2021 Nisan Anneleri

Kızlar bugün randevum vardı.36 da çağırdı.nst ye gireceğim yine ve doğum gününü konuşacağız.Zaten sezaryen olacağım.Spinal veya epidural istiyorum.37 veya 38 de alınacak büyük ihtimalle.o an değil de sonrası zor geçiyor.bu aralar tek düşündüğüm bu🙄evi de difirizi de ayarlıyorum😅 difirize kolay yemek neler atıyorsunuz? Yazsak canı çeken olur mu ki 😛🙆‍♀️

Canım benim de aynı şekilde kaburgama o kadar sert vuruyor ki bazen konuşurken oluyor sesim kesiliyor 😂 dün gördüm daha baş aşağı duruyor. Yani ayağıyla yapıyor o hareketleri endiselenme

Canım resmen beni anlatmışsın 🤣🤣 merak etme bizim ki kanala başını dayamış ayakları ve poposu oynuyor yukarıda sürekli mideme kaburgalarıma sokup duruyor ayacıklarını durmamacasına 🤣🤣🤣
Ay cok sukur 😍😍😍

Kilo konusulmus galiba. Ilk hamileligim muhtesemdi 😍 8 kg almistim toplamda. Ilk dogumdan cikinca vucudum odem yaptigi icin hic kilo farki olmamisti, sonra odem ilaciyla birlikte 3 gunde 5 kg gitmisti, geri kalan 3 kg da ilk 3 ayda gitmisti sanirim. Ama bu hamileligimde erken dogum riskimden dolayi hep yatmaktan midir, ya da erkek bebek olusundan midir, artik bilmiyorum su ana kadar 14 kg aldim. 1-2 hafta daha durursa 15 kesinlesir, belki daha bile fazla. 😂

Yatışta mısın? Sürekli yaz buraya.saçma şeyleri bile yaz ,aklına ne gelirse....ben ilk kızımda son bir ay hastanedeydim.doğuöa 37 dolumca karar verildi.2 gün suni sancı ile gelmeyince sezaryen oldum.çok zor günlerdi,çok yalnız hissettiğim günlerdi.senin neyin var ? Önceki okumalara bakmadım kusura bakma:)
Çıktım canm hastaneden evde yatmaya devam ediom şimdi tansiyonu bi düzenleyebilsem herşey güzel olacakta.. preekleampsi dedikleri lanet son ayda buldu benide :KK34:

Canım benim evde yüksek çıkıyodu arada anneme geldim şimdi biraz kafam dağılsın diye ve sürekli ölçmüyorum burda hiç yüksek çıkmadı. İnsan tek olunca hrp düşünüyo onu. Sende annen yakınsa gidip biraz ortam değiş düşünmeye vaktin olmaz belki 😊
Bende anneanneme geldim cnm anne yok bende rahmetli oldu kafam dağılsın diye geldim ama bakalm ise yarıycak mi

Ysmnondr Ysmnondr canımm bence kendine bi sürahi yap içine limon sık suyu o şekil tüket hem limona birden de yüklenmemiş olursun ben olsam sanırım öyle yapardım 🤷‍♀️ Şu tansiyon ne ilginç bekimde aksine 6-3 kere iniyo uyku basıyo cihazlar ölçmüyor bazen 3den alağı inerse heralde ben gidicem 😅

Kızlar bugün randevum vardı.36 da çağırdı.nst ye gireceğim yine ve doğum gününü konuşacağız.Zaten sezaryen olacağım.Spinal veya epidural istiyorum.37 veya 38 de alınacak büyük ihtimalle.o an değil de sonrası zor geçiyor.bu aralar tek düşündüğüm bu🙄evi de difirizi de ayarlıyorum😅 difirize kolay yemek neler atıyorsunuz? Yazsak canı çeken olur mu ki 😛🙆‍♀️
Cigden biber dolmasi, kofte, kurabiye hamuru, tek tek borek... Pismis olarak pogaca, ekmek... Haslanmis bugday, yesil mercimek, nohut, kuru fasulye... Bugday ve mercimegi genelde salatalara koyuyorum ama corbaya da cok pratik oluyor. Nohut ve fasulyeyi direkt yemek olarak yapiyorum, hemen duduklude hizlidan salcali et haslayip, sonra kapatinca buzluktan nohutu atiyorum, ikisi de birlikte agzi acik pisince oldu sana pratik etli nohut yemegi.

Cigden biber dolmasi, kofte, kurabiye hamuru, tek tek borek... Pismis olarak pogaca, ekmek... Haslanmis bugday, yesil mercimek, nohut, kuru fasulye... Bugday ve mercimegi genelde salatalara koyuyorum. Nohut ve fasulyeyi direkt yemek olarak yapiyorum, hemen duduklude hizlidan salcali et haslayip, sonra kapatinca nohutu atiyorum, ikisi de birlikte agzi acik pisince oldu sana pratik etli nohut yemegi.
Maşallah canım süpersin ben de normaldedir nohut hep olur bu hafta fazlaca farklı çeşit börek sarıp koymak istiyorum aslında pişmiş poğaça da çok mantıklıymış 😍 gelen biri olursa direk haZır menüm olmuş olur

Ysmnondr Ysmnondr canımm bence kendine bi sürahi yap içine limon sık suyu o şekil tüket hem limona birden de yüklenmemiş olursun ben olsam sanırım öyle yapardım 🤷‍♀️ Şu tansiyon ne ilginç bekimde aksine 6-3 kere iniyo uyku basıyo cihazlar ölçmüyor bazen 3den alağı inerse heralde ben gidicem 😅
Evet mantıklı öyle yapayım bide öyle deneyeyim bakalm uykusuzda kaldim braz düzgün uyuyamadım hiç oda etkiliyomudur acaba

Cigden biber dolmasi, kofte, kurabiye hamuru, tek tek borek... Pismis olarak pogaca, ekmek... Haslanmis bugday, yesil mercimek, nohut, kuru fasulye... Bugday ve mercimegi genelde salatalara koyuyorum ama corbaya da cok pratik oluyor. Nohut ve fasulyeyi direkt yemek olarak yapiyorum, hemen duduklude hizlidan salcali et haslayip, sonra kapatinca buzluktan nohutu atiyorum, ikisi de birlikte agzi acik pisince oldu sana pratik etli nohut yemegi.
Çok sağol canım ben bir haftalık menü listesi yapıp atayım.bamya,yeşil fasulye,taze fasulyem vardı.köfte zaten evde çocuk olduğundan sürekli atıyorum.nohut da haşlayayım.burda sarma yapan bir yer var,çiğden alıp ondan da atayım.biber dolması da iyi fikir.bir şeyler oluştu kafamda☺️

Bir de aklima ne geldi, sirf difriz icin degil, konserve hic yapiyor musunuz? Yani diyelim bir yemeginizi fazla pisirdiniz belli ki artacak, hemen sicakken kavanozluyorsunuz, sonra agzini guzel bir kapakla kapattiniz mi oldu size konserve hazir yemek. 10-15 gun sonra bile cikarin buzdolabindan, acin taptaze, isitin afiyetle yiyin. Akliniza gelip gelebilecek her yemek icin olur. Kiymali ispanak yemeginden tutun da, sebzeli bulgur pilavina...

Çok sağol canım ben bir haftalık menü listesi yapıp atayım.bamya,yeşil fasulye,taze fasulyem vardı.köfte zaten evde çocuk olduğundan sürekli atıyorum.nohut da haşlayayım.burda sarma yapan bir yer var,çiğden alıp ondan da atayım.biber dolması da iyi fikir.bir şeyler oluştu kafamda☺️
Ben üçer poşet yaprak sarması içli köfte mantı sulu köfte yaptım.3 poşet börek sardım buğday nohut vs haşladım. Doğum öncesi de tatlı tuzlu kurabiye ve poğaça yapıp koyacağım inş.

Aynen cnm aynen bnde öyle düşünüyorm dün o kadar düzgündü tansiyonum.bgun yine tirt niye bana ilaç flan vermediki bunlar ya:KK34: hastane seviyo ben tansiyon herhalde :işsiz: 12.5_7.5 oldu tam sevindim yine 14 9 oldu psikopat
Aynen canım ya sana neden tansiyon hapı vermiyorlar doktorunla konuşsan keşke düzenler ve düşürür tansiyonu bir çok gebe içiyor 🤷‍♀️

Bir de aklima ne geldi, sirf difriz icin degil, konserve hic yapiyor musunuz? Yani diyelim bir yemeginizi fazla pisirdiniz belli ki artacak, hemen sicakken kavanozluyorsunuz, sonra agzini guzel bir kapakla kapattiniz mi oldu size konserve hazir yemek. 10-15 gun sonra bile cikarin buzdolabindan, acin taptaze, isitin afiyetle yiyin. Akliniza gelip gelebilecek her yemek icin olur. Kiymali ispanak yemeginden tutun da, sebzeli bulgur pilavina...
Olur mu ki öyle acaba...hiç yaptınız mı? Aslında aşırı mantıklı 😅

Evet fazla yemekleri hep yaparim. Kayinvalidem annem hepsi yaparlar. Kapaklarin bozuk olmamasina dikkat ettikten sonra ve nolur nolmaz diye buzdolabinda muhafaza ettikten sonra kislik menemenlik domates sos yapmaktan farki yok.

Evett bende yapıyorum bunu 😀 hatta evde aşure bi ben severim yaptığımda bu şekil vakumluyorum çıkarıp çıkarıp yiyorum 😅 birde evde kalan meyveleri kaynatıp meyveleriyle beraber kavanozluyorum ister komposto gibi istersemdr robota çekip meyve suyu gibi kullanıyorum 😍 bu meyvesuyu stoklarımı emzirme döneminde kullanacağım

X