2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Allah razı olsun kızlar hepiniz yazmışsınız. Çok şükür bi sorun çıkmadı su hala az ama acil sezaryene alınacak kadar değil dedi doktor. Doğurmadım yani 🤣
İyi iyi çok şükür sen sürekli uzan ne kadar anne karnında kalırsa o kadar iyi ♥️

Merhabalar❤Bugün kontrole gittim.Bebeğimin yumurtalığında 4 cm kist görüldü. 7 Temmuz'da perinatolog tarafından kontrol edilecek.Dualarınıza talibim.İnşaallah riskli bi durum değildir.İster istemez moralim bozuldu.Rabbim sağlık versin tüm yavrulara💕
Rabbim yardımcın olsun inşallah kötü birsey degildir canım

Arkadaslar hepinize merhaba😌 ben haziran anneleri topiginden geliyorum🙈 bizim oglan nazli ciktigi icin gelmeye pek niyeti yok. 2 temmuz’da mecbur sezeryanla alacaklar. Benim gibi 2 temmuz’da dogumu olacak olan var mi😌😌 cuma gunu (41+0 oluyor)
Hayırlı sağlıklı gelsin inşallah canım bizim topik çok hareketli sürekli bir doğuran var ama hep sürpriz oluyor 😄😄 Kimileri sürekli sancılı her an doğurucam sanıp doguramiyor (mesela ben😂) kimileri de kontrole diye gidip doğurup da çıkıyor çok heyecanlı bir topigimiz var 😂😂 Her gün acaba bugün kim doğuracak diye kalkıyoruz 😄

Son anda dogmaktan vazgeçti benimki yine 🤣🤣
Cadi kizlar bide dogunca sen gor onlari sana ne oyunlar ypcaklar😁😁😁😁benim bebek yine gostermedi kendini bi sallamasyon alayim senden :KK53:

Eklentiler

• 20210629_171341.jpg
    20210629_171341.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 39
O kadar haklısın ki. Hep kendimi ona hazırlamıştım şimdi gelen giden ne bileyim bi de bebek hevesi herkeste. Her şey batacak şimdi. Ha kimse gelmeseydi bu sefer de eşimle birbirimizi yerdik diyorum kocamla aram bozulacağına eltimle aram bozulsun 🤣 ama biri demişti burda gerçekten ne kadar çok şey beklersen o kadar çok sinir oluyorsun.
Kız ben sofra kuramıyorum sancı olmadığı halde kaburgam ayrı sırtım ayrı belim ayrı siz nasıl beklediniz hakikaten bilmiyorum. Şimdiye bırakmış olsam hastane çantasına bi don bilr koyamam 🤣🤣

Tozu attım hafızaya benim sütüm erken geldi ama çok mu olur az mi olur iki bebeğe yeter mi bilemiyorum süt arttırıcı şeyler her zaman önemli. Garmastan kremi de duymuştum lansinohtan çok daha iyi olduğunu da duymuştum ama garmastan her emzirmeden önce yıkanması gerekiyormuş Lansinoh yıkanmasına gerek yok diyorlar. Lansinoh da ne kadar doğal deseler de benim içim rahat etmez temizlemeden bi tane de garmastan alam bari.
Bu arada göğüs yaraları için bir damla anne sütünü göğüs ucuna sürmek de iyi geliyor diye duymuştum. Bi de karbonatlı suyla emzirme öncesi göğsü temizlemek hem yaralar için iyiymiş hem bebeğin ağzında pamukcuk olmasını engelliyormuş diye okumuştum bi araştır istersen vaktin olunca
Kocan lada birbirinizi yemediniz cnm. O miniklere bakmaktan. Sevmekten kavgayı bile unutuyor insan. Aşk ile doluyor.

Evimin işini bi ile yapıyorum yavaş yavaş cnm. Hastane çantamı hazırlarım inşallah yakinda

Bugün de doğurmadim diyenler arasına sen de katıldın 😂

Ya sorma parmağında oynatıyor bizi 😂😂

Ben de ilk ay içinde düşünüyorum ya doktorumuz onay verirse.

Yok canım yeni doğduğunda yapılabiliyor.

Gobekle bir derken göbek bağı düşünce mi yoksa doğum anında göbek kordonu kesilirken mi 🤔

Evet ilk başlarda bı 10 gün falan yattım hep dinlendim sonra zaten doğumum artık başladı nişanım da geldi diye yürüyüş yapmaya falan başladım canım ama hiç bir fark yok hala

1 yaşında zor olur canım hareketli oluyor yürümeye falan başlıyorlar baş edemezsin 1-2 aylıkken yaptırınca çok kolay oluyormuş herkes öyle diyor
Gobisi dusunce yani 7 gunluk filanken

Buraya yaz canım sen o lohusa kafasında insana en sevdiği bile batabiliyor
Aynen canım ya hamilelik ve lohusa psikolojisi insanı çok yıpratıyor insan dertleşecek kimse arıyor ama etraftakiler anlamıyor damdan düşenin halinden damdan düşen anlar derler burda hepimiz aşağı yukarı aynı psikolojiyi yaşadığımız için birbirimizi çok iyi anlıyoruz

Ben bebegimi taburcu ederken kiyafet götürmüştüm ne ne giydirm diye hemsireye sordum corap eldiven sapka bi zıbın askılı bi tek tulum giydirdim suan 2 ay olmak üzere 4 gün var ev cok sıcak zıbınla duruyor ama eldiven ve corap giydirmisim
Bana doktor siz ne giyiyorsanız bir kat fazlası demişti sarılık başlangıcı olunca uyandırmak zor oluyor doktor ev 23 derece olsun diyor biz 25 derece yapıyoruz atletle duruyor üstüne sadece müslin örtü atıyorum çabuk uyansın diye ama kv onu bile iki kat örtüyor eldiven çorap var ama kv ye kalsa hastane çıkışı takımı falan giydirir yani üşür diye

Hayırlı sağlıklı gelsin inşallah canım bizim topik çok hareketli sürekli bir doğuran var ama hep sürpriz oluyor 😄😄 Kimileri sürekli sancılı her an doğurucam sanıp doguramiyor (mesela ben😂) kimileri de kontrole diye gidip doğurup da çıkıyor çok heyecanlı bir topigimiz var 😂😂 Her gün acaba bugün kim doğuracak diye kalkıyoruz 😄
Supermis😂 ben basindan beri surprizsizim bizimki yattigi yerden cok memnun kilini bile kipirdatmiyor😁

Benim bebeğim doymuyordu emiyordu 20 dk uyumuyordu sanki hic emzirmemişim gibi ellerini agzina koyuyor ağlıyordu ben mama alalm dedikce yok doktor dememis mama ver diye dedim demedi ama orada ben emzirip bırakınca 45 cc verdik mama diyorlar demekki sütüm yetmiyor en son çocuğu Hastane ye götürdük dedim bir daha beslememe karışmayın bu seferde mamayı yiyor kayın baba ve k.v diyor fazla mama veriyorsun eşim dedi karışmayın o hemsire doktor nasıl yap dediyse onu yapıyor . Hemsire emzir ikisini 15 er dk sonra 45 cc mama ver yerse doymamış uyusada uyandır ver dedi öyle yapıyorum suan 3 ölçeğe çıktı yemesi çünkü 3 kilodan sonra 3 ölcek veriliyormus 5 de de 4 kilo aldikca ölcek artir dedi cok sukur iyi kilo alıyor
Bana da doktor 60cc ye iki ölçek dedi 40 içiyorsa 1 buçuk ölçek dedi öyle yapıyorum ama meme emmesi çok uzun sürüyor sütün az mama verelim diyen kv bebek azcık kilo alınca sütün arttı mamayı yakında bırakır diyo halbuki mama olmasa çocuk yine kilo verecek benim süt artıyor tabi ama o da büyüyor yarın 1 haftalık olacak artık

X