2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Sağlıcakla kucağına al inşallah 😊 ben hiç o topa girmek istemedim açıkcası. 2900 haftasıyla uyumlu bence.
Benim bu bebeğim ilkinden de iri. doktor ilk gebelik olsaydı da normal olmazdı dedi. 35 haftada 3 kiloydu benimkide o da önde gitmesinden dolayı. 2 haftadır gitmedim pazartesi durum ne ne zamana tarih verir bakalım. Sen gününü beklersin muhtemelen normal istediğin için 😊
Amin inşallah hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım. Bende denemek istedim umarım 5 cm e çabucak ulaşırım anastezı alabilmek için. Suyum VS gelmezse beklerim evet. Sezeryanda olsa 39 da oluyor burda

Kızlar benimde normalde doktorum temmuzun 5 alırız dedi. Normalde 12-13 diyordu ama şimdi bebeğin iri vs o kadar beklemez demişti. 38 dolunca yani alacak Ben ayın 3 ü düşündüm çok birşey fark edermi sizce ?
İri olsada durabildiği kadar dursun diyeceğim ama çok fazla ödemim var ayaklarımda özellikle dayanamıyorum. Ayaklarım resmen silindir şeklinde basamıyorum taban yok yani o derece evde 5 yaşında oğlum var zorlanıyorum. Ne yapsam bilemedim bende
Acaba doktorun izne mi ayrilacak? Bence hastane ile aran yakinsa sürekli nst takıbinde olarak ortak bi karar verin. Yani ben açıkçası çocuk kendi istemediği halde zorla alınmasına karşıyım. İlk çocuğumdan dolayı dilim yandi malesef. Demiştim daha önce.. aniden sezeryanla alınan bebeklerde kolik olma olasılığı daha fazlaymış. Ve ben çok çektim kolikten😥 inşallah bunda olmaz
Bugun kontrolum vardı. Benimde 5 sene önce sezeryan oldu ama çok korkuyorsan sezeryan ol dedi doktor yoksa normal doğum. Bende tamam normal deneyeyim dedim epıduralle bakalım neler bekleyecek benı. Son an fikir değiştirir miyim bilmiyorum :) kızım 2900 normal sanırım bu haftada
Acaba hangi şehirde doktorunuz öğrenebilir miyim? ☺️ Kesin yurt dışıdır. Bana böyle diyecek bi doktor bulamadim yaa. 9 sene geçti hala sezeryan diyor hepsi. Vakit ayiramiyorlar normal doğuma tabi.. 🙄

Acaba doktorun izne mi ayrilacak? Bence hastane ile aran yakinsa sürekli nst takıbinde olarak ortak bi karar verin. Yani ben açıkçası çocuk kendi istemediği halde zorla alınmasına karşıyım. İlk çocuğumdan dolayı dilim yandi malesef. Demiştim daha önce.. aniden sezeryanla alınan bebeklerde kolik olma olasılığı daha fazlaymış. Ve ben çok çektim kolikten😥 inşallah bunda olmaz

Acaba hangi şehirde doktorunuz öğrenebilir miyim? ☺️ Kesin yurt dışıdır. Bana böyle diyecek bi doktor bulamadim yaa. 9 sene geçti hala sezeryan diyor hepsi. Vakit ayiramiyorlar normal doğuma tabi.. 🙄
Evet canım almanyada yım burda çok buyuk bir sorun olmadığı surece normal doğumu destekliyorlar.ilkini tr de sezeryan olmuştum açıklık olmamıştı ve bebek inmemişti. Epıduralle normal doğum araştırdığım kadarıyla kolay gorunuyor inşallah yapabilirsem. Yuzde bir dıkışının açılma oranı dedı sureklı zaten bakıcaz çok düşük ihtimal. Sezeryan operasyon sonuçta diyor 3. De daha zor olur diyor :)) normale ikna etmek için baya birşey dedi kararı bana bıraktı. Bende deneyeyim barı dedım. Hayırlısı hakkımızda

Bende ped koymamistim sadece depend koymuştum valize bazıları yazmış dependi komple külot gibi devamlı çıkartıp yenisini giymek zor diye şimdide ped koycam birde valize bu valizler kapanmaz 🤣
Hastane veriyor aslında ameliyattan sonra felan hatta eve götürmem içinde bir kaç tane vermişlerdi
ben dependi eve gelince kullanmıştım o yüzde ama şimdi doğum yapacağım hastane farklı ne olur olmaz diye aldım yanıma 😊 kimiside izin vermiyormuş bakalım

Yok canım izin konusu hiç geçmedi. Aslında bende 39 haftaya kadar durmasından yanaydım çünkü o son haftada önemliymiş. Ama kendisi beklemez felan dedi bana önde gidiyor diye. Önde gitmesiyle gelişimininde önde olmasının bir bağlantısı yoktur elbet. Desem ki bekleyelim tamam der mi bilmiyorum bende hiç bekleyebilecek gibi değilim hareket asla edemiyorum son çırpınışlarım gibi..
kolik olma olasılığı doğumun erken olmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben ya 😕 43. haftanın içinde doğum yaptım ilkini ama 1.5 yaşına kadar fena kolikten çektim

Bugun kontrolum vardı. Benimde 5 sene önce sezeryan oldu ama çok korkuyorsan sezeryan ol dedi doktor yoksa normal doğum. Bende tamam normal deneyeyim dedim epıduralle bakalım neler bekleyecek benı. Son an fikir değiştirir miyim bilmiyorum :) kızım 2900 normal sanırım bu haftada
Kesinlikle imkanin varsa normal dogum yap bence ben hem normal dogum yaptim hem sezeryan fikrimi soyliyim imkanin varsa normal dogum 😔

benimkinin kafası öyle ama bacakları felan haftasıyla uyumlu. Kilosuda önde ama kafasından dolayı olabilir.. pazartesi görüşeceğim bakalım 😕 korkma eltimin 2 cocuğunun arasında 15 ay var sezeryan doğumdu ikiside. Bende 9 u düşündüm başta ama dikkat et ay burcuda yengeç oluyo o tarihte seni epey yorabilir 🙈

Rica ederim canım zaman herşeyi geridr bırakıyor bir şekilde akışına bırak sen 🌸
Benim ablamında 15 ay var 2 sezaryen arası aslında ama insan yinede tedirgin oluyor.
Ya ben hiç anlamam burçlardan, 8i de mi olmaz peki😄
Benim de o haftada 2900 çıktı. Tam günüyle uyumlu görünüyordu canım.

Sezaryenle dogan bebklerin bagsklgi dusuk oluyorms,astm,şeker,bagirsak sorunlari yasama riskleri daha yuksekms..sadece tup bebk diye sezaryene yonlndrlms olmktan huzursz olmya basladm :KK43: doktra diretmye korkuyorum ama kndi ayaklarmla gidip ameliyat masasna yatck olmk da zoruma gidyor. Cok mu ciddi skntlar oluyo cockta? Vicdan azabi mi cekcm acaba hep uf artik bi uyanyorum bunlari dsnmkten tekrar uyuyamz oluyorum :KK43:

X