2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Cok cok teşekkür ederim şimdilik güzel ilerliyor ilk 3 gün sütüm gelmedi tüm arkadaslara da seslenmiş olayım ilk dogumım ama cok sey ögrendm, kesinlikle süt yoksa mama verilsin ama kaşıkla ben sedyeden hasta yatagına alınır alınmaz bebeğimin yüzünü bile tam göremeden ebeler memeye tutturdu bebek kaptı ama tabi süt yoktu, sarımtrak su geliyordu bebek emdikce gelecek dediler ac olup bagırınca da mecburen mama verdik aventin anne memesine yakın biberon ile verdik ama coktan ona alısmıs tı bir bucuk günde e 😐 3.gün banyo yaptım süt göğüslere indi bir türlü bebegi tatmin etmedi biberon a alıstıgı için memeler tas gibi oldu ama bir türlü akmıyor sagma makinesi ile denedim olmadı sol göğsüm yaraya meyillendi ama cok şükür yara olmadı. Sıcak su torbası ile her emzirme den sonra yumsattım kanalları daha sonra bebege verip emmesinş sagladk problemi böylece çözdük. Allah bir an önce sizleri de kurtarsın cok zor ama cok cok güzel bir duygu hele de ben iki kayıp yasadım unutturmuyor ama hafifletiyo🙏

38+1 Di doktorumla hep bu tarihe yogunlastk doktora göre 1 hafta daha kalabilirdi ama biz cok stresli gecirdik her gün iğne bisey oldu olacak korkusu ile pazartesi olduk iyi ki de olduk 🙏

Biraz fırsat olmadı biraz da toparlanmayı bekledom cok tesekkür ederim Allah sizleri de kurtarsın 🙏

Amin 🥰38+1 de oldum kendi sancılarm gelirse paniklerm diye bir hafta daha beklemeyi göze alamadık 🙏

Amin cok teşekkür ederim darısı sizlere olsun 🙏

Merhaba lavman yapmadılar beni sezeryan için öğlen alacaklardo gece 2den sonra bisey yeme dediler yemedim 9 da odaya alıp hazırlık yaptılar o ara serum taktılar aclık hissetmedim, sondayı spinalden sonra taktılar hissetmedim cıkarırken de yürümeye kaldıracaklaronda cıkardı lar onu da hissettiğim söylenemez acısız oldu. Karna bastırma işi de beni odaya alınca hemsire benım elimi göbeğimib üzerine koydurrdı bak sertlik var hissediyor musun dedi sert bir elma var gibiydi orada hissettm elimle orası senin rahmin ve cok sert yumusaması lazım arada sen üzerinde daire cizerek bastır dedi ilk kendi bastırdı ben hissetmedim çünkü uyusuktu ikinci kez geldi yine yarı uyusuktum o gelene kadar ben aklıma geldikçe masaj yaptım 3.de artık yürüyecektm derin nefes aldım acımasondan korktum ama acımadı sadece normal bir bastırma oldu 🙏 bu arada ben özel de oldum şehir hastanesindede eminim ebeler yardımcı olur

Ben cok stresliydim son bir hafta kala aglıyordm ameliyat olacağım ama normal yaparsam da bebeğime bir zarar veririm ıkınaöam en mantıklısı sezeryan dı benim için cumku vajinusmıs gecmişim vardı doktor da risk alırız demşti. Ben kendimi şöyle teskin ettim ya bir hastalık için ya da Allah korusun bebeğim olmadogı için bu tür operasyonlar gecirsem ne olacaktı dedim ve bebeğe kavusmaya odaklandım ve inan benım acı eşiğim cok düşüktür ben dayandysam herkes yapar o derece ben 1 sene ilişkiye giremedim üzerine 2 kez kürtaj oldum 😔inşallah sende atlatırsın bebeğimin sesini duyduktan sonrası yok bende su an 🥰🥰

Sonrasındaki acı her yürüdüğünde geviyo benım 6. Günüm artık ayaktayım arada bir iç dikişlerim sızlıyor gaz olmamasına dikkat edersin gaz olunca bende daha keskin bir agrı oluyor cünkğ Allah saglıklı kucagna almayı nasip etsin ben ameliyathane kapısından girer girmez Rabbiyesir duasını okudum son bir hafta kala aglamıstm ama o son gün öyle bir rahatlık vardı ki yine agladım ama olsun bitsin diye sabırsızlandm 🙏🙏
Çok güzel yaa. Resmen yaşadım anlattıklarını. 😍
Allah analı babalı büyütsün canım.
İyiki temizlemisler rahmini. O baya bi rahatlatıyor. Benim bir kerede temizlemislerdi içimi, ama ne temizlemeee 🙊😅 o yüzden bu kadar dert oldu bana.. bu sefer spinal anesteziye güveniyorum valla. İnşallah herşey kolay geçer.

Kızlar yarın 13.30.da alcak dr um ben komple uyutulmak istedim panik olurum biliyorum kız kardeşim gircek dr eşime sen girme dedi sabah giriş yapcaz hastahaneye heycanlı stresli bir garibim cadımda yerinde durmuyor 😍
Ay hadi hayırlısı olsun canım.saglikla al bebeğini kucağına.. 😍
Ben de panik olurum korkarim diyerek genel anestezi olmuştum. Pişman oldum ama 🙊 etkilemek istemiyorum seni, sen enine boyuna arastirdiysan gene de genel olacam diyorsan ol tabi ama keşke bana birileri cesaret verseydi de spinal olsaydim diyorum hep.. yanina kahve almayi unutma. Narkozu kolay atabilmek için. 😊

Çok güzel yaa. Resmen yaşadım anlattıklarını. 😍
Allah analı babalı büyütsün canım.
İyiki temizlemisler rahmini. O baya bi rahatlatıyor. Benim bir kerede temizlemislerdi içimi, ama ne temizlemeee 🙊😅 o yüzden bu kadar dert oldu bana.. bu sefer spinal anesteziye güveniyorum valla. İnşallah herşey kolay geçer.
İnşallah Allah kolaylık versin gecer, sonra oh be diyorsunuz 🙏🙏

İkiz park yatak görmüştüm bi ara. Onlardan düşündün mü hiç? ☺️ Ben de çok şaşırdım sendeki bu rahatlığa şuan 😅
Gördüm canım ben de baya araştırdım ama türkiyede satılmıyor artık hep eski modeller var ikinci elde. Ben de bi tane park yatak alırım iki reflu yatağıyla ikiz park yatak yaparım dedim ama daha almadık 🤣

Benım bir arkadasım 3 ay önce yaptı o heyecan yapmış bebeği gördükten sonra sakinleştirici yapmıslar ben ameliyata girdim 10 dk sonra bebek sesi geldi giydirdiler onu götürdüler soguk diye yarım saatte benım dikiş sürdü bende cıktım🥰 kalp ritmini tansiyonu sürekli ölçüyorlar sakin olmaya calıs ben basımı oynatmadım midem de bulamadı sonrasında basım da agrımadı spinal olan herkesi dinledim, forumlar da yazılat okudum ama hic biri olmado cok şükür 🙏
İnşallah bende de sıkıntı olmaz benim bebeğim tüp bebek o kadar sıkıntılı stresli tedavi süreci geçirmeme rağmen uygulanan işlemlerde hiç heyecan yapmadım gayet sakindim ama bu bambaşka bir duygu inşallah uyutmak zorunda kalmazlar

İnşallah bende de sıkıntı olmaz benim bebeğim tüp bebek o kadar sıkıntılı stresli tedavi süreci geçirmeme rağmen uygulanan işlemlerde hiç heyecan yapmadım gayet sakindim ama bu bambaşka bir duygu inşallah uyutmak zorunda kalmazlar
Beni spinal sezaryende o çarşaf olayı çok geriyor. Boğazıma falan denk gelirse bi de maskeyle nasıl nefes alıcam daralırım diye düşünüyorum boğazlı kazak bile giyemiyorum normalde.

Ben de dakika yüzünden git dedim kuzum çok az a inmiş
Evet ama sancılarım hiç şiddetli değil diye şimdilik bekliyorum canım inşallah doğru yapıyorumdur.
Canım idrarına bak parça parça bişeyler var mı yada sümüksü bişeyler. Benim ilk doğumumda 5dkya indiğinde dayanılmaz olmuştu ağrılar, nefes alacak halim yoktu yani acaba diyecek bir durum olmuyor anlıyorsun ben hastaneye gittiğimde 5cm açıkla gitmiştim.
Canım benim nişanım dün sabah geldi zaten. Benim de dün 2 cm di açıklığım şu an ne durumda bilmiyorum evet sancılarım sıklaştı ama sert sancılar hissetmiyorum dediğin gibi o yüzden şimdilik bekliyorum bakalim

Kızlar yarın 13.30.da alcak dr um ben komple uyutulmak istedim panik olurum biliyorum kız kardeşim gircek dr eşime sen girme dedi sabah giriş yapcaz hastahaneye heycanlı stresli bir garibim cadımda yerinde durmuyor 😍
Hayırlısı olsun canım Rabbim evladını sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin inşallah arka arkaya sıralanıyoruz yavaş yavaş benim de çarşamba doktor spinal dedi bende kabul ettim bakalım son anda heyecan yapmazsam tabi

Beni spinal sezaryende o çarşaf olayı çok geriyor. Boğazıma falan denk gelirse bi de maskeyle nasıl nefes alıcam daralırım diye düşünüyorum boğazlı kazak bile giyemiyorum normalde.
Ayy bende bende 😯 benim genel anesteziydi kat kat çarşaf attılar boynuma kadar baktım hala geliyor nefes alamıyorum ben şu çarşafları çekin boynumdan ölücem nefessizlikten dedim öyle çektiler 😒

Rabbim ağrısız sızısız kolay doğumlar nasip etsin canım 🤲🏻 benim ilki geneldi canım ayılmam falanda zor olmamıştı bi tek narkozu atarken biraz zorlandım ama onu dışında herşey iyiydi yani.inşallah seninde iyi geçer 🌺

Ay hadi hayırlısı olsun canım.saglikla al bebeğini kucağına.. 😍
Ben de panik olurum korkarim diyerek genel anestezi olmuştum. Pişman oldum ama 🙊 etkilemek istemiyorum seni, sen enine boyuna arastirdiysan gene de genel olacam diyorsan ol tabi ama keşke bana birileri cesaret verseydi de spinal olsaydim diyorum hep.. yanina kahve almayi unutma. Narkozu kolay atabilmek için. 😊
Miyom ameliyatı oldum daha önce geneldi oda bende panik atak var canım
Kahvemakinası çantada 😊 kusarak atiyorum ben narkozu hayırlısı
doğuma girerken hepiniz için dua etcem kızlar sağlıkla kavuşalım bebislere

Ayy bende bende 😯 benim genel anesteziydi kat kat çarşaf attılar boynuma kadar baktım hala geliyor nefes alamıyorum ben şu çarşafları çekin boynumdan ölücem nefessizlikten dedim öyle çektiler 😒
O çarşafı önüme koymasınlar da anestesizisiz de kesebilirler sorun değil 🤣

Rabbim yardımcın olsun canım inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin darısı başımıza inşallah 🤲🌸

Kızlar son yarım saattir dk tutuyorum 6-7 dk arası geliyor sancılar. Normalde bu şekilde olunca hastaneye gitmek gerekiyor ama sancılarım şiddetli değil yani ben hafif sancı hissediyorum.
İnşallah herşey yolundadır canım valla sanki annesiyle oynuyor kaç haftadır ya biraz beklesin inşallah dediğin gibi yarın sabah gidersin hastaneye🤲

Planlı sezeryanda lavman yapılmıyor 1 gün önceden aç gidiyorsun canım
Sondayı anesteziden sonra taktılar benim birşey hissetmedim ben.
Evet temizleme işlemi bir kaç kere yapılıyor hepsinde uyuşuk olduğum için hissetmedim sallanıyordum tek
benim hepsi acısız oldu kısacası inşallah sizlerinde öyle olur 🙏🏻
sondayı epey süre sonra çıkartıyorlar kabın dolmasını bekliyorlar o dönem benim kablosu katlandığı için idrar torbamda birikmiş canım gittikçe yanmaya başlamıştı. Şişeye akmıyordu idrarım. Tabi kimse anlamadı. Anlayana kadar da ömrümden ömür gitti doğum sancısı gibi acı cektim. Kimseye anlatamadım hemşirelerin hepsi "uyuşukluğun gitti sonda rahatsız etti acı cektiğin için yapıyorsun idrar bile dolmamış" daha deyip gidiyorlardı su içirip duruyorlardı dolsun diye. Halbu ki dolan birşey yok katlandığı için içimde birikip daha cok canım yanıyordu. Onlar sondadan rahatsız olduğumu düşünmüşlerdi gelip baktıklarında gereken kap çizgisini idrarım doldurmadı diye cıkartmadılar. Artık feryat figan durumuna gelinxe başka biri geldi kablonun katlandığını fark etti düzeltti allahım yeniden doğdum ben..
fakat 1 ay boyunca idrar kaçırma sorunu yaşadım bu yüzden. Az daha idrar torbam patlayacakmış. Tek kötü deneyimim bu oldu. Sizde benzer birşey yaşarsanız kontrol ettirin mutlaka
İnanmıyorum ya :KK43: canım çok geçmiş olsun Rabbim kimseye yaşatmasın Allah korumuş gerçekten 🤲

Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin 😍
İnanmıyorum ya :KK43: canım çok geçmiş olsun Rabbim kimseye yaşatmasın Allah korumuş gerçekten 🤲

Canım yaaa gerçekten çok üzüldüm. Herşey çok güzel giderken sonda yüzünden çektiklerine bak 😕 Allah korumuş, geç de olsa anlaşılmış neyseki..
Ben genel anestezi olmuştum. Çok pişman oldum. sondayi takarlarken çok ağlamıştım.. Doğum sonrası da felaket bi ağrıyla uyandım. Bebeği gözüm görmedi bile..spinal olsaydi o bastirmalarini elleri ile içimi temizlemelerini hissetmezdim.. kahve içiren de olmamıştı narkozu çok zor attım.. şimdi bakıyorum da tramva gibi doğumum olmuş yaa 😄 neyseki bunda bilinçlendim 😊
Geçti çok şükür kızlar ama onun dışında spinal çok rahat oldu baş ağrısı vs hiç bir yan etki yaşamadım tavsiye ederim bebeğini başka odadan yanına getiriyorlar gibi bilinciniz yerindeyken konforlu oluyor 🙏🏻😊 belden aşağı uyuşukluk hissiniz saatler sonra geçiyor zaten yani o doğum yaptıgınız gün şuanki gününüzden farkı yok yürüyememe dışında. dikiş acısı da çok yaşamadım ben hareket etmeye calıstım hep acısada dik durmaya calısın 3 gün yürürsünüz allahın izni ile 🌸

X