2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
gmz41 gmz41 😅 yanlış alarm miymiş? 🙈 Geceki mesajlari şimdi okudum. Ahaa kesin doğurdu bu kız demiştim 😄
Kizlar hepinize selamlar, bugun benim de doktor kontrolum vardi. Gebelik sekerim oldugu icin bebek kilo olarak onden gidiyor. Doktorum bugun suyumun arttigini ve daha fazla risk almaya gerek olmadigini dogumu planlamamiz gerektigini soyledi. Bugun 36+6’yim.
Sali gunu oglen 12ye sezeryan planladik 37+2 olmus olacagim, Allah nasip ederse. Bebegin kilosu bugun 3.700 gram cikti.
Doktorum dogumdan sonra bebegin minimum 2-3 gun yogun bakimda kalacagiji soyledi, gebelik sekerinden dolayi. Cocuk doktorlari takip edecek dedi, bebegin sekeri dusup farkina varmayabilirmisim, bebis bayilabilirmis yani.
Belki 1 hafta da kalir dedi.
Korku, heyecan, sevinc hersey bi arada yasiyorum.
Dualariniza talibim, insAllah yavrum sagsalim dogar ve yogun bakim surecini en kisa zamanda tamamlar🤲🏼🤲🏼
Amin canım. Sağlıcakla gelsin bebeğin. 😍
Günaydın kizlar 🌹 hstaneye gdyrum covid testi ve yats icin
Günaydın. Hayırlısı olsun canım. 🌸

Canım sende durumlar nasıl yazdıysan da kusura bakma bazen kaçırıyorum 🤗 yavrun nasıl sen nasılsın dikişlerin falan toparladı mı alıştınız mı kuzunla:)
Iyiyiz cok şükür canım tesekkür ederim dikişlerim iyi lazer dikiş galiba benim çünkü ip yok düz duruyor birbirine yapıştırılmış gibi . Oğluşumda iyi aramızda iyi cok şükür 😍❤ sen nasılsın

KIZLAR GECEN DEMISTIM YA BIR ARKADASIM 3 TUP BEBEKLERINI YAPTI KAN TAHLILERI 182 CIKMIS 10 GUNDE COK.SEVINDIM INSALALH RABBIM KESEYI VE KALP ATISLARINIDA DUYMAYI NASIP EDER SAGLICAKLA KUCAKLARINA ALIRLAR DUA EDEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSU 🤲🤲🤲
ya ne güzel haberler Allah sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin 🙏🏻

Iyiyiz cok şükür canım tesekkür ederim dikişlerim iyi lazer dikiş galiba benim çünkü ip yok düz duruyor birbirine yapıştırılmış gibi . Oğluşumda iyi aramızda iyi cok şükür 😍❤ sen nasılsın
Aa öyle mi oluyormuş lazer dikiş 😍 çok güzel olmuş o zaman. Çok sevindim canım rabbim ayirmasin kuzunla darisi bize inşallah 🤲🤗

Canım erken doğma ihtimali var gibi benimki de 37+1 de doğdu ilk gece hiç ihtiyacım olmaz diyip olan şeyler ya da keşke kullansaydım dediklerim: silikon meme ucu mamajoonun var e bebekte, 0 beden bez ben 1 beden aldım büyük geldi 2700 doğdu çocuk ultrasonda 3 deniyordu. Doğum esnasında lavanta yağı bileklerine alnına sürünce sancıları rahatlatıyor. Depend bez bir paket almıştım bir gece de bitirdim diyebilirim en az iki paket olmalı. Meme ucu çıkarıcı, süt sağma makinesi, biberon bunlara da ihtiyaç duydum. Eğer erken doğmasaydı ihtiyacım olmazdı muhtemelen.
Evet canım dün nişanım geldi sancılarım da başladı bugün yarın doğacak heralde. Söylediklerinin çoğu var çantamda sadece silikon göğüs ucu yok ama benim göğüs ucum baya var şu an ihtiyaç duyacagimi sanmıyorum gerekirse aldiririm artık. Kilo olarak dün 2800 gramdi benimki de ne kadar doğar bilemiyorum bizde de hep 1 numara bez var. 2500 gramdan sonrası 1 numara yazıyor ama büyük mü gelir acaba? Olmazsa da hastanenin yanında ya hemen e-bebek eşim gider alır ne eksikse.
Allah yardımcın olsun cnm..
Sağlıkla kucağına al inşallah🤲

gmz41 gmz41 kuzuuuucaaaannnn :KK70:
Ne ettinnnnnnnnn
Minik kuzu geldimiiii ♥️♥️♥️
Yok kuzum sancılarım azaldı gece bakalım bugün ne olacak bugün de babalar günü bugün doğarsa mükemmel bir babalar günü hediyesi olur eşime 🥰
gmz41 gmz41 😅 yanlış alarm miymiş? 🙈 Geceki mesajlari şimdi okudum. Ahaa kesin doğurdu bu kız demiştim 😄
Valla ben de öyle demiştim hatta duşumu alıp hazırlandım bile öyle dayanilmayacak seviyeye gelmişti sancılar, şiddeti de artarak devam edince doguruyorum bu gece dedim ama sonra geçti çok ilginç 😂 Paşam bizimle eğleniyor içerden 😂😂

LilaGuller LilaGuller
Doğurmak çok uzak bir şeymiş gibi geliyordu bana da son haftaya kadar ama bu hafta gerçekle yüzleştim 😂😂

Özellikle Bal0ncuk Bal0ncuk un cesaretine hayranım hala hiç bir şeyi hazır değil bizim patır patır sancilanip dogurmamizdan da korkmuyor 😂😂
Annem de farklı şehirde, ne zaman gelsem diye soruyor ben dedim ki doğurcağım falan yok 40ı geçer heralde 🤣 şimdi sanki adet olacakmışım gibi ağrıyor bazen bi hazırlık bi olaylar var belli😂
Baloncuk erken dogurmamak icin totem yapıyor heralde kıyafetleri yıkamayıp ama bebe tozlu tozlu giymek zorunda kalcak bu gidişle🤣

Annem de farklı şehirde, ne zaman gelsem diye soruyor ben dedim ki doğurcağım falan yok 40ı geçer heralde 🤣 şimdi sanki adet olacakmışım gibi ağrıyor bazen bi hazırlık bi olaylar var belli😂
Baloncuk erken dogurmamak icin totem yapıyor heralde kıyafetleri yıkamayıp ama bebe tozlu tozlu giymek zorunda kalcak bu gidişle🤣
Benim annem de cuma akşamı memlekete dönmüştü benim sancılarım durdu iyiyim diye. Dün nişanım gelip sancılarım başlayınca ödü koptu napcam ben şimdi diyo yasak da var gelemiyor bugün 😄 Dedim yapacak bir şey yok pazartesi geliceksin artık 😂

Evet canım dün nişanım geldi sancılarım da başladı bugün yarın doğacak heralde. Söylediklerinin çoğu var çantamda sadece silikon göğüs ucu yok ama benim göğüs ucum baya var şu an ihtiyaç duyacagimi sanmıyorum gerekirse aldiririm artık. Kilo olarak dün 2800 gramdi benimki de ne kadar doğar bilemiyorum bizde de hep 1 numara bez var. 2500 gramdan sonrası 1 numara yazıyor ama büyük mü gelir acaba? Olmazsa da hastanenin yanında ya hemen e-bebek eşim gider alır ne eksikse.

Yok kuzum sancılarım azaldı gece bakalım bugün ne olacak bugün de babalar günü bugün doğarsa mükemmel bir babalar günü hediyesi olur eşime 🥰

Valla ben de öyle demiştim hatta duşumu alıp hazırlandım bile öyle dayanilmayacak seviyeye gelmişti sancılar, şiddeti de artarak devam edince doguruyorum bu gece dedim ama sonra geçti çok ilginç 😂 Paşam bizimle eğleniyor içerden 😂😂
Evet canım eksikleri tamamlamak kolay burada biz de öyle yaptık sağlıkla gelsin. 🙏

Evet canım benimki tutamadı hiçbir türlü o süreçte gerekti olsa kullanırdım dedim ama kullanamadım
Bol bol sağ vee sen istersen mama takviyesi de yap. Bebiş azcık güçlenince uç çıkmasa da yakalıyor emiyor. Ayyy ben oğlumda 3 kişi ile emzirirdim. Biri bebeği tutar biri kafasını ayarlar uyandırmaya çalışır biri de benim memenin ucunu sündürür veya slikon ucu tutar kaymasın diye çileydi valla. Oğlum 22 ay emdi ama yine içine gitti o göğüs ucu. Buna haftaya pompayla ucu çekmrye başlayacağım bakalım

Aşırı tedirgin bir şekilde bekliyorum
kızın kilosu biraz az
suyum sınırda
tansiyonum çıkıyor hastanede gidiyorum baktiriyorum normal çıkıyor geri sağlık ocağında
sezeryan korkusu basiyor beni ilk kızım Normal doğdu çok rahatdim ameliyat fikri beni aşırı derecede korkutuyor
dua ediyorum Rabbim herşeyi yoluna soksun diye

Bol bol sağ vee sen istersen mama takviyesi de yap. Bebiş azcık güçlenince uç çıkmasa da yakalıyor emiyor. Ayyy ben oğlumda 3 kişi ile emzirirdim. Biri bebeği tutar biri kafasını ayarlar uyandırmaya çalışır biri de benim memenin ucunu sündürür veya slikon ucu tutar kaymasın diye çileydi valla. Oğlum 22 ay emdi ama yine içine gitti o göğüs ucu. Buna haftaya pompayla ucu çekmrye başlayacağım bakalım
Ya mesela emdi emdi ne kadar emdiğini anlamıyorum ya üzerine ne kadar mama vermem gerekiyor o konuyu anlamıyorum inşallah çıkınca evde hem emzirp hem mama ile destekleyeceğim ama ne kadar vermeli?

Benim annem de cuma akşamı memlekete dönmüştü benim sancılarım durdu iyiyim diye. Dün nişanım gelip sancılarım başlayınca ödü koptu napcam ben şimdi diyo yasak da var gelemiyor bugün 😄 Dedim yapacak bir şey yok pazartesi geliceksin artık 😂
Senin oğluş naz yapıyor bence haftayı bulur gelmesi 😊😊

Aşırı tedirgin bir şekilde bekliyorum
kızın kilosu biraz az
suyum sınırda
tansiyonum çıkıyor hastanede gidiyorum baktiriyorum normal çıkıyor geri sağlık ocağında
sezeryan korkusu basiyor beni ilk kızım Normal doğdu çok rahatdim ameliyat fikri beni aşırı derecede korkutuyor
dua ediyorum Rabbim herşeyi yoluna soksun diye
Ne kadar ki kilosu canım 2bucugun üstündeyse hiç korkma. Bana da geçen hafta suyu azalmış biraz dediler yarını iple çekiyorum son durum nasıl diye. Allah yardımcımız olsun bol bol dua et inşirah oku inşallah sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza 🤲

Ne kadar ki kilosu canım 2bucugun üstündeyse hiç korkma. Bana da geçen hafta suyu azalmış biraz dediler yarını iple çekiyorum son durum nasıl diye. Allah yardımcımız olsun bol bol dua et inşirah oku inşallah sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza 🤲
Cnm sormadım kilosunu son zamanlarda da zaten ultrason görüntüsü vermiyorlar da. Eşimde bende uzun ve iriyiz bizden hep iri birşey bekliyorlar ilk kizim da 3kilo50 gram doğdu zaten.
Benim suyum 28 haftadır biraz az ama sıkıntı olacak kadar değil şükür . İnşallah sağ salim kucağımıza almaya nasip eder rabbim ♥️

Ayy benim de sezeryan gunum Sali gunu 🌸💐
InsAllah saglicakla kavusuruz yavrularimiza🤲🏼🤲🏼

Amin canim benim, hepimizde saglikla alalim, yavrularimiz saglikli olsun insAllah🤲🏼🌸
Canım acil bi durummu varda erkenden sezaryene alacaklar seni🙄 benimde sezaryen olacak ama doktorum her hangi bir sancı yada su gelmesi durumu olmazsa 39.haftada alırım demişti de ondan sordum

X