2021 Nisan Anneleri

Kuzu onlar bende de var rutin muayenem vardı bugün nst de birşey çıkmadı çatı muayenesi yaptı açıklıkta yok sanırım normal bu zamanlarda
Zaman tutmaya başladım bakalm düzenli mi deilmi diye açıklık bakmadılar bana son gidişte daha öncekinde bakmışlardı oysaki niye bakmadılar acaba :KK70:

Kuzum suyun yetersiz mi peki baktı mı doktor eğer yeterliyse erteleyebilir mi acaba kendi sancına bırakabilir mi bir kaç gün

Bnmkide o durumda işte kuzum istihkaklarını doldurdular dinlenme moduna geçtiler herhalde bende anlamadimki 😑 az olması deil almamış olması üzüyo insanı eksik.bisey varmış gbi hissediyo insan
Bide bu hafta baya yedim yani boşu boşuna yemişim sanırım insan üzülüyor gerçekten evet sorun değildir buna da şükürdür muhakkak azda olsa alıyordur ama insan takıyor işte yine de

Zaman tutmaya başladım bakalm düzenli mi deilmi diye açıklık bakmadılar bana son gidişte daha öncekinde bakmışlardı oysaki niye bakmadılar acaba :KK70:
Canım valla açıklık baktı mı bilmiyorum da Çatı muayenesi yaptı diye açıklığı da görüyordur belki diye düşündüm tecrübesizliğime ver belki Çatı muayenesinde açıklığı görmüyordur bilmiyorum 🤣🤣🤣 ama kanala başını dayamış yani içine girmemiş henüz senin ki kanalın içine girmiş miydi

Kızlar kontrolden ciktik gayet iyi bebiş cok sukur hala ters zaten sezeryan olacakti cuma gunu sabah 7 de gidicez 8 de sezeryan olacak tam 38 oluyoruz az kaldi😊 doktor dedi buyumeyi agirdan aliyo bebis ama kilo almis 2 hafta gerideymis 3 haftaya kadar normalmiş. Zaten bizim o kadar vaktimiz yok artik besleyip buyutucem minnosu cumadan sonra😂
Ayni gün ayni saatte giriyoruz sezeryana 😊 saglikla gelsinler dogumdan sonra büyütürüz 🥰

Tünaydın kızlar doktordan çıktım şimdi nst iyi çıktı çatı muayenesi yaptı doktor hiç korkulacak birşey değil o kadar yollardan geçtim ki şimdiye kadar bu bana hiç kaldı 😄😄😄 herhangi bir sıkıntı yok eli içindeyken kemiğe değiyor mu dedi bende soldaki kemiğe değiyor dedim sol biraz dar ama engel değil dedi. Kızlar hep önde gidiyordu kilosu 1 hafta ama 3 haftadır neden doğru düzgün kilo almıyor anlamadım önde giden çocuk geriye düşüyor 1 haftada 140 gr almış o biraz moralimi bozuyor sadece 🥺🥺🥺
Kiz iyi almis benimkide 100 almisti bu hafta 150 almis falan onemli olan almasi benimde karni geride cikiyo hatta birdi iki hafta olmus geriligi ama.doktor benimde oglum boyleydi 2500 dogmustu kizim 3500 ama oglum kizimi gecti suan dedi bu cok saglikli bi bebek olacak dedi 😊 uzulme yani

Sancım var gözüküyor ama açılma olmuyor başıyla aşağı inmiyormuş en zoru su içememek bi de aç kalmak, hamilelikte çatır çatır yerken bugün hiç aklıma gelmemişti 😃 eşim habire refakatçi yemeği yiyor, aç kedi gibiyim. Doktor öğlen karar verecek, normalde bu sancı aralığında açılma olması gerekiyormuş 100leri görüyorum ama açılmıyor.
Hayirlisi olsun canim saglikla alirsin insallah kucagina🥰

Tünaydın kızlar doktordan çıktım şimdi nst iyi çıktı çatı muayenesi yaptı doktor hiç korkulacak birşey değil o kadar yollardan geçtim ki şimdiye kadar bu bana hiç kaldı 😄😄😄 herhangi bir sıkıntı yok eli içindeyken kemiğe değiyor mu dedi bende soldaki kemiğe değiyor dedim sol biraz dar ama engel değil dedi. Kızlar hep önde gidiyordu kilosu 1 hafta ama 3 haftadır neden doğru düzgün kilo almıyor anlamadım önde giden çocuk geriye düşüyor 1 haftada 140 gr almış o biraz moralimi bozuyor sadece 🥺🥺🥺
Canım geçmiş olsun hadi , bizim seninle aramızda 4 gün varmis alttaki imzada yazan tarih değil benim tahmini doğum tarihim 15 Nisan. Kilosu kacki kafana takma kiloyu doğduktan sonra daha hızlı gelişir bebisler . Birde şunu merak ediyorum çatı muayenesi daha mı farklı oluyormuş bana rahim açıklığına bakilmisti 34. Haftada . Ama çatı muayenesi bu mu dedim doktora hatta ben normal yapabilir miyim diye sordum evet demişti. Öyle elinin kemiğime değip degmedigini falan sormadı bana. Ben mi yanlış anladım acaba 🙄

Canım valla açıklık baktı mı bilmiyorum da Çatı muayenesi yaptı diye açıklığı da görüyordur belki diye düşündüm tecrübesizliğime ver belki Çatı muayenesinde açıklığı görmüyordur bilmiyorum 🤣🤣🤣 ama kanala başını dayamış yani içine girmemiş henüz senin ki kanalın içine girmiş miydi
Hiç hatirlamiyorumki ne dediklerini :KK8: çatıyla açıklığa bakiyolar evet

Ay öyle mi, bende bırakayım yemeyi madem şişiyor içerde balon balığı gibi, banada açılmaya bakmadı çatıya baktı benim zaten ilki normal neden çatıya baktıysa keşke açılma baksaydı belki tetiklerdi, 40da bakarım gelmezse açılmaya dedi, 41e kdr yolu var dedi dedi de beklemesi çok zor 😬 keşke kandil günü gelse bebişim🙏🏻
korkumdan vitaminleri bile bırakmayı düşünüyorum :KK48: açılma da yok 41 e kalırsam vay halime

Bide bu hafta baya yedim yani boşu boşuna yemişim sanırım insan üzülüyor gerçekten evet sorun değildir buna da şükürdür muhakkak azda olsa alıyordur ama insan takıyor işte yine de
İnsan üzülüyor biliyorum herşeye üzülme kapasitem var şuanda ama içinizi rahat tutun zayıf bebekler çabuk topluyor. Kızım 39+5 de 2.850 doğmuştu hastaneden 2700 çıktı, kafası kocaman bacakları göbeği incecikti. İlk ay çok hızlı kilo almış yakalamıştı, ikinci ayda elma oldu yanakları. Sarılık falan da olmadı. Hele normal doğumda küçük bebek avantaj kesi daha az olur.

Kiz iyi almis benimkide 100 almisti bu hafta 150 almis falan onemli olan almasi benimde karni geride cikiyo hatta birdi iki hafta olmus geriligi ama.doktor benimde oglum boyleydi 2500 dogmustu kizim 3500 ama oglum kizimi gecti suan dedi bu cok saglikli bi bebek olacak dedi 😊 uzulme yani
Sevindim canım bunları söylediğine çünkü hep 250 gram alırdı neden durdu diye hep aklıma takıldı önemli olan sağlıkla gelmesi insan endişeleniyor bu bir problem mi diye öyle olsa doktor muhakkak söyler tabi ama strese girmeyelim diye her bilgiyi vermiyorlardır diye düşünüyoruz son aylarda olabiliyor demek ki bu durum

Normalde 1 hafta önde gidiyordu kuzum 3 haftadır yavaşladığı için hemen hemen haftasına düşmüş 3 gün geride görünüyor sadece 2950 kg dedi doktor. Bende açıklığı görebiliyor mu Çatı muayenesinde onu bilmiyorum hiç sormakta aklıma gelmedi sonuçta açıklığa da öyle parmakla bakmıyorlar mı ki acaba 🤔 valla kuzum önce elini yumruk yaptı vajinamın üstünden masaj yapar gibi baktı kemikleri hissediyor musun dedi evet dedim bende burdan kafasını sokacak işte dedi sonra 2 yada 3 parmakla tam göremedim vajinaya girdi ama çok sakin yavaş anlattı ben gözlerimi kapattım hatta bi ara gözlerime bak hiçbir sorun yok rahat ol dedi baya rahatlattı beni 1 2 dk sürdü hiç anlamadım bende soldaki kemiğe değiyor dedim hissediyorum dedim sağda hiç hissetmedim solda hafif kemik var ama engel değil birazcık zorlar dedi açıkçası bende ilk defa duydum hiç tecrübem yok

Hiç hatirlamiyorumki ne dediklerini :KK8: çatıyla açıklığa bakiyolar evet
Belki çatı muayenesi kolaylaştırır doğumu inşallah haftaya gelsin ya insan ağırlaşıyor gerçekten ama sanmıyorum kanalın içine girmediğine göre 39+lardan önce gelmez sanırım diye düşünüyorum

İnsan üzülüyor biliyorum herşeye üzülme kapasitem var şuanda ama içinizi rahat tutun zayıf bebekler çabuk topluyor. Kızım 39+5 de 2.850 doğmuştu hastaneden 2700 çıktı, kafası kocaman bacakları göbeği incecikti. İlk ay çok hızlı kilo almış yakalamıştı, ikinci ayda elma oldu yanakları. Sarılık falan da olmadı. Hele normal doğumda küçük bebek avantaj kesi daha az olur.
Evet canım öyleymiş ablamda 2800 doğurdu tosun oldu gerçekten demek ki herşeyde bir hayır varmış bu kadarı yeter o zaman ☺️☺️ Yeter ki sağlıklı hayırlı normal bir doğum olsun

Normalde 1 hafta önde gidiyordu kuzum 3 haftadır yavaşladığı için hemen hemen haftasına düşmüş 3 gün geride görünüyor sadece 2950 kg dedi doktor. Bende açıklığı görebiliyor mu Çatı muayenesinde onu bilmiyorum hiç sormakta aklıma gelmedi sonuçta açıklığa da öyle parmakla bakmıyorlar mı ki acaba 🤔 valla kuzum önce elini yumruk yaptı vajinamın üstünden masaj yapar gibi baktı kemikleri hissediyor musun dedi evet dedim bende burdan kafasını sokacak işte dedi sonra 2 yada 3 parmakla tam göremedim vajinaya girdi ama çok sakin yavaş anlattı ben gözlerimi kapattım hatta bi ara gözlerime bak hiçbir sorun yok rahat ol dedi baya rahatlattı beni 1 2 dk sürdü hiç anlamadım bende soldaki kemiğe değiyor dedim hissediyorum dedim sağda hiç hissetmedim solda hafif kemik var ama engel değil birazcık zorlar dedi açıkçası bende ilk defa duydum hiç tecrübem yok
Hiç üzülme canım , bana da karın çevresi bir hafta geride dedi ama önemli değil anne sütüyle çok kısa sürede toparlar zaten, annesi gibi ince uzun dedi doktor. 🥰 Bak bu anlattığın şeyi bana yapmadı demekki sadece rahim ağzına baktı benim , çatı muayenesi 38 de yaparım diyordu.

Sevindim canım bunları söylediğine çünkü hep 250 gram alırdı neden durdu diye hep aklıma takıldı önemli olan sağlıkla gelmesi insan endişeleniyor bu bir problem mi diye öyle olsa doktor muhakkak söyler tabi ama strese girmeyelim diye her bilgiyi vermiyorlardır diye düşünüyoruz son aylarda olabiliyor demek ki bu durum
Kafana takma benimde sonlarda oldu zaten normal yani 2 farkli doktorda ayni seyi soyledi rahat ol cok vakitleri kalmadi zaten hem normal olacagi icin senin adina iyi bisey minik olmasi sonradan tosunlastirirz😊

X