2021 Nisan Anneleri

Kızlar hastanedeyim alttan muayene ettiler 2 parmak kadar açılma var dediler bn korkuyordum diye bana söylemedi doktora söylerken duydum sordugumdaysa bsy yok dedi nst bağladılar
Cnm hemen ilerlemez dogum stres yapma bizide habersiz birakma

Masallah ❤benim karnim inanilmaz asagıda sanki her an dogacak gbi annemde dio cok inmis die basamak cikarken karnima degiyo ayaklarim cok zor oluo nie erkenden indi acaba🤦‍♀️
Bnmkinede indi diyolar canm göbek deliğin ayaklarima bakar :KK70:doğum yakınsa iner diyolar

Kizlar bisey sorcam dogumlarimiz yaklasti artik ne okumamiz lazim hergun yasine basladim ben bildigim dualari okuyorum sag salim kucagimiza alalim diye bide meryem suresi dinletiyorum bebege baska bisey yapanalr varmi? He bide arkadaslarimada annemlerede dedim yasin okuyun
Ben de tüp bebek sürecinde her gün tefriciye enbiyye ve inşirah okumuştum, meryem suresi okuyup namaz kılmıştım.Birde youtube da başak sayanın yaratım meditasyonu videosu var olmasını istediğin şeyi yaşıyormuş gibi düşünüp hayal ediyosun yatarak onu yapmıştım her gün çok rahatlatıyor

Kızlar benim nişan geldi herhalde sabah lavabo peceteye sümüksü baya akinti geldi ama rengi pembe kırmızı deyil ... Daha çok erken umarım gerisi gelmez 😒😒😒
Canim benim o cok normal bende herzm oluyo kirmizi olmadigi surece sorun yok bebek kanala yerlesiyo baski yapiyo iyice oyuzden akintilarimiz artiyo kivami bile degisiyo canini sıkma

Merhaba herkese. Benim bu sabah kontrolüm vardı. En son 3 gün önce gitmiştim. Parmak ucu kadar açıklık vardı. Çok az daha açılma olmuş bugün. Bebek aşağıda, çıkışa çok az kalmış. Plasentada kireçlenme olmaya başlamış. Pazartesi tekrar kontrol, Salı ya da sonraki günlerden birinde sezaryen olacağım. Pazartesi 36. hafta doluyor. Zaten önceden ciğer geliştirici yapılmıştı. 3 gündür hıçkırıyor bebek. Doktor bu durum ciğerlerinin geliştiği gösterir dedi. Doğum Medicana'da olacak. 9 bin gibi bir fiyat verdiler. Spinal, sezaryen, 2 gün yatış vs için. Ben kendimi zaten önceden hazırlamıştım. Ama eşim çok buluyor fiyatı. Bezmialem Dragos, sezaryen ya da normal doğum fark etmeksizin 4500 TL doğum ücreti alıyor. Ama hiç orada muayene olmadım. Son dakika da hastane değiştirilmez değil mi? Tüp bebek çok uğraştık, 4500 TL mi dert edeceğim. Ama eşimin tavrı stres yaratıyor bende :KK43:
Sağlıkla kavuşun öncelikle :) bu aşamada dr hastane değiştirmek zor gerek kalmaz umarım ama ben de Bezmialemde Doğum yapacağım Allah’ın izniyle çok memnunum şimdilik bi görün isterseniz

Sus kız bozma hayallerimi :KK34: :KK34::KK70:
Sizin gobekte baya yukarida bence 😅Hos o isler gobege de pek bakmiyor bazen insede inmesede dogum basliyor bazen insede baslamiyor 😅Valla hangi teori olsada dogru degil iste bi nisan oncd gelir ins da belirleyici olur bize zamani geldiginde.O muydu bu muydu deli cikicaz😅

Merhaba arkadaslar haftaya sali gunu 38 haftam bitiyor 39dan gun alacagim insaallah. Ebe Asude Oflaz'in seneler onceki bir videosuna denk geldim youtube'da. Hamileligin son 2 haftasinda oksitosin hormonlarimizin artmasi icin onerdigi bir sey var. Onu uygulamayi dusunuyorum. Sag burun deligimize pamuk tikiyoruz, butun gunduz ve aksam hep boyle geziyoruz, sadece sol burun deligimizden nefes alip veriyoruz. Bu sayede vucutta oksitosin hormonu salinimi artiyormus. Yani bu da demek oluyor ki dogumu baslatan agrilarimiz kendi kendine gelebilecek, herhangi bir suni sanciya ihtiyacimiz olmayacak insaallah. Ben cok heveslendim, haftaya baslamayi istiyorum 😊💕 sizinle de paylasmak istedim.

Son düzenleme:
Kizlar bisey sorcam dogumlarimiz yaklasti artik ne okumamiz lazim hergun yasine basladim ben bildigim dualari okuyorum sag salim kucagimiza alalim diye bide meryem suresi dinletiyorum bebege baska bisey yapanalr varmi? He bide arkadaslarimada annemlerede dedim yasin okuyun
*Doguma yaklastigi zaman son haftada bol bol Abese suresi 20. Ayet: "summessebîle yesserah" (Sonra (Allah cc) ona (doğmasında ana rahmindeki) yolu kolaylaştırdı.) okumak cok cok faydali ve agrilar geldiginde de yine ayni sekilde.
*Hatim yapilabilse cok guzel olur.
*Bol bol salavat
*Bol bol kelimei tevhid
*Bol bol istigfar

Testleri verdim bugün, şükür covid testide korktuğum gibi olmadı..Çok basitmis korkan varsa diye söyliyeyim dedim😊
Yapan kisiden yapan kisiye gore degisiyor. Ilk test yaptirdigimda ben de aynen ay hic acimiyormus ki filan demistim, cok hafifcecik yapmisti sagolsun hemsire. Ama 2. Yaptirisimda aman Ya Rabbi, resmen yarim saat gozlerim agridi. Gozlerim ya gozlerim. Burnum bogazim demiyorum. Hemsire mubarek oyle bir soktu ki burnuma genizden deldi gecti gozume kadar. 😱😂😂😂

Aynen cnm aynen bnde öyle düşünüyorm dün o kadar düzgündü tansiyonum.bgun yine tirt niye bana ilaç flan vermediki bunlar ya:KK34: hastane seviyo ben tansiyon herhalde :işsiz: 12.5_7.5 oldu tam sevindim yine 14 9 oldu psikopat
Canım çok geçmiş olsun. Inşallah Bu değerde artmadan kalır. Bende 24 saat topladım sorun çıkmadı çok şükür. Ben 14 10 görüyorum gün içinde ama dr um dedi ki 15 16 olmadan ilaç vermek istemiyorum bebeğe giden kan akışı yavaşlıyor. Bu şekilde dayanmaya çalışalım inşallah sağlıkla atlaticaz Allah 'ın izniyle

Sizin gobekte baya yukarida bence 😅Hos o isler gobege de pek bakmiyor bazen insede inmesede dogum basliyor bazen insede baslamiyor 😅Valla hangi teori olsada dogru degil iste bi nisan oncd gelir ins da belirleyici olur bize zamani geldiginde.O muydu bu muydu deli cikicaz😅
Bastan ayağa heryerim göbek :KK70:kafasına göre takılsın napayım :KK70:
Canım çok geçmiş olsun. Inşallah Bu değerde artmadan kalır. Bende 24 saat topladım sorun çıkmadı çok şükür. Ben 14 10 görüyorum gün içinde ama dr um dedi ki 15 16 olmadan ilaç vermek istemiyorum bebeğe giden kan akışı yavaşlıyor. Bu şekilde dayanmaya çalışalım inşallah sağlıkla atlaticaz Allah 'ın izniyle
Inşallah canm bgun güzel düzenleyebildim sanırım suanlik iyi gidiyorum bakalm 12 13lerde takiliyom belki böyle gidebilirsem bebekte kilo alabilir iyice yavaşladı son zamanlarda ay sonunu getirebilirim belki:KK49:sağ salim bi doğuraydık rahatlasaydık toptan anksiyetem azıttı iyice :KK34::KK8:

Yazımın cirkinligine bakmayın olur mu yatarak yaziyom :KK23: sanki bgun kontrol edebiliyorum gbi dmi umutlandım saatlik ölçüm yapiyom

Eklentiler

• 1616255364271650538361762532085.jpg
    1616255364271650538361762532085.jpg
    104,8 KB · Görüntüleme: 66
X