2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bir de ben nst yi hiç sevemedim.Normalde kıpır kıpır olan bebek nstye girince uyudu genelde.Sonra tekrarladılar,uzattılar.Sürekli yatmak sinir bozucuydu.Doktorunuz muayeneye göre gerek görmemiştir.Doğumunuz yaklaştığı için artık başlar.Ben mesela 32 de mecbur alınmıştım.Düşmüştüm çünkü evde.
Biran benim üyeliğimle biri yazmş sandm o derece :KK70:
İlk nst deneyimim oldu ve böyleydi
Çık bşdaha gir felan.. Yok yani nst bağlanınca kız oynamıo
Oynayana kdar biz şebeğe döndük resmen ya

Evet tam da tahmin ettiğim gibi. Keşke burda da böyle olsaydi ama nasip işte.. normal dogurursam zaten epidural olmazsa dayanabileceğimi zannetmiyorum catim dar ve ağrı eşiğim düşük 😣 inşallah sen normal dogurursun canım. Çok daha rahat geçer doğum sonran ☺️

Anaaamm.🙊😱 43. Haftaya mi sasirayim yoksa koligin 1.5 yaşa kadar sürmesine mi☺️ ben biyerde okumuştum da, kolikte saç kurutma makinesi veya başka seslerin bebeği sakinlestirmesi, bebeğin dış dünyaya hazır olmadan adaptasyon sorunu cekmesinden oluyormuş.. o sesler anne karnındaki sese benzediği için.. ben de ona bağlamıştım işte koligimizi.

Üzüldüm yaa o zaman ne diyim canım. Allahım en sağlıklı zamanda kucağına almayı nasip etsin. Son haftalar gerçekten çok zor oluyor. Bide sicaklara denk geldik.. Allah yardımcımız olsun 😔
Vallahi benimkinde hiç birşey işe yaramadı birde inadı vardı gazını asla çıkarttırmıyordu gögüsümde emip uyuyor uyanırsada yine emip uyumak istiyordu. gaz cıkarma pozisyonuna aldığımda asla istemiyor kendini geri atıyordu deliriyordum artık. 🤦🏻‍♀️ Asla diyordum bir daha çocuk yapmam bi deri bi kemik kalmıştım artık. Ne zaman rahatlayacağım diyordum Ablam okul cağına gelsin rahat edeceksin diyordu evet okul cağına geldi tam rahat ettim ama kaşındım herhalde 😂Unutuyor insan sonra böyle yine bebek özlemi oluşuyor.

Kızlar benimde normalde doktorum temmuzun 5 alırız dedi. Normalde 12-13 diyordu ama şimdi bebeğin iri vs o kadar beklemez demişti. 38 dolunca yani alacak Ben ayın 3 ü düşündüm çok birşey fark edermi sizce ?
İri olsada durabildiği kadar dursun diyeceğim ama çok fazla ödemim var ayaklarımda özellikle dayanamıyorum. Ayaklarım resmen silindir şeklinde basamıyorum taban yok yani o derece evde 5 yaşında oğlum var zorlanıyorum. Ne yapsam bilemedim bende
Eltim de senin gibi 2 gün önce alinsin dedi doktorda tavsiye etmemişti 2 gün kalması bile çok faydalı demişti 38 tam doldur öyle yapariz demişti

Doktr sezaryen diyince yok bn norml denycm dersem ve bi sorun olursa kndimi kahrederim. Tup bebek oldgu icn biz bunlari ozel cocuk olarak goruyorz risk almyorz dedi. Acaba yaşımın ileri olmasi da bi etkn mi sezaryen icin.. insanlarn suyu azalir, bebek donmez vs tabi ki sezaryen cok mantikli o durumlarda..acaba bn korkak mi davranyorm? Kendi rahatm icn (ki bubda ne kadar rahatlik blinmez) bebeğin bagisklgnin dusuk olmasna mi neden oluyorm 🙄 normlde hic sorgulamyordum ama okudukca canm skldı 🥺
Normal doğumdan korkmak da sezeryan olma sebebidir. Bence suçlama kendini . Tüp bebek sürecinde eminim çok yipranmissindir. Sağlıkla kucağımıza alalım da gerisi fasa fiso 😊

Evet hareket istiyorlar.Kalp atışları çok düzgünse bebek ya uyuyor ya da stres altında rahat değil oluyormuş.Ay ne çikolatalar yedim,hareket ettim uyansın diye.Nst den çıkardım başlardı tepinmeye😂
bebisler bi enteresanlar ya benimki de tepiniyor coşuyor annem elini koyunca hareketi kesiyor nasıl ayırt edio anlamadım :KK70:

Günaydın kızlar....
Sıcaktanmı bilmiorm ama miskin kedi gibiyim :KK43:

Herkes iyi demi.. Kimse doğurmadı demi
gmz41 gmz41 doğurmadıysa kmse doğurmamştır :KK70:
Yok kiz doğurmadim doğuracak göz yok bende hiç kocamı da buldum haftasonu geziyorum 😂
Biran benim üyeliğimle biri yazmş sandm o derece :KK70:
İlk nst deneyimim oldu ve böyleydi
Çık bşdaha gir felan.. Yok yani nst bağlanınca kız oynamıo
Oynayana kdar biz şebeğe döndük resmen ya
Benimki de tam tersi o kadar çok hareket ediyor ki nstyi bağlamak bile en az 5 dk sürüyor. Bağlı kaldığım 15-20 dk boyunca da deli gibi hareket ettiği için 3-4 kez hemşire gelip yeniden takmak zorunda kalıyor oğlum kaçtığı için kalp atışını kaybediyoruz 😂😂 Bulduğumuz zaman da ben elimle bastırarak tutuyorum kaçmasın diye 😂

Sezaryenle dogan bebklerin bagsklgi dusuk oluyorms,astm,şeker,bagirsak sorunlari yasama riskleri daha yuksekms..sadece tup bebk diye sezaryene yonlndrlms olmktan huzursz olmya basladm :KK43: doktra diretmye korkuyorum ama kndi ayaklarmla gidip ameliyat masasna yatck olmk da zoruma gidyor. Cok mu ciddi skntlar oluyo cockta? Vicdan azabi mi cekcm acaba hep uf artik bi uyanyorum bunlari dsnmkten tekrar uyuyamz oluyorum :KK43:
Bende böyleyim her detayı her olasılığı düşünüyorum çünkü internette cook fazla bilgi var. Hangisi doğru kime neye göre doğru bilemiyoruz. En iyisi doktora güvenip Allah'a sığınmak yoksa düşündükçe birşey buluyor insan. İnşallah öyle yada böyle sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz 🤲🥰

Hastane veriyor aslında ameliyattan sonra felan hatta eve götürmem içinde bir kaç tane vermişlerdi
ben dependi eve gelince kullanmıştım o yüzde ama şimdi doğum yapacağım hastane farklı ne olur olmaz diye aldım yanıma 😊 kimiside izin vermiyormuş bakalım

Yok canım izin konusu hiç geçmedi. Aslında bende 39 haftaya kadar durmasından yanaydım çünkü o son haftada önemliymiş. Ama kendisi beklemez felan dedi bana önde gidiyor diye. Önde gitmesiyle gelişimininde önde olmasının bir bağlantısı yoktur elbet. Desem ki bekleyelim tamam der mi bilmiyorum bende hiç bekleyebilecek gibi değilim hareket asla edemiyorum son çırpınışlarım gibi..
kolik olma olasılığı doğumun erken olmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben ya 😕 43. haftanın içinde doğum yaptım ilkini ama 1.5 yaşına kadar fena kolikten çektim
Tam olarak ne oluyor bu haftada canım çok merak ediyorum benimkide 37+5te alınacak sanırım ondan soruyorum

Bende böyleyim her detayı her olasılığı düşünüyorum çünkü internette cook fazla bilgi var. Hangisi doğru kime neye göre doğru bilemiyoruz. En iyisi doktora güvenip Allah'a sığınmak yoksa düşündükçe birşey buluyor insan. İnşallah öyle yada böyle sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz 🤲🥰
Amin insallah..bebek döndü mü onu bile blmyorum. O kadar sezaryen odakli gidiliyor ki norml dogumun lafi bile gecmedi..artik hayrlsi olsun ne diyim..

Kızlar özellikle doğum yapanlar sizlere bir sorum var epilasyon olayını nasil yaptınız bazılarınız planlı oldu bazilariniz plansız. Benimkide planlı olacak krem kullanmayı düşünüyorum öneriyor musunuz kafama takıyorum. Mesela bir anda suyum geldi ne yapayım direk banyoya mi gireyim hastaneden önce. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Hastane veriyor aslında ameliyattan sonra felan hatta eve götürmem içinde bir kaç tane vermişlerdi
ben dependi eve gelince kullanmıştım o yüzde ama şimdi doğum yapacağım hastane farklı ne olur olmaz diye aldım yanıma 😊 kimiside izin vermiyormuş bakalım

Yok canım izin konusu hiç geçmedi. Aslında bende 39 haftaya kadar durmasından yanaydım çünkü o son haftada önemliymiş. Ama kendisi beklemez felan dedi bana önde gidiyor diye. Önde gitmesiyle gelişimininde önde olmasının bir bağlantısı yoktur elbet. Desem ki bekleyelim tamam der mi bilmiyorum bende hiç bekleyebilecek gibi değilim hareket asla edemiyorum son çırpınışlarım gibi..
kolik olma olasılığı doğumun erken olmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben ya 😕 43. haftanın içinde doğum yaptım ilkini ama 1.5 yaşına kadar fena kolikten çektim
39.hftanin tamamlnmasi 39+6 ya kadar beklmk mi oluyor?

Amin insallah..bebek döndü mü onu bile blmyorum. O kadar sezaryen odakli gidiliyor ki norml dogumun lafi bile gecmedi..artik hayrlsi olsun ne diyim..
Doktorun söylemiyor mu baş geliş makat geliş diye Allah Allah.. insan merak eder çok haklısın. Olsun bence artık bebeğini kucağına alacağın ana odaklan canım kendini rahatlat ben çok evhamliyim mesela buna rağmen bebeğim etkilenmesin diye kaç haftadır kendi kendimi telkin ediyorum biraz soğuk kanlı olalım inşallah hepsi geçecek 🤲🌸🥰

Kızlar özellikle doğum yapanlar sizlere bir sorum var epilasyon olayını nasil yaptınız bazılarınız planlı oldu bazilariniz plansız. Benimkide planlı olacak krem kullanmayı düşünüyorum öneriyor musunuz kafama takıyorum. Mesela bir anda suyum geldi ne yapayım direk banyoya mi gireyim hastaneden önce. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Kuzum bence en iyisi ağda, ben bikini bölgesi hariç lazerliyim o konuda rahatım hamilelikte de düzenli ağda ya gittim daha uzun süreli olduğu icin daha rahat

X