerlerde baskılıyoruz. Ama geçecek hele onlar tekmelerle varlıklarını hissettirsinler.
Ben de öyle umut ediyorum ilerde duygu hissederim insallah.
Çok isteyerek hamile kaldim böyle olacagim aklima gelmezdi.
Içsel olarak baskilaniyoruz buyuk ihtimalle.

Kızlar kanama için hastaneye gelmiştim maalesef ohss yüzünden yatış verdiler. İğne yaptılar serum verecekler. Bebek iyi. Dua edin bana emi 🙏🏻🌸
Allah yardımcın olsun kuzum 🥺
Yaşadım bilirim umarım çabuk çıkarsın 1 hafta kalmıştım ben biliyorsun zaten konuşmuştuk 😓
Serum ve iğneler aşırı rahatlatıyor bu arada hastanede yatman çok daha iyi emin ol hem gözetim altında olursun
Kanama nedenmiş bişi söylediler mi

• Beğen
Reactions: zan
Kızlar ben dün idrar testi yaptım pozitif . Sonra d
Kan da pozitif cıktı 2000 küsür . Bat 18 di . Ama daha önce kimyasal,düşük,kürtaj Allah ne verdiyse yaşadığım için doktora erken gitmek istemiyorum. Ama kan sulandırıcı vs kullanmam gerekebilir. Kafam karışık
Hayırlısı olsun 🙏🏻 Bence git ilaçlarına vitaminlerine başlarsın canım değerinde epey yüksek zaten bi kaç güne nasipse kese bile gözükür 4 binlere filan gözüküyordu galiba

Annelik duygusu hissetme konusunda ben de öyleyim. Öğrenince çok şaşırdım ama sonra bir durgunluk oldu inanmakta zorlandım hala daha zorlanıyorum. Belki belirtim olmadığı için belki bebeği hissetmediğim için. Tabiki bebeği merak ediyorum ve kendime dikkat ediyorum ama o kadar da heyecanlı değilim sanki, bebek üzerine konuşurken başkasının bebeğiymiş gibi geliyor bazen☺️ hala daha hamile olduğumu unuttuğum oluyor. Fiziksel olduğu kadar duygusal olarak da bir adaptasyon sürecimiz var ve henüz bebekleri hissedemiyoruz. Zamanla hepsi geçecek
Ben de öyle umut ediyorum ilerde duygu hissederim insallah.
Çok isteyerek hamile kaldim böyle olacagim aklima gelmezdi.
Içsel olarak baskilaniyoruz buyuk ihtimalle.
Brnde öyleyim canım. Var evet ama yok gibi bi his. Ablama teyzesi şu kadarlık olduk, babanesi canımız şunu çekiyor deyince var gibi geliyor sadece.
Aslında hepimiz hala kendimizi kucağımızda bir bebekle hayal edemiyoruz anlaşılan :) Ben de bana özgü sanıyordum. İçim rahatladı.

Kizimda böyle degildim ohoooo uçmuştuk biz.
Hemen uyum saglamistim sadece cok agliyordum fena duygusaldim.
Bunda tık yok 😅

Bende sevinice çok birşey olicak gibi vs düşünceler geliyor kalp atışı ni duyduk misal gayet normaldim bende kaygı var hastalık vs hemen takabiliyorum ilaç içemiyorum corasprin al dedi doktor ama ben almıyorum 🙄 boşuna ilaç icicem diye yan etkileri olicak diye çünkü oğlumda birsey içmedim ne gerek var vs diyorum güvenemiyorum bu arada bugün çok yordum kendimi hala kaşık ağrısı geçmedi yatıyorum

Benim canim bir sey de istemiyor çok iştahsizim.
Butun gün yemesem dururum öyle zorla yiyorum az da olsa. Bazen iki bazen tek ögün.
Bana bebek soran da yok çok heveslenmemi istemiyorlar galiba ki zaten heves de yok.

Bende sevinice çok birşey olicak gibi vs düşünceler geliyor kalp atışı ni duyduk misal gayet normaldim bende kaygı var hastalık vs hemen takabiliyorum ilaç içemiyorum corasprin al dedi doktor ama ben almıyorum 🙄 boşuna ilaç icicem diye yan etkileri olicak diye çünkü oğlumda birsey içmedim ne gerek var vs diyorum güvenemiyorum bu arada bugün çok yordum kendimi hala kaşık ağrısı geçmedi yatıyorum
Ani hareket yapinca kasigima kramp giriyor benim iki büklüm oluyorum agridan 😑
Ben kizim da çok başkaydim ya o da çok başkaydi.
Doktorun talimatlarina harfiyen uy canim sonra pisman olursun niye yapmadim diye.

İyi akşamlar kızlar. Nası geçiyor hamilelikleriniz? Elim kolum kalmıyor canım hiçbişey yapmak istemiyor hayattan soğumuş gibiyim. Bulantıları saymıyorum bile. Aranızda benim gibi olan varmı? Tekrardan sağlıklı gebelikler.
Aynı canım bulantı, halsizlik, az önce yürüyüşte birden kahverengi yoğun bı akıntım oldu hepten uzandım 2 metre..Doktorum parça gelmediği surec korkma dedi ama insan tedirgin oluyor dibine kadar yaşıyoruz gebelik belirtilerini 🤦🤦

Bu arada kızlar buraya yazmayayım diyorum ama yarın benim kızımın ölümünün 1. yılı. Olur da dua eder bizi de anarsanız çok sevinirim. :) Yarın aileme de ilk kez söyleyeceğim hamileliğimi. Hem heyecanlıyım. hem garip. Bu gece geçmez benim için şimdi
Mekanı cennet olsun yavrunun.🤲

Kızlar, 4+6 yım hatta bugün iki üç saat önce keseyi gördük. İlk defa şimdi kahverengi lekelenmeler var. Sarı ve kahverengi. Progestan zaten en başından beri kullanıyorum. Sizce düşük riski mi acile mi gitsem? Yaşadınız mı böyle bir şey?
Bende de bir iki açık leke oldu ilk haftalar bu şekilde olması normalmiş yani yoğun ve koyu olmadığı sürece progestan fitil kullanıyorum siz ne kullanıyorsunuz iğne mi fitil mi

• Beğen
Reactions: zan
Aynı canım bulantı, halsizlik, az önce yürüyüşte birden kahverengi yoğun bı akıntım oldu hepten uzandım 2 metre..Doktorum parça gelmediği surec korkma dedi ama insan tedirgin oluyor dibine kadar yaşıyoruz gebelik belirtilerini 🤦🤦
Bende çok yordum kendimi bugün geçmiyor kaşık ağrısı bayadir uzandım çok yormamak lazım dikkat et

X