2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Vay superms..insallah bzm de oyle olur ya :)
Emzir canım devamlı emzirmek çok işe yarıyor. 2 yaşına kadar emzirdim. bünyende süt yapıyorsa kendini çok yemeğe vurma. Ben dediğim gibi bi ekmek ucu kadar birşey koyar yerdim ilk ve son öğünüm olurdu öğlen 4 te onu yemek. Sağlıklımıydı hayır tabi ki önermiyorum. Ama tek başımaydım 1.5 yaşına kadar gazlı bir çocuk ve temizlik hastası halimle kendimi çok yıprattım o yüzden ne uyku bilirdim ne popom bi yüz görürdü. Bir süre sonrada midem küçüldü.

Canım 35+0 iken 38+0 cıkıyordu. İki sezeryan arası kısaysa riske atma ben 5 sene olmasına rağmen birşey olur diye korkuyorum yine de. Tam tarih verdi mi sana?

Yok sezeryandı benim hiç korsede kullanmadım göbekte kalmadı o kadar kilo verince 😊
Himm sizin öndeymis epey o zaman. Benim Çarşamba günü tam gününde çıktı. Haftaya Çarşamba da gün verecek diğer hafta için, tabi acil bir durum olmazsa. Benimde gönlümden 9u geçiyor 38+3 oluyoruz. İki sezaryen arası 2 buçuk yıl olacak ama benim karnım çok büyümedi. Görenler 5-6 aylık zannediyor. Tabii yine de riske atmamak gerek. İçten baskı yaparak da zarar verebilir herhalde dikişlere.
Hakkımızda hayırlısı olsun artık.

Emzir canım devamlı emzirmek çok işe yarıyor. 2 yaşına kadar emzirdim. bünyende süt yapıyorsa kendini çok yemeğe vurma. Ben dediğim gibi bi ekmek ucu kadar birşey koyar yerdim ilk ve son öğünüm olurdu öğlen 4 te onu yemek. Sağlıklımıydı hayır tabi ki önermiyorum. Ama tek başımaydım 1.5 yaşına kadar gazlı bir çocuk ve temizlik hastası halimle kendimi çok yıprattım o yüzden ne uyku bilirdim ne popom bi yüz görürdü. Bir süre sonrada midem küçüldü.
Hm anladm. Sıcakta bn de cok yemem ve bol su icerm diye umitlnyorum. Insallah sut gelir bakalm..tarih yaklastkca tedrgnlkler üşüşüyor insanin aklna :) tesekkur ederim🙋‍♀️

Kızlar tuvalete gidip geldikten 5 dk sonra bir şey akıyor gibi hissettim sonra baktım iç çamaşırında 4-5 damla ıslaklık vardı. Bu arada yarım saatte bir tuvalete gidiyorum çişimi asla tutmuyorum altıma kaçırma olmasın diye. Tuvalete gidip geldikten sonra böyle bir kaç damla kaçıran oldu mu acaba yoksa başka şeylerden şüphelenmeli miyim 🤔
Geçenlerde bana olmuştu. Tuvalete gittim geldim. Baktım bütün iç camasirim pantolonum yaş. Acile gitmiştim ya hatırlıyorsun?
Bebisin kafası idrar torbasına baskı yaptığı için kaçırır isim idrar bilincsiz

Himm sizin öndeymis epey o zaman. Benim Çarşamba günü tam gününde çıktı. Haftaya Çarşamba da gün verecek diğer hafta için, tabi acil bir durum olmazsa. Benimde gönlümden 9u geçiyor 38+3 oluyoruz. İki sezaryen arası 2 buçuk yıl olacak ama benim karnım çok büyümedi. Görenler 5-6 aylık zannediyor. Tabii yine de riske atmamak gerek. İçten baskı yaparak da zarar verebilir herhalde dikişlere.
Hakkımızda hayırlısı olsun artık.
benimkinin kafası öyle ama bacakları felan haftasıyla uyumlu. Kilosuda önde ama kafasından dolayı olabilir.. pazartesi görüşeceğim bakalım 😕 korkma eltimin 2 cocuğunun arasında 15 ay var sezeryan doğumdu ikiside. Bende 9 u düşündüm başta ama dikkat et ay burcuda yengeç oluyo o tarihte seni epey yorabilir 🙈
Hm anladm. Sıcakta bn de cok yemem ve bol su icerm diye umitlnyorum. Insallah sut gelir bakalm..tarih yaklastkca tedrgnlkler üşüşüyor insanin aklna :) tesekkur ederim🙋‍♀️
Rica ederim canım zaman herşeyi geridr bırakıyor bir şekilde akışına bırak sen 🌸

Geçenlerde bana olmuştu. Tuvalete gittim geldim. Baktım bütün iç camasirim pantolonum yaş. Acile gitmiştim ya hatırlıyorsun?
Bebisin kafası idrar torbasına baskı yaptığı için kaçırır isim idrar bilincsiz
Devamı gelmeyince ben de öyledir diye düşündüm canım, bir daha olursa suphelenirim ama

Kızlar tuvalete gidip geldikten 5 dk sonra bir şey akıyor gibi hissettim sonra baktım iç çamaşırında 4-5 damla ıslaklık vardı. Bu arada yarım saatte bir tuvalete gidiyorum çişimi asla tutmuyorum altıma kaçırma olmasın diye. Tuvalete gidip geldikten sonra böyle bir kaç damla kaçıran oldu mu acaba yoksa başka şeylerden şüphelenmeli miyim 🤔
Su çok içtikten sonra mı gitmeye başladın canım ? Islaklık bende de oluyor epey bu ara duruldu bi bu arada sancıların ne durumda ? suyun olsa eğer fark edemeyeceğin gibi olmaz bence

Su çok içtikten sonra mı gitmeye başladın canım ? Islaklık bende de oluyor epey bu ara duruldu bi bu arada sancıların ne durumda ? suyun olsa eğer fark edemeyeceğin gibi olmaz bence
Bende her şey anormal ya bu da öyle olur diye korkuyorum bazılarının suyu bir anda foş diye akiyormus ama nadiren bazılarında yavaş yavaş sızıntı şeklinde gelebiliyormus 🤦🏻

Genel olarak bol su içiyorum ama yeni icmemistim. Hafif baskı hissedince tuvalete gidiyorum altıma kacirmayayim diye. Gittim çok az vardı zaten tuvaletimi yaptım geri geldim iki üç dk sonra bir şey akiyor gibi hissettim. Akıntı mı acaba diye gittim kontrol ettim 4-5 damla ıslaklık gördüm çamaşırımda akıntı değildi ona eminim.

Canım ne kadar yürüyüş yaparsan o kadar çabuk toparlanırsın bende dün belden uyuşmalı oldum dünden beridir bayadır yürüyüorum 😍 ama gaz çıkarmak sıkıntı oluyor sende de aynı sıkıntı var mı acaba geçmesi için ne yapıyorsun 🤦‍♀️
Evet canim bol bol yuruyus yapmaya calisiyorum bende ayni seyi onerdiler yürüyebildigimiz kadar yuruycez sanirsam 🙄

Bende her şey anormal ya bu da öyle olur diye korkuyorum bazılarının suyu bir anda foş diye akiyormus ama nadiren bazılarında yavaş yavaş sızıntı şeklinde gelebiliyormus 🤦🏻

Genel olarak bol su içiyorum ama yeni icmemistim. Hafif baskı hissedince tuvalete gidiyorum altıma kacirmayayim diye. Gittim çok az vardı zaten tuvaletimi yaptım geri geldim iki üç dk sonra bir şey akiyor gibi hissettim. Akıntı mı acaba diye gittim kontrol ettim 4-5 damla ıslaklık gördüm çamaşırımda akıntı değildi ona eminim.
Muhtemelen baskıdan dolayı kaçırıyorsun benimde öyle oluyor çünkü hissediyorum hatta ama tutulacak gibi değil 😕 bakalım ne kadar sürecek senin

Canım 35+0 iken 38+0 cıkıyordu. İki sezeryan arası kısaysa riske atma ben 5 sene olmasına rağmen birşey olur diye korkuyorum yine de. Tam tarih verdi mi sana?

Yok sezeryandı benim hiç korsede kullanmadım göbekte kalmadı o kadar kilo verince 😊
Bugun kontrolum vardı. Benimde 5 sene önce sezeryan oldu ama çok korkuyorsan sezeryan ol dedi doktor yoksa normal doğum. Bende tamam normal deneyeyim dedim epıduralle bakalım neler bekleyecek benı. Son an fikir değiştirir miyim bilmiyorum :) kızım 2900 normal sanırım bu haftada

Benimde foş diye gece uyurken geldi suyum çok fazla uykudan sıcaklıkla uyandım şoka girdim eşimi çağırdım diğer odadaydı ay çok değişik birşeydi

Bugun kontrolum vardı. Benimde 5 sene önce sezeryan oldu ama çok korkuyorsan sezeryan ol dedi doktor yoksa normal doğum. Bende tamam normal deneyeyim dedim epıduralle bakalım neler bekleyecek benı. Son an fikir değiştirir miyim bilmiyorum :) kızım 2900 normal sanırım bu haftada
Sağlıcakla kucağına al inşallah 😊 ben hiç o topa girmek istemedim açıkcası. 2900 haftasıyla uyumlu bence.
Benim bu bebeğim ilkinden de iri. doktor ilk gebelik olsaydı da normal olmazdı dedi. 35 haftada 3 kiloydu benimkide o da önde gitmesinden dolayı. 2 haftadır gitmedim pazartesi durum ne ne zamana tarih verir bakalım. Sen gününü beklersin muhtemelen normal istediğin için 😊

Herşey 2 gece hastanede kalındığını öğrenince değişti ne yapayım😂 birde kızlar burda doğurdukça yok ağız bezi yok yedek kıyafet yettiremedik felan deyince her deyişlerinde açıp kapandı o valiz 😂 valiz boyutunu değiştirecektim artık utandım🙈
Bende ped koymamistim sadece depend koymuştum valize bazıları yazmış dependi komple külot gibi devamlı çıkartıp yenisini giymek zor diye şimdide ped koycam birde valize bu valizler kapanmaz 🤣

Kızlar selam 15 kilo gibi bi kiloyla doğuma giricem.. daha önce anne olanlar ne kadar sürede gidiyor bu kilolar😐
Ben 16 kilo aldım 8 i dogumda gider kesin. Önceki dogumdada karnım bombostu bir anda o boslukla hatta baya kambur gibi duruyordum insan alisamiyor bir anda inşallah bundada kalmaz göbek

Şu an 1, 3 ve 5 beni yansıtıyor kızlar. 👼🏻 Siz nasılsınız? 🥰🌸🙈

Eklentiler

• C002152B-302C-4CE6-AEFC-8E490FFF7519.jpeg
    C002152B-302C-4CE6-AEFC-8E490FFF7519.jpeg
    643 KB · Görüntüleme: 70
X