2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Gecen hafta olandan biraz fazla olcmustur dr. Bu hafta da olandan biraz daha az🤷‍♀️ kilo almıştır ultrasonda olcumlerde yanilmalar olabiliyor . Hic kafana takip strese girme canım
Çok doğru sanırım öyle olmuş 🤦🏻‍♀️
Bazen değişebiliyormuş o an bebeğin hareketi filan varsa doğru ölçüm yapmayabiliriz demişti zaten verilen kg ve boy yaklaşık deniyor
Evet hiç yüzünü falan da göstermedi yavrum az kaldı zaten inşallah hepimiz sağsalim kucağımıza alalım miniklerimizi 🌸

Kizlar hepinize selamlar, bugun benim de doktor kontrolum vardi. Gebelik sekerim oldugu icin bebek kilo olarak onden gidiyor. Doktorum bugun suyumun arttigini ve daha fazla risk almaya gerek olmadigini dogumu planlamamiz gerektigini soyledi. Bugun 36+6’yim.
Sali gunu oglen 12ye sezeryan planladik 37+2 olmus olacagim, Allah nasip ederse. Bebegin kilosu bugun 3.700 gram cikti.
Doktorum dogumdan sonra bebegin minimum 2-3 gun yogun bakimda kalacagiji soyledi, gebelik sekerinden dolayi. Cocuk doktorlari takip edecek dedi, bebegin sekeri dusup farkina varmayabilirmisim, bebis bayilabilirmis yani.
Belki 1 hafta da kalir dedi.
Korku, heyecan, sevinc hersey bi arada yasiyorum.
Dualariniza talibim, insAllah yavrum sagsalim dogar ve yogun bakim surecini en kisa zamanda tamamlar🤲🏼🤲🏼

Çok doğru sanırım öyle olmuş 🤦🏻‍♀️

Evet hiç yüzünü falan da göstermedi yavrum az kaldı zaten inşallah hepimiz sağsalim kucağımıza alalım miniklerimizi 🌸
Biz de bu kızımın hiç yüzünü görmedik. Hep yüzü bana dönük duruyor . Ayrıntılıda da yüzünü elleriyle kapattı. Neyse görmek isterdim ama bu da heyecanlı olacak ilk gördüğümde ☺

Aynen oyle saglikla gelsinler en azindan onemli olan o 🤲devlet hastanesine gidiyorum 33 haftalikken 1800 du kilosu suan 37+6 soylemediler sadece cok kucuk dediler
Allah Allah niye söylenmedi ki canım. 33 haftaya göre normal sanki benimkide öyle bir şeydi. Şimdide 2800 benimkide çok büyük değil. Gelişimi iyi olsunda kilosu hiç kafaya takılacak bir konu değil canım. Ama belki dönebilirde tabi böyle bir ihtimal var benim doktorumda dönebilir dedi ama bence kendi bile inanmadı bu söylediğine 😂 30. Haftadan beri makat geliş benim minik kuzum

Kizlar hepinize selamlar, bugun benim de doktor kontrolum vardi. Gebelik sekerim oldugu icin bebek kilo olarak onden gidiyor. Doktorum bugun suyumun arttigini ve daha fazla risk almaya gerek olmadigini dogumu planlamamiz gerektigini soyledi. Bugun 36+6’yim.
Sali gunu oglen 12ye sezeryan planladik 37+2 olmus olacagim, Allah nasip ederse. Bebegin kilosu bugun 3.700 gram cikti.
Doktorum dogumdan sonra bebegin minimum 2-3 gun yogun bakimda kalacagiji soyledi, gebelik sekerinden dolayi. Cocuk doktorlari takip edecek dedi, bebegin sekeri dusup farkina varmayabilirmisim, bebis bayilabilirmis yani.
Dualariniza talibim, insAllah yavrum sagsalim dogar ve yogun bakim surecini en kisa zamanda tamamlar🤲🏼🤲🏼
İnşallah yavrunla sağlıkla kavuşursunuz canım 🤲🌸 belkide doktorun dediğinden daha kısa kalırsınız bellimi olur. Hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin rabbim 🤗

Gecen hafta olandan biraz fazla olcmustur dr. Bu hafta da olandan biraz daha az🤷‍♀️ kilo almıştır ultrasonda olcumlerde yanilmalar olabiliyor . Hic kafana takip strese girme canım
portakalllcicegii portakalllcicegii katılıyorum canım zaten burdada bir kaç arkadaş aynı seyi duymuş doktordan. Sık sık ölçüm yapmıyorlar yanılma payı çok oluyormuş. Sıkma canını doktor bir terslik olsa söylerdi 🤗🤗

Yaa benim sarı akıntım hep var iki aydır fitilde kullandım geçmedi. Eğer kansız nişan gelirse nasıl anlyacagim ben 😥 sanada güzel doğum diliyorum canım inşallah kolaylıkla normal doğumla alırsın oğlunu kucağına 🤗
Benim de oyle gelmisti kansiz farkediliyor soyle yumurta aki gibi kivami oluyor bayagi yogun yani 🙈🙈🙈 anlarsiniz onu normal akintidan farkli

A.s hadi bakalim insallah sağlıcakla al bebeğini kucağına 🤲🤲🤲

Tek tek alıntılıyamadım tebrik eden herkese çok teşekkür ederim. Tam taburcu olacağız beklerken bebeğin kanı fazlaymış diye yoğun bakıma alındı sonra da onu tedavi ederken sarılık çıktı yoğun bakımda kalıyor ayrı kalmak çok zor iyi olsun istiyorum bir an önce dualarınızı esirgemeyin. Rabbim kimseyi evladından ayırmasın
Canım geçmiş olsun Rabbim tez zamanda sağlıkla tekrar kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻

X