2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Keşke benide 39 da alsa sırf bu yüzden doktor değiştireceğim sanırım.
Canım yine tarih için çok erken dememişki zaten.38+da bi tarih dimi.yine 39.haftanın içinde olacak bi tarih vermiş.hem zaten yanlış hatırlamıyosam bebeğin gelişimi öndeydi dimi kuzum yani çok kafana takmana gerek yok bence 😉

Canim bebegin fotosundan yüzü falan çok tontiş görünüyo acaba ölçülenden daha da mı fazla diye korktum ben 😂 gerçi bebeklerin yüzü hep öyle 😊 doktor da dedi 400 gram kadar oynama payı var bu ölçümün. umarım normaldir kilosu ya😊
Zaten usg lerde hep öyle tontiş görünüyolar suyun içinde şiştikleri için sanırım 🤭😄 sağlıkları yerinde olsunda kuzum önemli olan o

Ya bize kilosundan dolayi sezeryan olun demezler inşallah doktorların sınırı kaç acaba
Ben hastanede birisiyle konuşmuştum bebeği 38. Haftada 3800 gr dedi. Ama doktor bebek ağır olduğu için daha kolay çıkar demiş :)) normal doğumu bekliyordu. Her dr görüşü farklı tabi

kızlar önemli bişey soracagım . 32 de çalışabilir raporu alacagım.32 i tam bu cumaya denk geliyor.
diyorum ki pwzartesi 32+3 te alayım adet tarihimi de 3 gün sonradan söylerim hafta sonu aradan kaynamasın boşu boşuna rapor diye düşündüm.
ama elinizde 32. hafta çalışabilir raporu alan var mı? nelere belirtiyorlar onda birde tahmini dogum tarihini ne zamana veriyorlar? bir de 37 de tam izne cıkacak mı yazıyorlar. alıp örneği olan var mı ? tc falan gözükmeden atsa bi incelesem 🙈
Benimki pazar gününe denk geliyormuş 1 gün sonraya çekti son adet tarihimi sekreter . Onlar ayarliyorlar canım

Ben hastanede birisiyle konuşmuştum bebeği 38. Haftada 3800 gr dedi. Ama doktor bebek ağır olduğu için daha kolay çıkar demiş :)) normal doğumu bekliyordu. Her dr görüşü farklı tabi
😊yaa böyle düşünen bi doktor olması da iyiymiş sevindim en azından cesaret vermiş. Ama ya 40ı falan beklerse o zaman 4 ü geçer🤭🤭

Ya kızlar ben 32 de çalışabilir raporu aldım üzerinde bitiş tarihi de yazmasına rağmen iş yerim ısrarla 37de tekrar çalışamaz raporu alman lazım diyor. Doktor da diyor ki hayır ben 37de veremem zaten ilk raporda iznin bitiş tarihi yazıyor 😭
Ne doktoru ne iş yerimi ikna edebildim. Gidip devlet hastanesinde başka bi doktordan istesem verir mi acaba çalışamaz raporu fikri olan var mı?

Alıştık alışmasınada canım şu sarılıktan kurtulamıyoruz anne sütü sarılıgı olabilirmiş öyke olursa emzirmeye ara vermem gerekebilir bakalım carsamba belli olcak muhtemelen ona canım sıkılıyor
Yok canım sakın öyle bir şey yapma . Anne sütü bol bol içsin ki atsın sariligi . Benim kızımda da uzamış sarılık vardı. Tiroit değerlerine falan baktılar devlette bir şey çıkmadı. Sonra ozelddki cocuk doktoru boşuna bebegi inceleyip durmayın dedi . Olabilir dedi . Bol bol emzir dedi . Küçük doğmuştu benim kızım da . Daha karacigerleri tam gelişmemiş oluyor .

Kızlar hayırlara gitsin üstümde bir enerji var ki anlatamam 😂 Normalde su için mutfağa gitmeye üşeniyordum halim olmuyordu çünkü öncesinde çalıştığım için yürüyüş yapamamıştım son zamanlarda da erken doğum riskinden dolayı doktorum yürüyüş yapma demişti hiç yapmadım tamamen hamlamistim bugün hastaneye gittim sonra gittim fön çektirdim eve geldim evi toparladım çamaşır yıkayıp astım sonra sahile yürüyüşe gittim 45 dk yürüdüm bı o kadar daha yürürdüm aslında şimdi eve geldim ama hiç yorgun hissetmiyorum 😂
Maşallah size. Doğum yaklaşınca enerjik olunurmuş geçen gün bir makalede okumuştum.

Sagol canim. Geçen hafta 2900 denilmişti kilosuna. Sevinmiştim ben de normal bekledigim için. Doğuma kadar 3 buçuğu geçmese bari diyorum şimdi.ama birebir tutmuyo bunu biliyorum. Sancı düzensizdi evet hissetmedim zaten hic. Doktor normal dedi nst ye.kanama ya da suyun gelirse gelirsn dedi.
Geçmez kuzum çok fazla bence korkma insallah gönlüne gore Normal doğum olur

Yok canım sakın öyle bir şey yapma . Anne sütü bol bol içsin ki atsın sariligi . Benim kızımda da uzamış sarılık vardı. Tiroit değerlerine falan baktılar devlette bir şey çıkmadı. Sonra ozelddki cocuk doktoru boşuna bebegi inceleyip durmayın dedi . Olabilir dedi . Bol bol emzir dedi . Küçük doğmuştu benim kızım da . Daha karacigerleri tam gelişmemiş oluyor .
Anladım canım peki ne kadar sürmüştü senin kızınınki?

Kolu omzu falan takılıp kırık çıkık olabiliyormuş canım ya 3800 ü geçerse ultrason ölçümleri cesaret edemem heralde bişey olursa kendimi suçlarım 😔
4 kiloya kadar normal düşünebilirim canim ustu cikarsa bende bebegimi riske atamam acikcasi bazen 1 kilo alti 1 kilo ustu cikabiliyormus olcum hatasi olabilirmis

Kizlar kafa yemek uzereyim bn gercekten doğurmak istemiyrum yada birsey olsada hemen gizlice dogursam kimsenin haberi olmadan sadece esimi istyrm

Canım yine tarih için çok erken dememişki zaten.38+da bi tarih dimi.yine 39.haftanın içinde olacak bi tarih vermiş.hem zaten yanlış hatırlamıyosam bebeğin gelişimi öndeydi dimi kuzum yani çok kafana takmana gerek yok bence 😉
Aynen aslında 38+4 olmuş oluyorum. Ben ilk bebegimi doğumdan 9 ay sonra kaybettim o sebepden böyle şeylere çok takılıyorum. Nekadar geç okadar iyi diye düşünüyorum. Şöyle en azından 39+'ları görseydik daha iyi olurdu ama bakalım. Sağol kuzum

Ya kızlar ben 32 de çalışabilir raporu aldım üzerinde bitiş tarihi de yazmasına rağmen iş yerim ısrarla 37de tekrar çalışamaz raporu alman lazım diyor. Doktor da diyor ki hayır ben 37de veremem zaten ilk raporda iznin bitiş tarihi yazıyor 😭
Ne doktoru ne iş yerimi ikna edebildim. Gidip devlet hastanesinde başka bi doktordan istesem verir mi acaba çalışamaz raporu fikri olan var mı?
Evet, 37 de çalışamaz raporu almanız gerekir. Başka bir doktor verir raporu

37 de tekrar çalışamaz raporu alınması gerekiyor doktorun vermiyorsa devlet hastanesi verir bence doktorun niye vermiyorsa bir kağıt parçası nekadar değerli oluyor dimi

Noldu canım ailelerden sorun mu çıktı doğum zamanı her kafadan bir ses çıkıyor bana kalsa ben de sadece eşimi istiyorum
Bn dogurmicam aileler digurcak sanki babam annem esim bn yengem kayınvalidem cunbur cemaat doguma gitcekmisiz bbam mecburen gelmek zorunda hadi annemde bnmle kalcak esim de gelcek digerlerine ne gerek var yaa sacma degil mi yani sonra yine gelin illa gelcekseniz tek araba niye giderz muhabbeti geciyo ayyy deli oldum allahtan esim olmaz oyle iki araba gidelm illa gelcekseniz sanki araba yokmus gibi tek araba gdilirmi bz kari koca ayri gderz sz ayri gelin dedide ucuz atlattim esim annesinin gelmesini hic istemiyo gelmesin ne gerek var dio bn desem adim gelin istemiyo olur 🤣

X