2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Arkadaşlar merhaba, dün gece şiddetli ağrı ile uykudan uyandim. Inanilmaz bir agriydi ki ben farketmedim ama eşim titriyordun ağrı çekerken diyor. Nefes egzersizi, evde hafif yürüyüşler vs yaptim sürekli rahatlamak için, dogum sancilarim basladi zannetmiştim ama malesef değilmiş 😬 ishal oldum, onun ağrısı miydi bilemiyorum 1 saat icinde 7 kere falan wc ye gitmisimdir, ishale sebebiyet verecek biseyler de yememistim. Ama ishalin dogum belirtisi olduğunu da biliyorum, basina gelen veya tanidigi olan var mi aramizda, ishal olduktan sonra ortalama ne kadar zaman sonra doğum sancıları başladı acaba. Dogum belirtilerim başladı diyebilir miyiz sizce
Benim kizimda ishal olduktan 4 saat sonra baslamisti sancilarim bu durumu sadece doguma yormak gerekmez tabi her insanin vucudu farkli tepki veriyor az cok vucudunuzu tanirsiniz zaten

Benim kizimda ishal olduktan 4 saat sonra baslamisti sancilarim bu durumu sadece doguma yormak gerekmez tabi her insanin vucudu farkli tepki veriyor az cok vucudunuzu tanirsiniz zaten
Ah evet, normalde durup dururken ishal olan birisi degilim ben, yediklerimden olduğunu, usuttugumu ya da mikrop kaptigimi vs de düşünmüyorum. Herkeste olmuyor, keisn bir dogum belirtisi olmadigini biliyorum, ama dogum belirtileri arasinda cok geçiyor, vucudun kendini doguma hazirlama asamalarindan birisiymis. Dogurmak istiyorum artik hayırlısı ile ve iste kendimi motive etmeye çalışıyorum, vücudumdaki her değişikliği doğuma yoruyorum, hazıriz artik gel de diyorum bebegime ama yok, annesi gibi p3k söz dinlemeyen bir kiz cocugu olacak sanirim😄 bekleyecek son ana kadar, herhalde müdahale ile gelecek zorla🤦‍♀️😄

Doğum bekleyenlere kolaylıklar dilerim bir avazda kavuşurlar inşallah bebeklerine. Biz de kavuştuk şükür. Çarşamba sabah 39+5 te kontrole gitmiştik 1 hafta gelmez daha açıklık yok NST'de sancı yok demişti doktor. Gece 12 de su geldi hemen acile gittik 2 cm açılma var sabah 6 da doğum gerçekleşti. Salı ve çarşamba üst üste iki gün 20 kat merdiven inip çıkmıştım aralıksız etkisi oldu mu bilmiyorum çok hızlı bir doğum oldu :)

Merhaba hanımlar. Tansiyon olan varmı aranızda. Hamileliğin son haftalarında çıktı alfamet alıyordum 3 defa ama doğumdan sonra devam etti bu kardiyoloji ye gittim alfamet süte karışıyor dedi adalat başladı 30 mg acaba süte karışıyor mu buda.
Merhaba benimde sizinle aynı. Bana da kadın doğum doktorum adalat başlattı. Bende aşırı da ödem oldu sizde de oldu mu

Doğum bekleyenlere kolaylıklar dilerim bir avazda kavuşurlar inşallah bebeklerine. Biz de kavuştuk şükür. Çarşamba sabah 39+5 te kontrole gitmiştik 1 hafta gelmez daha açıklık yok NST'de sancı yok demişti doktor. Gece 12 de su geldi hemen acile gittik 2 cm açılma var sabah 6 da doğum gerçekleşti. Salı ve çarşamba üst üste iki gün 20 kat merdiven inip çıkmıştım aralıksız etkisi oldu mu bilmiyorum çok hızlı bir doğum oldu :)
Yaaa rabbim uzun ömürler versn tüm cocuklarımıza saglıklı.. Hayırlı ugurlu olsun 😍 Dogum nasıldı sancın geldi mi peki kendiliginden. Burda byle dogum msjlarımı görünce allahm sıra banada gelsn diyorm hayrlısıyla ☺️

Canımm anca girebildim buraya.
Bebiş maşallah açıldı ne uyuyo ne gazı bitio ,bide kaka yapmıo ,biyandan kızım sıkılıyo oyun istio.annemde gidio bugün yazlığa işleri var.dikişler iyi ama idrar yaparken ağrı ve sonda yeri biraz sıkıntı veriyor ama ilk doğumdada 40gün anca bitmişti sıkıntılarım.
Genel anlamda toparlandım sayılır şikayet etmiyim şükür bunada.annem varken rahattım bakalım bundan sora nolcak 😝 sen nasılsın durumlar nasıl? Herşey yolundadır inşAllah 🤲
Ayyy sorma ben de bi taraftan bebek emzirirken bi taraftan kıza kitap okuyorum, top oynuyorum, evcilik oynuyorum 🤦🏻‍♀️ kaç gün oldu senin? Bizim 15 gün oldu, 7.günden beri mecbur her işi yapmaya çalışıyorum ondan mı bilmem bayağa toparlandım ama dikişler hala ara da sızlıyor. Mama veriyor muydun? Mama da kaka yapmayı zorlaştırıyor. Kızım mama+meme besleniyordu zor kaka yapardı. Oğlan sadece emiyor çok şükür kaka problemi olmadı şimdilik.

Kizlar korse yerine suwen toparlayici kulotunu kullan demisti bnm doktor siparis verdim ama henuz elime gecmedi nasildir bilmiyorum doguma kdr gelor ins doktor korse kullanmayacaksin dedi ama ben genede owli korse vardı ilk doğumdan onu koydum çantama onsuz adım atamamıştım ilk günler o yüzden her ihtimale karşı attım çantaya
Gelince bize de yaz canım. Ben de yumuşak ve çok kalın olmayan ama sıkı bişey arıyorum

Ah evet, normalde durup dururken ishal olan birisi degilim ben, yediklerimden olduğunu, usuttugumu ya da mikrop kaptigimi vs de düşünmüyorum. Herkeste olmuyor, keisn bir dogum belirtisi olmadigini biliyorum, ama dogum belirtileri arasinda cok geçiyor, vucudun kendini doguma hazirlama asamalarindan birisiymis. Dogurmak istiyorum artik hayırlısı ile ve iste kendimi motive etmeye çalışıyorum, vücudumdaki her değişikliği doğuma yoruyorum, hazıriz artik gel de diyorum bebegime ama yok, annesi gibi p3k söz dinlemeyen bir kiz cocugu olacak sanirim😄 bekleyecek son ana kadar, herhalde müdahale ile gelecek zorla🤦‍♀️😄
Bende bekliyorum ama en ufak dogum belirtisi yok ilkim 38+4 de dogmustu bu kizce gamsiz cikti iyice 🥴

Hadi hayirlisi arkadasim gecen gece yasadiklarini okudumda bend edun gece oyleydim hic uyumadim asiri bir mide yanmasi geberiyodum yani sinirlerim bozuldu rennie surup iyi gelmedi lansol aldim sabaha kdr uyuyamadim. Bir yandanda bebek dogum kanalina girmemis benim onun stresi ve uzuntusu var psikolojim allak bullak oldu. İnsallah sende sagsalim dogurursun beni doktor cati muayenesine bile almadi bebek kanala girmedi diye haftaya bakcaklar.artik bende dogurmak istiyorum :KK43:(
Sütle beraber muz mideyi yatıştırıyor. Ama ikisi beraber yenecek.

X