2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Arkadaşlar benim ilk gebeliğim dolayısıyla doğum konusunda pek bir bilgim yok özellikle ikinci gebeliği olanlara fikirlerini sormak istiyorum. Yavaş yavaş doğum hikayelerini okumaya başladım. Gördüğüm kadarıyla normal doğumda çoğu kişinin dikişleri oluyor. Bu dikişler ıkınma kaynaklı mi yoksa epizyo dedikleri kesik mi? Yani bu kadar çok dikiş olacak ise acaba sezaryen daha mı mantıklı diye düşünüyor insan, ben bu konuda gerçekten bilgisizim sizce neden dikişlere ve bu kadar acıya rağmen normal doğum olmalı?
Canım benim sakın doğum videoları izleyip doğum hikayaleri dinleme her ikisininde kendine göre zorlukları var ve birazda sansa bagli bu yüzden şimdiden kendini şartlama bu konuda en iyisini doktorun bilir. Bi de her bebek kendi dogum şeklini kendi seçiyor dünyaya geleceği zaman 😊

Bence görüyorlar ama bazıları 16. Haftaya kadar söylemek istemiyor😊
Yok kuzum aynı Dr oglumda hemen söylemişti bunda pozisyon yakalayamadı baya da uğraştı
Açlıktan halsiz düşende çok oluyormuş cidden. Ben yanımda atıştırmalıkta götüreyim açlığa dayanamam elim ayağım titrer 😁
Yasak kuzum ben sabah sekizde iki kaşık corba icmistim hastanede gece 4 e kadar bişey yiyemedim 23.30 a sezaryan olur ihtimaliyle 23.30 da doğum basladı sonra dogumhaneden çıkana kadar odaya gidene kadar saat 4 olmustu ama o stresle insanin aklina yemek gelmiyor 😅
Allah'ım sana orda öğle yardım ediyor ki sen bile sasiyorsun ben ilk oğlum. 18 yaşında aldım kucağıma ebem kucağıma serum verdi araba koydu bir odan odaya götürdü meğerse doğum gidiyorum farkında ama farkında olmak istemiyorum o sırada heyecandan serum düşürdüm ebem sen daha bir serum tutamiyorsun dedi bebeğe nasıl bakacaksın dedi akşam ezanı Allahu Ekber başladı ezan bitti doğum bitti düşün Allahim hepimizi korusun o günümüzde yar ve yardımcınız olsun
Yaaa böyle densiz insanlara nasıl böyle önemli görevler veriyolar ya bakamazmişsin al götür çocuğu gözüne sok bak nasıl baktım diye 😅
Sezaryen hiç mantıklı değil normali adi üstünde. Ama normal olanlarda sıkıntı yaşayanlar varmıs fazla dıkıs zor dogum vs ama sezaryen kadar olacağını sanmıyorum hemen ayağa kalktım ilk gunum kotuydu sutum gelmedi emme reddı yasadık sağarak verdim bi yıl sadece benım için çok zor yıpratıcıydı yanı normal doğum sütun gelmesını dahi desteklıyor uyarıyor olmuyorsa zorlamamak lazımda, ben suyum sancım gelse normal için cabalardım kesınlıkle. Son aylar ben çok dinlendim hata yaptim normal düşünenler yürüyüs spor hareket çok onemlı
Kuzum ben son günüme kadar yürüdüm spor yaptım merdiven indim çıktım ama yok hiç kolay bi doğum olmadı yani biraz kısmet bu işler bence
Ben de ameliyattayım onu sakinlestiriyorum tamam bısey yok bitti diye benden gergindi 😀
Biz belli etmiyoruz onlar gibi😃
Ben belli etmiştim gayette çıkınca 😅 odaya girdim herkes dort gözle bebeği bekliyo eşim yanıma geldi Nasılsın demek için bende nasıl gerginsem adama bi anlık sinirle anneler eşimin arkadaşları kardeşlerim falan herkes odadayken adama cemkirdim o kadar sancıyi ben çektim çocuğun adını ben koycam diye 😅😅
Yaa fake değilse yazık gerçekten bilmiyodum bunu şimdi üzüldüm bak bütün yolları kapatmıs anlamıyor kullanılmak üzere bile olabilir keske ailesine haber verilebilse ya. Pislik herif faydalanmaya calısıyor büyük ihtimal kızdan kafam karıstı herkesi kızdırdı anlamıyor bi türlü
Kızlar bu konu ne çok merak ettim 🙈

Kizlar sizi birsey sorcam su anda 13.haftanin icindeyim nerdryse bir.haftaya yakin kasik agrim yok kasik agrim ara ara oluyodu icten ice acaba bebegime birsey olmsmdr diye korkuyorm progestan kullaniyorm eger birsey olsa belli olurmydu benim gibi olan varmi acaba?😨

Merhaba güzel anneler ♥️ Yeni yaşıma karnımda bebişkomla girmemin heyecanını yaşıyorum 🤗 Hayatımda aldığım en güzel hediyem 😍 Kızlar 14+larda ya da 15+1 de gidersem cinsiyet kesinleşir mi artık meraklardayim. İki haftam var daha gitmem için
11+2 de doktoruma sordum cinsiyetini erkeğe benzetiyorum dedi ama kesin değil dedi bakalım 🙏🏻 Senınki ozmnlarda kesin belli olur

Kizlar sizi birsey sorcam su anda 13.haftanin icindeyim nerdryse bir.haftaya yakin kasik agrim yok kasik agrim ara ara oluyodu icten ice acaba bebegime birsey olmsmdr diye korkuyorm progestan kullaniyorm eger birsey olsa belli olurmydu benim gibi olan varmi acaba?😨
Muhtemelen belli olurdu canım yani artik ikinci tremistere geçtiğin için daha az belirti yaşarsın bebek yerleşti çünkü artık arada sırada rahim genisledikce ağrın olabilir ama olmasada korkacak bi durum yok kanama olmadığı müddetçe hamileligin balayı dönemine giriyoruz en rahat zamanlar bol resim çekip kıymet bilinmeli 😊

Kizlar merhaba dun doktora gittim 12.haftadayim hem test yaptiralim dedik hemde cinsiyet icin doktor cinsiyete kiz dedi acaba degisir mi sizce ? Sevinemiyorum ya degsiirse diye 😂🙈🙈

Günlerimiz aynı seninle canım merak etme bu kadar tedirgin olma iyi düşün hep Allah'ın izniyle birşey olmamıştır 😍 Kız bu tedirginlikle 9 ayı nasıl geçirecen sakin ol bebeğin seninle büyüyor annesi 🤗 Hem birşey olsa hissederdin canım bebeğimiz limon büyüklüğünde 😍😍😍😍

Bende de yok cnm sanırım alıştık artik

Canım artık vücut alışıyor belirtiler yavaş yavaş azalıyor bende korkmuştum belirtiler geçince dr öyle dedi

kızlar benim belim sürekli ağrıyor bazen kesin düşük yapıcam diyorum o kadar şiddetleniyor. arkadan kalçamdan bacağıma uzanan bir kemik ağrısıda var. anlamadım gitti daha 3 aylık olmadım 2 büklüm geziyorum. çoğunuz mağnezyum eksikliği demiş doktorum bunun için bana ilaç verebilirmi çünkü aşırı kötü durumdayım.
Bende öyleydim doktor endol fitil vardı çok rahatladım bu aylarda bel kasık ağrısına düşük tehlikesi diye bAkılıyor doktora gitmeni tavsiye ederim kasları kemikleri gevşetmek için veriyorlsr endolü

Kizlar merhaba dun doktora gittim 12.haftadayim hem test yaptiralim dedik hemde cinsiyet icin doktor cinsiyete kiz dedi acaba degisir mi sizce ? Sevinemiyorum ya degsiirse diye 😂🙈🙈
Doktorun cihazı çok önemli devlet hastanesiyse değişebilir ama özel iyi bi cihazda sanmam değişmez

X