2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Yok canim o kadar da abartmamak lazım. Sezeryanla doğan bebekler sağlıksız normal yolla doğanlar sağlıklı gibi bir algı cok yanlış. Normal doğum için annenin hazır ve bilinçli olması lazım . Ayrıca bütün şartların uygun olması lazım. Benim kızım Sezeryanla dogdu cok şükür bahsettiğin sağlık problemlerini yaşamadık. Ama normal dogumu cok istiyorsan konuş doktorunla .

Doktr sezaryen diyince yok bn norml denycm dersem ve bi sorun olursa kndimi kahrederim. Tup bebek oldgu icn biz bunlari ozel cocuk olarak goruyorz risk almyorz dedi. Acaba yaşımın ileri olmasi da bi etkn mi sezaryen icin.. insanlarn suyu azalir, bebek donmez vs tabi ki sezaryen cok mantikli o durumlarda..acaba bn korkak mi davranyorm? Kendi rahatm icn (ki bubda ne kadar rahatlik blinmez) bebeğin bagisklgnin dusuk olmasna mi neden oluyorm normlde hic sorgulamyordum ama okudukca canm skldı

Benim ablamında 15 ay var 2 sezaryen arası aslında ama insan yinede tedirgin oluyor.
Ya ben hiç anlamam burçlardan, 8i de mi olmaz peki

Benim de o haftada 2900 çıktı. Tam günüyle uyumlu görünüyordu canım.
6,7,8 temmuz ay burcu ikizler aslında en güzel tarih 12 temmuz ay aslan burcunda yengeçin mıy mıy olmaması anneyi bunaltmaması ve ileride daha güçlü karakterde olması için iyi. bekleyebilirsen 12 sini bekle
Canım böyle düşünürsen işin içinden çıkamazsın başkalarına kalırsa hiç çocuk yapmayalım böyle bir devirde onu da oturup düşünemeyiz ki. Her çocuğun bünyesi farklı beslenme alışkanlığı bile etkiliyor bağışıklığını. şuan astım durumu çoğu çocukta var mevsimsel alerjiden dolayı. okula başladığında geçiyor. Benim görümcemin oğlu kışı serumlar iğnelerle geçiriyor hastaneden çıkamıyor. Benim oğlan çok şükür mevsim alerjisi dışında bi sıkıntı yaşamıyoruz ikisinin beslenmesi arasında da dağlar kadar fark var. Çocuk bunlar nihayetinde büyüyünce, bağışıklık kazandıkça atlatacaklar.

Ya nerden usustu beynme bu dusunceler bi anda of ..insallah hayrlsi olsun hakkmzda..dediklernzi dusunup rahtlmya calscm sagolun :)

Kizlar günaydın nasilsiniz biz dun taburcu olduk hatta 1gunde sariliktan dolayi yattik hersey cok guzel cok sukur hicbir sorunumuz yok herseyin bu kadar kolay ve guzel olacagina inanmamistim
Gözünüz aydın canım inşallah hep böyle devam eder
Ya nerden usustu beynme bu dusunceler bi anda of ..insallah hayrlsi olsun hakkmzda..dediklernzi dusunup rahtlmya calscm sagolun :)
Hormonlardan dolayıda hassaslaşmış olabilirsin canım hasta elbet olacaklr fakat ömür boyu hastalanmayacaklar... ben normal doğdum ama oğlumun zamanında iğne yerdim hep hatırlarım eskiden yokluk vardı şimdi çok şükür herşey elimizin altında yine aradığımızı buluyoruz. Her çocuk bir değil yemeğin içine sarımsağını, zencefilini kışın portakal suyunu vs eksik etmezsin Güzel düşün güzel olsun

Tamam :) sagolun cok tesekkur ederim. ⚘

Pek takip edemedim malumunuz
Doğuranlar olmuşsa çok geçmiş olsun analı babalı büyüsün
Knt olanlar hayırlı haberlerle inşallah
Zamanınızı bekleyin minoşlar analarınızı babalarınızı üzmeyin
Salı gününden beridir bizim bebiş burnumuzdan getirdi çok şükür sağlıkla doğudu ama eşim tövbe etti asla bir daha çocuk istemiyorum diye garibim bilmiyorki bu daha başlangıç daha büyüyecek falan ah ahh şaka maka çok güzel bir duygu kızlar gerçi ben evdeyim oğlum hastanede ama en azından iyi

Benim erkek kardeşim sezaryenle doğmuş.30 yaşında.Yani 30 yıl önceki imkanlarla olmuş ve maşallahı var öyle diyim

Günaydın kızlar
ya benim kafamı kurcalıyor bugün 35+0 olduk benim doktorum beni hala ntsye sokmadı Bu hafta randevum var yine ses çıkarmazsa soylcm artık Siz kaçıncı haftanizda girmistiniz?

Kizlar günaydın nasilsiniz biz dun taburcu olduk hatta 1gunde sariliktan dolayi yattik hersey cok guzel cok sukur hicbir sorunumuz yok herseyin bu kadar kolay ve guzel olacagina inanmamistim
maşallah canım ay darısı bizim başımıza ne güzel
Günaydın kızlar....
Sıcaktanmı bilmiorm ama miskin kedi gibiyim

Herkes iyi demi.. Kimse doğurmadı demi
gmz41 doğurmadıysa kmse doğurmamştır
kuzum bende aynı durumdayım sabah yataktan zor kalktım 1 sa uykulu uykulu gezdim

Günaydın kızlar
ya benim kafamı kurcalıyor bugün 35+0 olduk benim doktorum beni hala ntsye sokmadı Bu hafta randevum var yine ses çıkarmazsa soylcm artık Siz kaçıncı haftanizda girmistiniz?
Genelde 35. Haftadan itibaren nst geçiliyor
Ama mesela ben 32.de geçmiştim
Salı günü 35+3 oluyorm yine geçecem muayneden önce

Günaydın kızlar
Doktorum 35ten sonra alıyoruz genelde demişti ama 32 de başladılar.Her hafta girdim.

Günaydın kızlar
Bir de ben nst yi hiç sevemedim.Normalde kıpır kıpır olan bebek nstye girince uyudu genelde.Sonra tekrarladılar,uzattılar.Sürekli yatmak sinir bozucuydu.Doktorunuz muayeneye göre gerek görmemiştir.Doğumunuz yaklaştığı için artık başlar.Ben mesela 32 de mecbur alınmıştım.Düşmüştüm çünkü evde.

Genelde 35. Haftadan itibaren nst geçiliyor
Ama mesela ben 32.de geçmiştim
Salı günü 35+3 oluyorm yine geçecem muayneden önce
Salı günü benim kontrolüm bakalım neler olacak o zaman doktorumda bir sorun yok 35te geçiliyorsa
hatırladım canım burda da yazmstn sanırım düştüğünü ay ucuz atlatmssn Allah korumuş
bebegin ntsde hareketli mi olması gerekiyor benim oğluş zaten genelde hareket halinde hatta ben hiç uyumadigini düşünüyorum ya hıçkırıyor ya da tepiniyor

Evet hareket istiyorlar.Kalp atışları çok düzgünse bebek ya uyuyor ya da stres altında rahat değil oluyormuş.Ay ne çikolatalar yedim,hareket ettim uyansın diye.Nst den çıkardım başlardı tepinmeye

Evet tam da tahmin ettiğim gibi. Keşke burda da böyle olsaydi ama nasip işte.. normal dogurursam zaten epidural olmazsa dayanabileceğimi zannetmiyorum catim dar ve ağrı eşiğim düşük inşallah sen normal dogurursun canım. Çok daha rahat geçer doğum sonran
Anaaamm. 43. Haftaya mi sasirayim yoksa koligin 1.5 yaşa kadar sürmesine mi ben biyerde okumuştum da, kolikte saç kurutma makinesi veya başka seslerin bebeği sakinlestirmesi, bebeğin dış dünyaya hazır olmadan adaptasyon sorunu cekmesinden oluyormuş.. o sesler anne karnındaki sese benzediği için.. ben de ona bağlamıştım işte koligimizi.

Üzüldüm yaa o zaman ne diyim canım. Allahım en sağlıklı zamanda kucağına almayı nasip etsin. Son haftalar gerçekten çok zor oluyor. Bide sicaklara denk geldik.. Allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…