2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Ay evet benim eşimin halasına çocuğunu tuvalette doğurmuş plesenta karninami ne yapışıkmış çocuk doğunca aylarca hastanede kalmış bana onu anlatıp duruyo herkesin kendi kaderi kötü olanlar kadar iyi olanlarda var güzel düşünün güzel olsun hiç dogum öyküsü dinlemeye gerek yok yani kötülerini
Bilmiyorum turkiye nedne boyle ama belcikada asla kendin secemezsin sezeryan olucam diye zaten burda dogumlarin yuzde 85-90 normal dogumdur...

Ben açık miyom ameliyatı olmuştum. Normal doğum yapmam imkansızı. Yine de son haftalarda sürekli şöyle diyordum. Doktora sormak mı, belki normal doğurma ihtimalim vardır, belki doktor bir şey önerir. Son zamanlara doğru içsel olarak normal doğumu istemeye başladım.
Sezaryen tavsiye etmem. Ayaklarım üşüşe hemen ameliyat yeri ağlıyor
Yaa ben de açık kitle ameliyatı olmuştum bı kaç sene oldu. Sezeryan kesiği dikişim var biz normal doguramiyor muyuz canım illa sezeryan mi

Benimde ayakta durup yorulunca ağrıyor daha çokta sırtım resmen düşeceğim o an sanki öyle bir şey mi acaba normaldir sanırım
Canım ya benimde son birkaç gündür acayip sırtım ağrıyor yani omuzlarımın tam ortası özellikle gece

Nasılsın canım? Bebişin nasıl? Maşallah 2. Yolda galiba ❤️❤️❤️
Merhaba canım iyiyim Allaha şükğr :)
Kızım 13 aylık oldu çok şükür dişleriyle uğraşıyorum :)
Evet 1 bebeğimiz daha olucak Allahın izniyle :)

sen nasıslın bebeğin nasıl ?

Kızlar doğumu bebeğinize bırakın . Eğer bebekte annede bir sorun yoksa her kadın normal doğum yapabılır .
Siz elinizden geleni yapın olmazsa böyledir sağlıklı olan..

Ve tavsiyem asla kötü bir doğum hikayesi anlatan kimseyle konusmayın .
ben kimseden dinlemedim . Pozitif hikayeleri okudum..
Rabbimde harika bir doğum nasip etti..

Arkadaşlar benim ilk gebeliğim dolayısıyla doğum konusunda pek bir bilgim yok özellikle ikinci gebeliği olanlara fikirlerini sormak istiyorum. Yavaş yavaş doğum hikayelerini okumaya başladım. Gördüğüm kadarıyla normal doğumda çoğu kişinin dikişleri oluyor. Bu dikişler ıkınma kaynaklı mi yoksa epizyo dedikleri kesik mi? Yani bu kadar çok dikiş olacak ise acaba sezaryen daha mı mantıklı diye düşünüyor insan, ben bu konuda gerçekten bilgisizim sizce neden dikişlere ve bu kadar acıya rağmen normal doğum olmalı?
Sezaryen hiç mantıklı değil normali adi üstünde. Ama normal olanlarda sıkıntı yaşayanlar varmıs fazla dıkıs zor dogum vs ama sezaryen kadar olacağını sanmıyorum hemen ayağa kalktım ilk gunum kotuydu sutum gelmedi emme reddı yasadık sağarak verdim bi yıl sadece benım için çok zor yıpratıcıydı yanı normal doğum sütun gelmesını dahi desteklıyor uyarıyor olmuyorsa zorlamamak lazımda, ben suyum sancım gelse normal için cabalardım kesınlıkle. Son aylar ben çok dinlendim hata yaptim normal düşünenler yürüyüs spor hareket çok onemlı

Doğum hakkinda başkasının kötü hikayesini dinlemektense çok güzel kitaplar var . Dinlediğiniz kişiler çok sancı çektim öldüm bittim derken kitaplarda aslında bu anı kavuşma olarak bilinçaltiniza işliyor ağrı olarak düşünmüyorsunuz.
Benim normal başlayıp sezeryanla tamamlandı doğumum. Genel anestezi aldım . Çünkü uyanık olmamam daha iyidi. Sonuç itibariyle öylede böyle de toparlandım. Kesi yerinde usutunce sızlama falan hissetmedim bugüne kadar.
Biz ne planlar yapsak da bebeğimiz geliş şeklini belirleyecek.🥰

Sezeryandan sonra baş ağrısı falan da yaşamadım doğrusu kahvede içmedim. Tamamen bünyeye göre değişiyor .

Aslında bebeğin 4 kilo uzeri zor doğum olarak görülse de 5kilo kesisiz normal doğum yapanlari gördüm. Bebeğin biraz kilolu olması doğum kanalından ilerleyişini kolaylastiriyormus. Tabi hareket spor iyi bir doktor o günkü psikoloji bı sürü faktör de etkili doğum anında.

Ama bebeğinizi ilk gördüğünüz an çok güzel oluyor:)
Yüzüne şekline bakıyosunuz kime benziyor vs😁 o da gözleri yarı açık size bakıyor falan
Bir de mis gibi kokuyorlar en çok özlediğim koku 🥰
Ben de doğuma eşimle girmiştim çok güzeldi az daha bayılacak olsa da 😀 ilk an getiriyorlar ya nasıl öpmüşüm orada minicik bebeği 😀

Bilmiyorum turkiye nedne boyle ama belcikada asla kendin secemezsin sezeryan olucam diye zaten burda dogumlarin yuzde 85-90 normal dogumdur...
Çok iyi bence bi destekleyen doktor bulamadım suni sancı sıkıntılı dediler keske o zaman hastaneye gitseydim elli yasında ebeler var daha çok bılıyor ozel hastenede yenı atanmış mezunlardan iyi artık ustalaşmış bi de tanıyodum çok pişman oldum 😀

Ay evet benim eşimin halasına çocuğunu tuvalette doğurmuş plesenta karninami ne yapışıkmış çocuk doğunca aylarca hastanede kalmış bana onu anlatıp duruyo herkesin kendi kaderi kötü olanlar kadar iyi olanlarda var güzel düşünün güzel olsun hiç dogum öyküsü dinlemeye gerek yok yani kötülerini

Doğru söylüyorsunuz aslında, güzel düşünüp güzel hayal edip öyle dua edersek öyle yaşarız 🤗

Çok sık aralıklarla çok şiddetli ağrı hissediyorsun. Kimseye tavsiye etmiyorum.
Peki son ana kadar beklersek ,kendi sancımız gelir mi illa ki ,yoksa son ana kadar bekleyipte yine de kendi sancısı gelmeyen oluyor mu onu merak ediyorum ben, kendi doğal sancının gelmesi neye bağlı

Ben de ameliyattayım onu sakinlestiriyorum tamam bısey yok bitti diye benden gergindi 😀
Biz belli etmiyoruz onlar gibi😃
Bglm ya bir tek bana mı öyle geldi o kız? Yani sanki aklı ermiyor gibi toplum arasında saf deriz ya.uzuldum ben açıkçası
Bu kadar da olmaz diyoruz ne bileyim

X