2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Canim benim gebelik sekerim var, insulin kullaniyorum. Seker olcumlerim iyi durumda ama bu hafta tekrar suyum artmis, bebek kilo aliyor cok, doktorum riske atmayalim artik alalim dedi. Sancim falan hic yok aslinda
cnm sendemi doğuma gireceksin salı günü
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Bal0ncuk Bal0ncuk canım sana diyorum ama benim de aşağı kalır yanım yok ha ne beşik aldım ne bebek arabası doğumun günü de belli üstelik 🤣🤣
üstelik ikiz :KK70: lütfen bunu es geçme :KK70:
ben beşiği aldım çok şükür :KK70: uygun fiyata içime sinen harika bir beşik buldum kaçırmıyım dedim
bebek arabası şuan düşünmüyorum... zaten ilk doğduğu zaman bi yere gitmiyecez, gidersek bebek çantası var onda kalcak taşırız
sonra işe başlıyorum.. babası yok.. kış geliyor bi yere gitmiyecek derken şuan daha eksik görmüyorum
ilerleyen zamanda zorda kalırsam alırım

üstelik ikiz :KK70: lütfen bunu es geçme :KK70:
ben beşiği aldım çok şükür :KK70: uygun fiyata içime sinen harika bir beşik buldum kaçırmıyım dedim
bebek arabası şuan düşünmüyorum... zaten ilk doğduğu zaman bi yere gitmiyecez, gidersek bebek çantası var onda kalcak taşırız
sonra işe başlıyorum.. babası yok.. kış geliyor bi yere gitmiyecek derken şuan daha eksik görmüyorum
ilerleyen zamanda zorda kalırsam alırım
Çok mantıklı ha doğru söylüyorsun. Önümüz kış zaten acaba kanguruyla idare edilir mi?

Canim benim gebelik sekerim var, insulin kullaniyorum. Seker olcumlerim iyi durumda ama bu hafta tekrar suyum artmis, bebek kilo aliyor cok, doktorum riske atmayalim artik alalim dedi. Sancim falan hic yok aslinda
Anladım kuzum.tabi öyle bi durum varsa riske atmaya ne gerek var.herşeyden önce bebeklerimizin ve bizim sağlığımız önemli olan.Rabbim kolay ağrısız doğum nasip etsin inşallah 🤲🏻

Kızlar son yarım saattir dk tutuyorum 6-7 dk arası geliyor sancılar. Normalde bu şekilde olunca hastaneye gitmek gerekiyor ama sancılarım şiddetli değil yani ben hafif sancı hissediyorum.

Kızlar son yarım saattir dk tutuyorum 6-7 dk arası geliyor sancılar. Normalde bu şekilde olunca hastaneye gitmek gerekiyor ama sancılarım şiddetli değil yani ben hafif sancı hissediyorum.
Canım dün gece de gitmedin istersen git bi açıklığa ve nst ye baktır

Aynı durum bende de var şekerim iyi çıkmasına rağmen iki bebeğin de suyu artmaya devam ediyor o yüzden 2 hafta sonra alacak bebekleri. Hatta şekerden dolayı ciğer geliştirici yapacak tekrar. Ciğer geliştirici bahsetti mi sana yapılacak mi?

Canım dün gece de gitmedin istersen git bi açıklığa ve nst ye baktır
Ya gidersem haftasonu olduğu için yatış verirler erkenden gidip 2-3 gün hastanede sancı çekmek de istemiyorum canım ya. Doktorum pazartesi gel demişti eğer sancım bu seviyede kalırsa yarına kadar bekliyim diyorum. Ama gece artarsa gidip bir nstye girerim heralde.

Ama emin de olamıyorum 6-7 dk düşük bir süre aslında.

Aynı durum bende de var şekerim iyi çıkmasına rağmen iki bebeğin de suyu artmaya devam ediyor o yüzden 2 hafta sonra alacak bebekleri. Hatta şekerden dolayı ciğer geliştirici yapacak tekrar. Ciğer geliştirici bahsetti mi sana yapılacak mi?
Ben ctesi gunu konustum, 37+0i gececegi icin ciger gelistirici vurulamayacagini soyledi. Ama gebelik sekeri olan annelerin bebeklerinin cigerleri gec gelisirmis o yuzden solunum skintisi olabiljr dedi. Zaten minimum 2 gun yogun bakimda tutarlar dedi. Doktorum Maslak Acibadem hastanesinde prof ve perinatolog oldugu icin pek sorgulamadan kabul ettim dediklerini.
InsAllah bu sureci hayirlisiyla saglikla atlatiriz🤲🏼
Bir de benim tup bebek 5 yil sonunda oldu, o yuzden de riske atmayalim diyor, dogsun biz disarda mudahale ederek yasamasini saglayalim kafasinda galiba

Ben ctesi gunu konustum, 37+0i gececegi icin ciger gelistirici vurulamayacagini soyledi. Ama gebelik sekeri olan annelerin bebeklerinin cigerleri gec gelisirmis o yuzden solunum skintisi olabiljr dedi. Zaten minimum 2 gun yogun bakimda tutarlar dedi. Doktorum Maslak Acibadem hastanesinde prof ve perinatolog oldugu icin pek sorgulamadan kabul ettim dediklerini.
InsAllah bu sureci hayirlisiyla saglikla atlatiriz🤲🏼
Bir de benim tup bebek 5 yil sonunda oldu, o yuzden de riske atmayalim diyor, dogsun biz disarda mudahale ederek yasamasini saglayalim kafasinda galiba
Benim doktorum da tamamen ayni kafada. Ama bana kuvozde kalma durumuyla ilgili bir şey söylemedi. Şekerden dolayı ciğer geliştirici yapıp 2 hafta sonra alcaz dedi. 35i görelim yeter dedi hatta.
Doğum sonrası şekerinin düşmesini, solunum sıkıntısı olmasını falan da söyledi. Ama insülin kullanıyoruz sonuçta şekerimiz yüksek değil ki neden şekeri düşecek bebeklerin anlamış değilim.

Kızlar otururken uzanırken bir şey yok ama yürürken alt tarafım çok ağrıyor ve acıyor.Batıyor hatta içerden bir şeyler.Geçen hafta nstde yüksek sancılar çıkmıştı ama düzenli değildi.Akıntım falan yok öyle çok fazla.Bebek de çok hareketli.Ama ayağa kalkınca sanki adet olacakmışım bi şey akacakmış gibi.Normalde de oluyordu ama bu sabahtan beri böyle.Neyin habercisi olabilir bu?Bebeğin kafası aşağıda.O mu baskı yapıyor olabilir?

Ya gidersem haftasonu olduğu için yatış verirler erkenden gidip 2-3 gün hastanede sancı çekmek de istemiyorum canım ya. Doktorum pazartesi gel demişti eğer sancım bu seviyede kalırsa yarına kadar bekliyim diyorum. Ama gece artarsa gidip bir nstye girerim heralde.

Ama emin de olamıyorum 6-7 dk düşük bir süre aslında.
Ben de dakika yüzünden git dedim kuzum çok az a inmiş

Canım idrarına bak parça parça bişeyler var mı yada sümüksü bişeyler. Benim ilk doğumumda 5dkya indiğinde dayanılmaz olmuştu ağrılar, nefes alacak halim yoktu yani acaba diyecek bir durum olmuyor anlıyorsun ben hastaneye gittiğimde 5cm açıkla gitmiştim.

Kızlar yarın 13.30.da alcak dr um ben komple uyutulmak istedim panik olurum biliyorum kız kardeşim gircek dr eşime sen girme dedi sabah giriş yapcaz hastahaneye heycanlı stresli bir garibim cadımda yerinde durmuyor 😍
Ayy hadi insalalh yarın bu zamanlar bebisin yanında olacak mis gibi koklayacaksın hayirlsii ile.saglicakla kucağına al insallah

Planlı sezeryanda lavman yapılmıyor 1 gün önceden aç gidiyorsun canım
Sondayı anesteziden sonra taktılar benim birşey hissetmedim ben.
Evet temizleme işlemi bir kaç kere yapılıyor hepsinde uyuşuk olduğum için hissetmedim sallanıyordum tek
benim hepsi acısız oldu kısacası inşallah sizlerinde öyle olur 🙏🏻
sondayı epey süre sonra çıkartıyorlar kabın dolmasını bekliyorlar o dönem benim kablosu katlandığı için idrar torbamda birikmiş canım gittikçe yanmaya başlamıştı. Şişeye akmıyordu idrarım. Tabi kimse anlamadı. Anlayana kadar da ömrümden ömür gitti doğum sancısı gibi acı cektim. Kimseye anlatamadım hemşirelerin hepsi "uyuşukluğun gitti sonda rahatsız etti acı cektiğin için yapıyorsun idrar bile dolmamış" daha deyip gidiyorlardı su içirip duruyorlardı dolsun diye. Halbu ki dolan birşey yok katlandığı için içimde birikip daha cok canım yanıyordu. Onlar sondadan rahatsız olduğumu düşünmüşlerdi gelip baktıklarında gereken kap çizgisini idrarım doldurmadı diye cıkartmadılar. Artık feryat figan durumuna gelinxe başka biri geldi kablonun katlandığını fark etti düzeltti allahım yeniden doğdum ben..
fakat 1 ay boyunca idrar kaçırma sorunu yaşadım bu yüzden. Az daha idrar torbam patlayacakmış. Tek kötü deneyimim bu oldu. Sizde benzer birşey yaşarsanız kontrol ettirin mutlaka
Canım yaaa gerçekten çok üzüldüm. Herşey çok güzel giderken sonda yüzünden çektiklerine bak 😕 Allah korumuş, geç de olsa anlaşılmış neyseki..
Ben genel anestezi olmuştum. Çok pişman oldum. sondayi takarlarken çok ağlamıştım.. Doğum sonrası da felaket bi ağrıyla uyandım. Bebeği gözüm görmedi bile..spinal olsaydi o bastirmalarini elleri ile içimi temizlemelerini hissetmezdim.. kahve içiren de olmamıştı narkozu çok zor attım.. şimdi bakıyorum da tramva gibi doğumum olmuş yaa 😄 neyseki bunda bilinçlendim 😊

X