2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Amin inşallah hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım. Bende denemek istedim umarım 5 cm e çabucak ulaşırım anastezı alabilmek için. Suyum VS gelmezse beklerim evet. Sezeryanda olsa 39 da oluyor burda

Acaba doktorun izne mi ayrilacak? Bence hastane ile aran yakinsa sürekli nst takıbinde olarak ortak bi karar verin. Yani ben açıkçası çocuk kendi istemediği halde zorla alınmasına karşıyım. İlk çocuğumdan dolayı dilim yandi malesef. Demiştim daha önce.. aniden sezeryanla alınan bebeklerde kolik olma olasılığı daha fazlaymış. Ve ben çok çektim kolikten inşallah bunda olmaz
Acaba hangi şehirde doktorunuz öğrenebilir miyim? Kesin yurt dışıdır. Bana böyle diyecek bi doktor bulamadim yaa. 9 sene geçti hala sezeryan diyor hepsi. Vakit ayiramiyorlar normal doğuma tabi..

Evet canım almanyada yım burda çok buyuk bir sorun olmadığı surece normal doğumu destekliyorlar.ilkini tr de sezeryan olmuştum açıklık olmamıştı ve bebek inmemişti. Epıduralle normal doğum araştırdığım kadarıyla kolay gorunuyor inşallah yapabilirsem. Yuzde bir dıkışının açılma oranı dedı sureklı zaten bakıcaz çok düşük ihtimal. Sezeryan operasyon sonuçta diyor 3. De daha zor olur diyor :)) normale ikna etmek için baya birşey dedi kararı bana bıraktı. Bende deneyeyim barı dedım. Hayırlısı hakkımızda

Bende ped koymamistim sadece depend koymuştum valize bazıları yazmış dependi komple külot gibi devamlı çıkartıp yenisini giymek zor diye şimdide ped koycam birde valize bu valizler kapanmaz
Hastane veriyor aslında ameliyattan sonra felan hatta eve götürmem içinde bir kaç tane vermişlerdi
ben dependi eve gelince kullanmıştım o yüzde ama şimdi doğum yapacağım hastane farklı ne olur olmaz diye aldım yanıma kimiside izin vermiyormuş bakalım
Yok canım izin konusu hiç geçmedi. Aslında bende 39 haftaya kadar durmasından yanaydım çünkü o son haftada önemliymiş. Ama kendisi beklemez felan dedi bana önde gidiyor diye. Önde gitmesiyle gelişimininde önde olmasının bir bağlantısı yoktur elbet. Desem ki bekleyelim tamam der mi bilmiyorum bende hiç bekleyebilecek gibi değilim hareket asla edemiyorum son çırpınışlarım gibi..
kolik olma olasılığı doğumun erken olmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben ya 43. haftanın içinde doğum yaptım ilkini ama 1.5 yaşına kadar fena kolikten çektim

Kesinlikle imkanin varsa normal dogum yap bence ben hem normal dogum yaptim hem sezeryan fikrimi soyliyim imkanin varsa normal dogum

Benim ablamında 15 ay var 2 sezaryen arası aslında ama insan yinede tedirgin oluyor.
Ya ben hiç anlamam burçlardan, 8i de mi olmaz peki
Benim de o haftada 2900 çıktı. Tam günüyle uyumlu görünüyordu canım.

Sezaryenle dogan bebklerin bagsklgi dusuk oluyorms,astm,şeker,bagirsak sorunlari yasama riskleri daha yuksekms..sadece tup bebk diye sezaryene yonlndrlms olmktan huzursz olmya basladm doktra diretmye korkuyorum ama kndi ayaklarmla gidip ameliyat masasna yatck olmk da zoruma gidyor. Cok mu ciddi skntlar oluyo cockta? Vicdan azabi mi cekcm acaba hep uf artik bi uyanyorum bunlari dsnmkten tekrar uyuyamz oluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…