2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar otururken uzanırken bir şey yok ama yürürken alt tarafım çok ağrıyor ve acıyor.Batıyor hatta içerden bir şeyler.Geçen hafta nstde yüksek sancılar çıkmıştı ama düzenli değildi.Akıntım falan yok öyle çok fazla.Bebek de çok hareketli.Ama ayağa kalkınca sanki adet olacakmışım bi şey akacakmış gibi.Normalde de oluyordu ama bu sabahtan beri böyle.Neyin habercisi olabilir bu?Bebeğin kafası aşağıda.O mu baskı yapıyor olabilir?
Acaba bebek kanala girdiği için böyle hissediyor olabilir misin canım ? sancı yoksa endişelenme
Ayy bende bende 😯 benim genel anesteziydi kat kat çarşaf attılar boynuma kadar baktım hala geliyor nefes alamıyorum ben şu çarşafları çekin boynumdan ölücem nefessizlikten dedim öyle çektiler 😒
Canım kızın nasıl oldu ? Toparlamıştır inşallah 🙏🏻

Ay onu merak ediyordum ya kol bağlama olayı sezaryende de var mi? Amacı ne ki onun hastanın kollarını bağlamayınca ne oluyor yani?
Hiç bilmiyorum canım 🙄 acaba narkoz etkisindeyken istemsiz hareket olur diyemi yapıyolar yoksa başka bi sebebimi var hiç bilmiyorum.tabi ben genel olduğum için narkozu verince bişey anlamıyosun ama spinalde herşeyin farkındasın sonuçta uyanıksın asıl ozaman nasıl oluyor onu merak ediyorum🤔

Kızlar çantaya mamada koyacağım ama hangi marka. Az gaz yapan anne sütüne en yakın fiyatında uygun birşey olsun istiyorum. Sütüm gelir yada gelmez kenarda bulunsun istiyorum sizler neler koydunuz paketin resmini linkini paylaşırsanız çok makbule geçer bir sürü numaraları var anlamıyorum pek
Canım biz prametüre dogdugu için suan mama takviyesi kullanıyoruz galiba tek aptamilde var prametüre bebekler için iki hafta daha kullanacagız sonra 1 numara mamaya geçebilirsiniz dedi doktorumuz zaten hastanedede aptamil veriyorlardı hazır sıvı mamadan anne sütü yetmedigi zaman benimde bastan beri az yetmiyor o sebepten mama kullanıyoruz

Acaba bebek kanala girdiği için böyle hissediyor olabilir misin canım ? sancı yoksa endişelenme

Canım kızın nasıl oldu ? Toparlamıştır inşallah 🙏🏻
Şimdi biraz daha iyi canım ilaçlarını aldıkça biraz daha toparladı kendini.önceden doktordan kaçan cimcime şimdi arada karnına ağrı girince hemen doktor amcaya gidelim diyor 😊 Allah razı olsun canım hatırlayıpta sorduğun için 😘

Arkadaslar merhaba ben sıkı takipçilerden biriyim forumum ama aktif yazamıyorum cogu seti kacırıyorm dogım yapanlara hayırlı ugurlı olsun bekleyenlere de Allah yardımcı olsun sag salim kucagınza alın. Bende 14 haziran da planlı sezeryan ile kızımı kucagımda aldım 3300 kg 49 cm dogdu kızım. Operasyon cok iyi geçti sonrası biraz acılı ama acı cekmeden de anneliğin anne olmanın bir anlamı yok 🥰 hepsi cok güzel acıları bile detaylı anlatacağım fırsatını bulunca. Saglıcakla kalın,🙏🙏🙏
Hayırlı olsun canım masallah size rabbim analı babalı büyütsün 😊

Hiç bilmiyorum canım 🙄 acaba narkoz etkisindeyken istemsiz hareket olur diyemi yapıyolar yoksa başka bi sebebimi var hiç bilmiyorum.tabi ben genel olduğum için narkozu verince bişey anlamıyosun ama spinalde herşeyin farkındasın sonuçta uyanıksın asıl ozaman nasıl oluyor onu merak ediyorum🤔
Ben uyanıktım belden uyuştum iki kolumuda bagladılar yanlış degilsem ayak bileklerinede bagladılar neden bilmiyorum🤗

Sezeryan yapan anneler, bişi sorcam size.
1- Lavman yaptılar mi ? ☺️
2- Sondayi anestezi aldıktan sonra mi taktılar? 🙊
3- ebe doğum sonrası karnınıza bastırıp içinizi temizledi mi veya bunu yaparken hala belinizden aşağısı uyuşuk muydu? 🙈 Bunları aşırı merak ediyorum kızlar. Şehir hastanesine geçtim ben artık özelden. Bu yüzden uygulama nasıl merak ediyorum. Hatta bu soruyu Haziran annelerinde falan da sormayi düşünüyorum
Ben oldum canım bana afedersin gazın çıktıgında bize söyle dedilee lavman yapılmadı sondayı bana ameliyathaneye almadan taktılar karnıma bastırmayıda odaya alındım hemşire gelip yaptı

Şimdi biraz daha iyi canım ilaçlarını aldıkça biraz daha toparladı kendini.önceden doktordan kaçan cimcime şimdi arada karnına ağrı girince hemen doktor amcaya gidelim diyor 😊 Allah razı olsun canım hatırlayıpta sorduğun için 😘
😍 büyüdüler artık çok şükür 🙏🏻
Allah beterinden korusun yavrularımızı
Benimkide geçen gece diş ağrısıyla "Buram ağrıyo hiç eskisi gibi değilim" diye uykudan uyandı ağladı
Babası eczaneye gidip ilaç aldı geldi normalde içmez içip öyle ağrı geçince uyudu. Sonra babası şunu, bunu yeme yine ağrır vs. diye konuşunca yine ilaç verirsin dedi 😊 abla abi oldular artık ya 😍

Kızlar yarın 13.30.da alcak dr um ben komple uyutulmak istedim panik olurum biliyorum kız kardeşim gircek dr eşime sen girme dedi sabah giriş yapcaz hastahaneye heycanlı stresli bir garibim cadımda yerinde durmuyor 😍
Anaaaa sendemiiiii
Temmuz anası kalmıacak gııı :KK70:
Canm benim sağlıkla geçsin gitsin inşallah..
Allah analı babalı büyütsün şimdiden 🤲

Genelde tamam da spinalde istemsiz oynatmazsin ki kolunu

Ben uyanıktım belden uyuştum iki kolumuda bagladılar yanlış degilsem ayak bileklerinede bagladılar neden bilmiyorum🤗
Bi çarşaf olayı birde o kol ayak bağlama olayı aşırı germişti beni 😒 ameliyathaneye rahat giren ben o durumlardan sonra stres olmuştum ama sonra narkoz gelince hiç bişey hatırlamamış olmam iyi oldu.bunda spinal istiyorum bakalım bi anda panik atak yaşamazsam ne âlâ ama o durumlar beni çok strese sokarsa ya sonradan uyuturlar yada sakinleştirici verirler kesin 🤦🏻‍♀️

😍 büyüdüler artık çok şükür 🙏🏻
Allah beterinden korusun yavrularımızı
Benimkide geçen gece diş ağrısıyla "Buram ağrıyo hiç eskisi gibi değilim" diye uykudan uyandı ağladı
Babası eczaneye gidip ilaç aldı geldi normalde içmez içip öyle ağrı geçince uyudu. Sonra babası şunu, bunu yeme yine ağrır vs. diye konuşunca yine ilaç verirsin dedi 😊 abla abi oldular artık ya 😍
Aynen canım Rabbim evlatlarımızı korusun gerçekten onlara bişey oldukça biz daha çok mahvoluyoruz.zaten en ufak bi yeri ağrısa hemen çilekli ilaç(calpol) istiyorum diyo 🙈😄 ama bu son durum onu baya korkuttu istifra edince daha kötü hissediyor sanırım kendini ondan hemen doktor amcamıza gidesi geliyor 😊

Kız yok bu oğlan benimle dalga geçiyor doğar doğmaz dayak yiyen ilk bebe olacak 😒😂 Sancılarım geçti yine 😂😂
🤣🤣🤣🤣🤣 bende 34 .haftaya girdim su an 🙈 simdilik bisey yok. Sadece adet sqncisi cok hafif gelip gidiyor. Sali randevumu valla 4 gözle bekliyorum acaba kac kilo almis boyu kac hersey yolundami

Bi çarşaf olayı birde o kol ayak bağlama olayı aşırı germişti beni 😒 ameliyathaneye rahat giren ben o durumlardan sonra stres olmuştum ama sonra narkoz gelince hiç bişey hatırlamamış olmam iyi oldu.bunda spinal istiyorum bakalım bi anda panik atak yaşamazsam ne âlâ ama o durumlar beni çok strese sokarsa ya sonradan uyuturlar yada sakinleştirici verirler kesin 🤦🏻‍♀️
Canım sırtında sinek ısırığı iğne hissediyorsun gerisini onlara bırakıyorsun anında uyuşuyor zaten. Hiç birşey görmüyorsun. Öyle bağlama felnda olmadı bende hiç birşey hissetmediğin için Panik olacağın bi durum da yaşamıyorsun ☺️öylece bekliyorsun ben dişçiden ameliyatlardan bile korkan insanım ben rahat geçirdiysem sende rahat yaparsın 😊 hiç kafana bunları getirme boşuna da uyutmasınlar seni bebişini gör 🌸

Genelde tamam da spinalde istemsiz oynatmazsin ki kolunu
Öyle düşünme canım o anın stresi tedirginliği ile ne yapacağı bilinmez diyede yapıyo olabilirler.benim komşum çok streslenmiş mesela bebeğini gördükten sonra uyutmuşlar.sakinleştirici bile vermemişler yani.artık neler yapıp söylediyse 🤭

Canım sırtında sinek ısırığı iğne hissediyorsun gerisini onlara bırakıyorsun anında uyuşuyor zaten. Hiç birşey görmüyorsun. Öyle bağlama felnda olmadı bende hiç birşey hissetmediğin için Panik olacağın bi durum da yaşamıyorsun ☺️öylece bekliyorsun ben dişçiden ameliyatlardan bile korkan insanım ben rahat geçirdiysem sende rahat yaparsın 😊 hiç kafana bunları getirme boşuna da uyutmasınlar seni bebişini gör 🌸
Ayy hadi inşallah canım ya 🤲🏻😊 ben ameliyattan falan hiç korkmuyorum zaten sadece o kollarımı bağlayıpta boynuma kadar çarşafı yığdıkları için kendim bi anda panik oldum nefes alamıyormuşum gibi hissettim 😒

Aynen canım Rabbim evlatlarımızı korusun gerçekten onlara bişey oldukça biz daha çok mahvoluyoruz.zaten en ufak bi yeri ağrısa hemen çilekli ilaç(calpol) istiyorum diyo 🙈😄 ama bu son durum onu baya korkuttu istifra edince daha kötü hissediyor sanırım kendini ondan hemen doktor amcamıza gidesi geliyor 😊
😂 yerim onu vallahi bilmezmiyim şimdi yine başa saracağız ama daha deneyimli olup sakin kalacağız 🙏🏻
Ayy hadi inşallah canım ya 🤲🏻😊 ben ameliyattan falan hiç korkmuyorum zaten sadece o kollarımı bağlayıpta boynuma kadar çarşafı yığdıkları için kendim bi anda panik oldum nefes alamıyormuşum gibi hissettim 😒
Ben o örtüyü hatırlamıyorum bile 🙈 sanırım cektiğim o suni sancıdan sonraki acımı dindiren iğneye şükrediyordum o sıra 😂 yukarıdan bebişini gösteriyorlar birden süpriz gibi onu düşün sen hah şimdi görücem diye 😍

Öyle düşünme canım o anın stresi tedirginliği ile ne yapacağı bilinmez diyede yapıyo olabilirler.benim komşum çok streslenmiş mesela bebeğini gördükten sonra uyutmuşlar.sakinleştirici bile vermemişler yani.artık neler yapıp söylediyse 🤭
Ağzımızı da bantlasınlar bari tam olsun🤣

X