2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Ben de eskiden böyle düşünürdüm. 13 yıllık öğretmenim. Parçalanmış aile çocuğu olup travma yaşamayan bir öğrenci görmedim. Tabii ortaokul öğretmeni olduğum için de çocukların en fırtınalı zamanlarını görüyorum ve boşanma bunu öyle bir körüklüyor ki 😔
Mutsuz evlilik devam etsin demiyorum. Sorunlar varsa terapiye gidilsin, terapistin verdiği ödevler yapılsın. Önce kendileri, sonra çocukları için insanlar evliliklerine emek harcasın diyorum

Bir de boşanmayla bitmiyor. Çocuğu laf taşımak için kullanıyorlar. Adam kadına çocuğun yanında hakaret ediyor, Kadın adama. Çocuğa bunları söylettiriyorlar. Velayet kavgasında çocuk o evden eve savruluyor. Komşumuz hafta sonu çocukları babadan almaya gitti. Adam kadını çocukların gözü önünde, sokak ortasında yumrukladı( evliyken şiddet yoktu) Boşanma sonrası da önemli yani.
Çok haklısın, aslında iki ucu şeyli değnek boşansan bir dert boşanmasan bir dert bu biraz anne babanın tutumuylada ilgili,hala arkadaş gibi olanlar var bide böyle kanlı bıçaklı olanlar..ama yinede çocuk için çok zor maalesef anne babadan çok o etkileniyor:KK43:

Makinayi çalıştıran kocan var sükretmiyon kap bulamadın diye ağlıyorsun 😅 bizimki de az önce çay yaptim mutfaga giderken bardagini götürdü barismami bekliyo düşün bunlar bizim evde jest konumunda😅😅
Valla adam bi de evi temizledi bugün yaranamadı barışmak için yine sabahta çocuğa oda alalım her yer oyuncak olmuş dedim o da sonra bakarız dedi diye küstüm tam sopalığım ya😂 Normalde hiç küsmem saniyesinde barışırım arada oluyor böyle 😂 Sen de jestin boyutu büyük diyorsun affet gitsin ya 😅

Ay akreple yaşamak zor derler ama bence en zor balık 😅 benimde yükselenim akrep ama çok sükürün her özelliğini almamisim yay ve akrep karışımı olunca çokda mantıklı bir karakter oldugum söylenemez ama balık burcu erkeği kadar değişik bir tür gormedim😅
Kıskançlığı zor ama bende bir boğa kadını olarak inatçıyım 🤣 hiç balık olan bir tanıdığım yok benim🤣

Yaaa ne kadar mantıklı ve ne kadar güzel konuştunuz gerçekten boşanmak kolay olan dedim okurken ama yanlış anlamayın beni nacizane fikrim bence terapiste gidip duzelen erkek yoktur kadınlar düzelör telafi eder Aman erkek değişmez diye düşünüyorum onlar nasıl alistiysa öyle gider inşallah yanilan benimdir
Bende katılıyorum sana çnkü eşimin bazı davranışlarından dolayı bizde gittik ama aynı tas aynı hamam öğrendiğinden vazgeçmiyor görüştüğü bütün konular aynısı gibi odada bırakıp aynı şekilde hayatına devam ediyor.

Makinayi çalıştıran kocan var sükretmiyon kap bulamadın diye ağlıyorsun 😅 bizimki de az önce çay yaptim mutfaga giderken bardagini götürdü barismami bekliyo düşün bunlar bizim evde jest konumunda😅😅
Ay o ne ya:KK70: ben bizimkini alıştırdım baya benimle birlikte evi süpürür siler yapmazsa alnını karışlarım öyle erkegin🤣🤣

Çok haklısın, aslında iki ucu şeyli değnek boşansan bir dert boşanmasan bir dert bu biraz anne babanın tutumuylada ilgili,hala arkadaş gibi olanlar var bide böyle kanlı bıçaklı olanlar..ama yinede çocuk için çok zor maalesef anne babadan çok o etkileniyor:KK43:
Maalesef öyle benim annemle babamda çok kavga ederdi evlilikten hep korkardim şimdi eşimle en ufak kavgada aynı babam gibisin die cemkiriyorum adama ama çok şükür uzaktan yakından benzerliği yok sakinken dusununce 😅

Bende katılıyorum sana çnkü eşimin bazı davranışlarından dolayı bizde gittik ama aynı tas aynı hamam öğrendiğinden vazgeçmiyor görüştüğü bütün konular aynısı gibi odada bırakıp aynı şekilde hayatına devam ediyor.
Yani her tartışmadan sonra sakin bi konuşma her evde vardır durum değerlendirmesi gibi orda da aslında eşler birbirine bi çeşit terapi veriyo anlam çıkarıp düzeltmek isteyen o tartışmalardan sonra da düzelir yada düzülmeyi dener bence

Benim annemle babam da çok kavga ederdi kızlar. Babamın eve gelmesini hiç istemezdim yeni yeni düzeldi ama neye yarar bizde de psikoloji bırakmadı. Gerçekten isterdim boşanmalarını. Suanki travmalarımın çoğu babamdan kalma bence. Ama kimseye de boşan boşanma demem. Herkes bilir kendi hayatını. Allah herkese huzurlu yuva nasip etsin zor bu isler

Canım senin ilk çocuk mu olacak yapısı neyse öyle ama benim eşim çocuk olunca değişti ev konularında mesela daha anlayışlı oldu sorun yaşayan herkes toparlar umarım cünkü evde çocuklar olunca cok zor öyle yasamakta

Maalesef öyle benim annemle babamda çok kavga ederdi evlilikten hep korkardim şimdi eşimle en ufak kavgada aynı babam gibisin die cemkiriyorum adama ama çok şükür uzaktan yakından benzerliği yok sakinken dusununce 😅
Ben kavga ettiklerinde araya girip evet annem vurdu gol oldu falan yapardım ciddiyeti bozardım şimdi de eşimle aynısını yapıyorum ben 1 sen 0 falan yapıyorum kavgaya dayanamıyorum çünkü 😅

Benim annemle babam da çok kavga ederdi kızlar. Babamın eve gelmesini hiç istemezdim yeni yeni düzeldi ama neye yarar bizde de psikoloji bırakmadı. Gerçekten isterdim boşanmalarını. Suanki travmalarımın çoğu babamdan kalma bence. Ama kimseye de boşan boşanma demem. Herkes bilir kendi hayatını. Allah herkese huzurlu yuva nasip etsin zor bu isler
Aynen bende annem boşansin çok istedim. Sende de evlendigin adam baban gibi olursa korkusu varmiydi bende çok olmustu hatta bu yüzden uzayliyla evlenirim genede malatyaliyla evlenmem derdim😅 sonuç olarak malatyaliyla evlendim ama babamla alakası yok şükür 😅

Bazen karışmayınca anlamıyorlar ben de cok sevmem onu yapın bunu da ısteyın dıye 😀
Ya ben de doktoruma güveniyorum aslında ama bir sürü sey duydum bu toxoplazma denilen şey pozitif çıkarsa hamilelikte sıkıntıymış bebek de türlü türlü olaya neden oluyormuş fln ne bilim kafama takıldı

Aynen bende annem boşansin çok istedim. Sende de evlendigin adam baban gibi olursa korkusu varmiydi bende çok olmustu hatta bu yüzden uzayliyla evlenirim genede malatyaliyla evlenmem derdim😅 sonuç olarak malatyaliyla evlendim ama babamla alakası yok şükür 😅
Ben bizim oralardan evlenmek hiç istemedim ama babama benzer diye mi bilmiyorum. Üniversitede bambaşka bi şehirden bambaşka biriyle evlendim hayalim hep böyleydi zaten.
Annem hala çekiyor babamdan ama eskiye oranla düzeldi bence.o da yaşlandı diye işte eskiden beterdi

Yani her tartışmadan sonra sakin bi konuşma her evde vardır durum değerlendirmesi gibi orda da aslında eşler birbirine bi çeşit terapi veriyo anlam çıkarıp düzeltmek isteyen o tartışmalardan sonra da düzelir yada düzülmeyi dener bence
Aynen öyle ben kendimce uzaklaşmayı seçiyorum eşim düşünsün doğruyu bulsun diye ve işe yarıyo karşılıklı konuştuğumuzda dinlemiyor he he deyip geçiyo sonra tartışma çıkıyo senin yaptığın gibi msj yazıyorum hiç konuşmuyorum hatalarını anlıyor yanlışını düzeltiyor 😊😊

Ya ben de doktoruma güveniyorum aslında ama bir sürü sey duydum bu toxoplazma denilen şey pozitif çıkarsa hamilelikte sıkıntıymış bebek de türlü türlü olaya neden oluyormuş fln ne bilim kafama takıldı
Yaptırmalısın bence de ne olur ne olmaz aklına takılmasın

Ben kavga ettiklerinde araya girip evet annem vurdu gol oldu falan yapardım ciddiyeti bozardım şimdi de eşimle aynısını yapıyorum ben 1 sen 0 falan yapıyorum kavgaya dayanamıyorum çünkü 😅
Güzel taktik 😅😅 yazdim bunu kenara 😅 bende kavga hiç sevmiyorum ama edincede ağzıma geleni sayarim farketmeden kavganın hakkini veriyorum 😅 küslükte sevmem ama gururumdan ödün de vernem evde soğuk hava uzar gider😅

X