2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Canım senin ilk çocuk mu olacak yapısı neyse öyle ama benim eşim çocuk olunca değişti ev konularında mesela daha anlayışlı oldu sorun yaşayan herkes toparlar umarım cünkü evde çocuklar olunca cok zor öyle yasamakta
Evet ilk bebeğim benim eşimin iki sorunu var bir aşırı derecede cimri birde elalem (akrabalar)ne der kaygısı var tek sıkıntımız bunlar

Aynen öyle ben kendimce uzaklaşmayı seçiyorum eşim düşünsün doğruyu bulsun diye ve işe yarıyo karşılıklı konuştuğumuzda dinlemiyor he he deyip geçiyo sonra tartışma çıkıyo senin yaptığın gibi msj yazıyorum hiç konuşmuyorum hatalarını anlıyor yanlışını düzeltiyor 😊😊
Bizde de ben çok kirici olurum eşimle kavga ederken suç bendese ona belli etmeden duzeltirim kendi hatami ama onada mesaj atarım nie böyle dedin böyle yaptın diye illa bi fitnelerim😅 oda hatasını düzeltir sukur kulak verir bana ama işte bizim küslükte biraz uzun sürer bir haFTA 10 gün falan 😅

Aynen bende annem boşansin çok istedim. Sende de evlendigin adam baban gibi olursa korkusu varmiydi bende çok olmustu hatta bu yüzden uzayliyla evlenirim genede malatyaliyla evlenmem derdim😅 sonuç olarak malatyaliyla evlendim ama babamla alakası yok şükür 😅
Malatyalı arkadaşımın eşi iki lafından birisi bosanmak. Adam cok sıkıntılı sıkıyomus bunaltıyomus kavgada tartışmada olsa anlaşmak onemlı yoksa zından olur evlılık ınsana hele ki kısıtlama varsa bi tarafı aşırı. Herkes bır degıl tabı. Annem babamda sıkıntılıydı zor bı ınsan babam yaş gectı daha yenı yenı esnedı öyle olunca çocukları etkılıyor allah herkesın evıne huzur sağlık versin

Biz keseyi görmeye gittik. Sezaryen izine çok yakın yerleşmiş, dedi doktor. Sezaryen izine yerleşirse alıyorlar. Orada büyümesi çok tehlikeliymiş. Ben de tüm gece ağladım, sabaha kanama başladı.
Sonraki haftalarda kese rahmin üst kısmına doğru büyüdü çok şükür 🤲

Tüp bebek olduğu için çok daha zor kaybetmek. Yeri geliyor kendime günde dört iğne vurduğum oluyor. İlaçlardan gözümü açamıyorum. Kaybedersem yıkılırdım heralde. İnşallah sizin de lekelenme bir an önce biter 🤲
Canm korkma benimde kızım tüp bebekti.senin çektiklerini ve yaşadıklarını bende yaşadım inan yıllarca olmadı 7.senemde kızım oldu şükür çok kanamalı oldu ilk 3 ay ama ondan sonra bir sıkıntı olmadı inşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına fazla stres yapma stres çok etkiliyor bebeği ni seni kanamaları tetikliyor.Rabbım bir daha yaşatmasın

evlilik çok garip bir şey cidden. benim annemle babam çok mutlu ve birbirlerine değer veren insanlar. eşimin ailesi tam tersi kedi köpek gibi birbirlerine girer. ne saygı ne sevgi asla yok. iki farklı ailede büyümüşüz ve bir evde mutlu olmaya çabalıyoruz. ilk evlendiğimizde ben ailemden gördüğümü eşim ailesinden gördüğünü uyguluyordu. ilk 3 ay ben niye evlendim dedim durdum. ama çok şükür sonradan oda yanlış olduğunu anladı erkeğim benim dediğim olur tavırlarını bırakıp mutlu olalımda nasıl olursa olsun tavırlarına büründü. şimdi çok şükür iyi ki evlenmişim diyorum. ama aile içindeki sözlü şiddetin çocuklarda ne büyük hasarlar bıraktığını yaşayıp gördüm. umarım hiç bir çocuk bunu yaşamaz.

Ben bizim oralardan evlenmek hiç istemedim ama babama benzer diye mi bilmiyorum. Üniversitede bambaşka bi şehirden bambaşka biriyle evlendim hayalim hep böyleydi zaten.
Annem hala çekiyor babamdan ama eskiye oranla düzeldi bence.o da yaşlandı diye işte eskiden beterdi
Aynen benimde hayalim başka memleketti ama nasıp yine malatya oldu iyikıde oldu tabi malatyali koycayla ilgili tüm on yargalarimi aldı 😅

Güzel taktik 😅😅 yazdim bunu kenara 😅 bende kavga hiç sevmiyorum ama edincede ağzıma geleni sayarim farketmeden kavganın hakkini veriyorum 😅 küslükte sevmem ama gururumdan ödün de vernem evde soğuk hava uzar gider😅
Biz çok benziyoruz seninle 🤣🤣

Bende eşimde terazi burcuyuz ikimizinde yükseleni kova. 🤣

Evet ilk bebeğim benim eşimin iki sorunu var bir aşırı derecede cimri birde elalem (akrabalar)ne der kaygısı var tek sıkıntımız bunlar
elalem kaygısı nedense var cogunda bizimkinde her şeye ne gerek var ya kalsın der sinir bozucu ama sonradan alıyor direk alsana yani niye mırın kırın yapıyosun😅 cocuguna kıyamaz degısır bence ınsallah asarsınız daha cok baglanırsınız canım

Malatyalı arkadaşımın eşi iki lafından birisi bosanmak. Adam cok sıkıntılı sıkıyomus bunaltıyomus kavgada tartışmada olsa anlaşmak onemlı yoksa zından olur evlılık ınsana hele ki kısıtlama varsa bi tarafı aşırı. Herkes bır degıl tabı. Annem babamda sıkıntılıydı zor bı ınsan babam yaş gectı daha yenı yenı esnedı öyle olunca çocukları etkılıyor allah herkesın evıne huzur sağlık versin
Amin kuzum evet gerçekten malatyanin bazi erkekleri fazla kiskanc aileci vurdum duymaz oluyo benim arkadaşlarımin eşlerine var malatyali onlarda öyle zor bi es model oluyolar bu yüzden hep korkardim ama çok şükür bin şükür ki benim eşim o kalıptan olmadi

Ben bizim oralardan evlenmek hiç istemedim ama babama benzer diye mi bilmiyorum. Üniversitede bambaşka bi şehirden bambaşka biriyle evlendim hayalim hep böyleydi zaten.
Annem hala çekiyor babamdan ama eskiye oranla düzeldi bence.o da yaşlandı diye işte eskiden beterdi
Aynen bende öyle babamda akraba merakı var ki ben sıra bana gelince bunu çok iyi anladım babam maaşımı çekemiyorum diye beni götürürdü sonra beni akrabamızın mağzasına bırakırdı oğlan tek basına ben tek başına burdan ayrılma ben gelicem derdi saatlerce orda beklerdim ama babamın istediğini yapmadım tabiki hiç konuşmazdım oğlan konuşmasın benimle diye sonunda eşimle evlendim akraba olmasın yakın olmasın diye annem dayısının oğluyla evlenmiş hâlâ çekiyor canım annem 😔😔

Cimri erkek de kolay değildir galiba. Ben ilk evlendigimizde bir pantolon beğenmiştim eşim almamıştı o kadar zoruma gittiki market alışverişine bile karışmadım asla kendime bisey aldırtmadım bütün yükü üstüne attım hatasını böyle anladı artık yapmıyor:KK70:
Normalde cimri değildir ama o pantolonu almadığı için nedense çok uzulmustum🤣🤣 çok pis burun surterim😂😂

elalem kaygısı nedense var cogunda bizimkinde her şeye ne gerek var ya kalsın der sinir bozucu ama sonradan alıyor direk alsana yani niye mırın kırın yapıyosun😅 cocuguna kıyamaz degısır bence ınsallah asarsınız daha cok baglanırsınız canım
Âmin inşallah benim eşim birikim yapalım bebek doğunca birsürü ihtiyacı olacak diyorum ikinci el alırız diyo bende kızdım hastalık var çocuğumu hasta edemem uygun olsun yeni olsun dedim düzeleceğini sanmıyorum ama inşallah idare edebilirim 😊

Aynen bende öyle babamda akraba merakı var ki ben sıra bana gelince bunu çok iyi anladım babam maaşımı çekemiyorum diye beni götürürdü sonra beni akrabamızın mağzasına bırakırdı oğlan tek basına ben tek başına burdan ayrılma ben gelicem derdi saatlerce orda beklerdim ama babamın istediğini yapmadım tabiki hiç konuşmazdım oğlan konuşmasın benimle diye sonunda eşimle evlendim akraba olmasın yakın olmasın diye annem dayısının oğluyla evlenmiş hâlâ çekiyor canım annem 😔😔
Aman yok akraba da iyi değil. Ne gelirse akrabadan geliyor. Bende istemedim hiç akraba ile evlenmek. Dayımın oğlu isterdi beni ama çok şükür evlenmedigime.

Yaaa uyumun böylesi 😍😍😍 resmen kendi erkek versiyonunla evlenmiş sin 😅 ben yay yukselenim akrep eşim balik yükseleni aslan her yerde elimde kalıyo bu evliligin Astrolojisi😅😅
Tam olarak öyle eşimle uyumu bulduk. Bir kaç farklı huy dışında birbirimize çok uyarız. İkimizde sözlü dalaşı hiç sevmiyoruz genelde sıkıntımızı susarak belli ediyoruz buda büyük sorunlar olmasını önlüyor.

Cimri erkek de kolay değildir galiba. Ben ilk evlendigimizde bir pantolon beğenmiştim eşim almamıştı o kadar zoruma gittiki market alışverişine bile karışmadım asla kendime bisey aldırtmadım bütün yükü üstüne attım hatasını böyle anladı artık yapmıyor:KK70:
Normalde cimri değildir ama o pantolonu almadığı için nedense çok uzulmustum🤣🤣 çok pis burun surterim😂😂
Bende aynısını 6 senedir yapıyorum ama yok değişmiyo ki ilk evlendiğimizde pazara çıktık salatalık alıcaz ben gittim aldım kaça aldın dedi 1,5 dedim kızdı yok efendim neden iyice bakmıyormuşum 1 liralık varmış falan filan pazarda rezil etti geldi evde de tartıştık sonra dedim tamam bundan sonra ben gitmem git kendi paranla kendin al hâlâ kendisi gidiyor arada banada laf söylüyo herkesin karısı gidiyor diye bende paranın lafını yapma bende giderim deyip geçiştiriyorum 😊

Benim eşimin en sinir olduğum huyu söylenmesi. Babasından almış bu huyunu her şeye karışır. Ahh şu huyu olmasa varya tam melek gibi adam ama işte gel gör ki var.

X