2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar 34. Haftadaym..
2 gündür ciddi anLmda bebek hareketlerinde azalma var
Normalmi...
Bu haftLrdamı azalıyordu artık:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Evet canım benimde azalmıştı sonra birden çok hareketlendi. İkiside ayrı korku bişey oldu mu oluyor mu acaba diye. Zaten benimki aşırı derecede bhareketli bir bebek değil o yüzden önemsemedim. Bu süreçte kontrollerde ve nstde normal çıkınca hiç takmadım. Tabi bir kaç kez hissetmek lazım günde en azından. Aklına çok takılıyorsa bir görün doktoruna. Ama bazen boşa evham yapıyoruz 🤗

Kızlar doktordan çıktım şimdi, evet gelen nişanımmış. 2 cm de açıklığım var. Nstde düzenli sancı çıktı ama 50 civarı hep önemsemedik o yüzden ben sancı hissetmiyorum zaten. Doğumu konuştuk doktorla, normal istiyorsan deneyelim dedi ama acil bir şey olursa sezeryana alırız hemen dedi riske girmeyiz dedi tamam dedim. Bir kat da kordon dolanmış boynuna, şimdilik sorun değil normal deneyebiliriz dedi.

Yani nisanimla beraber doğumum basladi artık durduramayiz sancılarını ya da suyumun gelmesini bekliyoruz o yüzden yatış vermedi evde beklicem. Geliyor paşam 🧿🙏
Bizim sıra yine bozuldu 😀😀😀 şaka bir yana sağlıcakla gelsin kuzucuk inşallah güzel haberler bekliyoruz senden bakalım ne zaman gelecek

Kızlar doktordan çıktım şimdi, evet gelen nişanımmış. 2 cm de açıklığım var. Nstde düzenli sancı çıktı ama 50 civarı hep önemsemedik o yüzden ben sancı hissetmiyorum zaten. Doğumu konuştuk doktorla, normal istiyorsan deneyelim dedi ama acil bir şey olursa sezeryana alırız hemen dedi riske girmeyiz dedi tamam dedim. Bir kat da kordon dolanmış boynuna, şimdilik sorun değil normal deneyebiliriz dedi.

Yani nisanimla beraber doğumum basladi artık durduramayiz sancılarını ya da suyumun gelmesini bekliyoruz o yüzden yatış vermedi evde beklicem. Geliyor paşam 🧿🙏
Dua ediyorum canım sana inşallah çok güzel doğumun olacak oğluşuna sağ salim kavuşacaksin😍

Canım sağlıkla gelsin insallah paşa daha fazla bekleyemedi zaten nişan geldiyse gün içinde su da gelir Bence:)
Evet tutamıyoruz geliyor 😄 Nisandan sonra bir kaç gün sürebiliyormus canım sancı veya suyun gelmesi en fazla bir hafta ama. Bakalım 3-4 gün bekler belki ☺️
Onay için neler yaptılar canım bana hiç böyle birşey denmedi😯
Canım doktorum anestezi uzmanına yönlendirdi kan verdim bir form doldurdum işte daha önce ameliyat oldunuz mu bir şeye karşı alerjiniz var mı tarzı sorular vardı. Sonra kan sonuçlarıyla beraber anestezi uzmanı gördü tamam onay veriyorum dedi bu kadar. Bu işlemler yatış yapıldıktan sonra da olabiliyor ama doktorum acil sezeryan gerekirse beklemeyelim diye önceden yaptirmami istedi.
Sağlıkla gelsin bebiş 🥰
İnşallah 🥰
Bol bol dinlen canım insallah bir hafta daha beklese nişanla birlikte hemen gelmeyebiliyor diyorlar hayırlısı olsun
Canım nişan geldikten sonra doğumu durduramıyoruz bildiğim kadarıyla yatmak bu zamana kadar tuttu anca bebisi
Hayırlı haberlerini bekliyoruz canim
Ben bütün süreci yazicam size buradan adım adım normal doğum düşünen varsa her şeyi öğrenmiş olur 😄

Ya inan o kadarda gerek yokmus. Bende yaptim aylar boyunca. Ama sonra cok sevdigim bir doktor var youtube da Kagan Kocatepe. Müthis bir doktor
Onu dinledim. Cok mantikli seyler konusuyor. Yani ben sagimada dönüyorum solumada artik. Sirf solumda yatmiyorum.
Canım kağan kocatepeyi biliyorum ama hiç bi doktora da sonsuz güvenmiyorum. Birinin dediğini diğeri kesinlikle reddedebiliyor. Ani bebek ölümlerinin sebebi olarak gösteriliyor bu yatış pozisyonuna bagli kan akışının azalmasi. Allah korusun tabi.. 3-4 gün önce facede bi anne paylaştı. 9 aylikken aniden kaybetmişler bebeklerini. Elim boş eve döndüm diyordu 😣😥 aklımdan çıkmıyor. Çok etkilendim.. Allahim kimseyi evlat acısıyla sinamasin.

Kızlar 34. Haftadaym..
2 gündür ciddi anLmda bebek hareketlerinde azalma var
Normalmi...
Bu haftLrdamı azalıyordu artık:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Evet canım artık iyice yeri daraldığı için hareketleri azalıyor ben artık 39 oldum baya zorlanıyoruz oğlumla ama doktor bu haftalarda günde 10 kere hareket ediyorsa yeterli dedi

Evet tutamıyoruz geliyor 😄 Nisandan sonra bir kaç gün sürebiliyormus canım sancı veya suyun gelmesi en fazla bir hafta ama. Bakalım 3-4 gün bekler belki ☺️

Canım doktorum anestezi uzmanına yönlendirdi kan verdim bir form doldurdum işte daha önce ameliyat oldunuz mu bir şeye karşı alerjiniz var mı tarzı sorular vardı. Sonra kan sonuçlarıyla beraber anestezi uzmanı gördü tamam onay veriyorum dedi bu kadar. Bu işlemler yatış yapıldıktan sonra da olabiliyor ama doktorum acil sezeryan gerekirse beklemeyelim diye önceden yaptirmami istedi.

İnşallah 🥰

Canım nişan geldikten sonra doğumu durduramıyoruz bildiğim kadarıyla yatmak bu zamana kadar tuttu anca bebisi

Ben bütün süreci yazicam size buradan adım adım normal doğum düşünen varsa her şeyi öğrenmiş olur 😄
Cevap için çok sağol canım inşallah sağlıkla kucağımıza alalım kuzularimzi🤲🤲🤗

Kızlar şimdi bir sorum olacak doktoruma sormayı unuttum ama mantıklı olan benim düşündüğüm bence. Şimdi ben bu hafta doğum başlamasın diye dinlendim hep oturdum yattım hiç iş yapmadım falan. Ama artık nisanimla beraber doğumum basladi durmaz yani belki bir gün belki üç dört gün sonra doğuracağım inşallah. Ben artık normal doğumu kolaylastirici hareketlere pilates topuna falan başlayayım mi? Yani dogumum rahat olur en azından zaten artık düzenli yatsam da doğumu durduramayacagim.

Kızlar galiba nişanım geldi 😳 Az önce sümüksü bir akıntı geldi normal akintimdan farklı sarımsı bir renkte. Miktarı çok değildi kan da yoktu içinde o yüzden nişan mi emin olamadım ama büyük ihtimalle öyle. Doktoruma msj attim bilgisi olsun diye ama şu an sancım falan da yok hiç. Ben bu hafta doğurucam sanırım hadi hayırlısı 🙏 36 haftayı tamamlıyorum en azından yarın.
Ayy hadi hayırlısı olsun canım 🤗 güzel haberlerini bekliyoruz. Doğumun yakındır 😍 Fatma ana eli otu temin etmiş miydin

Kolaylikla,saglikla gelsin insallah..

Öyle kasmana gerek yok canım ben bundan 15 gün kadar önce 1 ay boyunca hep sağımda uyuyabildim. Öncesinde hrp solumda uyurdum. Doktoruma dedim bu ara sağda uyuyorum diye nerde rahatsan öyle yat zaten sıkışsa bebek seni uyandırır yatamazsın dedi ki bu hafta imkanı yok zaten sağıma dönmeme anınd kasığıma ağrı saplanıyor.
Ben de ne zaman sağıma yatsam aşırı bi hareketleniyor, heryerime vuruyor. Gece uykumdan uyandırıyor. Ama solda hiç bi sorun yok. O yüzden biraz tedirgin yatıyorum. Demekki rahatsiz oluyor kuzum diyorum 🥰

Sağlıkla gelsin paşan 🌸 benim nişandan 24 saat sonra olmuştu doğumum🙈

X