2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Yok yok erken kesilme ile ilgisi yok rahat ol sen. Bizimki 26 aylıktı bıraktığımızda. Ama hala günde 2 3 posta anne şakacıktan emmeyi emebilir miyim diyo🙈 ben de veriyorum ağzına sokmadan emer gibi yapıyor öpüyor kokluyor. Bebek olunca da muhtemelen emecek :)
Galiba bizimkisi de emecek 2sene sonra 🙄😂 içinde öyle bi his, var anne meme süt içe? Diye soruyor diyorum kardes gelecek o zaman sende içcen mi hıhı diyor muhtemelen emmez ama belli de olmaz illa, içeçecem derse sütüm emzirmem düzene girsin artanı sağlar veririm biberonla diyorum

O kadar sık olur mu o kasılmalar 🙄 aman dikkat et gerçek doğum sancısı olmasın. O kasılmalar çok başka çünkü normal sancı dan
Canm bu bende oğlan da da oluyordu 1ay sürdü sonra doğum yaptım bunda Biraz erken başladı sanki, onu merak ediyorum fazla, aceleci olmasın da

Kızlar korse kullandınız mı? Kullanıcaksak doğumdan kaç gün sonra başlıyoruz?
Ben kullandım ama medikal Korseden. Ameliyat korsesi diye geçiyor. Sezaryen olunca göbek çok baskı yapıyor dikişe. Çok ağrıyordu. Doktor Korse önerdi. Öyle aldık. Abdominal Korse diye geçiyor. Acımı hafifletmişti. Sen normsl Korse soruyorsun sanırım. Onu hiç kullanmadım

Galiba bizimkisi de emecek 2sene sonra 🙄😂 içinde öyle bi his, var anne meme süt içe? Diye soruyor diyorum kardes gelecek o zaman sende içcen mi hıhı diyor muhtemelen emmez ama belli de olmaz illa, içeçecem derse sütüm emzirmem düzene girsin artanı sağlar veririm biberonla diyorum
Ben de vericem isterse. Zaten deneyimli arkadaşların söylediğine göre bir hevesle emmek isteyip sonra bırakıyorlarmış. Bizimkinin emmesi kaçınılmaz çok düşkündü memeye. Şuan evde bebek arabasıyla dolaştırıyorum mesela. İki saat oldu 🙈

Ben kullandım ama medikal Korseden. Ameliyat korsesi diye geçiyor. Sezaryen olunca göbek çok baskı yapıyor dikişe. Çok ağrıyordu. Doktor Korse önerdi. Öyle aldık. Abdominal Korse diye geçiyor. Acımı hafifletmişti. Sen normsl Korse soruyorsun sanırım. Onu hiç kullanmadım
Bende baktım biraz çok saçma modeller var düz basit bişi alırım. Medikal korsede olur.

Hanımlar 👋 merhaba geçen hafta 2600 iken bebeğin kilosu bugün 2560 çktı yani hiçmi almamış kilo vermiş üstelik bi sorun yok dedi doktor ama morelim bozuldu baya.
Cnm bu haftadan sonra böyle durumlar olabilir.
Sadece hareketlerini dikkatli takip et ve mutlaka her hafta kntrole git(benim mesela 35.haftada gittim enson ve randevuyu 19gün sonraya verdi.ben buna rağmen her hafta gidicem kontrol için.)tecrübelerim gördüğüm duydugum şeylerden çıkardıgım ders bu.herşey normal olsada son haftalar her hafta kntrle gidilmeli doktor çağırmasa bile.kilosuna gelince , artık iyice büyüdükleri için ölçümleri tam yapamıyor bazı doktorlar buda çok normal.doktorun anormal bişey görmediyse sakin ol lütfen stres daha fazla etkiliyor.

Benim memeden midem bulanıyormuş emmiyomuşum emzikte istemiyomuşum. Annem yemekleri ezip yediriyormuş. 😅 Bakalım benim bebek nasıl olacak.

Ben de vericem isterse. Zaten deneyimli arkadaşların söylediğine göre bir hevesle emmek isteyip sonra bırakıyorlarmış. Bizimkinin emmesi kaçınılmaz çok düşkündü memeye. Şuan evde bebek arabasıyla dolaştırıyorum mesela. İki saat oldu 🙈
Hahah 😂 bizimki öyle kıskanç değil pek kardeşimin diyerek sevmeyi tercih ediyor genellikle 😅🙈 nasıl bir abi olcaz merak ediyorum

Öyle sarıpta rahmi sarkan biri olmuştu nasıl sarıp sıkmışlarsa artık.
Ben onu beceremeyebilirim korse mi alsam napsam bilemedim.
Her vucut tipi bir olmuyor tabi farkli tepki verebilir vucut bende sarkma ya da farkli birsey olmadi cabuk toparladi, korsede iyi fikir fazla salas kiyafet giyilmedigi zamanda cabuk toparlayabilir nasil ki devamli spor ayakkabi giyen birinin ayagi genisleyip yayilip rahatliyor vucudun tepkiside aynen oyle oluyor

Hahah 😂 bizimki öyle kıskanç değil pek kardeşimin diyerek sevmeyi tercih ediyor genellikle 😅🙈 nasıl bir abi olcaz merak ediyorum
Valla ben de merak ediyorum ya. Aslında kıskançlık da yok gibi. Mama sandalyesini bazı oyuncaklarını kardeşine sakladı. Ama bebek arabası onun olduğunu biliyor. Uuzn zamandır da binmiyordu Bi heveslendi sanırım. Kardeşim ana kucağına binsin buna binmesin diyor. Bi bebek arabası daha almak zorunda kalabiliriz

Kızlar sanırım covitiz.
Kardeşimin kocası pozitif.
Bizde temaslıyız yani görüşüyoruz ailece çoluk çocuk.
2-3gündür hepimizde zaten benzer sıkıntılar var ,öksürük kemik ağrısı halsizlik boğazda sıkıntı.
Ateş sadece kardeşimin eşinde çıktı ve testi yapıldı.eşine bile test yapmadılar ateş yok diye.
Bi doğuraydık sağ salim 🤲

Cnm bu haftadan sonra böyle durumlar olabilir.
Sadece hareketlerini dikkatli takip et ve mutlaka her hafta kntrole git(benim mesela 35.haftada gittim enson ve randevuyu 19gün sonraya verdi.ben buna rağmen her hafta gidicem kontrol için.)tecrübelerim gördüğüm duydugum şeylerden çıkardıgım ders bu.herşey normal olsada son haftalar her hafta kntrle gidilmeli doktor çağırmasa bile.kilosuna gelince , artık iyice büyüdükleri için ölçümleri tam yapamıyor bazı doktorlar buda çok normal.doktorun anormal bişey görmediyse sakin ol lütfen stres daha fazla etkiliyor.
Cnm teşekkür ederim öncelikle. Tekrar girdim ultrason a detaylı doppler baktı hatta kan akışında suyunda sorun yok dedi biz daha çok bunları baza alıyoruz dedi ölçüm hatası olabiliyor kiloda dedi yani geçen hafta ile aynı çıktı bi 100 gr felan eksik. Birde mesenasi dolu dedi bebeğin haftaya bakalım tekrar dedi korkma dedi hani dolu haline denk gelmiş olabiliriz dedi. Bu benm doktorum değil annemin haatane işleri vardı diye gittim bende onunla öyle göründüm.

Kızlar sanırım covitiz.
Kardeşimin kocası pozitif.
Bizde temaslıyız yani görüşüyoruz ailece çoluk çocuk.
2-3gündür hepimizde zaten benzer sıkıntılar var ,öksürük kemik ağrısı halsizlik boğazda sıkıntı.
Ateş sadece kardeşimin eşinde çıktı ve testi yapıldı.eşine bile test yapmadılar ateş yok diye.
Bi doğuraydık sağ salim 🤲
Belki öyle belli belirsiz geçer ya hem bu sayede antikorda üretir vücudun da bi süre koruma altında olursun. Kaçış yok gibi korona her yerde 🤦🏻‍♀️ çok korkuyorum ben de. Yakalanmayan çok az kişi kaldı sanırım.

Ya elleri milim oynasa değişiyor ölçü, belki geçen hafta yaptığı ölçüm yanlıştı (fazlaydı) hiç canını sıkma
Evet onuda söyledi dr geçen sefer belki yanlış ölçtğk dedi. 😑 Ama şöyle bir durum oldu 2 haftada ortalama 400_500 gr alıyordu bebek bu 2 haftada 100_200 gr almış olması normalmi

X