2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kalbini ferah tut canım. Allaha sığınmak en güzeli. Allah dağına göre dert verir, demekki çok güçlü bir kadınsın ki bunları yaşıyorsun. Her karanlık gecenin bir sabahı muhakak oluyor. Hayat o kadar zor ki aynı anda bir çok şeyi idare etmek durumunda kalıyoruz. Ama sonunda yavrularımız bize merhem olacak inşallah. 2019 nisanda ilk eşimden boşandım. Annem öldü ocak 2019 da bir hafta sonra beni aldattığını öğrendim. Evi terketrim ve canımı ondan zor kurtardım. Tek başıma mücadele ile. 2021 nisanda 2.eşimle evlendim. 2022 nisan ayında ise hamileyim ve bunun mutluluğunu yaşıyorum. Bak bir veya iki senede neler değişiyor hayatta. 7.5 yıl bebeğim olsun istedim karşı taraftan sebep olmadı tam tüp bebek yapacakken evlilik bitti. Şimdi mevlam hiç aratmadan verdi yavrumu. Eminim buradaki bir çok arkadaşın ne acıları, sorumlulukları vardır. Ama güçlüyüz kızlar bunuda atlatacağız.
Allah yardımcın olsun. Büyük dert açıkçası. Rabbim sabrını ve gücünü bol versin. Biz senim yanındayız. Bebeğinle eşinle çok mutlu olun maşallah. Başın sağolsun bu arada. Bazen kendime kızıyorum sürekli şükretmediğim için, fakat dediğin gibi, Allah dağına göre kar veriyor. Yolun bahtın açık olsun canım. Çok güçlüsün. Takdir ettim! 💜

Allah yardımcın olsun. Büyük dert açıkçası. Rabbim sabrını ve gücünü bol versin. Biz senim yanındayız. Bebeğinle eşinle çok mutlu olun maşallah. Başın sağolsun bu arada. Bazen kendime kızıyorum sürekli şükretmediğim için, fakat dediğin gibi, Allah dağına göre kar veriyor. Yolun bahtın açık olsun canım. Çok güçlüsün. Takdir ettim! 💜
Çok sağolasın. Dert paylaşıldıkça azalır canım. Hepimiz çok güzel günler görelim inşallah. Mübarek aydayız tüm hamişlerin dertlerine deva versin Rabbim.

Şuan antidepresan almıyorsunuz dimi ben kaygıların üstüne gidiyorum sizde terapi ile rahatlarsiniz sosyal ortamlarmi zorluyor sizi evet travmalar tetikliyor
sosyal ortamlardan ziyade ölen kızımı anımsatacak şeyler benim algımı kapatıyordu. Nefes alamıyordum. Taş kesilmiş gibi kımıldamadan kalıyordum. Başlarda bu bi bebek arabasıyla bile oluyordu. Algım tamamen kapanıyor duymuyordum. Nefes alamıyor ellerim buz kesiyor ya bayılıyordum ya da ağlama krizi ile rahatlıyordum. Şimdi o kadar ağır değil. Yaşıtı birini görünce ya da anne falan diye seslenince boğazım düğümleniyor biri beni boğuyor sanki. bi kaç saniye algım kapanıyor. Devam et diyorum kendimce gülümse ve devam et. Tabi hala tek dışarı çıkarken zorlanıyorum. Genelde eşimle gidiyoruz bi yerlere ya da arkadaşlarımla. Ya da tek markete çıkıyorsam telefonla birini arıyorum.

Antidepresan almıyorum. Çünkü kullanım sürelerini çoktan aştım. Zaten psikiyatri de bıraktırdı yavaş yavaş. Terapilerim devam ediyor. Büyük aşama kaydettim. Başta tedaviyi tamamen reddettiğim için çok zordu. O süreçte zaten kötü düşüncelerdeydim. Şimdi hepsi geçti. Psikiyatride devam ediyorum ben ama hocam 6 aydır bana anne olmamı öneriyor ben istemiyordum. Sonra hepsi geçti gitti elbette izi kaldı. Ama çok çok daha iyiyim.

Kızdırdıklarında beni raporum var benim diyorum :KK70:

Kızlar ben dün idrar testi yaptım pozitif . Sonra d
Kan da pozitif cıktı 2000 küsür . Bat 18 di . Ama daha önce kimyasal,düşük,kürtaj Allah ne verdiyse yaşadığım için doktora erken gitmek istemiyorum. Ama kan sulandırıcı vs kullanmam gerekebilir. Kafam karışık

Kalbini ferah tut canım. Allaha sığınmak en güzeli. Allah dağına göre dert verir, demekki çok güçlü bir kadınsın ki bunları yaşıyorsun. Her karanlık gecenin bir sabahı muhakak oluyor. Hayat o kadar zor ki aynı anda bir çok şeyi idare etmek durumunda kalıyoruz. Ama sonunda yavrularımız bize merhem olacak inşallah. 2019 nisanda ilk eşimden boşandım. Annem öldü ocak 2019 da bir hafta sonra beni aldattığını öğrendim. Evi terketrim ve canımı ondan zor kurtardım. Tek başıma mücadele ile. 2021 nisanda 2.eşimle evlendim. 2022 nisan ayında ise hamileyim ve bunun mutluluğunu yaşıyorum. Bak bir veya iki senede neler değişiyor hayatta. 7.5 yıl bebeğim olsun istedim karşı taraftan sebep olmadı tam tüp bebek yapacakken evlilik bitti. Şimdi mevlam hiç aratmadan verdi yavrumu. Eminim buradaki bir çok arkadaşın ne acıları, sorumlulukları vardır. Ama güçlüyüz kızlar bunuda atlatacağız.
Kesinlikle çok güçlüyüz. Bazen insan yaşadıklarını başkası yaşasa nasıl atlatır diyor. Ama öyle güçlü atlatıyorsun ki mesela büyüyorsun. Ben 28 yaşından sonra büyüdüm. :)

İlk defa senden duyuyorum genelde normal meditasyon yapıyorum işe yaramadı çoğu zaman. Fakat bugün sizle paylaşınca derdimi senin gibi anlayan bi kaç arkadaşın olması rahatlatrı ne yalan söylryim, kendimi yiyordum. Şuan bi çare arıyorum umutla. Kendime kızıyordum. Nası bu halde olursun içinde bi bebek var ve tamamen sana muhtaç, böyle nası iyi anne olacaksın diyordum. Sonra rahatladım biraz çünkü inanın paylaşmak çok etkili.
Bak öyle bir anne olacaksın ki kendini unutacaksın zaten anksiyete falan kalmayacak o süreçte. Kızım var 6 yasında her şey yolunda gitti o süreçte.
Sana önerim Sufi nefesi meditasyon ve telkin videoları .

Kan da pozitif cıktı 2000 küsür . Bat 18 di . Ama daha önce kimyasal,düşük,kürtaj Allah ne verdiyse yaşadığım için doktora erken gitmek istemiyorum. Ama kan sulandırıcı vs kullanmam gerekebilir. Kafam karışık
Canım 6.hafta ideal bence artık gidebilirsin. Dediğin gibi önlem alınması gereken hususlar olursa zamanında müdahale şansın olur.

Mutlaka vakit kaybetmeden doktora git sürecinden bahset. Takviye ve kan sulandırıcı gerekebilir

Canım Dr. David D Burns’un “iyi hissetmek” diye bir kitabı var. Çok yardımcı olacağına inanıyorum sana. Bir de eğer terapist imkanın maddi olarak yoksa belediyelerin ücretsiz psikolojik danışmanları oluyor. Hatta kitabı hepinize öneririm. ( iyi düşün, pembe çiçekler böcekler tarzı bir kitap değil)
Evet duymuştum bu kitabı. Değerlendireceğim bu fikrini. Birde pembe fili düşünmek kitabını duymuştum. Kişisel gelişim ve psikoloji kitaplarına çok düşkünümdür. Ablam da okurdu. Bir gün bi kitabını okumıştım bekarken onda kaldığım zamanlar. Adını hatırlamıyorum ama epigenetik üzerine bi kitaptı. Anne karnındayken bebeğin genetiğinin yüzde 96 kısmı dna dan yüzde 4 ü ise hamilelik sürecinde yaşadıkların ve düşündüklerinden oluşuyormuş. Yani mutlu hamileliklerin mutlu bebekleri üzgün hamilelikler üzgün bebekler doğuruyormuş, fakat kesin öyle değil. Kitap bu; tavsiye ederim.

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    22,2 KB · Görüntüleme: 30
Bak öyle bir anne olacaksın ki kendini unutacaksın zaten anksiyete falan kalmayacak o süreçte. Kızım var 6 yasında her şey yolunda gitti o süreçte.
Sana önerim Sufi nefesi meditasyon ve telkin videoları .
Tavsiyen için teşekkür ederim beni motive ettin. Belliki sen çok güzel bi annesin. Mutlaka deneyeceğim. 💜💜

Evet duymuştum bu kitabı. Değerlendireceğim bu fikrini. Birde pembe fili düşünmek kitabını duymuştum. Kişisel gelişim ve psikoloji kitaplarına çok düşkünümdür. Ablam da okurdu. Bir gün bi kitabını okumıştım bekarken onda kaldığım zamanlar. Adını hatırlamıyorum ama epigenetik üzerine bi kitaptı. Anne karnındayken bebeğin genetiğinin yüzde 96 kısmı dna dan yüzde 4 ü ise hamilelik sürecinde yaşadıkların ve düşündüklerinden oluşuyormuş. Yani mutlu hamileliklerin mutlu bebekleri üzgün hamilelikler üzgün bebekler doğuruyormuş, fakat kesin öyle değil. Kitap bu; tavsiye ederim.
Okudum canım ve buna benzer ne varsa. Bahsettiğim kitap daha çok başucu psikoloğu gibi. Ben bu anne karnı işine çok inanıyorum. Hatta öncesinden başladığına inanıyorum. Sırf bu yüzden psikolojimi bebek için tedavi sırasında öyle sağlam tuttum ki çok şükür o kısmı çok keyifle atlattım darısı hamileliğe

Okudum canım ve buna benzer ne varsa. Bahsettiğim kitap daha çok başucu psikoloğu gibi. Ben bu anne karnı işine çok inanıyorum. Hatta öncesinden başladığına inanıyorum. Sırf bu yüzden psikolojimi bebek için tedavi sırasında öyle sağlam tuttum ki çok şükür o kısmı çok keyifle atlattım darısı hamileliğe
Bende çok inanıyorum. Dediğin gibi. Keşke bende hamile kalmadan güçlendirseydim psikolojimi. Fakat içinde bulunduğum durumlar zorlsdı biraz. Sende de kitap merağı var sanırım ortwk düşüncelerimiz var. Tavsiye kitabını bir an önce okuyacağım, teşekkürler. Umarım faydası büyük olur. 💜🤲

X