2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Abese süresi 17 18 19 ayetlerini oku inşallah. Kısa zaten ben hiç düşürmedim dilimden Rabbim yardım etti cok şükür
Sancı da hiç birsey aklıma gelmiyor. TSk ederim
Kizlar lohusalik cok zormus sabahtan beri agla agla yamuldum gercekten. Kayinvalidem bebek gormeye diye geldi bi kez nasilsin diye sormadi bana kadin olacak bi de. İnsan kendini asil bu zamanda degersiz hissediyor. Allahim yardim etsin insallah depresyona girmem lohusalik zor
Aynen. O yüzden demiştim hiç kimseyi almayın yanınıza. Evde yalnız bakın be işinizi. Hersey zorunuza gidiyor.

Kizlar lohusalik cok zormus sabahtan beri agla agla yamuldum gercekten. Kayinvalidem bebek gormeye diye geldi bi kez nasilsin diye sormadi bana kadin olacak bi de. İnsan kendini asil bu zamanda degersiz hissediyor. Allahim yardim etsin insallah depresyona girmem lohusalik zor
Napti oyle bir bebeği görüp gitti mi ne kadar ayıp ya eşin tepki verdi mi

Sancı da hiç birsey aklıma gelmiyor. TSk ederim

Aynen. O yüzden demiştim hiç kimseyi almayın yanınıza. Evde yalnız bakın be işinizi. Hersey zorunuza gidiyor.
Şimdiden ezberle canım kısa zaten. Sanci yokken okudum ben hep. Bi de ebe şey söyledi sanci esnasında burundan nefes alıp ağızdan veriyoruz ya. Ağızdan verirken kesik kesik vermicez bi kerede uzunca vericez nefesi. Bu benim çok işime yaradı

Canım azalıyor merak etme bende cok agladım sütüm kesilirse diye tekrar ağladım cocugum hissederse diye tekrar üstüne ağladım ama su an o hislerim cok şükür azaldı bişeyler düzene girmeye başladı. Bu sürec hiç bitmeyecek sanıyordum

Yazamadığım olduysa kusura bakmayın kızlar hepinize çok teşekkür ederim. Kızım uyuyorken yazayım hemen. Sabah namazını kılıp geri yattım ama15 dk sonra filan sancıyla uyandım aynı ishal olmuşum gibi agriyodu karnım kasilmalarim çok şiddetliydi bi daha geri yatamadım sancidan. Kanama su nişan hiçbişey yoktu gününü doldurur ablası gibi daha 3 gün var diyodum heralde üşüttüm diye düşündüm sonra kasılmalar arası 6 dk olduğunu fark ettim eşimi çağırttim işten hemen hastaneye gittik. 4 cm açıklık denildi 150 yi gösteriyodu sancılar. Nişanım geldi o arada. 12 de tam açıklık oldu kesi atılmadı ama kontrolsüz ıkındigim için yırtıklardan dolayı dikişlerim var.Sanci kısmi zor kolay diyemem ama doğduktan sonra kuş gibi hafifliyosun Rabbim bekleyen herkese hayırlı doğum nasip etsin🤲
Hayırlı olsun canım sağlıkla sıhhatle büyür bebeğini🙏🏻

kuzum haketmeyen insanlar için moralini bozduguna değmez dicem de bozuyor insan benimki de çok bozulmuştu kayınvalidem bı ara bize geldiklerinden aşırı derecede tepemi attrmstı bida da çağrmadm o ay bebeğimin gelişimi bile geriledi yemek fln yiyemedim doğru düzgün 🤦🏼‍♀️ sadece görmeye geldi gitti sanırım iyiki seninle kalmıyor 🙏🏻

Kizlar yaa benim bi sorunum varrr 😔
Geçen hafta kan vermiştim sonucu çıkmış. Kanim 10.1 e düşmüş yaa 😔 şok oldum 🥺
Kan değerlerim bi türlü yükselmiyor. Hatta her ay yükselmek yerine giderek düştü. Multivitaminin içinde demir var, kan şurubu kullaniyorum, et , pekmez falan tüketiyorum düzenli. Hatta ilaçları kullanma saatlerime de dikkat ediyorum c vitamini ile birlikte içiyorum kan şurubunu falan. Daha naaaaapayim ben yaa.😬 Sezeryanda bir sürü kanım gidecek. Tehlikeli olmaz mı?
benim aylardır kanıma bakılmıyor en son Nisanda baktrmstm ya bı tedirgin oldum şu an 😁 aç mı gidiosun tahlile tok mu canım bide sağlık ocağı mı?

Noldu kız sancıların mi arttı? Sen en son ne zaman kontrole gitmiştin ben kaçırdım onu. Gidip bir nstye gir en azından sancıların durumunu görürsün
Siddetli sancilarim canim gecen hafta carsamba gittim yarindan sonra kontrolum en az 3 guncuk daha kalsa

Senin beklenen doğum tarihin neydi canım? En son ne zaman vermişti bu tarihi
Gecen hafta soyledi. Norml dogum olsaydi 15i olackti. Acaba su faln azaldi da bna mi soylmyor neden bekletmyor en azndan 40a kadar vs diye bi sormk istiyorum. Belki panikletmemek icn bsyi soylemyordur merak ettim biraz desmk istyorum insallah terslemez:)

Gecen hafta soyledi. Norml dogum olsaydi 15i olackti. Acaba su faln azaldi da bna mi soylmyor neden bekletmyor en azndan 40a kadar vs diye bi sormk istiyorum. Belki panikletmemek icn bsyi soylemyordur merak ettim biraz desmk istyorum insallah terslemez:)
Canim sezaryen dogum da 10 gun once aliyorlar bebegi nedenini bilmiyorum ama

Benimki iki ay daha kalmayı düşünüyormuş kimse bana sormuyor bile gelip kalıp gidiyorlar lohusa halimle rezil oluyorum şimdi de çocuk uykusunu alamıyormuş tam uyuyacağı zaman mama diye uyandırıyormuşuz sarılık riski geçince bol bol uyuyacakmış hastanede 10 aylık bebek 10 aydır sarılıktan kurtulamamış onu söylüyorum her bebek aynı olacak diye bişey yokmuş ama diyorum risk her zaman var demek ki anlamıyor Konya'nın serininde yıllar önce büyüttüğü çocuklarıyla İzmir'in cehennem sıcağında büyüyecek çocuğu kıyaslıyor
Boşver sen bildiğini yap laf anlatmaya çalışma cnm mecbur uyandırıp emzireceksin.. Kan şekeri düşebilir. Onlar çok bilir hep. Kapat odanın kapısını çok da yüz verip açıklama yapma derim. Ben 4 ay uğraştım sarılıkla, olabilir zamanla değer düşüyor gerekirse mama da ver tabii Dr ne diyorsa o. Umarım bir an önce giderler 😂 ama unutma ki bu özel günler Bi daha gelmeyecek yavrunun anne olmanın tadını çıkar 🤗

X