2021 Nisan Anneleri

Hayır kanamam olmadı açılmam vardı 200 mg progestan kullandım doğumu durdurmak için başladı doktor bide magnezyum
Anladim. Gunde 1 kere mi aliyordunuz progestani? Acilma ne kadar su an var mi hala? Benim rahim agzi kisaligindan kanamam olmustu. Sonra acilmam da oldu 1.5 cm. Progestan ben gunde 4 kez aliyordum, 3 gunde bir de proluton igne. Benim dozlarim cok fazlaydi. Biraktigimda hemen acilmam artar sanmistim ama hic degismemis ayniymis, sadece rahim agzi gitgide kisaliyor dedi doktor.

Günde 1 kez kullandım ikisini de açılmama tekrar baktırmadım 38 de baktırırm ddim çünkü kanama oluyor doğumu tetikliyor

Yaa ne güzel alttan baktı 35 de bana 3 gün kanamam oldu 2 haftadır gittiğim doktor da usgden sadce bebeğin kanalda ilerlediğini söyledi açılmamı söylemedi
Aa yani alttan baktiktan sonra mi risk basladi sizin? Cati muayenesi miydi?

Genelde son haftalarda tansiyonla çıkıyor ama benim 4. Ayda çıktı ve tansiyonum da hep çok düşüktü neredeyse 3,5 ay düşük tansiyon yüksek protein kaçağım vardı yani belli bir kriter yok

Genelde son haftalarda tansiyonla çıkıyor ama benim 4. Ayda çıktı ve tansiyonum da hep çok düşüktü neredeyse 3,5 ay düşük tansiyon yüksek protein kaçağım vardı yani belli bir kriter yok
Benim gebrlik öncesi tansiyon problemim vardı. Kardiyoloji doktoru ilacı bıraktırmıştı. Tansiyonum 12/7 13/8 arası nadiren küçüğü 83 84 oldu. FaLası olmadı. İlk gebeliğimde hiç böyle birşey yaşamadım. Brnimki normal tansiyondan mı yoksa preeklampsi mi anlamaya çalışıyorum.

Kızlar ya kasılması olanlar nst de çıkanlar, ya böyle belden bir basınç hissediyor musunuz kasılma anında. Dakika tutmaya başlıcam. Çok tedirgin oldum. Yatıp uyusam mi geçer mi, eşim de halimden korktu korkutma beni diyor, doğurma şimdi diyor, hey allahım sanki ben can sıkıntısından doguruyorum

Çok tesekkür ederim canım bende sabahları 2 yumurta yiyorum kaynatıp kaşarı normal tabağa koyup yiyorum ne kadar istemesemde ama senin dediğini de yapayım bilgi için teşekkürler tekrardan
bebegin kilo almasinda yesil mercimek etkili oluyormus. doktorumun tavsiyesi uzerine haftada 2 kez yesil mercimek, her gun muz ve kasar yedim gecen haftalarda. gercekten faydasini gorduk:)

Canım basınç diyebilir miyiz bilmiyorum ama o kasılma anında karnım sertlesirken bana sıcak basıyor karnıma ağırlık çöküyor degisik bisey oluyor yani bugün doktorum 10 dakikada 3 kez ve ağrılı oluyorsa doğum içindir dedi gerisinden korkma dedi

Benimde tansiyonum yüksek çıkmaya başladı. Protein kaçağı çok tehlikeli bir şey mi?

Yesilmercimegi nasıl yiyorsun bana ne kasar ne muz etki etmedi
vucutta en cok protein tutan seylerden biriymis yesil mercimk, kirmizi etten vs daha fazla.
nasil yedigin cok onemli degil bence, bazen duduklude eristeli corba gibi yapiyorum, bazen haslayip nar eksisi yesillik falan salata yapiyorum, bazen de azicik bulgurla pilav gibi yapiyorum. haftada 2 kere ye deyince uydurup uydurup yaptim

Adi yok işte belim sanki aşağı ittiriyor bir şeyleri, böyle hararet yapıyor evet haklısın ateş basıyor gibi. Alt bölgede bası inanılmaz arttı, beyaz akıntı çok arttı. Doğumum yakın galiba. Hiç duracağı yok bu bebeğin ya benim.dogumum.23 nisan daha ya neyin acelesi bu nevresimlerini yıkadım.daha yeni yarin nasipse utulicem.

Kızlar benim karnım yarım saattir nerdeyse kasılıyor, sertleşti yumuşamıyor. Belim sırtım çok ağrıyor başka hiç bir şeyim yok. Bu durumu yaşayan var mı

Kizzzzzźzzzzzz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…