2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar bu arada size gene bi tavsiye veriyim bu philipsin antikolik anne meme ucuna yakın olan baslıklı biberonuyla ilk günler bebeğimi beslemiştim kasıkla tükürüyordu sırınga ani hızlı gider falan diye korkmustum ve onla verdim cok şükür meme reddi yasamadım aklınızda olsun

Canım dünden beri ben de düşünüyorum eğer içerde kaldıklarında hayatları riske girecekse bir hafta kuvozde kalırlar en kötü ihtimalle ama yaşarlar. Bebeğin de sen de iyi olacaksınız inşallah ciğer geliştirici de yapıldı. Tamamen olmasa bile yine etkisi olacaktır onun da.

Bende bazen ne vardı az daha bebeğim dayansaydın diyorum ama dayansaydıda planlı sezaryen tarihimiz bugündü yani eni sonu canım cıkıyorlar karnımızdan
Aynen öyle yaa. İllaki çıkıyorlar. Allahım sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin bizlere de
Himm zaten o üşüme bittiginde 30-40 günlük olmuş oluyorlar. O zaman da kıyafetlerinin hiç biri olmuyor. Kızımda yazı şort zibinla geçirmiştik. 15 gunlukten beri..hem sıcaktı hem de alışsın modundaydik.. ama ben usudugunu farkedemedigimi düşünüyorum 40 indan sonra kolik çıkmıştı başımıza.. 4-5 ay sürdü.. bu sefer daha dikkatli olucam bakalim.

Karnını 1 ay en az sıcak tutmak gerekiyor bence ondan da 2 kat ideal zıbın artı tulum veya zıbın artı yenidoğan alt üst patiklitakım gibi. Şimdilik ben öule yapıyorum 1 aydan sonra tek kata gecerim diye dğşünüyorum

Kizlar epidural i sormustunuz kzlrgn05 da sormustu
Ben sabah 10 gibi hastaneye varmistim sancilar 60 seviyesinde 5 dakikada bir falan geliyordu
Saat 15e kadar sancimi çektim giderek arttı. En son öyle bi vuruyordu ki 3 dakikada bir ve nefesimi kesiyordu. Ben sancıda karnım ağrıyacak sanıyordum ama bel ağrısıydı olay . Açıklık 6 cm di saat 15:30 gibi dayanamadım epidural istedim. Epidural takmak için ameliyathaneye indirdiler anestezi doktoru taktı ve orda beklettiler yarim saat. O yarim saat gercekten cok bunaldim sedyede yatmaktan ter boşaldı. Eğer hastanenizde epidurali gelip odanızda takıyorlarsa böyle imkn varsa lütfen isteyin yani ben çok bunaldım ameliyathanede. sol bacagim uyustu korktum ıkınamayacağım diye.
Sonra odaya çıkardılar beni aynı anda suni sancı da verdiler damardan doğum hızlansın diye. rahatladım bacağımın uyuşuklugu geçti mayıştım rahatca uzandim dinlendim (dogum anından once dinlenmek iyi oldu bence cok yorucu oluyor)
saat 17:30 gibi baktılar 9cm olmuş
Doğum haneye gittik ıkınma süreci başladı
Sancılar geldiğinde ağrı gibi değil de büyük tuvalete sıkışmışım gibi hissediyordum hep. Bu kısımda epidural baya etkili oldu sanırım. 18:15 te meleğim kucağımdaydi epizyo kesisi olmadı doktor bilerek kesi atmadı bebek büyük değil diye ama ufak iki dikiş atıldı kendiliğinden olan yırtıklar için. İnşallah hepinizin doğumları benimkinden de güzel olur

İnşallah canım ya dua et olur mu ben yarın hepinize edicem inşallah o esnada

Ne güzel yaaa. Ben de normal doğuma imrendim şimdi ama epidural olacaksa tabi.. anestezi uzmanlarınin odana gelmemesine şaşırdım. Neden böyle bi saçmalık yaptilarki.. kardesimden hatırlıyorum. Her sancı girdiğinde titremeye başlıyordu. Tuhaf bi şekilde.sonra geçiyordu. Garibimize gitmişti. Ama iyiki epidural doğum diye bişey var doğurdun kurtuldun.darisi başımıza.
Kesinlikle öyle. İlk zamanlar sıcak tutucam ben de.
Hareketleri kısıtlandı suyum az olduğu için doktor kalasını yaparsa tehlike olur dedi riske atamam küvezde daha garantide olur dedi
Kesinlikle öyle canim. Ben de bu gece dua ettim sana. Allah'ın izniyle bebeğine sağlıkla kavusacaksiniz

Maşallah subhanallah... İnsanın içi kıpır kıpır oluyor yaaa... Ne güzel yaratmış Allahim

Evet ya seninle konuşmuştuk. Ama sen demek ki istisna sin
Direniyoruz biz @Bal0ncuk ile. Neden bende bilmiyorum...
Allah razı olsun canım . Rabbim herşeyi cok güzel yaratıyor ama evlat bambaşkaymış rabbim herkeze nasip etsin kimseye evlat acısı vermesin hasreti cektirmesin

Sağlık olsun gerisi el birligi ile hal oluyor ya bebeklerin cocuklarin eksigi bitmez alıyorsun devamlı zaten

Korkma canım rabbim yar ve yardımcınız olsun bebeginizi size bağışlasın ikinizde sağlıkla çıkın inşallah korkma bol dua et dua o kadar iyi geliyorki insana zor durumdayken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…