2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar merhaba ben cuma günü saat 8.30da sezeryanımı oldum 38 +0dık.makat gelişti o yüzden mecburi sezeryan. Kızım 4.140 gr doğdu. (maşallah deyin lütfen😇,) genel olmak istedim ilkinde belden zor geçmişti sezeryanım. Sonda takarken biraz acıdı evet çıkarken çok değil. Ayılmak zor olmadı benim. Şükür narkozu kolay attım. Biraz ateş basması terleme oldu sonra geçti. 5 saat sonra yürüttüler bol yürüdüm. Tabi ilk yürüme acılı oldu ama mecbur. Gazımı zor çıkardım siz rezene çayı alın yanınıza kayısı suyu için bol.kızım zorluk çıkarmadı hastanede hiç. Benim süt hiç gelmedi mamada verdik kahve makinası götürdüm yanımda onda hem kahve içtim hem mama suyu hazırladık. Hemşireler mamaya izin vermiyor gizli verdik. Ama aç çocuk durmazki. Maşallah kızım süt olmasada çok güzel emdi. Bugün gelmeye başladı sütüm şükür.2 gece soğan sürdüm göğüa yarası olmasın diywe.ama yinede acıyor kremde sürüyorum. Yani siz rahat olun inşallah kolay geçecek. Eve gelince daha kolay bakması. Annemde var sağolsun. Tabi acılarım var yardımsız olmaz. Rabbim hepinize kolaylıklar versin. İnşallah sağ salim kucağınıza alırsınız
Canım hayırlı olsun,gözün aydın.Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 🤲🏻 tez zamanda acıların geçer inşallah 🤲🏻

Kuzum, sabah onu diyorduk bizde :KK70:
70lik bitiren sarhoş kafası gibiyim
Daha hiç bişi yıkamadm bile :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Hayır o 70 lik en faz 24 saat sürerr masallah sende ilk gunden beri var baksana kan sulandirici sende kafami yapiyor :KK70: :KK70: :KK70: ne doktora soyle hocam benim ilacı bırakmam lazım yoksa sonum iyi değil bir yerden yıkamaya başlaman lazım hayır bende sakin biriyim ama ben yıkayıp utuleyeli bir aya oldu dusun yani 😂😂😂

Hayır o 70 lik en faz 24 saat sürerr masallah sende ilk gunden beri var baksana kan sulandirici sende kafami yapiyor :KK70: :KK70: :KK70: ne doktora soyle hocam benim ilacı bırakmam lazım yoksa sonum iyi değil bir yerden yıkamaya başlaman lazım hayır bende sakin biriyim ama ben yıkayıp utuleyeli bir aya oldu dusun yani 😂😂😂
Kız kan sulandırıcıda kullanmıorm :KK70:
Bu durumda ben neyin kafasını yaşıorm :KK70: :KK70:
Benim zilli o kadar hareketsiz akıllıki
Aklımı alıor ya.. Akıl kalmıor sanırım tüm bunlarn sebebi bu :KK70:
Hala doğuracağıma inanmıorm :KK70:

Kız kan sulandırıcıda kullanmıorm :KK70:
Bu durumda ben neyin kafasını yaşıorm :KK70: :KK70:
Benim zilli o kadar hareketsiz akıllıki
Aklımı alıor ya.. Akıl kalmıor sanırım tüm bunlarn sebebi bu :KK70:
Hala doğuracağıma inanmıorm :KK70:
Hee canım hee görürüz zamanı gelince aklını vallaha hepsi öyle fenaki hepimii parmaklarında oynatacaklar duşun benimki nst de hiç harakete etmiyor sonra iki çikolata bir meyve suyu yiyorum rüşveti verince bir bakiyorumki hareketler tavan bizi varya parmaklarında oynatacaklar 🤣🤣🤣

Artık yok doğar benimki de diyemiyorum sağ gösterip sol vuruyor oğlum 😂 Yarın kontrole gideceğim kaç cm açılmam var bir göreyim ona göre yorum yapicam 😂😂
Yani senin oğlan diyorki aman gelsemmi gelmesemmi geleyim diyor aman ne var dışarı burda ekmek elden su golden yasiyoruz sonra bakıyor yok arkadaş dışarda güzel kızlar var diyor hadi bir deneyeyim diyor aman bu devrin kızlarıda coo fena yat aşağı diyor senin oğlanın taktıgi tam buu 😂😂🤣🤣

Yani senin oğlan diyorki aman gelsemmi gelmesemmi geleyim diyor aman ne var dışarı burda ekmek elden su golden yasiyoruz sonra bakıyor yok arkadaş dışarda güzel kızlar var diyor hadi bir deneyeyim diyor aman bu devrin kızlarıda coo fena yat aşağı diyor senin oğlanın taktıgi tam buu 😂😂🤣🤣
Kesin ikizler burcu olacak bu davranışların başka bir açıklaması olamaz 😂

Ya mesela emdi emdi ne kadar emdiğini anlamıyorum ya üzerine ne kadar mama vermem gerekiyor o konuyu anlamıyorum inşallah çıkınca evde hem emzirp hem mama ile destekleyeceğim ama ne kadar vermeli?
İlj zaman ancak 30 cc yaparsın canım yarısını falan sanırım anca içiyordu. Doyunca bırakır zaten kendisi.

Hee canım hee görürüz zamanı gelince aklını vallaha hepsi öyle fenaki hepimii parmaklarında oynatacaklar duşun benimki nst de hiç harakete etmiyor sonra iki çikolata bir meyve suyu yiyorum rüşveti verince bir bakiyorumki hareketler tavan bizi varya parmaklarında oynatacaklar 🤣🤣🤣
Şimdi şurda nstlerimi attırma bana teyzesi :KK70:
Benmki rüşvete bile gelmior :KK70:
Meyve suyu yemek çikolata hepsi nafile
Mutlaka 2 kere nst giriorm
İlkinde etmior.. Muayne oluorm sorun yok bidaha nst gönderiliorm artk sen düşün :KK70:

Kızlar merhaba ben cuma günü saat 8.30da sezeryanımı oldum 38 +0dık.makat gelişti o yüzden mecburi sezeryan. Kızım 4.140 gr doğdu. (maşallah deyin lütfen😇,) genel olmak istedim ilkinde belden zor geçmişti sezeryanım. Sonda takarken biraz acıdı evet çıkarken çok değil. Ayılmak zor olmadı benim. Şükür narkozu kolay attım. Biraz ateş basması terleme oldu sonra geçti. 5 saat sonra yürüttüler bol yürüdüm. Tabi ilk yürüme acılı oldu ama mecbur. Gazımı zor çıkardım siz rezene çayı alın yanınıza kayısı suyu için bol.kızım zorluk çıkarmadı hastanede hiç. Benim süt hiç gelmedi mamada verdik kahve makinası götürdüm yanımda onda hem kahve içtim hem mama suyu hazırladık. Hemşireler mamaya izin vermiyor gizli verdik. Ama aç çocuk durmazki. Maşallah kızım süt olmasada çok güzel emdi. Bugün gelmeye başladı sütüm şükür.2 gece soğan sürdüm göğüa yarası olmasın diywe.ama yinede acıyor kremde sürüyorum. Yani siz rahat olun inşallah kolay geçecek. Eve gelince daha kolay bakması. Annemde var sağolsun. Tabi acılarım var yardımsız olmaz. Rabbim hepinize kolaylıklar versin. İnşallah sağ salim kucağınıza alırsınız
Oyy maşallah kilosu gerçekten iyiymiş. Ne güzel kavusmussunuz ❤ ben de ikinci sezeryan olucam ilkinden daha mi zor toparlaniyor acaba . Daha fazla acı oluyor diyor herkes

Ilk dogumumu düşünerek cevap veriyorum. Lavman yapmadılar. Çünkü geceden açtım zaten. Sonda da takılmadı 🤷‍♀️ karnıma bastırdı ve uyuşuk degildi . Ben bağırınca bunu yapmazsam kanı atmak için çok ağrın olur dedi
Evet bana da öyle demişti. Senin iyiliğin için yapiyorum dedi.
Gördüm canım ben de baya araştırdım ama türkiyede satılmıyor artık hep eski modeller var ikinci elde. Ben de bi tane park yatak alırım iki reflu yatağıyla ikiz park yatak yaparım dedim ama daha almadık 🤣
Aslında öyle yapacaksan park yatak yerine ahşap bişi alabilirsin yerin imkanin varsa. Sürekli öyle yatamazlar çünkü kavga ederler 😅 birbirlerini uyandirirlar falan 🙊
Miyom ameliyatı oldum daha önce geneldi oda bende panik atak var canım
Kahvemakinası çantada 😊 kusarak atiyorum ben narkozu hayırlısı
doğuma girerken hepiniz için dua etcem kızlar sağlıkla kavuşalım bebislere
evet kusmak çok rahatlatıyor. 2 kere genel bir kere spinal ameliyat geçirdim farkli yerlerimden. genel sonrasi kusmadan rahat edememiştim.
Allah razı olsun canim. 🌸Ben de gruptaki herkese dua ediyorum. Bi keresinde masals miydi nickini tam hatırlamıyorum. Ona nickiyle dua ederken gülme gelmişti 🙊😅 Allah kabul etsin. Sahi o nerelerde hiç sesi çıkmıyor. 🤔

Evet bana da öyle demişti. Senin iyiliğin için yapiyorum dedi.

Aslında öyle yapacaksan park yatak yerine ahşap bişi alabilirsin yerin imkanin varsa. Sürekli öyle yatamazlar çünkü kavga ederler 😅 birbirlerini uyandirirlar falan 🙊

evet kusmak çok rahatlatıyor. 2 kere genel bir kere spinal ameliyat geçirdim farkli yerlerimden. genel sonrasi kusmadan rahat edememiştim.
Allah razı olsun canim. 🌸Ben de gruptaki herkese dua ediyorum. Bi keresinde masals miydi nickini tam hatırlamıyorum. Ona nickiyle dua ederken gülme gelmişti 🙊😅 Allah kabul etsin. Sahi o nerelerde hiç sesi çıkmıyor. 🤔
Canım evim bebek popişi kadar 45 metrekare. Bazen eşimi gönderip bebeklerle yalnız kalsam mi diye düşünüyorum 🤣 ilk etapta beraber yatırırım dönmeler hareketlenmeler baslayinca bi park yatak daha alcam başka çözüm bulamadim.
Bi de tayin isticez bu sene çıkar çıkmaz bilmiyorim ama bu yaz olmasa önümüzdeki yaz kesin taşınıyoruz Bal0ncuk Bal0ncuk un yanina 😍 gittiğimiz yerde güzel bi oda yaparım ikisine diye düşündüm.
Burası bi de lojman artık masraf yapmaktan da bıktım. Bir sene böyle idare edicez artık.

Maşallah canim. Allah'ım analı babalı büyütsün 💕 süt benim de hemen gelmemişti. Bu sefer tedbirli davrancam. Kahve makinesi goturcem suyu onda kaynatip sicak su torbasını doldurmayi düşünüyorum. Göğüs için de tahin yağını çok ovuyorlar. Krem daha alamadim. Markasina karar veremedim. 🤔

hayırla bakalım benim durumlar aynı hala siz nasılsınız oğluşunla :KK70:

ben de dün okuduktan sonra sola yatayım dedim hiç rahat edemedim niyeyse bu sfer

ben hıçkırığı tam anlayamıyorum ya nasıl oluyor o anladım diyodum ama anladığım yer ayağı gibi olduğunu öğrendim :KK70:

benim kuzenimin son hafta dönmüş benim de dönmedi daha ALLAH kerim artık

canım çk güzelmiş maşallah maşallah güle güle hayırla kullanın inş

aynen riske atmak da istemyoruz gelişsin de istiyoruz analıkk

her sene burçlar değişebiliyor güneş değişik oluyor yıl olarak bakmak lazım 2021 de güneş burçları diye canım

canım bugün senin için dua ettim ALLAH işini kolaylaştırsın inşallah

oh hayırlı olsun ALLAH hayırla sağlıklar tamamna erdirsin inşallah

lazer dikişi ben de ilk kez duydum istesek yaparlar mı acaba öylr

canım ALLAH işini kolaulaştırsın hayırlısı olsun senin için ne doğru bilemiyoruz hiç korkma sen bebişine kavuşacağını düşün

ben de bunu düşünüyordum ama bazısı da orada doktor yazar onu veirrsin yanına koyma vs diyor bilmiyorum tecrübeli anneler ne diyor acaba

boşuna canın yanmış desene zaten insan sudan çıkmış balık gibi oluyor çok geçmiş olsub

canım ALLAH işini kolaylaştırsın sağlıkla hayırla al kucağına inşallah

hayırlı olsun canım kahve mkinesini yanında götürmek iyi fikirmiş aslında ALLAH hayırla sağlıkla büyütmeyi nasip etsin sana da geçmiş olsun
Amin inşallah 🤲

Canım evim bebek popişi kadar 45 metrekare. Bazen eşimi gönderip bebeklerle yalnız kalsam mi diye düşünüyorum 🤣 ilk etapta beraber yatırırım dönmeler hareketlenmeler baslayinca bi park yatak daha alcam başka çözüm bulamadim.
Bi de tayin isticez bu sene çıkar çıkmaz bilmiyorim ama bu yaz olmasa önümüzdeki yaz kesin taşınıyoruz Bal0ncuk Bal0ncuk un yanina 😍 gittiğimiz yerde güzel bi oda yaparım ikisine diye düşündüm.
Burası bi de lojman artık masraf yapmaktan da bıktım. Bir sene böyle idare edicez artık.
Anladım canım. Doğru yani. Madem taşınma durumunuz var, aşama aşama almak çok daha iyi ☺️ hayırlısı olsun inşallah çıkar tayininiz. Bizim de taşınma durumumuz vardı ev bulamadik. Piyasada ev yok.. 1300 bile etmeyen evlere 1900-2000 diyen ev sahipleri utansin ne diyimmm. Bütün hayallerim suya düştü 🙄

Şimdi şurda nstlerimi attırma bana teyzesi :KK70:
Benmki rüşvete bile gelmior :KK70:
Meyve suyu yemek çikolata hepsi nafile
Mutlaka 2 kere nst giriorm
İlkinde etmior.. Muayne oluorm sorun yok bidaha nst gönderiliorm artk sen düşün :KK70:
🤭🤭🙄🙄 şimdi çocukda haklı anne belli bunun yumurtasına olan bebes nasıl uslu olur sence 😂😂
Mesala benim.bebegime kimse ben çalışırken bakmak istemiyor çocukken çok yaramazmışım hiç durmazmışım sürekli ağlarmışım haa huysuzlugum liseye gidene kadar devam etti ondan kimse bakmıyor bebeğime dua ediyorum eşime.benzesin huyu yani duşun eşime benzesin diye dua ediyorum dur okadar vahip normal olmaz bizim bebekler 🤭🤭🤭🤣😂🤲

Anladım canım. Doğru yani. Madem taşınma durumunuz var, aşama aşama almak çok daha iyi ☺️ hayırlısı olsun inşallah çıkar tayininiz. Bizim de taşınma durumumuz vardı ev bulamadik. Piyasada ev yok.. 1300 bile etmeyen evlere 1900-2000 diyen ev sahipleri utansin ne diyimmm. Bütün hayallerim suya düştü 🙄
Nasıl ucuk rakamlar dimi rabbim yardımcımız olsun 2000 tl ev kirası verirsen nasıl geçineceksin mutfak masrafı aidat çocuk ihtiyaçları kendi ihtiyaçların zor bir devirdeyi rabbim hepimizin yardımcısı olsun🤲🤲

Pandemiden sonra ev piyasası da çok saçma bi hal aldı satılıklar da kiralıklar da. Inşallah gönlüne göresini bulursun sen de. Ama hep yaşadım bir sey olmuyor diye üzülünce bir sure sonra çok daha iyi fırsatlar cıktı karşıma inşallah senin de öyle olacak. Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur🤗

X