2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
:KK70: ama sancin baslayinca yemek su falan yasak canim ani sezeryan olursan birde allah korusun yediklerin akcigerine kaciyormus bendr doguma giderken yoldan sandevic aldirdim yedim aracda dr bana kizdi hakli olarak cok ac hissediyor insan dogum yaparken
Canım suni sancım takılmadan hastanede çorbam falan geldi yedim. Sonra lavman yaptılar tabi ama hurma yediğimi gören ebem falan hiç bir şey demedi bana.

Öyledir ben hiç alttan muayene olmadım hamilelikte . Eminim o da kötüdür.
Benim 2 arkadaşım da son ana kadar beklediler ve doğal doğum yaptılar.
Kesisiz yani. Kendi açılmalarını beklediler. Allah da yardım etti demekki. Ama biri çok sancı çekti doğurana kadar diğeri daha rahatti. Bebegi alıp geldiler resmen😃
Ne guzel bende sezeryan olursam alttan muayene ıstemıcem iyice parmaklarını sokuyorlar muayenede🙁

Kızlar peki normal doğuma karar verdik diyelim ama ıkınamadık bebeği çıkaramadık beceremezsek nolacak bende onu merak ediyorum 🤣
Allah'ım sana orda öğle yardım ediyor ki sen bile sasiyorsun ben ilk oğlum. 18 yaşında aldım kucağıma ebem kucağıma serum verdi araba koydu bir odan odaya götürdü meğerse doğum gidiyorum farkında ama farkında olmak istemiyorum o sırada heyecandan serum düşürdüm ebem sen daha bir serum tutamiyorsun dedi bebeğe nasıl bakacaksın dedi akşam ezanı Allahu Ekber başladı ezan bitti doğum bitti düşün Allahim hepimizi korusun o günümüzde yar ve yardımcınız olsun

Allah'ım sana orda öğle yardım ediyor ki sen bile sasiyorsun ben ilk oğlum. 18 yaşında aldım kucağıma ebem kucağıma serum verdi araba koydu bir odan odaya götürdü meğerse doğum gidiyorum farkında ama farkında olmak istemiyorum o sırada heyecandan serum düşürdüm ebem sen daha bir serum tutamiyorsun dedi bebeğe nasıl bakacaksın dedi akşam ezanı Allahu Ekber başladı ezan bitti doğum bitti düşün Allahim hepimizi korusun o günümüzde yar ve yardımcınız olsun
Cok guzel yazı olmuş

:KK70: ama sancin baslayinca yemek su falan yasak canim ani sezeryan olursan birde allah korusun yediklerin akcigerine kaciyormus bendr doguma giderken yoldan sandevic aldirdim yedim aracda dr bana kizdi hakli olarak cok ac hissediyor insan dogum yaparken
Evet sezaryenden bilmem kaç saat onceden bir şey yememek lazim normali bilmem de.
Hatta doğumdan sonra bile saatler sonra bana yemek getirdiler çok çok acıkmıştım.

Eşimde öyle kalkana yürüyene kadar ne çekti sezeryan onun çok daha beteri. Bende bir kere ameliyat oldum çok zorlandım narkozdan sonra mide bulantısı baş ağrısından mahvolmuştum. Tek başıma duşa giremiyordum. Bünyem kaldırmaz zorlanırım diye düşünüyorum sezeryan olsam.
Valla o an bebegini dusunup oyle bi ikiniyosunki kendinden beklemezsin :) bebegim kurtulsun diyosun sagsaglim kurtulsun diye son gaz devam ediyosun

Canım suni sancım takılmadan hastanede çorbam falan geldi yedim. Sonra lavman yaptılar tabi ama hurma yediğimi gören ebem falan hiç bir şey demedi bana.
Benim normal mi sezeryanmi belli degildi erken dogum ve acilmam sadece 1 di bebegin kalbide duruyordu galiba ondan kizdilar cok sukur normal oldu kesisiz oldu yirtik oldu oda dr kesi yapmayacagim sana yirtik cabuk toparlar dedi hakliymis iki gune rahattim ama kizim 2120 dogdu cok kilolu olsun istemem bebegimi cikarmasi zor olur

Benim normal mi sezeryanmi belli degildi erken dogum ve acilmam sadece 1 di bebegin kalbide duruyordu galiba ondan kizdilar cok sukur normal oldu kesisiz oldu yirtik oldu oda dr kesi yapmayacagim sana yirtik cabuk toparlar dedi hakliymis iki gune rahattim ama kizim 2120 dogdu cok kilolu olsun istemem bebegimi cikarmasi zor olur
Benim doktorum elle benim kanal yolumu açmıştı yürüyüşe falan gönderdi ertesi sabah doğum için çağırdı. Yatışım yapıldığında 4 cm açılmam vardı.🤪

Arkadaşlar benim ilk gebeliğim dolayısıyla doğum konusunda pek bir bilgim yok özellikle ikinci gebeliği olanlara fikirlerini sormak istiyorum. Yavaş yavaş doğum hikayelerini okumaya başladım. Gördüğüm kadarıyla normal doğumda çoğu kişinin dikişleri oluyor. Bu dikişler ıkınma kaynaklı mi yoksa epizyo dedikleri kesik mi? Yani bu kadar çok dikiş olacak ise acaba sezaryen daha mı mantıklı diye düşünüyor insan, ben bu konuda gerçekten bilgisizim sizce neden dikişlere ve bu kadar acıya rağmen normal doğum olmalı?
Ben açık miyom ameliyatı olmuştum. Normal doğum yapmam imkansızı. Yine de son haftalarda sürekli şöyle diyordum. Doktora sormak mı, belki normal doğurma ihtimalim vardır, belki doktor bir şey önerir. Son zamanlara doğru içsel olarak normal doğumu istemeye başladım.
Sezaryen tavsiye etmem. Ayaklarım üşüşe hemen ameliyat yeri ağlıyor

Benim doktorum elle benim kanal yolumu açmıştı yürüyüşe falan gönderdi ertesi sabah doğum için çağırdı. Yatışım yapıldığında 4 cm açılmam vardı.🤪
Bende 4 cm acilmayla 1 hafta gezdim gelmedi bebek artik yeter dogurtun beni dedim suyumu patlattilar sonra sanciilarim geldi 1 saat icinde kucagimdaydi kizim😍😍

Bende 4 cm acilmayla 1 hafta gezdim gelmedi bebek artik yeter dogurtun beni dedim suyumu patlattilar sonra sanciilarim geldi 1 saat icinde kucagimdaydi kizim😍😍
benim suyumuda doktorum patlattı ama keşke kendi kendime doğursaydım diyorum hepp. 🤣

Alttaki kesıyle usttekı bır değil ustten 6 mı 7 kat kesiyor, alt dıkıs cok değil zatn normal doğum herkesde bir değil kımi kolay kımi zor oluyor benım ilk superdi ıkıncı zordu. Bebek kıloluysa normal hıc dusunmeyın zor cıkabılıyor ama normalse bir saniyede cıkıyor

O kadar şehir efsanesi duyuyoruz zor doğum hikayeleri dinliyoruz ki ister istemez insan korkuyor 👀 bir süre üstüne oturulamıyo diyeni var, aşağı eskisi gibi toparlanmıyo eşler rahatsız oluyo diyeni var, 18 saat sancı çektim doğuramadım diyeni 👀
İster istemez korkuyorum ilk gebelik olunca 🤗🙈

Sezeryan olanlar çok daha zor iyileştiklerini söylüyolar. İkisini de tecrübe edenler normal doğum daha iyidi diyorlar. Ben hamile olmadan önce sezeryan olurum diyodum ama şimdi vazgeçtim.

Ben hep gebelik öncesinden beri normal doğum istiyorum ama işte şehir efsaneleri ve zor doğum anılarını dinledikçe tırsıyorum 🙈 bide çevremde o kadar çok kişi 'manyak mısın çektir fönünü prenses gibi uyu prenses gibi uyan al koynuna çocuğunu' diyorki 👀
Sanırım etkileniyorum, yoksa normal doğumun duygusu, maneviyatı bile farklı ❣🤗

O kadar şehir efsanesi duyuyoruz zor doğum hikayeleri dinliyoruz ki ister istemez insan korkuyor 👀 bir süre üstüne oturulamıyo diyeni var, aşağı eskisi gibi toparlanmıyo eşler rahatsız oluyo diyeni var, 18 saat sancı çektim doğuramadım diyeni 👀
İster istemez korkuyorum ilk gebelik olunca 🤗🙈

Ben hep gebelik öncesinden beri normal doğum istiyorum ama işte şehir efsaneleri ve zor doğum anılarını dinledikçe tırsıyorum 🙈 bide çevremde o kadar çok kişi 'manyak mısın çektir fönünü prenses gibi uyu prenses gibi uyan al koynuna çocuğunu' diyorki 👀
Sanırım etkileniyorum, yoksa normal doğumun duygusu, maneviyatı bile farklı ❣🤗
Ay evet benim eşimin halasına çocuğunu tuvalette doğurmuş plesenta karninami ne yapışıkmış çocuk doğunca aylarca hastanede kalmış bana onu anlatıp duruyo herkesin kendi kaderi kötü olanlar kadar iyi olanlarda var güzel düşünün güzel olsun hiç dogum öyküsü dinlemeye gerek yok yani kötülerini

X